15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atatürk Caddesi trafiğe kapatılıyor Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, şehrin en işlek caddesi olan Atatürk caddesinin alınan meclis kararıyla 1 Nisan’dan itibaren belli zaman dilimleri..
Çilingir: Sorunları ve çözümünü iyi biliyoruz Mersin’in Anamur ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası başkan adaylarından Kerim Çilingir, sivil toplum kuruluşlarıyla temasları çerçevesinde Anamur–..
SSK Bölge Hastanesi'nin ismi Körfez Devlet Hastanesi olacak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, SSK İskenderun Bölge Hastanesi’nin adının İskenderun Körfez..
Antik kentin restorasyonu sponsor bulunmasına bağlı Türkiye’nin en önemli antik kentleri arasında gösterilen Adana’nın Kozan İlçesi yakınlarındaki Anavarza’nın, ayakta kalan en önemli yapısı ..
Nema karşılığı verilen krediye tepki gösterildi Türk Kamu–Sen Adana İl Temsilcisi Kamil Köse, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nın, nema karşılığında kredi vermesine, "Oyun içinde, oyun" di..
‘Kamusal hizmetler yeniden yapılandırılsın’ Emek Platformu Adana Sözcüsü Hüseyin Atıcı, sosyal güvenlik, sağlık, eğitim, altyapı başta olmak üzere kamusal hizmetlerin halkın yararı doğrultusu..
Köylüler ücretsiz traş edildi Osmaniye merkeze bağlı Hemite Köyü’nde köylüler ücretsiz traşla tanıştılar. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından 6 berber alınarak başlatılan proje k..
Denktaş: Kıbrıs'a dış müdahale var Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, 20 Şubat’ta Kıbrıs’ta yapılacak seçimlerden, koalisyon çıkacağını tahmin ettiğini söyledi.
Atatürk'ün hiç yayınlanmamış fotoğrafı Tarsuslu işadamında Mersin’in Tarsus ilçesinde işadamı Sadık Boltaç, Atatürk’ün, 1938 yılında Tarsus’u ziyareti sırasında çekilmiş ve daha önce hiçbir ..
‘Bütün ilaçlar tedavi kadar yan etki de yapar’ Farmakologlar tarafından yapılıp piyasaya sürülmesi 10 yılı bulan ilaçların yanlış kullanımdan bağımlılığa kadar onlarca yan etkiyi de beraberin..
Yarseli barajı için 3 trilyon lira gerekli Hatay’ın Altınözü İlçesindeki Yarseli Barajının yükseltilmesi için 3 trilyon lira ödeneğe ihtiyaç olduğu belirtildi.
Sofulu çöple anılmak istemiyor Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi uzun bir aradan sonra toplanarak gündemindeki maddeleri görüştü.
Özel sektör mantığı PTT'yi kara geçirdi 164 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisi olan Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) yeniden yapılanıyor. 3 Mart 2004’ten itibaren posta..
Kadınların çevreye daha duyarlı olduğu ortaya çıktı Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ), ‘’Çevreye duyarlılık ve çevre bilinci’’ konusunda yapılan araştırmada, kadınların erkeklere oranla, 30 yaş ..
İlköğretim okulunun kalorifer dairesi yandı Adana’da bir ilköğretim okulunun kalorifer dairesinde çıkan yangın paniğe yol açtı.
Vekilden uyuşturucuya hayır kampanyasına destek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Kemal Sağ, Kent Konseyi’nin gençlik ve uyuşturucu konusunu el almasını istedi.
Rektör Akınoğlu: Öğrenci affı bizlere sorulmalıydı Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, öğrenci affının üniversiteleri birebir ilgilendirdiğini ancak yasa taslağı hazırlanı..
M. Akif Avşar: Odayı insanlarımızın çıkarları doğrultusunda kullanacağız Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı M. Akif Avşar, odanın çıkarlarını halkın gayeleri doğrultusunda kullanaca..
Kurtbey Hatunoğlu: Orhan Pamuk’un dediği ‘biz’ kesinlikle biz değiliz Türk Eğitim-Sen Ağrı Temsilcisi Kurtbey Hatunoğlu, "Orhan Pamuk, dedelerinin kim olduğunu açıklasın, onun bahsettiği ‘bi..
Vali Hüseyin Yavuzdemir: Mazeret üretmeyeceğiz, icraat yapacağız Trabzon ili 2005 Yılı 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Yavuzdemir başkanlığında yapıldı. Vali Yavuzdemir, m..
Bayburt milletvekilleri Meclis’te üniversite istedi Bayburt’ta üniversite kurulabilmesi için, Bayburt milletvekilleri Ülkü Gökalp Güney ile Fetani Battal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBM..
Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtarılışı coşku ile kutlandı Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nin düşman işgalinden kurtarılışının 87.yıl dönümü coşku ile kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk konu..
İmam Hatip öğrencileri hem yarıştı hem de Kur’an ve ezan ziyafeti sundu Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve ezan ..
YYÜ’nün sınav adaletsizliği mahkemelik oluyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi(YYÜ) akademik personel sınavının ‘kişiye özel’ şartlarla yapıldığı ileri sürüldü.
Hakkari’de ders zili bir hafta gecikmeyle çaldı Hakkari’de, 25 Ocak depremi nedeniyle açılışı bir hafta ertelenen okullarda ders başı zili çaldı.
Donarak ölen vatandaşın yanından atı 7 saat ayrılmadı Muş’ta aşırı soğuktan donarak yaşamını yitiren vatandaşın atı, sahibinin başından 7 saat ayrılmadı.
İZTO seçim yerini tartışıyor İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) Mart ayında yapılacak organ seçimlerinin yerinin değişmesi, tartışmaları alevlendirdi.
Çolakoğlu: Bir bilen olmak istiyorum Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Kemal Çolakoğlu, gelecek dönem için meclis üyeliğine tekrar aday olmayacağını açıkladı.
BOGİAD, Meclis Sokak Çocukları Komisyonu’na brifing verecek İzmir Bostanlı Genç İşadamları Derneği (BOGİAD ), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sokak Çocukları Komisyonu’na brifing verecek...
İzmir Valisi Göksu, kamu dairelerindeki personelin istihdam edilişini inceleyecek İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, ilçe kaymakamları ve yatırımcı kamu müdürlerine personel uyarısı yaptı.
Durmuş: 16 aydır ekmeğe zam yapmamak için mücadele ediyoruz "Soya Proteinlerinin Ekmekçilikte ve Toplu Yemek Üretiminde Kullanımı" konulu seminer İzmir Hilton Oteli’nde yapıldı.
Kardeşinin dövülmesine tepki göstermek için okul camlarını satırla kırdı İzmir'in Balçova İlçesi'nde ellerinde satır ve bıçaklarla taşkınlık yaparak okulun camlarını kırdıkları iddiasıyla 2 k..
‘Yeni TCK’nın ne getirip ne götüreceği zamanla ortaya çıkacak’ İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, yenilenen Türk Ceza Kanunu'nun ne getirip ne götüreceğinin, zaman içinde ortaya çıkacağı..
Lübnan’da iç savaşı hatırlatan suikast Lübnan, 1990’da sona eren 15 yıllık iç savaşın ardından yaşanan en büyük terör saldırısıyla sarsıldı.
KKTC seçimleri öncesinde AB’den yine söz var, icraat yok KKTC’de 20 Şubat’ta yapılacak kritik genel seçimler öncesi Avrupa Birliği, Kıbrıslı Türklere daha önce verdiği sözlerini tekrarladı; a..
Putin muhalifleri Kiev’de üsleniyor Ukrayna’da ‘turuncu devrim’le işbaşına gelen yeni yönetim ile Moskova arasındaki mesafeli duruş devam ederken Rusya’nın liberalleri Kiev’e yaklaşıyor.
Ankara, seçimlerin ardından Bağdat’la ilişkileri yoğunlaştıracak Seçim sürecinde tüm dikkatlerini Kerkük’teki gelişmeler üzerinde yoğunlaştıran Türkiye, Bağdat ile yakın temasa geçip, bütün k..
Türkiye, kaygılarını AB’ye de aktaracak Türkiye, Irak’taki gelişmeleri AB ile istişare etmek üzere Büyükelçi Osman Korutürk’ü Brüksel’e gönderiyor.
Arap basını: Şii Irak, ABD’nin çıkarına değil Irak seçimlerini büyük farkla Şiilerin kazanması Sünni Arap dünyasında ihtiyatla karşılanıyor.
Yeni Irak meclisinin üçte biri kadın olacak Irak'ta 30 Ocak'ta yapılan ilk demokratik serbest seçimlerin ardından oluşan 275 üyeli mecliste 86 kadın milletvekili görev yapacak.
Kürtler kilit; Talabani’ye göre bağımsızlık ihtimali yok Seçimlerden galibiyetle ayrılan Birleşik Irak İttifakı, Bağdat’taki, Irak İslam Devrimi Yüksek Konseyi (IİDYK) lideri Abdülaziz el Hak..
Fransız Bakan: Türkiye kendini ispatlamak zorunda Fransa’nın Avrupa Birliği işlerinden sorumlu bakanı Claudie Haignere, Türkiye’nin AB üyelik müzakere sürecinin ‘zor ve uzun’ olacağını söyled..
İnşaat halindeki tersane şimdiden 3 yıllık sipariş aldı Tuzla ve Pendik’ten sonra Türkiye’nin en önemli gemi inşa yerlerinden biri haline gelecek olan Ereğli Tersanesi haziranda hizmete açıla..
250 kişi kaynakçılık sertifikası aldı, 800 genç kurs için sırada bekliyor Ereğli Kaymakamı Aziz İnci, inşaatı devam eden tersanelere Nisan 2005’ten itibaren işçi alınmasına başlanacağını, bu ..
TİSK: Teşvik verilen illere büyük yatırım olmaz Türkiye İşverenler Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) teşvik kapsamındaki il sayıs..
‘Yurtdışındaki Iraklı Kürtler Kuzey Irak’a yatırım yapıyor’ Fransa’da yayınlanan Le Figaro gazetesi, Kuzey Irak’a yönelik yabancı yatırımların giderek arttığını yazdı.
Türk işadamından Türkmenistan’a iki fabrika daha Türkmenistan’ın en büyük yabancı yatırımcısı konumundaki Çalık Holding, 400 milyon dolara mal olan iki fabrika daha kurdu.
Otomotiv mühendisliği eğitiminde ilk adım atıldı Hacettepe Üniversitesi (HÜ), Mercedes-Benz Türk AŞ ve Esslingen Üniversitesi, HÜ bünyesinde hayata geçirilecek "otomotiv mühendisliği’’ eğitim..
‘Görevi ihmal’le suçlanan Temizel ifade verdi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) eski Başkanı Zekeriya Temizel, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen iki ayrı sor..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9