14 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Romanya’ya gidecek işadamlarına çete uyarısı Türk işadamlarının yatırım yapmak amacıyla tercih ettiği Romanya’da çetelerin tuzağına düşmeleri üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, bu ülkeye gitmek..
Yargıtay’da daire başkanlığı seçimi yine tıkandı Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde geçen yıl 259 tur süren seçimin benzeri şimdi 1. Daire’de yaşanıyor. Adayların başa baş çekişmesi üzerine yeni bi..
Kerkük Yumurtalık arasında kurulan kırmızı telefon hattına Irak cevap vermiyor Irak petrollerinin taşındığı Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattı, terörist saldırılar yüzünden sabotaj hattına d..
Barolar Birliği, TCK’nın yerleşmesi için çalışacak Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) sağlıklı biçimde uygulanmas..
İÜ Rektörü Mesut Parlak kendi ekibini kuruyor İstanbul Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, eski rektör Kemal Alemdaroğlu ve İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e yakınlığı ile..
Mobil sisteme geçen polis, şüphelinin kimlik sorgulamasını 5 saniyede yapıyor Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi, suçu önleme ve suçluyu yakalamada polise büyük yarar sağlıyor. ‘Polis Bilgi..
Yeni TCK, kuyumcuları korkutuyor: Temiz kâğıdı olmayandan altın almayız Ersin Yıldırım’dan gasp edilen 4 kilo altının Kapalıçarşı’da satılması yeni bir tartışma başlattı. 1 Nisan’da yürürlüğe..
Asker uğurlamasında kaza kurşunu: 1 ölü Tavşanlı'nın Tepecik kasabasında askere giden gençlerin gece düzenlediği eğlencede ateşlenen silahlardan biri ilköğretim öğrencisi Hazel Dolma'nın (12..
Gasp ve hırsızlık suçlarından 2 günde 33 zanlı yakalandı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü hafta sonu İstanbul’da meydana gelen ve aralarında oto hırsızlığı şebekesi, kapkaç v..
"Bazı Alevi derneklerinin gözü 5 milyar Euro’da" Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Alman hükümetinin azınlık olduklarını söylemeleri karşılığında bazı Alevi..
Baraj kapakları açılınca 4 kişi Batman Çayı’na kapıldı Şiddetli yağışlarla dolan Batman Barajı’nda kapaklar açılınca Batman Çayı’nda su seviyesi yükseldi. Ani yükselen sular sonucunda çaydan..
Çığ altında kalan kişiyi arayan ekibin üzerine de çığ düştü: 1 ölü Bitlis’in Hizan ilçesinde önceki gün çığ düşmesi sonucu kar altında kalan bir kişiyi arama çalışmaları sırasında aynı bölge..
Küresel ısınma göçlere yol açacak Nisan ayında Birleşmiş Milletler’in açıklayacağı küresel ısınmayla ilgili yeni rapora ozonla ilgili katkı sağlayan İstanbul Üniversitesi Meteoroloji Bölümü Ö..
DP’nin yeni genel başkanı Ömer Yıldırım Demokrat Parti (DP), tartışmalı geçen bir kongrenin ardından genel başkanını değiştirdi. Genel başkanlık koltuğuna Yaşar Aydın’ın yardımcılığını yapan ..
Kutan’a göre ufukta ekonomik felaket var Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, Türkiye'nin önünde 'ekonomik felaket' olduğunu savundu. Kutan, "(Enflasyon, faizler düşüyor; ihracat a..
Bakan Pepe: Siyaset baronları elini SEKA’dan çeksin Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, SEKA İzmit Fabrikası'nın kapatılmasıyla ilgili sorunun, siyasi malzeme yapılması sebebiyle çözülemediğini..
Kuzu: İstikrarın devamı için başkanlık sistemi şart Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, ‘başkanlık sistemi’ tartışmalarını bir kere daha gündeme taşıdı. Koalisyon dönemlerinde Türk..
Yazıcıoğlu eğitimde fırsat eşitliği için affa destek verdi BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'de eğitimde fırsat eşitliği bulunmadığını belirterek, öğrenci affına destek verdi. Aff..
‘Öğrenci affı haklı bir talep Meclis gereğini yapacak’ TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti’nin Meclis’e sunduğu öğrenci affı teklifine destek verdi.
Dolar her yerde değer kazanıyor, lira karşısında ise erimeye devam ediyor ABD rekor seviyelere çıkan carî ve bütçe açıklarını kapatma telaşında bir yandan faiz oranlarını yükseltirken, diğer ..
Erdoğan, TMSF Başkanı Ertürk’le görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk’ü kabul etti. Başbakan’ın Üsküdar Burhaniye Mahallesi’nde bul..
Türk firmaları yurtdışında 200 fuar düzenleyecek Türk şirketlerinin yurtdışında düzenlediği fuar organizasyonu sayısı giderek artıyor. Devlet geçen yıl 158 fuar organizasyonuna izin verirken,..
Krizi atlatan bilişim sektörü CeBIT’e 50 firmayla gidiyor Türkiye’nin iki yıldan beri yaşadığı ekonomik canlılık yurtdışı fuar katılımlarına da yansıyor. 2001 ekonomik krizinde cirolarında b..
Fiat yönetimi GM mesaisinde İtalyan Fiat ile dünyanın en büyük otomobil üreticisi General Motors (GM) arasındaki satış görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması, Fiat Yönetim Kurulu’nu hare..
Halkın büyük bir kısmı YTL’den memnun GFK Türkiye araştırma şirketinin YTL çalışmasına göre, Türk halkının yüzde 77’si YTL’ye geçişin, fiyatları olumlu veya olumsuz yönde etkilemediği görüşün..
İran meclisi, Turkcell aleyhine kararı onayladı İran Meclisi, 1979 İslam devriminden bu yana ülkede yapılan en büyük yabancı yatırım olan ikinci cep telefonu şebekesi projesinde Türkiye’nin ö..
Otomobilde kampanyalar durdu müşteriler ikinci ele kayıyor Otomobil firmalarının geçen yıl farklı kampanyalarla ayda ortalama 37 bin adetlerin üzerine çıkardığı satışlar yeni yılla birlikte b..
BAFTA da ‘The Aviator’ı seçti İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin (BAFTA) önceki gece açıkladığı ödüllerde "The Aviator", "En İyi Film" seçildi. "En İyi Üretim Tasarımı" ile " ..
Karakışta dolu dolu edebiyat Edebiyatın nabzının attığı edebiyat dergileri kış aylarında her zamankinden renkli içerikleriyle okurla buluşmayı sürdürüyor. Şiir yıllıkları, nitelikli söyleşile..
Rüyadan doğan Kâbe senfonisi Usta gitarist ve kompozitör Hasan Cihat Örter, son albümü ‘Kâbe ve Hicret Senfonisi’nin çıkış noktasını, bir gece gördüğü rüyaya bağlıyor.
Taşgetiren: AB sürecinde olumlu örnek olabiliriz Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) sürecinin gerilimli olacağını belirterek, "Ancak bu süreçte gerçe..
Kütahya’daki kermese Zara ve Erkal da destek verdi Büyük Türk seyyahı Evliya Çelebi’nin memleketi Kütahya’da, Evliya Çelebi Kültür Hizmetleri ve Tarihi Eserleri Onarma Derneği tarafından düze..
Kocaeli’nde iki yılda 2 bin 907 derslik yapıldı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, hükümetleri döneminde Kocaeli’ne 2 bin 907 yeni derslik kazandırıldığını söyledi.
Bilecik’te köpeklere aşı yapılıp kimlik takılacak Bilecik Belediyesi tarafından kurulan barınakta toplanacak başıboş köpekler, gerekli aşı ve tedavileri yapılıp kimliklendirildikten sonra doğ..
Arabistanlı holding Bursa’da asansör üretimine başladı Avrupalı ve ABD’li firmalardan sonra Arap sermayesi de, geleceğini parlak gördüğü Türkiye’ye yatırım yapmaya başladı. Suudi Arabistan’ın..
İzmit’te çalınan mazgalların yıllık maliyeti 40 milyar Yalnızca İzmit merkezde hırsızların çaldığı yağmur suyu mazgalı ile rögar kapaklarının maliyetinin 40 milyar lirayı aştığı belirtildi. M..
Tavşanlı, hava kirliliğine karşı stroker kazanlı mücadele başlattı Devlet İstatistik Enstitüsü’nün (DİE) Türkiye’de en kirli havaya sahip il olarak açıkladığı Kütahya’da kirliliğe çözüm arayı..
Her 10 araçtan 1’i LPG’yi kaçak kullanıyor Kaza anında yanmalarıyla gündeme gelen LPG’li araçlar için Emniyet Genel Müdürlüğü iki gün süreyle tüm yurtta denetim talimatı verdi. Bursa’daki den..
‘Ceza yazdığınız otoyu size hediye ediyorum!’ İzmitli işadamı Bekir Güre, kendisine ait olmayan, ancak isim benzerliği nedeniyle şirketine gelen trafik cezalarından muzdarip. Yanlışlıklardan ..
Çankırılı işadamları yardım gecesinde buluştu Çankırı'nın Orta ilçesi ve bağlı belde belediyeleri ile Çocuklara Yardım Derneği (ÇOYDER), ilçede okuyan çocukların eğitimlerine yardım edilmes..
Uyuşturucu ile mücadele için tiyatro yapıyorlar Seyyar satıcı, ev hanımı ve profesör gibi farklı kişilerin oluşturduğu Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğu, uyuşturucu ile mücadele için "Uçurum..
K. Maraş'ın kurtuluşu İstanbul’da kutlandı Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede, İstanbul'da yaşayan Kahramanmaraşlılar bir araya geldi.
Yanlış yere gömülen cenazeler nakledildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne bağlı Kanlıca Mezarlığı'nın 20 metre yanındaki Ateşoğlu kardeşlere ait özel arsaya yanlışlıkla..
Muhtar adayı seçmenden cep telefonu mesajıyla oy istedi Küçükçekmece'nin yeni mahallesi Başakşehir'de 1.- 2. etaplar ile Onurkent ve Fuzulkent muhtarını belirlemek üzere seçime gitti. Yaklaş..
Belediye otopark sorununu çözmek için kolları sıvadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sistemi ile entegreli yeni otopark alanları açacak.
Özürlüler bakıcılarını kendileri yetiştiriyor Özürlüler muzdarip oldukları bakıcı yetiştirme işine el attı. Türkiye Özürlüler Eğitim ve Araştırma Vakfı (ÖZEV), başlattığı yeni proje ile ‘özü..
LGS’ye öğrenci ve aile birlikte hazırlanmalı Liselere Giriş Sınavı’nda başarılı olmak her öğrencinin ve ailesinin en büyük hayallerinden birisidir.
Fener'de hatlar kesik: 95-81 Türk Telekom deplasmanında ilk yarıyı bir sayı önde tamamlayan Sarı - Lacivertliler, üçüncü periyottaki savunma hatalarıyla geriye düştü ve sahadan yenilgiyle ayr..
Sıradaki gelsin Fenerbahçe, ilk on birde Anelka'ya yer açmak için Selçuk'u yedek kulübesine almayı doğru bulmuştu haklı olarak...At yarışları
Alex Hayatın gerçekleri vardır. Belli yaşa kadar futbol oynarsınız, sonra da bırakırsınız. Geçmişe çok dönen bir insan da değilim. Keşke hâlâ oynasaydım diyen birisi de değilim. Ama bu Alex'i..
« » 1 2 3 4 5 6 7