14 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İlk Enerji Bakanı yaşamını yitirdi İlk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hüdai Oral, 80 yaşında hayata veda etti. Denizli'deki evinde dört gün önce rahatsızlanan Oral, Pamukkale Üniversitesi T..
Aşkta 'feminen' şansı Kadınsı yüz hatlarına sahip erkeklerin eş bulma şansı daha yüksek. Kadınların çoğu, 'feminen' yüzleri olan erkekleri tercih ediyor... Britanya'daki Liverpool Üniversit..
Tilkinin kartala yenildiği an Kazakistan'da düzenlenen geleneksel kartal avında, büyük av, küçük avcıya teslim oldu.
En pahalı karnaval 2005 Rio Karnavalı, bugüne kadar yapılanların en pahalısı olarak tarihe geçti. Rio de Janeiro'nun varoşlarında faaliyet gösteren ve 'escolas' denilen samba okulları, bu yıl..
Gerçekten de kral gibi yaşıyor AIDS ve fakirliğin pençesinde kıvranan Afrika ülkesi Swaziland'ın kralı III. Mswati, eşleri için 10 yeni BMW otomobil almış. Swaziland'da yayımlanan Times gaze..
E-posta çıktı sadakat öldü! Cep telefonu ve e-mail icat oldu olalı, insanlarda güvensizlik duygusu ve aldatılma korkusu arttı! Özellikle aile kavramına önem vermeye başlayan Britanyalı gençle..
İnternette 'aşkmetre' Sevgilinizi ne kadar tanıdığınızı, Tefal'in web sitesindeki 'aşkmetre'den öğrenebilirsiniz.
Tıp kanseri 'boğacak' Anında görüntü! Beyin ameliyatlarında, doktor tümörü temizleyip temizlemediğini ameliyat sonrası çekilen MR'la anlayabiliyordu. '3 Tesla MR' adlı cihaz sayesinde ise ar..
2006 erkeği şık ve entel Boğaz, karlar altında beyaz vizon giymiş, yaşlanmayan güzel, gizemli bir kadın gibi görünürken, yaz modasından bahsetmek içimden gelmedi. Hem biraz da erkek modasında..
Christina Aguilera evlilik yolunda Amerikalı pop şarkıcısı Christina Aguilera, evlilik hazırlığı yapan ünlüler kervanına katıldı. Şarkıcının iki yılı aşkın bir süredir birlikte olduğu Jordan ..
Gece yarısı sevinci Gözaltına alınan bürokratlar Fuat Celepçi, Fuat Kutsal, Mesut Dal ile işadamı Niyazi İsmet Erten, ifade verme ve sorgulama işleminin ardından dün 02.00'de serbest bırakıld..
‘Made in Turkey’ markası ürüne değer katar Dünyanın en büyük entegre elyaf üreticisi Invista’nın Avrupa Başkanı Max Wiesendanger, ‘Türkiye’nin tekstil deneyimi, ürün kalitesi Çin’de yok, ‘Mad..
Gül: AB 72 projeyi kabul etti Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği’nin 6’ncı Çerçeve Programı kapsamında Türkiye’nin 543 projesinden 72’sini destekleme kararını aldığını bildirdi. AB..
Fiat için kritik günler İtalyan Fiat ile dünyanın en büyük otomobil üreticisi General Motors (GM) arasındaki satış görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması, Fiat Yönetim Kurulu’nu harekete g..
Has’ı ANA-YOL uğurladı Kanser hastalığı nedeniyle 63 yaşında hayata veda eden işadamı Mete Has son yolculuğuna ailesi, yakınları ve çok sayıda politikacı tarafından uğurlandı. Zincirlikuyu Me..
Bana yapılanlar siyasi bir komplo Enerji soruşturmasının bir numaralı sanığı işamadı İbrahim Selçuk, ifadesinde kendisine yapılanların bir siyasi komplo olduğunu, kimseye rüşvet vermediğini i..
Doğalgaz ithalatı için devler savaşacak Doğalgaz ithalat lisans yeterlilik başvurularının son günlerinde 14 şirket daha EPDK’ya başvurdu. Böylece yıllık yaklaşık 2.5-3 milyar dolarlık bir büy..
Larosiere: Size hep sempatiyle baktım 1978-1987 yıllarında IMF’nin Başkanı olan ve 1998 yılından bu yana BNP Paribas’ın danışmanı olan Jacques de Larosiere, 13-14 yaşında İstanbul’da yaşadığı..
OECD’nin en büyük 16’ncı ekonomisiyiz 295 milyon dolara ulaşan milli gelirle Türkiye ‘Zenginler Kulubü’ olarak da nitelendirilen OECD ükeleri arasında geçen yıl bir basamak daha yükselerek 16..
Madrid’de 32 katlı gökdelende yangın Madrid’de önceki gece yarısı 32 katlı bir iş merkezinde çıkan yangında binanın üst katları çöktü. Bütün itfaiye birimlerinin seferber edildiği yangında bi..
ABD’deki bütün Türkleri mitingde buluşturacak ABD’de yaşayan Ülker Aksu adlı Türk kadını, şehir şehir dolaşarak Türkiye karşıtı faaliyetlere karşı Washington’da Beyaz Saray önünde miting düze..
ABD’nin casus uçaklarını UFO sanıldı The Washington Post gazetesi, Amerikan yönetiminin bir yıldan beri İran’ın üzerinde nükleer silah programlarına ilişkin kanıt bulmak ve hava savunmasının ..
Kocasına iş bulan Annan’a teşekkür BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile 40 ülkeden savunma ve dışişleri bakanlarının katıldığı Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda konuşan New York Senatörü Hill..
Röportaj krizi Zapsu yüzünden Almanya’da yayınlanan Welt am Sonntag Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Christoph Keese, Başbakan Tayyip Erdoğan’la Davos’ta yaptığı röportaj yüzünden çıkan kri..
İlk iş cenazeler ISAF komutasını yeniden devralan Türk gücünün ilk işi, Afganistan’da 10 gün önce düşen uçakta can veren 9’u Türk, 102 kişinin cesetlerini toplamak olacak. ISAF Komutanı Korge..
Zafer Şiilerin Kerkük Kürtlerin Irak’taki seçimde beklenenler oldu. Şiiler % 48.1 ile birinci çıktı. Ulusal meclis seçiminde % 25.7 oy alan Kürtler ise Kerkük’ü de içine alan Tamim eyalet mec..
Erdoğan’dan Papadopulos’a kahve içerek çözüm teklifi Başbakan Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Rum Cumhurbaşkanı Tasos Papadopulos’a sürpriz bir öneride bulunarak, ‘KKTC’de karşılıklı oturup birer kahv..
ABD’ye ambargo koyarız Türkiye’de faaliyet gösteren Amerikan şirketlerinin önümüzdeki perşembe günü KKTC’ye yapacağı ziyarete büyük tepki gösteren Kıbrıs Rum yönetimi, Amerikan mallarına amba..
Aldığı hediyeler bagaja sığmadı TBMM Başkanı Bülent Arınç, ziyaret ettiği Kahramanmaraş’ta hediye yağmuruna tutuldu. Arınç, Vali İlhan Atış’tan Kahramanmaraş el yapımı ceviz bir sandık, Kahra..
Kızını kurtardı canından oldu Kabloyla boğularak öldürülen Marusa Kalandadze cinayetinin altından Baybaşin ismi çıktı. Gürcü kadının kızını kaçırmaktan tutuklanan Baybaşin cezaevinden yeni çı..
Hakkari ve Güney Asya için çaldı Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 38. kuruluş yıldönümü nedeniyle Bakırköy Belediyesi ile birlikte Güney Asya ve Hakkari’deki deprem mağdurları..
Bodrum’da kıyı kavgası Bodrum’un Bitez Beldesi’ndeki Adaboğazı Mevkii’nin uluslararası bir şirkete 49 yıllığına kiraya verilmek istenmesine tepki gösteren Bodrumlular, protesto eylemi düzenle..
İç çamaşırı dağıtılacak diye tiyatro yasaklandı Samsun’daki ABS tiyatro grubunun belediyeye ait Gazi Sahnesi’nde sergileyeceği ‘Ne Kadar Dönersen Dön Popon Arkada Kalır’ adlı komedide, izleyi..
Meclis kapatan padişaha Meclis övgüsü AKP Samsun milletvekili Mustafa Çakır, Meclis-i Mebusan’ı kapatarak istibdat dönemini başlatan Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’e Genel Kurul kürsüsünden ö..
Astronot bakan geliyor Fransa’nın AB İşlerinden Sorumlu Delege Bakanı Claudie Haignere, bugün Ankara’ya geliyor. Politikacılığın yanı tıp doktoru ve astronot olan 47 yaşındaki Haignere, Dışiş..
Herkesi tasfiye etmeyiz CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Cevdet Selvi, ihraç sürecini eleştiren Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül’e ‘Bu örgüte girdiysen kuralına gör..
40 bin çocuğa ulaştık Devlet Bakanı Güldal Akşit, 39 çocuk ve gençlik merkezi aracılığıyla 40 bin 205 sokak çocuğuna ulaşıldığını bildirdi.
Sitten çıkarıp villaya açtılar Bakanlar Kurulu, Türkiye’nin doğal cennetlerinden Borabay Krater Gölü’nü villa yapılmak üzere imara açtı. Gölbeyli Belediye Başkanı Hamza Dönmez, ‘Karardan dönü..
Tinercinin elinden mağaza korumaları kurtardı İstanbul’da tinerci saldırısı yaşanmadan gün geçmiyor. Dizi oyuncusu Seray Sever’in, Beşiktaş’ta tinerci saldırısına uğramasından hemen sonra önc..
Türkiye, ilk enerji bakanını kaybetti İsmet İnönü’nün partiyi gençleştirme hareketi çerçevesinde 38 yaşında bakan yaptığı eski CHP Denizli Milletvekili Hüdai Oral, dün kalp ve akciğer yetmezl..
İçişleri Bakanlığı’ndan Turing’e soruşturma İçişleri Bakanlığı, bir ihbar üzerine soruşturma başlatarak 1978-1994 yılları arasında Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (TTOK) tarafından işletile..
Akansu: İş arıyorum CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden iş bulma vaadiyle istifa ettirilen Halil Akansu, hiç bir yerde işe başlamadığını söyledi. Hakkında "Büyükşehir Belediyesi'nde..
Özdilek'te bedava fön ÖZDİLEK Alışveriş Merkezi'nde Sevgililer Günü nedeniyle ilginç bir etkinlik düzenlendi. Bozova Kuaför ve Matrix'in katkılarıyla, bayanlara ücretsiz fön ve makyaj yapıldı..
Güzeller ısıttı... KÜLTÜRPARK'TA dün sona eren Ayakkabı, Çanta ve Aksesuvarları Fuarı'ından geriye renkli görüntüler ve soğuk tartışmaları kaldı. Isıtma sistemi çalışmadığı için katılımcı ve ..
Bay Acil yükseliyor İZMİRLİ Doktor Ülkümen Rodoplu Türkiye'de acil tıbbı kurdu. Büyük başarı sağlayan Dr. Rodoplu'nun ünü yurtdışına taştı. Avrupa Acil Tıp Birliği 2. Başkanlığı'na seçilen Ro..
Taş kalpler birinci oldu TESCO Kipa Çiğli Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen Sevgililer Günü'ne özel Tatlı Tarif Yarışması'nda üniversite öğrencisi Füsun Toptancı, "Taş Kalpler Yumuşadı" adını ..
Sarılığa geçit yok 10 bin lise öğrencisi taramadan geçecekAşk dolu gece
Eşine bağıran kadın daha uzun yaşıyor Yeni yapılan bir araştırma, öfkelerini bastırmayan ve diledikleri gibi bağırıp çağıran kadınların, dişini sıkan kadınlardan daha uzun yaşadıklarını ortay..
Egeli Lazlar, mangalda 15 ton hamsi kızarttı Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu 1’inci Hamsi Şöleni’nde binlerce Karadenizli bir araya geldi. Karadenizliler, 15 ton hamsiyi yanyana dizilen ..
« » 1 2 3 4 5 6 7