12 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

12 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Erdoğan ve Talat şans' AKP'nin davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Kıbrıs Rum Kesimi ana muhalefet partisi Demokratik Seferberlik'in (DİSİ) lideri Nikos Anastasiadis, Türk hükümetinin tavı..
ABD'ye Ercan önerisi Türkiye, KKTC'deki Ercan Havaalanı'na sivil uçuşları başlatma konusunda Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) düzenlemelerini aşamayan ABD'ye 'askeri uçak' indirmesi..
Papadopulos Annan'ı reddetti Kıbrıs Rum Yönetimi, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Londra ziyaretinde yaptığı "Kıbrıs çözüm planında istediğiniz değişiklikleri yazılı bildirin&qu..
Talat: Bizden talep yok KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, Rum Yönetimi'nden çözüm planına dair itirazlarını istemesi konusunda, "Bu Annan'ın BM Güven..
Kıbrıs Türklerine Tamil benzetmesi Güney Asya'daki felaket bölgesinde bir yandan KKTC lobisi yapan Başbakan Tayyip Erdoğan Sri Lanka'da soğuk duş yaşadı. Erdoğan, Sri Lanka Başbakanı Mahunda ..
Müslüman yardımda cimri ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Paul Wolfowitz, İslam dünyasını Güney Asya'daki felaketzedelere karşı cimri davranmakla suçladı.
Hac çocuk felci riski getirdi Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Suudi Arabistan'da hac mevsiminde bir çocuk felci vakasının tespit edilmesi nedeniyle, hacılar ve döndükleri ülkelerin çocuk felci teh..
YÖK: Türbana hayır Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Alman Welt am Sonntag gazetesine verdiği demeçle yeniden gündeme gelen üniversitelerde türbanın serbest bırakılması konusuna, YÖK Başkanı Prof. D..
ÜAK: Af, eğitimi işlemez hale getirir Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), öğrenci affına karşı. ÜAK toplantısı, Kurul Başkanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin başkanlığında dün YÖK'te toplandı.
CHP'li kadınlara erkeklik aşısı! CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Güler Tunçoku, siyasi partilerde kadınların hırsları nedeniyle kıskançlık ve çekememezlik olaylarının yoğun olduğunu ileri sür..
Bağımsız Balandı DYP'ye katıldı AKP'den 30 Aralık'ta ayrılarak bağımsız kalan Afyonkarahisar Milletvekili Reyhan Balandı, DYP'li oldu. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün Balandı'ya parti roze..
Öğrenci affı için iki hafta AKP tarafından önceki gün verilen öğrenci affı yasa teklifinin Meclis'ten en geç iki hafta içinde geçeceği belirtildi.
'Türban karın doyurur mu?' Bir süre önce, "AB'ye gireceğiz derken dinimiz elden gidiyor" sözleriyle dikkat çeken eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, bu kez Baş..
Sarıgül'den Baykal'a dava CHP'den ihracı istenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a 100 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.
Okula reklam sakıncalı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul müdürlüklerine gönderdiği bir genelgede, okullara ait bina, tesis ve bahçe duvarlarına reklam almanın mevzuata aykırı olmadığını..
Sokağa gönüllü eli TBMM Sokak Çocuklarını Araştırma Komisyonu, sokak çocuklarının sorunlarının gönüllü kuruluşlarla işbirliği yapılarak çözülmesi için hükümete öneri hazırladı.
Güngör: Meclis ilk kez ciddi adım attı Eski SHP Milletvekili Erol Güngör, oğlu Mustafa Güngör'ün, 24 Temmuz 1991'de milletvekili lojmanlarında öldürülmesine ilişkin, TBMM'nin ilk kez ciddi ve..
Kaçakçılık zanlısı gözaltında öldü Nazilli'de, tarihi eser kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen Kadir S.'nin evine önceki gün baskın yapan jandarma, bahçeye gizlenmiş, üzerinde kabartmalar olan ..
İşçiler kızgın: SEKA'yı asla terk etmeyiz Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin, İzmit SEKA İşletmesi'nin kapatılmasına dair kararın durdurulmasına ilişkin istemi önceki gün reddetmesi, işçileri şoke..
Sahte balı toplayın! Almanya, Türkiye'den ithal edilen sahte balları geri verdi ve AB'ye başvurdu: "Mısır şurubu, glikoz ve yapay enzimlerle yapılan Türk balı artık alınmasın." AB, Ankara'ya ..
Dikkat! Brusella geçebilir! Doğu Anadolu Bölgesi'nde artan buzağı kayıplarının brusella (brusellozis) hastalığından kaynaklandığı ortaya çıkarken, çok sayıda hayvan imha edildi.
1.5 milyon YTL ve icra müdürü kayıp Ankara Adalet Sarayı'nda, 10. İcra Müdürü olarak görev yapan Fahrettin A., zimmetine geçirdiği yaklaşık 1.5 milyon YTL'yle (1.5 trilyon lira) kayıplara kar..
Bu iki sokak hırsızın insafına terk edildi Köşedeki apartman İstanbul Ayaspaşa'daki 35 apartmanlı Mollabayırı Sokak, bir hırsızlık cenneti: Girilmedik bina, kapısı kurcalanmayan ev ve otomob..
Polis nerede? Maça gitti Vali Muammer Güler, 2004'te Londra'da 470 bin, Berlin'de 250 bin hırsızlık olayı meydana geldiğini belirterek, "Nüfusu bu kentlerden daha fazla olan İstanbul..
'Ulla' yavaş yavaş... İskenderun Körfezi'nde geçen yıl 2 bin 200 ton toksik atıkla batan M/V Ulla gemisi için, Fransız Lafarge firması 1.5 milyon dolar (2 milyon YTL) gönderdi.
Bakanlıktan HIV uyarısı Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Uğurlu uyardı: "40 milyon AIDS'linin bulunduğu dünyada hergün 14 bin yeni HIV enfeksiyonu oluyo..
İstanbul'da 'ithal' gaspçı İstanbul'daki asayiş suçlarına, yabancı uyrukluların gerçekleştirdiği gasp olayı da eklendi.
Tüketici yılmaz savaşçısını yitirdi Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Mehmet Sevim vefat etti.
Yüzde 100 yerli robota nazarlık TÜBİTAK'ın Emniyet için geliştirdiği bomba imha robotu 'Polrob', basın önündeki ilk denemesinde kırık not aldı. Polrob'un prototipi, kapsülü dört denemede de p..
Sevgililer görev başına! Sevgililer Günü'ne iki gün kala, çiçek tezgâhlarında heyecan var. Peki çiçek fiyatları ne âlemde? İstanbul Çiçekçiler Odası'ndan verilen bilgiye göre İstanbul'da tek ..
Papatya peşinde 750 kilometre Güneş, ışıl ışıl deniz ve dalga şıpırtıları sayılmazsa sessizlik... Türkiye'nin büyük bölümü kar ve buzla uğraşırken, Bodrum erken baharı yaşadı.
Yoğun kar yağışı gidiyor hava sıcaklıkları artacak Yoğun kar yağışı bugünden itibaren Türkiye'yi terk ediyor, hava sıcaklığı da batı bölgelerden başlayarak artacak. Kar yağışı bugün tüm Karad..
Çiçek değil ağaç ver! Sevgililer Günü'nde ona çiçek yerine ağaç verin! ÇEKÜL Vakfı Başkanı Metin Sözen...
Ayı ısırığına 21 bin YTL Bursa Büyükşehir Belediyesi 21 bin YTL tazminat ödemeye mahkûm edildi. Eski hayvanat bahçesinde yedi yıl önce...
1628 çocuk hapiste DYP'nin soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 2004 Aralık ayı itibarıyla cezaevlerinde toplam 1628 çocuğun bulunduğunu söyledi.
Kidman'a nasihat! Nicole Kidman ve onu gizlice takip edip, Sydney'deki evinin dışına dinleme cihazı yerleştirdikleri için mahkemeye verdiği iki paparazzinin davası yargıcın...
Yeni dünya 'Körebe' 23 yaşındaki İsmail Üstün binlerce görme özürlü genç gibi eğitim hayatı boyunca ders kitabı dışında hiçbir kitaba dokunamamış. Kabartma yazıyla yani Breyl alfabesiyle yaz..
Tsunami, bir hazineyi çıkardı Güney Asya'yı vuran depremin ardından gelen tsunami, Hindistan'ın güneyinde yüzyıllardır kumlar altında olan eski bir uygarlığın kalıntılarını ortaya çıkardı.
Sting'le 4 trilyon Britanyalı şarkıcı Sting, tsunamiden zarar görenlere yardım için Avustralya'da verdiği bir konserde 3.2 milyon dolar (yaklaşık 4 milyon YTL, 4 trilyon lira) topladı.
2 bin adaş rekor kırdı Dubai'de aynı isim rekoru kırıldı. Rekoru kırmak için 1500-2000 Muhammed toplandı. Aynı dalda daha önceki rekor İspanya'da, 375 Maria'ya aitti.
Milliyet'ten doğal güzellik sırları Doğal ürünlerle, doğal güzellik ve cilt bakımı... Her biri 16 sayfalık tam 7 kılavuz evinize geliyor. Kuşekâğıdına basıldı. Bunları okuyun, genç kalınAynı ..
Rumsfeld'in Musul teftişi ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, dün isyancıların üssü haline gelen Irak'ın Musul kentine gitti. Irak güvenlik kuvvetlerinin komutanlarından 30 Ocak seçimleriyle ..
AB'de Bush tatili Belçika'nın başkenti Brüksel'de 22 Şubat'ta düzenlenecek olan ve ABD Başkanı George W. Bush'un da katılacağı AB-ABD zirvesi sırasında, toplantıların yapılacağı AB Konseyi bi..
İsdemir'e kredi Erdemir bünyesindeki İsdemir, yatırımlarının finansmanı için ABN Amro ile yaklaşık 108 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzaladı. Faizi libor artı 0.2 puan olan ve yedi ..
Rusya, tüm dış borçları kapatıyor Rusya lideri Vladimir Putin, Rusya'nın dış borçlarının tümünün, mümkün olan en kısa sürede kapatılmasını istedi. Rusya Maliye Bakanı Aleksi Kudrin de Rusya'n..
Başesgioğlu: Eczane sözleşmeleri yetişmedi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'lıların serbest eczanelerden yararlanması uygulamasında, sözleşmelerin yetişmemesi ve şifre..
Uzan, el konulanları önerdi GP Genel Başkanı Cem Uzan, dün TMSF'ye grup borçlarına karşılık ödeme teklifi sunduğunu açıkladı. TMSF yetkilileri ise, 'Bize sunduğu el koyduğumuz mallar' dediEnf..
Efes damgası Lacivert-Beyazlılar, Euroleague'nin ilk turunda artı 146 averajla en iyi averaja sahip takım unvanını aldı. Ülkersporlu Zukauskas blokta, Praskevicius ise üç sayıda birinci olduH..
Özerk yasa nereye? Futbolumuzda son yıllarda süre gelen başı bozukluğun sebeplerini düşünüyorum da, işin içine "özerk yasa"nın bir "derbederlik"anlayışına dönüşmesi gelip dayanıyor, ortaya ca..
Güvener'in takıntısı Gerçekten merak ediyorum... Futbol Federasyonu danışmanı Sayın Ahmet Güvener maç günleri yapılan "eşgüdüm toplantısını" Avrupa'dan kopya çekerken, ülke koşullarını, insan..
« » 1 2 3 4 5