11 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağlıkçı Erdoğan'a kızgın Sağlıkçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Numune Hastanesi ve Şişli Etfal'in satılabileceğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi.
Başbakan'a yasak yok! CHP'li Feridun Baloğlu'nun önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 17 Aralık AB zirvesinden dönüşünde Kızılay Meydanı'nda düzen..
Küçükarmutlu davası yeniden Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 2001'de Küçükarmutlu'da düzenlenen ve dört kişinin ölümüyle sonuçlanan operasyonda yakalanan 16 sanığa 'yasadışı örgüt üyesi olmak'...
10 bin kadroya 20 bin başvuru Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen açığını kapatmak için açtığı 10 bin öğretmen kadrosu için 20 bin 928 aday başvurdu. 26 Ocak-9 Şubat arasında kabul edilen baş..
Meğer eğreti gelin varmış! Bu ay gösterime girecek 'Eğreti Gelin' filmi için ilk özür, Denizli Sanat Eğitim ve Kültür Vakfı (DESAV) Başkanı Ziya Tıkıroğlu'ndan geldi.
Pumalara ziyaretçi rekoru Henüz dört aylık birer yavruyken Kahramanmaraş Hayvanat Bahçesi'nden getirilen iki kardeş puma, İzmirlilerin gözdesi oldu. İzmir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, yavrul..
SEKA işçileri için şok karar Kapatılması kararlaştırılan SEKA İzmit İşletmesi'ni 22 gündür terk etmeyen işçilerin umudu, Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin dün verdiği kararla söndü.
Noel Baba Vakfı öfkeli 'Noel Baba' efsanesine kaynaklık eden Aziz Nikolaus Kilisesi'ne bereli, kürklü heykelin kondurulması 'Noel Baba Vakfı'nı kızdırdı. Merkezi Antalya'da bulunan vakfı kızd..
'İskele' için suç duyurusu Bulancak ilçesinde 24 Ocak'ta iskelede balık tutarken denize düşen 46 yaşındaki Şinasi Gökdemir boğularak öldü. Görgü tanığı Hasan Çetinkaya, "Merdiven olm..
Evi ihmal eden cezayı çeker! Üzümlü İlçesi Belediye Başkanı Ensari Sürücü, Hizmet-İş Sendikası ile yapılan görüşmelerde imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği, keyfi harcamalardan dolayı ailesi..
Heykeltıraş kaçınca... Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde 44 yıldır tamamlanmayan heykelin sırrı çözüldü.
Prens erdi muradına Britanya veliaht Prensi Charles, 34 yıllık aşkı Camilla Parker Bowles ile 8 Nisan'da Windsor kalesinde evlenecek... Prens Charles ilk evliliğini Prenses Diana ile yapmış,..
Arora'da aşk kürü 'Kadınlara özel spor ve bakım merkezi Club Arora, Sevgililer Günü için özel paket programlar hazırladı. 12-13-14 Şubat günlerinde isteyen, tüm vücut bakımını içeren üç saatl..
Cem Karaca rahat uyu! Bakırköy 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, Cem Karaca'nın mezarının açılması yönündeki istemleri reddetti. Mahkeme, bu konuda deliller toplandıktan sonra karar verecek.
Kalp gerçekten kırılıyor! Kötü haber gerçekten 'kalp kırıyor'. Sevilen birinin ölümü gibi şok edici bir haber almak, adrenalin ve diğer stres hormonlarının günler boyunca salgılanmasına yol a..
14 Şubat gösterisi Hayvanseverler, 14 Şubat öncesi Sevgililer Günü'ne özel bir gösteri yaptı.
Çıplak Kate Moss 10 milyon YTL Top model Kate Moss'un hamile çıplak tablosu, 4 milyon sterline (yaklaşık 10 milyon YTL) satıldı.
Yaşama barkod Canlı yaşam barkodlanıyor. Britanya'nın başkenti Londra'da düzenlenen uluslararası bir konferansta alınan kararla, planktondan balinaya kadar yaşayan tüm türlerin genetik dizili..
Aşka davet spreyi Libidosu düşük olan kadınların cinsel isteklerini yükseltmek için testosteron spreyi yolda... Avustralyalı Acrux şirketinin ürettiği sprey, menopozdaki ve az testosterona sa..
Zehirli fındık göndermişiz Britanya'da yayımlanan The Guardian gazetesi, ülkeye her yıl tonlarca kontrolsüz ve yüksek risk taşıyan gıda sokulduğunu öne sürdü.
Yol açarken seddi yıktılar Dünya Mirası listesinde yer alan Çin Seddi'nin bir bölümünün geçen ay yapılan yol açma çalışmaları sırasında yıkıldığı ortaya çıktı.
Benzinde indirim Tüpraş, benzinin rafineri çıkış fiyatlarını indirdi. Bu ayarlamayla birlikte pompa satış fiyatlarının yüzde 1 civarında düşmesi bekleniyor. Tüpraş, kurşunsuz benzin fiyatında..
Renault'nun net kârı 3.5 milyar euro ile rekora ulaştı Renault Grubu'nun 2004 cirosu, önceki yıla göre yüzde 8.4 artarak 40.7 milyar euro oldu. Renault'dan yapılan açıklamada, geçen yıl grubu..
Tazminatı 21 milyon dolar Compaq'la birleşmeden istenen sonucun alınamaması nedeniyle işine son verilen HP CEO'su Fiorina, 21 milyon dolar tazminat alacakBosch Rexroth'tan Bursa'ya 25 milyon ..
Akbank'ın kârı 1 katrilyon Akbank, 2004 yılında 1 katrilyon 21 trilyon lira net kâr elde etti. Bankanın verdiği bilgiye göre, Akbank geçen yıl 476 trilyon lira da vergi karşılığı ayırdıVekil ..
Spurs çöktü NBA'DE Batı Konferansı Güneybatı Grubu lideri San Antonio Spurs, deplasmanda Washington Wizards'a 95 - 87 teslim oldu. Tim Duncan'ın sakatlığı nedeniyle forma giymediği karşılaşma..
Meclis el koydu MİLLİYET'in ortaya çıkardığı, teşvik primi belgesi, Şike Araştırma Komisyonu'na da yol gösterdi. Komisyon Başkanvekili Ersin, "Haksızlık giderilmeli" diye konuştuFile Can kaza..
Anelka'ya bak sen SARI - Lacivertli takımın yeni transferi Nicolas Anelka, dünkü idmanda ortaya koyduğu performansla uyum sorununu aşmaya başladığını gösterdi. Fransız futbolcu, idmanın sonun..
İran'a, Bosna'ya vize geliyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB'ye uyum kapsamında İran, Bosna - Hersek, Makedonya, Kırgızistan, Fas ve Tunus vatandaşlarına vize uygulanacağını açıkladı. 1 Oc..
Baykal'ın ilk ziyareti Yargıtay'a CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yumrukların ve sandalyelerin havalarda uçuştuğu ve genel başkanlığa yeniden seçildiği kurultay sonrası çıktığı Hakkâri gezisi..
Anastasiadis 'acil indi' Kıbrıs Rum basını, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün, "Türkiye asker çekerek jest yapmalı" diyen Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Genel Başkanı Nikos Anastasiadis..
Erdoğan'ı anlamıyorum Tartışmalı söyleşinin yazarı Keese, 'Erdoğan düşüncesini aktardı' dediTutanakta uygun bilgiler
'Çelişkiye' eleştiri Şeriat düşüncesine ceza istemeyen ama diğer dinlerin yayılmasını sakıncalı bulan Şirin'e, "Hukukçu yaklaşımı bütüncül olmalı, çelişmemeli" eleştirisi yapıldıMilletvekille..
Kovulan CEO’ya mütevazı tazminat: 21 milyon dolar HP Başkanı ve CEO’su Carly Fiorina, yaklaşık 21 milyon dolarlık tazminatın sahibi olacak. 2.2 milyar dolarlık serveti bulunan ve dünyanın en ..
Borcunuz yoksa nema kredisi almayın Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, ‘Eğer bir borç baskısı altında değilseniz, nema kredisi kullanmak avantajlı değil’ dedi. Çağlar, başlattıkları..
Karikatüre bakın bizi anlayın Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) yeni Başkanı Aynur Bektaş, yaptığı ilk basın toplantısında sektörün derdini bir karikatürle anlatma yolunu seçti.
Akbank’ın 2004 net kárı 1 katrilyon lira Enflasyondan arındırılmış mali tablolara göre, Akbank, 2004 yılında 1 katrilyon 497 trilyon TL vergi öncesi kár elde etti. Bu tutar üzerinden 476 tril..
‘Bankalar doğum izni yok’ garantisi istiyor tartışması TBMM Sağlık Komisyonu evlat edinene 8 hafta ücretli doğum izni öngören yasa tasarısını görüşürken, ilginç tartışmalar yaşandı. AKP’li Al..
Rusya'dan kaçan yatırımcı artık Türkiye'ye yöneliyor The Eastern European (Doğu Avrupa) Yatırım Fonu) Rusya’daki yatırımlarını azaltırken, Türkiye’deki payını arttırdı. Financial Times gazete..
200 milyon kişi Türk blue jean'i giyecek Dünyanın en büyük kot pantolon (blue jean) üretim merkezlerinden biri olan Türkiye, bu yıl 200 milyon adet üretim hedefliyor. Denimder Başkanı Nedim Ö..
OSD: Aman İran bizi geçmesin OSD Başkanı Turgay Durak, Türkiye'nin otomotiv üretiminde bugünkü rakiplerinin Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Romanya ve Rusya olduğunu ifade edere..
SEKA'nın kapanmasına mahkeme vizesi Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 27 Ocak'tan geçerli olmak üzere aldığı SEKA İzmit Fabrikası'nın kapatılmasına yönelik kararırın yürütmesini, geçici olarak d..
Murat Demirel yeniden Kartal'da Kartal Cezaevi’nde 1 aylık tutukluluğunun ardından önceki akşam avukatlarının tutuklama kararlarına yaptığı itiraz sonucu tahliye edilen Yahya Murat Demirel ha..
Teşvik veririz disiplini bozmayız IMF'nin teşvikli il sayısının 49'a yükseltilmesi konusundaki eleştirilerine Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dan yanıt geldi. Unakıtan, mali disiplinden taviz ve..
Afşin-Elbistan için rüşvet pazarlığı Enerji Bakanlığı'nda önde gelen bürokratlar ve işadamlarının da olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına yol açan operasyonun Afşin-Elbistan Termik ..
Die Hard 4 ile geri dönüyor Amerikalı ünlü aktör Bruce Willis, Die Hard (Zor Ölüm) serisinin 4’üncü filmi için tekrar kemara karşısına geçmeye hazırlanıyor. ‘Hostage’ (Rehine) adlı yeni filmi..
En son aşklar Hafta Sonu’nda Magazin ve sosyete dünyasının öncü yayın organı Hafa Sonu Dergisi, son sayısını 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle sanat ve sosyete dünyasının aşklarına ayırdı.
Yönetmeninden Yılmaz’a tepki Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın ‘Hababam Sınıfı’ ve ‘Hırsız Var’ filmleri için yaptığı ‘Uzak durun bu filmlerden’ yorumuna, Yılmaz Erdoğan’ın ‘Beğenmediysen, gelir..
Güney Asya için ünlüler buluşuyor Klasik müzik sanatçısı Mehveş Emeç, Türk halk müziğinin sevilen sesi Yavuz Bingöl ve geçtiğimiz günlerde ‘Sultan Orhan’ adlı yeni albümünü çıkaran dünyaca ün..
Üçüzlerin kar keyfi Tüm yurdu bir haftadır etkisine alan yoğun kar yağışı, okullar da tatil edilince, en çok çocukları sevindirdi. Bir zamanların ünlü mankeni, bugünün en büyük mankenlik ajan..
« » 1 2 3 4 5