11 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Olajuwon'a 'teröre destek' suçlaması NBA'in eski yıldızlarından Hakeem Olajuwon ABD tarafından terör örgütü listesinde yer alan gruplara para yardımı yapmakla suçlanıyor.
Hedef iyice netleşti: İkincilik 2006 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye'nin içinde bulunduğu 2. grupta ilk ikiye kalmak için mücadele eden takımlardan Ukrayna ve Yunanistan galip gelerek rakip..
'Formayı hak eden giyiyor' Geçen hafta oynadıkları Gençlerbirliği maçı hakemin yaptığı kural hatasıymla tekrar edilecek olar Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay, bir basın toplantısı dü..
Antrenmanda Anelka şov Fenerbahçe, İstanbulspor maçının hazırlıklarını Dereağzı Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Şükrü Saracoğlu'nda ilk kez taraftarlarıyla buluşacak olan Nicolas ..
Ulusoy dönemine gözaltı Başbakanlık Teftiş Kurulu, 2002 Dünya Kupası'nda Haluk Ulusoy yönetimindeki federasyonun 2 trilyon 383 milyar liralık 'abartılı' bir harcama yaptığını rapor etti. Kuru..
Enerjide operasyon Bakan başlatmıştı Enerji Bakanı Güler'in Teftiş Kurulu'nu harekete geçirmesi üzerine Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ne (EÜAŞ) yönelik soruşturma sürüyor: Bir milletvekilin..
'Medyada yabancıya sınır kalksın' TMSF'nin elindeki medya kuruluşlarının satışını kolaylaştırmayı amaçlayan yasa teklifi için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda oluşturulan alt komisyonda, öz..
Nema karşılığı krediye ilk gün 65 bin başvuru Ziraat Bankası'nın 'nema karşılığı kredi' uygulamasına ilgi büyük oldu. İlk gün 65 bin 263 kişi kredi için başvururken, 22 bin 242 kişi kredisini..
Türkiye dünyanın kot devi Türkiye kot (denim) kumaşı ve pantolon ihracatında dünya devleri arasına girdi. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2004 yılında Türkiye'nin 2.2 milyar dolarlık denim (kot)..
Sadece bir gün özgür kalabildi Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel, 'Bankalar Kanunu'na muhalefet' suçundan hakkında açılan yeni dava kapsamında dün tutuklandı. Bulgaristan'da yakalandıktan ..
'Çin üretimde rakibimiz olacak' Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Durak, araç üretiminde Türkiye'nin gelecekteki rakiplerinin Hindistan, Çin ve İran olduğunu kaydet..
IMF'ye yanıt: Teşvike karışma Maliye Bakanı Unakıtan'dan IMF'ye: "İllere teşvikte söz hakkı bizim, kaynağı olmadan harcama yapmadık, yapmayız."
Yabancıların gözü Türkiye'de Doğu Avrupa Yatırım Fonu Rusya'daki varlıklarını azaltırken Türkiye'deki pozisyonunu artırma kararı aldı.
'Büyüme hızında beşincilik sizin' Alman bankacılık devi Deutsche Bank, Türkiye'nin 2006 ile 2020 yılları arasında, dünyanın en hızlı büyüyen beşinci ekonomisi olacağını tahmininde bulundu.
Türk bankalarına ilgi artıyor Koç Finansal Hizmetler'in ortağı İtalyan Unicredit Group, AB sürecindeki beklentiler nedeniyle, Türkiye ekonomisine ilişkin görünümün pozitif olduğunu açıkladı.
TGSD: Dışarıyı değil bizi dinleyin Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) yeni başkanı Aynur Bektaş, Türkiye ihracatının yüzde 22'sini gerçekleştiren sektörün düşük kur politikası nede..
Neden bizde her iş böyle eksik başlar? Birlik suçlandı SSK'lıların eczanelerden ilaç almasını sağlayan protokol ilk gün itibarıyla yürümedi. Ciddi sıkıntı çekilen İstanbul'da Eczacılar Odası..
Hastalar eczane ve ilaç aradı Ülke genelinde 22 bin eczaneden bugüne kadar yaklaşık 10 bini SSK'lıya ilaç vermek üzere SSK ile anlaşma yaptı. SSK'lılar, anlaşma yapan eczanelerden ilacını alm..
Gecikme nedeni karasızlar Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı (TEB) Mehmet Domaç, uygulamaya ilişkin en büyük sorunun geri ödemeler olduğunu da kaydetti. Çalışma ve Maliye bakanlıklarına bu k..
Devir işlemi için geri sayım başladı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri süreci 19 Şubat'tan itibaren fiilen gerçekleşiyor. 53 bin SSK Personeli Sağlık Bakanlığı'na geçerken, büyük b..
Organ nakline tam destek '2005 Mali Yılı Bütçe Uygulama Talimatı'nın tedavi yardımına ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, organ naklinde, gerek vericini..
Ortaklık için stratejik tohumu atma zamanı AB üyelik sürecinin hızlanması, ABD ile ilişkilerdeki gerginlikler, Rusya ve Ortadoğu ile yakın temas arayışları Çin'i bir süredir siyasi bakımdan ..
Maldivler ada önerdi Başbakan Erdoğan Güney Asya ziyaretinde dün Sri Lanka ve Maldivler'i gezdi. Maldivler Cumhurbaşkanı Gayoom, Türkiye'ye üniversite kurması için ada vermeyi teklif etti. Er..
Anastasiadis: Her şey çözüm için Kıbrıs Rum Kesimi'nden Türkiye'yi ziyaret eden ilk ana muhalefet lideri olan Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) lideri Nikos Anastasiadis, 'Adadaki çözüm..
Annan'dan Rumlara çağrı BM Genel Sekreteri Annan, Papadopulos'a "Rumların reddettiği çözüm planına itirazlarınızı listeleyin" çağrısı yaptı.
'Rice cahil mi?' Yunanistan'la birlikte Türkiye'de de 1947 yılında iç savaş yaşandığını söyleyerek ilk dış politika konuşmasında gaf yapan ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ülkes..
DÜNYA HALİ ABD Başkanı George Bush'un diğer liderlerin adlarıyla ilgili gaflarına bir yenisi eklendi. Bush, önceki gün Polonya Cumhurbaşkanı Aleksandır Kwasniewski'ye 'Başbakan' diye hitap et..
İran meydan okuyor ABD Başkanı George Bush'un Irak'tan sonraki hedefi gözüyle bakılan İran, dün İslam Devrimi'nin 26. yıldönümü törenlerinde Washington'a meydan okudu.
Suudilerin buruk seçimi Suudi Arabistan'daki kısmi yerel seçimlerde dün 40 yıl aradan sonra ilk kez sandık başına gitmenin heyecanıyla kadınların katılmamasının burukluğu iç içeydi.
Kuzey Kore ABD'ye nükleer kartı gösterdi İran ile nükleer düelloya tutuşan ABD, Kuzey Kore'nin nükleer manevrası karşısında gafil avlandı. ABD Başkanı George W. Bush'un 'şer mihveri'ndeki üçü..
Ateşkeste gün bir, ölüm bir... İsrail ve Filistin liderleri Şaron ve Abbas'ın ateşkes ilanından bir gün sonra İsrail askerleri Gazze'de bir Filistinli öldürdü.
NATO: ISAF genişleyecek Fransa'da gayriresmi toplanan NATO savunma bakanları, Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nün (ISAF) genişletilmesi üzerinde anlaştı.
Müttefiklere ABD ulufesi ABD yönetimi, 2006 bütçesini Kongre'ye sunarken Afganistan ve Irak işgalini destekleyen ülkelere ek bir fonla ulufe dağıtmaya hazırlanıyor.
Irak sınırları beş gün kapalı Irak'ın sınırları aşure günü nedeniyle 17-22 Şubat arasında kapatılacak.
Öğrenciye af Meclis'te CHP'den aradığı desteği bulamayan AKP, 224 bin öğrenciyi kapsayan afla ilgili yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu. Üç maddelik yasa teklifi, Yükseköğretim Yasası'..
Baykal: Popülist bir düzenleme AKP'nin öğrenci affını değerlendiren CHP lideri Deniz Baykal, girişimin sorumsuzluk olduğunu ileri sürdü. AKP'nin popülist bir özlemi dikkate alarak düzenleme y..
Savcıdan vekile bilgi yok İnsan Hakları Komisyonu 50 gün aradan sonra toplandı. Mardin Başsavcısı'nın, Kızıltepe'de öldürülen Ahmet Kaymaz ve 12 yaşındaki oğlu Uğur'la ilgili araştırma çerç..
İHDK ilgi odağı oldu Azınlık raporunun ardından gündemden düşmeyen İnsan Hakları Danışma Kurulu'na (İHDK) ilgi arttı.
Terör suçluları tutuklu kalacak Adalet Alt Komisyonu, 'Ceza Muhakemesi Kanunu'nun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun Tasarısı' ile ilgili çalışmalarını tamamladı.
Mevzuat nasıl daha kaliteli olur? TBMM'ye gönderilen yasa tasarılarının kötü hazırlandığı, komisyonlarda milletvekillerinin günlerce çalışarak düzeltmek zorunda kaldığı eleştirileri, Başbakan..
CHP, Karşıyaka yönetimini azletti CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararıyla Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu görevden alındı.
Keese: Erdoğan kaçıyor Başbakan Tayyip Erdoğan'la türban röportajını yayımlayan Welt am Sonntag gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Christoph Keese, "Erdoğan, söyleşi yapmadığı iddiası..
'Mutlu Türkiye' tartışılıyor Uzmanlar DİE'nin mutluluk anketini değerlendirdi: Halk, 'Nasılsın' diyene, 'İyiyim' der, daha kötülere bakıp şükreder.
Düşen uçak için Türk ekip Türkiye, Afganistan'da 104 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasını araştırmak için iki uzmanı Kâbil'e yolluyor.
Kayıp kızlar memleketi... Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde oturan 17 yaşındaki Berrin Doğanay 15 gün önce arkadaşlarıyla buluşacağını söyleyerek evden çıktı. Ama akşam oldu, dönmedi. Ailesi hem..
Türkiye vizede AB'ye uyacak Türkiye, İran, Bosna-Hersek, Makedonya, Kırgızistan, Fas ve Tunus vatandaşlarına vize uygulaması başlatacak. Çek Cumhuriyeti vatandaşlarına ise, 1 Ocak'tan itibare..
'Sorun çifte vatandaşlık' Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin yabancılar, göç ve uyumdan sorumlu milletvekili Lale Akgün, 'Alman vatandaşlığından çıkarılan Türkler' ile ilgili haberlere açıklı..
LGS başvuru süresi uzatıldı Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) başvuru süresi iki gün uzatıldı. Başvurular, bu hafta sonu da devam edecek.
Sarmısak yağı karantinada! 11 Eylül sonrası sıkı önlemler alınan Esenboğa Havaalanı'nda dün 'sarmısak yağı' paniği yaşandı. 46 kişi SSK hastanesinde karantinaya alındı!
'Modern köleliğe' neşter ABD Dışişleri'nin, insan ticaretiyle mücadeleyi içeren yıllık raporlarında 'çaba göstermeyen' ülkeler arasında sayılan Türkiye, insan tacirlerine karşı özel bir kampa..
« » 1 2 3 4 5