10 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk bilim adamları BBC'de Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cihangir Uyan ile Düzce Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ramazan Akdemir'in "acı bal zehir..
Demirel yine tutuklandı Yahya Murat Demirel dün akşam cezaevinden tahliye edildi. Bugün yine tutuklandı.
Doku Sanat sergisi Güney Asya için Doku Sanat Galerileri, Güney Asya'da gerçekleşen doğal afette etkilenen bölgeler için 'Güney Asya' adlı bir resim sergisi düzenledi. İNTES Sanat Galerisi'nd..
55. Berlin Film Festivali açıldı Uluslararası 55. Berlin Film Festivali - 'Berlinale', Fransız yönetmen Regis Wargnier'in 'Man to Man' filminin gösterimiyle başladı.
Virüsler otomobillere sıçrayacak IBM, 2005 yılında virüs saldırılarının artacağını savunan bir rapor yayınladı. IBM mobil cihazların ve ağların daha fazla virüs taşıyacağına dikkat çekiyor.
SEKA'nın kapatılmasına yargı onayı Ankara Dokuzuncu İdare Mahkemesi, İzmit SEKA Fabrikası'nın kapatılması kararına itiraz eden Selüloz-İş Sendikası'nın “yürütmeyi durdurma” istemi..
Yasama ile yargı Kızıltepe için karşı karşıya geldi Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Mardin Kızıltepe'de yaşanan ve bir baba ile oğlunun emniyet güçleri tarafından öldürülmesiyle sonu..
Kudüs Başkonsolosluğu'na büyükelçi atandı Türkiye, Kudüs Başkonsolosluğu'na Büyükelçi Ercan Özer'i atadı. Özer, görevine gelecek hafta başlayacak.
İsrail-Filistin görüşmesine erteleme Ateşkese rağmen Gazze Şeridi'nde bir Yahudi yerleşim birimine saldırı düzenlenmesi üzerine İsrail, Filistinli yetkililerle bugün yapacağı görüşmeyi iptal ..
Benzinde indirim Benzinin rafineri çıkış fiyatları, yarından geçerli olmak üzere indirildi. Yapılan ayarlamanın ardından pompa satış fiyatlarının, süper benzinde yüzde 0,97, kurşunsuz benzind..
Demirel yine tutklandı Yahya Murat Demirel dün akşam cezaevinden tahliye edildi. Bugün yine tutuklandı.
Yeni Melek'te Ritmin Günü 80 kişilik Okay Temiz Ritim Atölyesi, 11 Şubat 2005'te Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde yurtdışından konuk müzisyenlerle birlikte çalıyor.
Microsoft, Sybari'yi satın alıyor Güvenlik çözümleri pazarını gözüne kestiren Microsoft, kurumsal güvenlik firması Sybari Sofyware'i satın alıyor.
MS antispyware paketinde 'casus' var Sophos, Microsoft Anti-Spyware çözümünü hedef alan ilk trojan programının internette dolandığını bildirdi.
2005 yılı tedavi yardımları belli oldu “2005 Mali Yılı Bütçe Uygulama Talimatı”nın tedavi yardımına ilişkin tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Gelir İdaresi Yasa Tasarısı imzada Başbakan Yardımcısı Şener, Gelir İdaresi Yasa Tasarısı'nın son şeklini aldığını ve Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını söyledi. Maliye Bakanı Unakıtan da,..
Öğrenci affı Meclis Başkanlığı'nda TBMM Milli Eğitim Komisyonu, öğrenci affıyla ilgili çalışmasını tamamladı. Tasarı Meclis Başkanlığı'na sunuldu.
ABD'den rekor dış ticaret açığı ABD'nin 2004 yılı dış ticaret açığı, tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak 617.7 milyar dolar oldu. Dış ticaret açığının geçen yıl bu denli artmasına gerekçe..
Unakıtan'ı rahatlatan karar Anayasa Mahkemesi, Vergi Barışı Yasası'nın bir hükmünün iptal isteminin reddi. Bu karar hakkında "sahte fatura kullanmak" iddiası bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakı..
Demirel'e gıyabi tutuklama kararı Dün "Bankkapital Davası"ndan tahliye edilen Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel hakkında "Bankalar Kanunu'na muhalefet" suçundan açılan dava kapsamınd..
Kyoto iklim sözleşmesi yürürlüğe giriyor Uluslararası Kyoto iklim sözleşmesi, 16 Şubat'ta yürürlüğe giriyor. Ancak yeryüzünün gittikçe seraya dönmesine yol açan gazların beşte birini tek başı..
1 milyon anneye bebek eğitimi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Bilinçli Anne, Sağlıklı Bebek Projesi" kapsamında her yıl en az 1 milyon anneye, bebeklerin sağlıklı gelişimine yönelik eğitim verilm..
2004'te 1.6 katrilyon senet protesto edildi Bankalardaki protestolu senetlerin tutarı 2004 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 81.9 artarak 907 trilyon 941 milyar liradan, 1 katrilyon 652.3 t..
Bosch yine Bursa'ya yatırım yapacak Bosch'un, Türkiye'de otomotiv yan sanayi üretimi için Bursa'yı üs olarak seçmesinin ardından, Bosch iştiraklerinden Bosch Rexroth de, yatırımını Bursa'ya y..
Tüm görkemiyle Fransız animasyonu Uluslararası Animasyon Merkezi (CICA) ve Fransız Animasyon Derneği'nin katkılarıyla Fransız Dışişleri Bakanlığı'nın hazırladığı animasyon haftası kapsamında ..
Gece fotoğrafları renklendiriliyor Hollandalı askeri uzmanlar, gece fotoğraflarını gündüz aydınlığında gösteren bir görüntüleme teknolojisi geliştirdi.
Prens Charles ile Camilla evleniyor İngiltere Kraliyet tahtının veliahdı Galler Prensi Charles'ın uzatmalı sevgilisi Camilla Parker Bowles ile evlenmeye karar verdiği açıklandı.
K. Kore: Nükleer silahımız var Kuzey Kore hükümeti nükleer silah sahibi olduğunu ilk kez kabul ederek, nükleer programının sona erdirilmesi amacıyla düzenlenen 6'lı görüşmelerden süresiz çeki..
Elkatmış: Güneydoğu'daki kayıpları inceleyeceğiz Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Güneydoğu'daki kayıpları, cezaevlerindeki şikayetleri ve Barbaros çocuk köyü ile ilgili iddiaları araş..
Meclis, faili meçhuller hakkında bilgi istiyor TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, "Güneydoğu'daki kayıplar" konusunda İçişleri ve Adalet Bakanlığı'ndan bilgi isteyecek.
Kızıltepe dosyası Meclis'e gönderilmedi TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Kızıltepe olayı ile ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'nin kendi..
Balans'ta Chantage gecesi Beyoğlu gece hayatınınn en yeni ve iddialı mekanlarından Balans, 11 Şubat Cuma gecesi Biletix'ten çok kısıtlı sayıda biletin satışa sunulacağı, davetiyeli özel bir p..
Tahran'da gövde gösterisi İran'ın nükleer programını savunan Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, ABD'yi 'psikolojik savaşla' suçladı ve “ABD daha ileri giderse, o zaman İran da tavrını değiş..
Esenboğa'da 'gaz karantinası' Ankara Esenboğa Havaalan'nda da yurtdışından kargo ile gelen bir paketin dağılması sonucunda sızan gaz panik yarattı.
Kadına cinsel arzu "ilacı" Bilim adamları, erkekleri tahrik eden "pheromone" adlı kimyasal maddenin ardından, bu kez kadınlarda cinsel isteği uyandıran "vaporizatör" (püskürteç) geliştirdi. A..
Yunan yargıç sahte çek ile yakalandı Yunanistan'ın başkenti Atina'da bir yargıç 500 dolarlık sahte seyahat çeki bozdururken yakalandı.
Geleceğin senaryo yazarları aranıyor Garanti Bankası ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nın (TÜRSAK Vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilecek Garanti Mini Bank 2. Uluslararası Çocuk ..
‘Asker çekin’ sözü çok yakışıksız Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’ye hareket etmeden önce ‘Kıbrıs’ta asker jesti bekliyoruz’ DİSİ Lideri Nikos Anastasiadis’e, ağır bir üslupla yanıt ve..
Sarıgül: Baykal Moon tarikatını ziyaret etti CHP’nin 13. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkan Deniz Baykal’a rakip olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Baykal’ı "sakıncalı örgütler" ..
Federasyonların 2005 bütçeleri açıklandı GSGM'ye bağlı federasyonların 2005 yılı bütçelerini açıklandı. Atletizm ve Güreş federasyonları 4 milyon YTL ile en yüksek bütçeleri alırlarken, Bocce..
Şans Kapıyı 'İspanyolca' Çalınca Konusu Barbunya Adası'nda geçen 'Şans Kapıyı Kırınca' filminin Kübalı sanatçıların seslendirdiği ve Fransız sanatçıların bestelerinin yer aldığı film müziği (..
Geleceğin senaristleri aranıyor Garanti Bankası ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı'nın (TÜRSAK Vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilecek Garanti Mini Bank 2. Uluslararası Çocuk Filml..
Bu yıl iki güneş tutulması olacak Gökyüzünde bu yıl iki güneş, iki de ay tutulması gerçekleşecek. İlk Güneş tutulması 8 Nisan, ikincisi ise 3 Ekim'de parçalı tutulma şeklinde gözlemlenecek.
ABD ordusu, ışınlama ile ilgileniyor ABD ordusunun, Uzay Yolu dizisiyle özdeşleşen ışınlama (teleportasyon) tekniğinin askeri uygulamalarını araştırdığı ortaya çıktı.
Kar, kayakçıların yüzünü güldürdü Türkiye'de etkili olan kar yağışı, kayak merkezlerinde işletmecilerin yüzünü güldürüyor.
Nema karşılığı krediye ilgi yoğun Ziraat Bankası'nın başlattığı nema karşılığı kredi uygulamasına bir günde 65 bin 263 kişi başvururken, 22 bin 542 kişiye kredi kullandırıldı.
Irak sınırları 5 gün kapalı kalacak Irak güvenlik nedeniyle 17-22 Şubat tarihleri arasında sınırlarını kapatıyor.
Öğrenci affı için geri sayım TBMM Milli Eğitim Komisyonu, öğrenci affıyla ilgili çalışmasını tamamladı.
» 1 2 3 4 5 6