1 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

1 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Duvar'a bir ödül de Goya'dan Fatih Akın, İspanya'dan eli boş dönmüyor. Aralık ayında Barcelona'da düzenlenen törende Avrupa Film Akademisi tarafından 2004 yılının en iyi filmi seçilen 'Duvar..
Ve Anelka 'Bonjour' dedi Fenerbahçe İngiltere'nin Manchester City takımından transfer ettiği Nicolas Anelka ile sözleşme imzaladı. Fransa'da, önceki gün Hakan Bilal Kutlualp'in anlaştığı Fran..
Galatasaray'da imza günü Franck Ribery ve genç golcü Hasan Kabze'nin Galatasaray'a transferleri bugün sonlanıyor. İki oyuncu kulüp binasında düzenlenecek törenle resmi sözleşmeye imza atacak.
Rizeli Koray Beşiktaş'ta Beşiktaş, transfer süresinin bitimine bir gün kala teknik direktör Rıza Çalımbay'ın eski kulübü Çaykur Rizespor'dan Koray Avcı'yı transfer etti.
Ligimiz çok süperdir abiler 18. hafta, sağanak haftasıydı. Mecaz aramayın: Golleri, hızlı oyunu falan değil, meteorolojik manâda sağanağı kastediyoruz. Oyuncular, hakem, top, çim ve seyircile..
YAKINDAN KUMANDAN Uğur Yıldırım'ın Hollanda Milli Takımı'nı tercih etmesi nedeniyle geçtiğimiz hafta içi, futbol kamuoyu, ciddi bir bölünme yaşadı. Ancak, eğer Kazım Kanat'ın lafları olmasayd..
Dedi&Kodu Anelka transferinin olma ihtimali yüzde 100'se, olmama ihtimali de yüzde 100. Alaattin Metin, gazeteci Başkan Aziz Yıldırım'a en yakın basın mensubu olarak Nicolas Anelka konusund..
Bu savaşı kim kazanacak? Galatasaray'ın Hagi ile yaşadığı problemler, gün görmüş aristokrat bir ailenin şimdi sığındığı apartmanın kavruk kapıcısıyla servis saatleri konusunda iktidar mücadel..
Müslüman Fransızlar, ileriii... Nicolas Anelka'nın adı, daha ligin ilk yarısı bitmeden ortaya salınmıştı. Alışılagelen transfer mavrası dosyaları arasında sumenaltına alınma adayı olarak gö..
Yapı Kredi artık Koç'un Çukurova'nın Yapı Kredi'deki hisselerini Koç Finansal Hizmetler Grubu satın aldı. Hisselerin yüzde 57.4'ü için 1 milyar 176 milyon 700 bin avro ödenecek. Koç, üçüncü b..
'YTL'ye geçiş bir para reformudur' Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Yeni Türk Lirası'na (YTL) geçişin basit bir paradan sıfır atma olmadığını, yapılanın bir para reformu olduğunu s..
İETT filoya 450 yeni otobüs katıyor DaimlerChrysler ve İETT arasındaki anlaşma ile İETT, 450 belediye otobüsü aldı. İETT'nin bugüne kadar vermiş olduğu en büyük siparişlerden olan filo, Merce..
Tariş'in Ta-Ze'sine yabancı ilgisi Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, özel zeytinyağı butiği Ta-Ze mağazaları için yurtiçi ve yurtdışından 250'nin üzerinde franchising ba..
AT&T'yi 'yavrusu' yutacak ABD'de büyük şirketlerin birleşmesi ya da satılması furyasına yenisi eklendi. ABD'nin komünikasyon alanındaki en köklü şirketlerinden AT&T'nin, 16 milyar dolara ..
Dış ticaret açığı 34.4 milyar dolar Türkiye geçen yıl dış ticarette üçlü rekor kırdı. 2004 yılında ithalat 97.2 milyar dolarla, ihracat 62.8 milyar dolarla, dış ticaret açığı ise 34.4 milyar ..
Taklide 512 milyar dolar Dünyanın en hızlı büyüyen işkoluNe kadar hızla büyüyor? Kesin bir oran yok. Ancak Avrupa Birliği gümrüklerinde ele geçen taklit mal miktarı geçen yıl, 2003 yılına gö..
'Ertürk çok konuşuyor' Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Avrupa Birliği (AB) ile tam üyelik müzakerelerini sürdürecek olan 'başmüzakereci'nin ekonomik donanıma sahip olmasının 'faydalı' o..
İsrail işbirliği arıyor İsrail Genelkurmay Başkanı Moşe Yaalon'un bugün başlayan iki günlük Ankara ziyareti öncesinde İsrail'in Türkiye ile savunma alanında 1.5 milyar dolarlık bir işbirliği ..
Knesset'i kuşattılar İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un koalisyonun dağılması pahasına geri adım atmadığı Gazze Şeridi'den geri çekilme planına karşı Yahudi yerleşimciler meydanlara indi.
Abbas da Ankara'da Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas da bugün Ankara'ya geliyor. 9 Ocak'taki seçimlerin ardından ilk bölge turuna dün Rusya'dan başlayan Abbas, bugün Cumhurbaşkanı Ahmet ..
Yine dernek krizi Yunanistan Yüksek Mahkemesi, 'milli güvenlik gerekçesiyle' Batı Trakya'da adında 'Türk' kelimesi olan derneklerin faaliyetini yasaklayan kararının ardından şimdi de 'Rodop T..
Irak'ın parası buhar olup uçmuş! ABD'nin Irak işgali sonrası yolsuzluk ve rüşvet iddialarına 'kayıp para skandalı' eklendi. ABD'nin mali denetçilerinin özel müttefiş Stuart Bowen başkanlığınd..
Bir seferde 10 askerini yitiren Londra şokta Irak'ta genel seçimler olağanüstü güvenlik önlemleri altında tamamlanırken, önceki akşam saatlerinde Britanya Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait C-13..
Gül, Uygurları unuttu gitti Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, kalabalık bir heyetle dün akşam Çin'e giderken, Pekin yönetiminin BM insan hakları raporlarına da geçen baskılarına maruz kalan Uygu..
Görev Türklerin Afganistan'da 8 bin askerden oluşan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti'nin (ISAF) komutasını 13 Şubat'ta yeniden devralmaya hazırlanan Türk birlikleri...
DÜNYA HALİ ABD Başkanı George W. Bush, Bükreş Büyükelçisi J.D. Crouch'u ulusal güvenlik danışmanı yardımcılığına atadı. Crouch, daha önce uluslararası güvenlik politikası savunma bakan yardım..
Gözler sandıklarda KYB ve KDP'den kurulu Kürt İttifakı şimdiden Musul ve Kerkük'te önde gittiğini duyurdu. Seçim günü bir de 'referandum' yapılan Kuzey Irak'ta 1 milyon Kürt, 'bağımsızlık' de..
Bir de işgal bitse... Dünya liderleri Irak seçimlerinden memnun kalırken, sandığı boykot eden Sünnilerin anayasal süreçten dışlanmaması ve işgalin bitme sürecinin hızlanması temennisini de di..
Usulsüzlük şikâyetleri diz boyu ABD işgalinin sürdüğü ve direnişin durulmadığı Irak'ta, pazar günkü seçimleri Şii Araplarla Kürtlerin bayram yerine çevirmesi, Sünni Arapların ise boykot etmes..
Erdoğan Bush'a sert çıktı 'ABD takvim vermeli' Başbakan Tayyip Erdoğan, Amerikan Newsweek dergisine verdiği demeçte, ABD yönetimine bugüne kadarki en sert eleştirilerini yöneltti. Türk halkı..
Dışişleri'nden Kerkük rezervi Türkiye, önceki gün yapılan Irak seçimlerine 'Kerkük rezervi' koydu. Dışişleri Bakanlığı, dün seçimleri 'demokrasi için önemli bir adım' diye nitelese de 'sonuçl..
Feith Kerkük kaygısını gidermedi Türkiye, Kuzey Irak ve Kerkük'le ilgili kaygılarını dün Ankara'yı ziyaret eden ABD Savunma Bakanlığı Müsteşarı Douglas Feith'e aktardı ancak tatmin edici yanı..
Muhalifsiz bir CHP CHP Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Deniz Baykal, Parti Meclisi'ne tek bir muhalif almadı. Muhalefet TBMM grubuna yoğunlaşma eğiliminde.
ABD dizileri takipte Başbakan Erdoğan, Türklerin terörist olarak gösterildiği Amerikan dizileri için hukuken ne yapılabileceğinin araştırılmasını istedi. Dışişleri bu dizileri takibe aldı.
AKP: Güçlü CHP istiyoruz Kavgalı kurultay sonrası bölünme yaşanabileceği iddia edilen CHP'ye AKP'den destek geldi. AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, dün TBMM'nin haftalık çalışma programın..
Gazalcı: Ders çıkaralım CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Olağanüstü Kurultay'ın partiyi yaraladığını, değişim ve umut sağlamadığını belirterek şöyle dedi: "CHP yöneticileri ..
Ecevit: CHP bitmiştir Eski Başbakan Bülent Ecevit, CHP'nin kurultayında Türkiye'nin iç ve dış sorunlarının ele alınması yerine kavga yaşandığını söyledi. Star Grubu'ndan çıkarılan bir grup ga..
ANAP: Baykal yargılanmalı CHP lideri Deniz Baykal'ın kurultay konuşmasındaki Türkbank olayı, ve eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili ifadelerine, ANAP'tan tepki geldi.
Meydan kavgası The New York Times, CHP'nin iki günlük kurultayını 'meydan kavgasına' benzetti. Gazetede Susan Sachs imzasıyla yayımlanan haber/ analizde...
Bir bağış bir bilet Güney Asya için bir haftada 100 bin dolarlık ilaç ve tıbbi malzeme toplandı. GEA'nın gerçekleştirdiği organizasyonda şarkıcı Sertab Erener, desteklerine karşılık olarak ba..
İnönü'de 'anlamlı' maç Futbol Federasyonu'nun Güney Asya'daki felakete yardım amaçlı düzenlediği 'İnsanlık İçin Toptan Destek Kampanyası'nın tanıtım toplantısı dün Ceylan Otel'de yapıldı.
Bir haftada ikinci uçak Güney Asya'da 25 kişilik yardım ekibinin çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yardım malzemesini taşıyan ikinci kargo uçağı bugün Açe'ye gidecek..
1299 köye ulaşım yok Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yolları kapandı. Erzurum'da 170, Ağrı'da 506, Ardahan'da 15, Erzincan'da 50, Iğdır'da 33, Kars'ta 30, Bingöl'de 110, ..
Karaada sağdan saydı Eşek Adası olarak bilinen İzmir'in Çeşme ilçesinin en berrak koyu Karaada'da, koruma sahası ilan edilmesiyle yaban hayatı zenginleşti. Çeşme'nin Karaburun yarımadalarınd..
Faturanın faturası ağır oldu: İki ölü Ortak ödedikleri elektrik faturasının yüksek miktarda gelmesine kızan 38 yaşındaki Ali Osman Deniz, ağabeyi ve kardeşini öldürdü, yengesini ise yaraladı.
Yanlışlıkla babasını vurdu Mudanya'da 10 yaşındaki Y.K., 35 yaşındaki babası Özkan K.'yı yanlışlıkla vurarak ölümüne neden oldu. Özcan K. önceki gün Y.K.'yı da yanına alarak ava çıktı.
Enerji içecekleri toplatılıyor Danıştay'ın enerji içeceklerinin içindeki kafein miktarının 150 miligramdan (mg.) 350 mg'ye çıkarılmasını düzenleyen tebliğ ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı..
On Numara çekildi On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen beş kişi, 21 bin 210 YTL 90'ar YKr kazandı. 9 bilen 68 kişi bin 300 YTL 25'er YKr, 8 bilen bin 104 kişi 80 YTL 25'er YKr....
SEKA'da nöbet aksatılmadı SEKA işçileri, yargının İzmit Fabrikası'yla ilgili kapatma kararının yürütmesini durdurmasına rağmen direnişe ara vermedi. Özelleştirme Yüksek Kurulu...
Skandalda 25 gözaltı daha Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşandığı ileri sürülen 'cinsel taciz'le ilgili 25 kişi daha gözaltına alınırken, 5 kişinin de arandığı belirtildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8