9 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

9 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sarıgül'den dava yanıtı Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, CHP lideri Baykal'ın "Sarıgül hakkında dava açıldı" sözlerine yanıt verdi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir davası olduğunu beli..
Profesör Güneş, işçi mitinginde CHP'nin olağanüstü kongresinde aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Hurşit Güneş, dün Özelleştirme İdaresi'nin SEKA İzmit Fabrikası'nı kapatma kararını protesto ..
TOGEM'i Emine Hanım açtı Üsküdar Belediyesi'nce yaptırılan Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), dün Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından açıldı.15 yeni üniversite sırada
Enişteye destek Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e ilk açık destek, eşi Aylin Sarıgül'ün ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'den geldi. CHP Rize İl Başkanı Turgut Karafaz..
Çin’in dünya starları 27 Mart’ta Çin sinemasının 100’üncü yıldönümü Hong Kong’da kutlanacak. Bu törende Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan sineması birlikte temsil edilecek. Çünkü sını..
Bir bankacı parayı video-art’a yatırıyorsa boşuna değildir Saruhan Doğan (38) iyi eğitimli ve meşgul bir bankacı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fa..
Bir fenomen Okan Bayülgen Hangi birini anlatmalı ki? Bir Gece Kuşu. Ama yıllar önce bu ismi taşıyan programının daha ilk bölümünde, ‘bir gecede’ ünlü olduğundan değil; sahiden de sabah dokuzd..
Dört sene daha gay olduğumu açıklayamam diyordum 19 yaşındaki Türk genci Suat Bahçeci, Almanya’nın en yakışıklı homoseksüeli seçildi. Yarışmaya katılan 50’ye yakın sarışın gay’i eledi, birinc..
Vatandaşların memnuniyeti yönetim felsefemizin temel dinamiği Efkan Ala, üç ay önce Diyarbakır Valisi oldu. 39 yaşında. Eşi ve iki çocuğu Ankara’da. İki yıl önce Türkiye’nin en genç valisi ol..
Beden biçimlerimiz bilimi endişelendiriyor Uzun, kısa, topluca, sıska, göbekli, tüylü, kavruk, geniş omuzlu... İlerleyen yaşla birlikte değişen, ama illa da her zaman bizi oldukça yakından il..
Kerpetenle bilgi topluyorlar Bilgi Edinme Yasası yürürlüğe girdiğinde, dokuz kişilik kurulun görevi sadece devlet sırrı kavramıyla sınırlıydı. Kamu kurumları bilgi isteyen vatandaşa ‘Bu devle..
Ebru Şimşek’le Fatih Altaylı kaldı Dört yıldır devam eden 35 kişilik Adnan Hocacılar Grubu davasında, davalılar birer birer bu işten ellerini çektiler. En son İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’..
İlk adımı Gülben attı Sürpriz bir kararla nikah masasına oturduklarından beri onları sadece işlerinin başında yalnızken ya da bir davette el ele gördük. Artık eskisi kadar medyada yer almak i..
Amatör sinema eleştirmenleri yarışıyor Amatör film eleştirmenleri yazılarını e-kolay.net'in sinema sitesine göndererek hediyeler kazanabilir, yorumlarını herkesle paylaşabilir
Zeytinyağından karikatüre her şeyin bir müzesi var Türkiye'de 97 özel müze var. Bu özel müzeler oyuncaktan zeytinyağı üretimine, klasik otomobilden karikatüre kadar birçok ilginç alanda o kon..
"Röportajınızdan sonra gerçek bir işyeri olduk" "Adınızı taşıyan Milliyet Pazar sandviçimiz bile var." Bu sözler ilk röportajını Milliyet Pazar'la yapan Beyoğlu'nun oyun kafelerinden Joker'in..
İşyerini yıktırmayan Türk Almanya’da günün adamı Köln’de kafeterya işleten Türk işadamı Edirneli İzzet Tuncalı, işyerini yıkarak yerine yeni bina yapmak isteyen inşaat firmasına karşı 4 yılda..
Gazeteler Türk askerinden Afganistan’da Uluslararası Güvenlik İşbirliği Gücü (ISAF) çerçevesinde görevli bir Türk askeri, dün Kabil’de ISAF’ın gazetesini dağıtıyor.
40 yıl sonra gelen adalet ABD’nin Mississippi eyaletinde 1964 yılında insan hakları savunucusu, biri siyah 3 gencin öldürülmesiyle bağlantılı olduğu iddiasıyla eski Ku Klux Klan lideri 79 yaş..
Filistin yeni liderini seçiyor Filistin'de, devlet başkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı. Toplam kayıtlı seçmen sayısının 1 milyon 800 bin olduğu belirtildi.
Faciadan 13 gün sonra sağ Sri Lanka'nın güneyinde, tsunami faciasından 13 gün sonra yaşlı bir erkeğin enkaz altından sağ olarak kurtarıldığı bildirildi.
Sri Lanka'da patlama: 3 ölü Sri Lanka'nın doğusunda, uluslararası görevlilerin Güney Asya Depremi'nin ardından yardım çalışmaları yürüttüğü bir bölgede, Hıristiyanlar ve Hindular arasında çık..
Soygunculara darbe Kuzey İrlanda’da geçen ay dünya tarihinin en büyük nakit soygununu gerçekleştiren hırsızlara müthiş bir darbe geliyor. İrlanda Cumhuriyet Ordusu militanlarınca gerçekleştir..
Arafat yaşasaydı bana oy verirdi Filistin’de bugünkü başkanlık seçimlerinde ipi göğüsleyecek adayın Filistin Kurtuluş Örgütü’nün lideri Mahmut Abbas olduğu netlik kazanmış gibi görünürken, ik..
Parayı afetzedelere bağışla Texaslı milyarder işadamı ve Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi, Başkan Bush’a, yemin törenini iptal edip, toplanan parayı tsunamizedelere bağışlamasını ö..
Semazen heykeli kafa karıştırdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sivriada’ya farklı kültürlerin birlikteliğini simgelemek amacıyla dikmek istediği 110 metrelik semazen heykeli tartışmaya yo..
Eğitim’de AB standardı çalışması Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yeni öğretim yılında (2005-2006) lise 1. sınıfa kaydolacak öğrencilerle başlayacak 4 yıllık lise uygulamasında, AB standart..
Profesöre pusu Trabzon’da önceki gece yarısı, kimya profesörü Saadettin Güner ile eşi ve üç çocuğunun içinde bulunduğu otomobil çapraz ateşe tutuldu. Güner ve 3 yaşındaki oğlu öldü, eşi ve ik..
Sahte YTL piyasada 1 Ocak’ta piyasaya çıkan Yeni Türk Lirası tedavüle haftasını doldurmadan sahtesini yaptılar. Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde biri kadın iki kişi, bir kırtasiyeciden sahte Ye..
Önemli olan CHP partiye sahip çıkın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, genel başkanlığa adaylığını açıklayan Prof. Dr. Hurşit Güneş’in kendisine yönelik ‘müsvedde’ sözüne tepki göstererek, ‘Yakı..
ANAP’ta Mumcu hesabı Olağanüstü kongre tarihini bahara erteleyen ANAP’ta farklı senaryolar konuşuluyor. Kongrenin ertelenmesini savunanlar, Erkan Mumcu’nun AKP ile yollarını ayırması durumund..
Ramsey’in veliahtı Babacan’la bacanak Devlet Bakanı Ali Babacan’ın baldızı Didem Yurter ile Ramsey Giyim’in veliahtı Ömer Gür, TBMM Başkanı Bülent Arınç, kabinenin neredeyse tüm üyeleri, çok ..
Sesi dahil her şeyiyle bana saldıran bu adam Okmeydanı’da hemşire N.T’ye tecavüz girişiminde bulunduğu ve parasını gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 38 yaşındaki A.K.’ye önceki gece tat..
Depremzedeler için daha fazlasına hazırız Güney Asya’da meydana gelen deprem ve tsunami faciasının ardından Türk sanatçılar ve ünlü isimleri seferber oldu. İlk günden itibaren çeşitli kuruluş..
Mutfakta işadamı var New York'da başlayan 'samimi restoran' trendi İstanbul'da pek çok mekânda da kendini göstermeye başladı. Özellikle akşam yenilen iş yemeklerinde tercih edilen mutfak orta..
Ülker'de teknoloji birinci lige çıkıyor Ülker Grubu, gıda ve ambalajın ardından teknolojide de hızlanmaya karar verdi. Bilgi teknolojileri (IT) alanındaki 10 şirketini tek çatı altında toplay..
'Yüzbinlerce araç trafikten men edilebilir' Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Çetin Nuhoğlu, karayolu taşımacılığındaki Avrupa Birliği standartlarının, Türkiye'yi 'çelik korse' gibi s..
Mecburen tavşancı oldu Turizmci Emre Akduman, otelinde servis etmek üzere tavşan eti bulamayınca, üretmeye karar verdi. Bu amaçla kurduğu Perla Tavşancılık şirketiyle üretime başlayan Akduman..
2005 yılında beyana tabi olan ve olmayan gelirler Yılın son günü yasalaşan 5281 sayılı kanunla 1.1.2006 tarihinden geçerli olmak üzere, menkul sermaye iratları (faiz gelirleri) ile menkul kıy..
Profesyoneller için cüzdan ve vicdan sorunu İşletmelerde bir veya birden fazla aile üyesinin sorumluluk alması halinde aile üyelerinin yanlışlarının tartışılması mümkün olamaz. Burada profesy..
Tahsin Paşa Yalısı'nın emektarı batık patronlardan yıldı... Yunus Akça, 77 yaşında bir bahçıvan. Dile kolay tam çeyrek asır ünlü Tahsin Paşa Yalısı'nda çalıştı. Yalıda yaşayan Ilıcak Ailesi'n..
Bu kez fakülte soyuldu İZMİR'DE eğitim kurumlarına yönelik hırsızlık olaylarının önü kesilemiyor. Son olay Buca'da yaşandı. DEÜ'nin Tınaztepe Kampusü'ndeki Mühendislik Fakültesi'nin Bilgisaya..
Huzurevi sakinleri bu konserle coştu KADIN Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi ve Tülov işbirliği yaptı. Narlıdere Emekli Sandığı Dinlenme Evi'nde "Merhaba 2005" adlı müzikli eğlence düzenl..
Tarihi Damlacık'ta korkutan yangın İZMİR Konak'ta ahşap bir evde çıkan yangın çevredekilere korku dolu dakikalar yaşattı. Yangın, Damlacık 845 Sokak 21 numarada meydana geldi. Şerife Uludağ'a..
190 kilo kaçak et bulundu BALÇOVA Ata Caddesi'ndeki bir işyerinde kaçak et satıldığı ihbarı üzerine Zabıta ve Tarım Müdürlüğü ekipleri baskın düzenledi. Kaçak kesildiği belirlenen 190 kilo et..
Karşıyaka plajı bu yaz açılıyor KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak, Mavişehir'e halk plajı yapacaklarını ve Mayıs'ta açacaklarını söyledi. Durak, "Geniş kumsal, 800 metrelik iskele, güneş..
İzmir'e imar anayasası şart BM İnsan Yerleşimi ve Habitat Üyesi, İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Akın Kazançoğlu planlı kent kalkınma modeline ihtiyaç olduğunu söyledi. Kazançoğlu, "T..
Taksitle satılık köpek GÜNLÜK yaşamın ayrılmaz parçası haline gelen kredi kartları, gıda, giyim, ev eşyalarından sonra hayvan satışlarına kadar girdi. Balçova'da Pet Flora, 6 ile 8 taksitle k..
Kızılay'ın bağış kutuları Kipa'da KIZILAY'IN Güney Asya için başlattığı yardım kampanyasına bir destek de Kipa'dan geldi. Kipa mağazalarına konan Kızılay bağış kutularına Kipa müşterileri ve ..
İzmir delegesi değişim istiyor Milliyet Ege, CHP İzmir delegelerinin nabzını tuttu. Delegelerin büyük çoğunluğu kurultayda kesinlikle Baykal'a oy vermeyeceğini söyledi.İzmir'den felaketzede ç..
« » 1 2 3 4 5 6