9 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

9 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Abbas, hep Arafat'ın zıddı oldu Namı diğer Ebu Mazen olan 69 yaşındaki Mahmud Abbas, eski direniş liderlerinden biri, ama halka uzak, ABD ile İsrail'e ise yakın bir kişilik.
'Deprem sırası Türkiye'de' ABD'de Kaliforniya eyaletindeki UC Davis Üniversitesi ögretim üyesi Dr. John Randl'a göre, 2010'a kadar Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs'da Richter ölçeğine göre 7 büy..
Hayat her gün daha zor Endonezya'da binlerce ceset ortaya çıktı ve felaketteki ölü sayısı 160 bine dayandı. BM Genel Sekreteri Annan'ın Sri Lanka'da Tamil bölgesini gezmek istemesi, siyasi kr..
Lewis: İslam için fırsat asrı Amerikalı Ortadoğu uzmanı, Princeton Üniversitesi profesörü Bernard Lewis, önceki gün İtalyan gazetesi La Republica'daki söyleşisinde, Batı-İslam ilişkilerini de..
Yunan'a göre Türk kurnaz Yunan öğrencilere göre Türkler kurnaz. Midilli Adası'ndaki Ege Üniversitesi öğretim üyesi Yiannis Rencos ile lise öğretmeni Kostas Spanos'un başkanlığında bir araştır..
Sarkozy ile Merkel el ele AB'nin iki lokomotif ülkesi Almanya ve Fransa'da Türkiye'nin AB üyeliğine karşı seslerini en fazla yükselten iki siyasi lider dün 'Fikir birliğimiz devam ediyor' mes..
ABD vurdu, bir aile öldü Irak'ın kuzeyinde Musul kenti yakınlarındaki Ayta köyünde Amerikan hava saldırısında isabet alan bir ev, tüm aileye mezar oldu. Köylüler ve adlarının açıklanmasını is..
66 başkan Baykalcı 'Partinize sahip çıkın' CHP lideri Deniz Baykal'ın çağrısı üzerine Uşak hariç, 80 il başkanı Ankara'da bir araya geldi. Baykal, "Kurultay şart oldu, partinize sah..
'15 üniversite daha açılacak' Başbakan Tayyip Erdoğan, bu yıl açılacak olan 15 yeni üniversiteye yönelik altyapı çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü belirterek, 15 ..
Trabzon'da sır dolu cinayet Trabzon'da aracı çapraz ateşe tutulan Prof. Saadettin Güner ile üç yaşındaki oğlu öldü. Aynı yerde başka bir araç daha taranınca Güner'le oğlunun 'yanlışlıkla vuru..
Kitaptan kaydırak! Kar kalınlığının bir metreyi bulduğu Van'ın merkeze bağlı Güvelek Köyü'nde, ders kitapları öğrencilerin kayak malzemesi oldu. Parayla satıldığı dönemlerde zarar görmemesi i..
Gaspta Antalya İstanbul'u geçti İstanbul, Antalya, G. Antep ve Mersin en güvenliksiz kentler. Sayılar açısından 'cinayet birincisi' olan İstanbul'da öldürülme olasılığı milyonda 89. Antalya g..
Saldırgan tutuklandı SSK Okmeydanı Hastanesi'nde görevli hemşire N.T.'yi darp ve gasp ettiği öne sürülen Abdullah K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Sayısal Loto' ya üç ortak Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişinde 6 bilen üç kişi, 391 bin 689 YTL 35'er YKr ikramiye kazandı.
Biri bizi gözetlesin mi? İlki Korkuteli Emniyet Genel Müdürlüğü'nün suç önleme için İstanbul'da kuracağı 'Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu' (Mobese) tartışılıyor. İngilizlerin yaygın kul..
Diyanet'te seçimli dönem Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Teşkilat Yasası'nı değiştiren taslağa göre, başkan ve üst yönetim, geniş katılımlı bir seçici kurul tarafından belirlenecek.
Lastikten çelenkle protesto Irak'ta yaşamını yitiren Türk şoförlerin ve işçilerin yakınlarının sorunlarına dikkat çekmek için Halkevleri tarafından Ankara'da gösteri yürüyüşü düzenlendi.
Çelik için 'teftiş' kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kamu İhale Kurumu'nun (KİK), Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 48 paket ihalesiyle ilgili verdiği 'Başbakanlık incelemesi' kararına 'o..
Meclis 11 gün tatil yapacak Milletvekilleri önümüzdeki hafta yoğun bir çalışma yaptıktan sonra 11 günlük Kurban Bayramı tatiline girecek. AKP Grup Yönetim Kurulu'nun (GYK) dünkü toplantısında..
Hastaneler güçlenecek Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hedeflerinin devlet hastanelerini bölge hastanesine dönüştürmek olduğunu söyledi. Akdağ, Türkiye'yi sağlık açısından 23 bölgeye ayırdıklarını...
Eğitimciler öğrenci affı istedi Eğitim-Sen ve Tüm Öğretim Üyeleri Derneği yükseköğrenim hakkından tekrar yararlanmak isteyen gençler için YÖK ile TBMM'de grubu bulunan CHP ve AKP'ye 'bir an ö..
Suçlu çocuğa eziyet var AB ile müzakerelere hazırlanan Türkiye, cezaevi ve ıslahevlerindeki çocukların durumu ile ilgili iyi bir fotoğraf veremedi.
Öneri: Çocuğa meslek eğitimi Sokak çocukları sorununu çözmek için kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Siirt Milletvekili Öner Ergenç, çocukların sokağa çıkma nedenlerinin başında ail..
Yıldızlar da boş durmuyor Güney Asya'da yaşanan tsunami felaketi, 'yıldızlar âlemi'ni harekete geçirdi. Avrupa'nın en büyük kapalı stadyumu olan Britanya'daki Millenium Stadyumu'nda, 22 Ocak'..
Brad ve Jennifer: Biz ayrıldık Hollywood'un gözde çifti Brad Pitt ve Jennifer Aniston, ayrıldıklarını açıkladı. ABD'de yayımlanan People dergisinin internet sitesinde ortak bir açıklama yapan..
Hava sıcaklığı artacak Hava sıcaklıkları, batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde 2-3 derece artacak. Artışla birlikte sis görülecek.
Süper ilaç geliyor mu? Bilim adamları, başta akıllı kanser ilaçları olmak üzere, halihazırda kullanılanlardan daha güçlü ilaçların üretilmesini sağlayacak yeni bir protein buldu.
'Olimpiyat'a esin vermişti Engelli Olimpiyat Oyunları'na esin kaynağı olan 'Kennedy' öldü. ABD'nin eski başkanlarından John F. Kennedy'nin ablası, Rosemary Kennedy'nin 86 yaşında öldüğü açıkl..
'Türk aile' terör hücresi rolünde! Amerikan Fox televizyonunda yayımlanan '24' dizisinin yeni bölümlerinde, ABD'de yaşayan bir Türk aile terörist olarak gösteriliyor. New York Times gazetesin..
Şensoy: Filmi Anadolu izler 'Şans Kapıyı Kırınca' ile uzun yıllar sonra sinemaya dönen Ferhan Şensoy, filmin ticari başarı yakalayacağına inanıyor. Şensoy, "Yıllardır Anadolu turneleri yaparı..
Yalnızlık 'istisna' değil! Yalnız yaşayan ve engelli bir hastam vardı. Birkaç kez intihara teşebbüs etti. Her seferinde onu kurtarmayı başardık. O ise 'Beni kurtarmayın artık' diyordu. Konuşm..
Mihenk taşımız AB yolculuğunuz CNN TÜRK’te yeni yayına girecek ‘Headquarters’ programı için Merva Ulusoy’un sorularına yanıt veren Matsushita Electrics’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Panasonic ..
700 milyar dolarlık bedava uçuş birikti 130 havayolu şirketi bugüne kadar toplam 14 trilyon 'mil puan' işledi. Böylece 'mil topla, bedava uç' sistemiyle kazanılan bedava uçuşların sayısı 14 m..
Corus: Erdemir'i almak şans olur Özelleştirme ilanı bile çıkmayan Erdemir’e Avrupa'dan bir talip daha çıktı. Avrupa'nın demir çelik devi Corus, Erdemir'i almak istediğini açıkladı. Corus'un C..
Türkiye'ye reform notu: Tatmin edici Dünya Bankası, iki dilim halinde serbest bıraktığı toplam 759.6 milyon dolarlık Ekonomik Reform Kredisi (ERL) ile ilgili olarak hazırladığı tamamlama rapo..
Şahinler, tekstilde Avrupa'nın 4'üncü büyüğü Şahinler Holding, tekstil sektörü yayın organlarından TextilWirtschaft Dergisi tarafından yapılan araştırmada, 2004 yılında Avrupa'nın en büyük te..
Hazır giyim için 1 milyon kilometre yaptım, dünyayı 25 kez turladım Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanlık görevini dün bırakan Umut Oran, 3 yılda Anadolu'da 60 il..
Yola kaya düşer diye keyfimizi kaçırmayın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'un Yatırım Ortamını İyileştirme Reormu kapsamında Kızılcahamam'da düzenlediği Yatırım Konferansı'nda konuşa..
YTL'yle gurur duydum Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, "YTL'ye geçişten hepimiz gurur duyduk. Yılbaşı geçesi ne mide, ne de baş ağrısı çekmedim" dedi. Serdengeçti, "Piyasadaki paran..
Hem 150 bin dolar vermiş hem evi birlikte almışlar Askeri savcı, yargılanan müteahhit Ali Osman Özmen'den 150 bin dolar aldığı ortaya çıkan emekli orgeneral Tuncer Kılınç için ayrı bir dosya ..
Tsunamizedelere çağrı: Korkmadan balık yiyin Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Lee Jong - wook, Güney Asya'daki deprem ve yol açtığı tsunami felaketinde insan etiyle beslenmiş olabilecekleri ..
Kayıp Türklerin sayısı 6'ya düştü Güneydoğu Asya'daki deprem ve tsunami felaketinden sonra haber alınamayan Türklerin sayısı 6'ya düştü. Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere ..
Bush, gazeteci satın almış ABD'de Başkan George W. Bush yönetiminin seçim döneminde siyahların oylarını almak amacıyla başlattığı bir eğitim reformunun kamuoyuna tanıtımı için kıdemli bir gaz..
Hidayet şov yaptı NBA'DE Güneydoğu Grubu'nda ikinciliği kovalayan Orlando Magic, Charlotte Bobcats'i 111 - 91 gibi farklı bir skorla yenerek üçüncü sıradaki yerini korudu. Orlando'da oyuna so..
Jordan'dan dev yatırım BASKETBOLUN yaşayan efsanesi Michael Jordan, Las Vegas'ta otel açıyor. Ünlü basketbolcu, Las Vegas'ta 600 milyon dolar yatırımla yapılacak süper lüks otel için Chicago ..
Buzdan çöle! DAKAR Rallisi'nin dokuzuncu etabını, eski şampiyon kayakçı Luc Alphand kazandı. Mitsubishi takımı pilotu olan Alphand, Moritanya'da dün koşulan 361 kilometrelik Tidjikja - Atar e..
İran'ı fethetti! Mustafa Denizli'nin ilk maçında farklı galibiyet alması ülke basınında geniş yer buldu, tecrübeli hoca manşetleri süslediSporda yardım yarışı
Gökşen: Favori biziz Galatasaray Futbol Şube Sorumluları'ndan Fatih Gökşen, ezeli rakip Fenerbahçe'ye göndermeler yaptı, sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerini iddia etti'Şampiyon..
'Milyonlarını kaybetti, fakir olmadı' Amerika'nın önde gelen gazetelerinden Christian Science Monitor, Türkiye'de YTL'ye geçilmesi konusunda "Yeni yılın ilk gününde milyonlarca Türk, milyonla..
24.200'de alım güçlendi, yeni zirve görülebilir Senet bazında değişimlerle endeks güçleniyor. Önümüzdeki hafta endekste destekler 24.500 ve 24.000'de dirençler 25.400 ve 25.900'deTürkiye'ye r..
« » 1 2 3 4 5 6