8 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

8 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
12.7 milyar dolar cari açık Türkiye'nin cari işlemler açığı, 2004 Ocak-Kasım döneminde 12 milyar 741 milyon dolara yükseldi. Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, geçen kasımda c..
İndirimli MTV mükelleflere bağlı Motorlu taşıtlar vergisinde (MTV), verginin kasko sigortası değerinin yüzde 5'ini aşması halinde, bir alt kademedeki taşıtlara isabet eden vergi uygulanacak.
Derinleşen yara Büyütmek için tıklayınız Felakette ölenler 153 bine ulaşırken Güney Asya kıyılarındaki mercan kayalıkları ve tropikal bitki örtüsünün yok edilmesinin, faciayı büyüttüğü belir..
'Asker yardımdan el çeksin' Sri Lanka ve Endonezya'nın Aceh bölgesinde hükümetler ile 'isyancı gruplar' arasındaki geçmişten gelen gerilim yardım seferberliğine darbe vurdu.
Cep telefonuyla bağış mümkün Kızılay'ın Güney Asya'ya yardım kampanyasında üç GSM operatörü aracılığıyla tek numaradan bağış için hizmete konulan 2868 numaralı mesaj hattı ilk gününde 'organi..
Ermenistan'la yeni koridor açılacak Ermenistan'la sınır kapısının açılması konusunda formül arayan Türkiye, Erivan'la yeni bir hava koridoru açılması konusunda anlaşmaya vardı. Yeni hava kori..
'Ilımlı İslam model olamaz' ABD'de George W. Bush yönetimine yakınlığıyla bilinen 'aşırı muhafazakâr' çizgideki American Enterprise Institute'un uzmanlarından Reuel Marc Gerecht, 'ılımlı Müsl..
ABD'de tarihi tutuklama ABD'de 41 yıl önce gerçekleşen ve 'Mississippi Burning' filmine de konu olan üç siyah gencin öldürülmesiyle suçlanan siyah karşıtı örgüt Klu Klux Klan üyesi Edgar Ray ..
Chirac destek mesajı verdi Fransa'da Türkiye tartışmalarının AB anayasası referandumunda oyları olumsuz etkilemesinden çekinen Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, "Türkiye'nin AB üyeliğiyl..
Irak'tan çıkış aranıyor Pentagon, Irak'ta askeri siyasetini yeniden gözden geçirmeye hazırlanıyor. Güney Kore'deki Amerikan güçlerinin eski komutanı ve Ortak Kuvvetler Komutanlığı başdanışman..
Fransız gazeteci kayıp Irak'ta iki Fransız gazetecinin dört ay rehin tutulduktan sonra geçen ay serbest bırakılmasının ardından önceki gün Liberation gazetesi, Bağdat'ta bulunan bir muhabiri ..
Rum tarafı tedirgin oldu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün İsrail ziyaretinde, İsrailli işadamlarının KKTC'de yatırım yapmaları için hükümetlerinin onay verdiğini söylemeleri Rumları heyecanla..
Rekabet kızışıyor Filistin'de kasım ayında ölen Yaser Arafat'ın halefini belirleyecek 9 Ocak seçimi öncesi İsrail işgalinin gölgesinde rekabet kızıştı.
Soygundan IRA sorumlu tutuldu Kuzey İrlanda'nın kırılgan barış sürecine bu kez de banka soygunu darbesi indi. Britanya'ya bağlı polis teşkilatının şefi Hugh Orde, başkent Belfast'ta 20 Aralık..
Ortadoğu seçime ayarlı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün dört günlük Ortadoğu turu, hem Irak hem İsrail-Filistin sorununun 'kritik eşik'te olduğunu gösterdi.
Baykal'ın yürüyüş ekibi de dağılıyor İpler yeni koptu CHP lideri Baykal, iç çekişme nedeniyle iki yoldaşını yitirdi. Baykal'ın, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül kararında ağır suçlamalar yönel..
YDK üyeleri: Tetikçi değiliz CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri Ali Şahin, İrfan Gürpınar ve Hasan Akyol, Genel Başkan Deniz Baykal'ın YDK'ya ilişkin eleştirilerine, dün bir basın topla..
İl başkanları ne düşünüyor? Burdur İl Başkanı Süleyman Solmaz: Kurultaylar demokrasi ve siyasetin olmazsa olmaz koşuludur. Burada hatalar ortaya konur ve çözümler tartışılır. O nedenle kurult..
Güneş çok iddialı:İkisi de müsvedde 'Yeniden CHP Hareketi' sözcüsü Hurşit Güneş, Baykal ve Sarıgül'e meydan okudu: "İki aday müsveddesi birbirleri arasında kavga ediyor. Partilimizi ..
Kızılay eylemine ağır ceza Kızılay'da Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun Tasarısı'nı protesto eden ve Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) üyesi olduğu belirtilen 46 kişi ..
Deprem için okullara yardım Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda deprem çalışmaları yapılması için 56 ile 7 milyon YTL'lik ödenek ayırdı.
Beykoz doğalgaza kavuştu İGDAŞ Beykoz ilçesine de doğalgaz vermeye başladı. İlçede doğalgazın hizmete girmesi nedeniyle dün düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş..
LGS ücreti zamlanmadı Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak bilinen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı, Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav..
Saldırı zanlısı gözaltında SSK Okmeydanı Hastanesi'ndeki gece nöbetinden dönen hemşire N.T.'yi darp ve gasp ettiği öne sürülen bir kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri...
Ucuz LPG bombası 1.5 milyon araç Son hafta içinde iki LPG'li araçtaki patlama, gözleri sayıları yaklaşık 1.5 milyonu bulan diğer LPG'li araçlara çevirdi. Sadece İstanbul'daki 150 bin aracın ..
100 kişiden 30'u 'verem' taşıyor Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ferit Koçoğlu, Türkiye'nin veremle savaşta olması gereken düzeyin çok gerisinde bulunduğunu savun..
Temel kapama töreni! Emekli öğretmen İsmet Atlam, dershane için açtığı temeli, bugün törenle kapatacak! Çamlıbel Dershanesi'nin sahibi olan Atlam, "Mezitli'de de 500 metrekare arsa s..
Vekâleten kurban 185 YTL Türk Hava Kurumu (THK), Kurban Bayramı'nda vekâleten kurban kesecek. THK'dan yapılan açıklamada, yurtiçinde yaşayanların 185 YTL, yurtdışında yaşayanların ise 100 avr..
Murat Demirel: Tekne bozuldu Bulgaristan, Murat Demirel ve eşi Ayşenur Esenler'i Türkiye'ye iade etti. Demirel'in savunması: Yılbaşı kutlamasına çıkmıştık, tekne bozuldu, mecburen Burgaz Lima..
Ecevit: Memnunum Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, 'Din elden gidiyor' demecinden sonra gelen tepkilerden memnun olduğunu söyledi. Dün Ankara Oran'da bulunan evinde, gazeteciler..
Erdoğan: Bunlar marjinal Başbakan Tayyip Erdoğan, "Sadece Almanya'da binlerce cami ve mescit açılmasına Alman yönetimi müsaade ediyorsa, bu anlayışa bizim karşılık vermemiz lazım&..
İntihardan şebeke çıktı Üçüncü kattaki makam odasından atlayan Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka'nın intiharının ardından yürütülen soruşturmada dört kişi tutuklandı.
Düzeltme Radikal gazetesinin dünkü sayısının 3. sayfasında yer alan 'Bir avuç klor mucizesi' başlıklı haberde 'LİMAD üyelerinin 500 bin dolar bağış toplayarak Sri Lanka'ya götürdükleri' bilgi..
İÜ'de yarışın galibi Parlak İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) rektörlük yarışını, 743 oyla İstanbul Tıp Fakültesi'nden Prof. Mesut Parlak kazandı. Seçimde Prof. Faruk Erzengin ikinci Prof. Nur S..
Vuralhan'a tutuklama Hakkında 'dolandırıcılık ve Çek Kanunu'na muhalefet'ten kesinleşmiş bir yıl yedi ay 24 gün hapis cezası olan eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan, dün tutuklandı.
Villa cinayeti aydınlatıldı Tiyatro sanatçısı Behzat Uygur'un kayınpederi 67 yaşındaki Hüseyin Güler'in Beykoz'daki villasında öldürülmesiyle ilgili olarak üç kişi gözaltına alındı.
Kılınç: Para yakında ödenir Askeri mahkemede, müteahhit Özmen'den 150 bin dolar aldığı ortaya çıkan emekli orgeneral Kılınç, "Direkt borç talebim yoktu. Tedbir aldım, yakında parayı ..
Gökkafes'e dozer girdi Proje aşamasından başlayarak 21 yıldır tartışılan Gökkafes'e 'ilk balyoz' vuruldu. Yapının eklentileri niteliğindeki 'kış bahçeleri' yıkıldı. Mekân sahiplerine göre yür..
İtalya ve ABD'de demiryolu faciası İtalya'da dün Bologna'ya bağlı Crevalcore istasyonu yakınlarında bir yolcu treni ile bir yük treni çarpıştı. Kazada en az 14 kişi ölürken, 80 kişi de yarala..
Böcekler sağlıklı besleniyormuş... Her bulduklarını mideye indirdiği sanılan böcekler, sağlıklarına bazı insanlardan daha düşkün çıktı.
PETA'cı kızları zorla giydirdiler Hayvan hakları örgütü PETA üyesi iki kadın, soğuğa aldırmadan soyunarak Seul sokaklarında kürke savaş açtı.
Tutankamon'a tomografi Mısır'ın çocuk firavunu Tutankamon'u, 3 bin yıl önce genç yaşta öldüren neydi? Bu soruya yanıt arayan araştırmacılar, çarşamba günü firavunun mumyasını mezarından çıka..
Bazıları AIDS'e dayanıklı doğuyor AIDS'e yol açan HIV virüsünün hücrelere girmesini önleyen bir gen, bazı kişileri hastalığa karşı koruyor. Uzmanlar bağışıklık geni CCL3L1'e fazla sayıda sa..
2004'ün en iyi ve en kötüleri ABD'de en çok izlenen televizyon programlarından Entertainment Tonight, internet üzerinde yaptığı anketle 2004 yılının en iyilerini ve en kötülerini seçti.
Julia Roberts, Rumsfeld'den arazi aldı Hollywood'un en çok kazana aktristlerinden olan ve geçtiğimiz ay ikiz çocuk dünyaya getiren Amerikalı oyuncu Julia Roberts'ın, Amerikan Savunma Bakanı D..
Pitt-Aniston evliliği bitti Amerikalı film yıldızları Brad Pitt ile Jennifer Aniston, ayrılma kararı aldıklarını açıkladı. Pitt-Aniston çifti 2000 yılı temmuz ayında evlenmişti.
İtalya’da iki tren çarpıştı: 13 ölü İtalya’da Bologna ve Verona kentleri arasında bir banliyö treniyle yük treninin çarpışması sonucu en az 13 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.
Beyaz Saray’a yeni kuçu geldi ABD Başkanı George W. Bush’un 58. doğum günü için First Lady Laura Bush’a hediye ettiği on haftalık yavru köpek ‘Miss Beazley’ Beyaz Saray’a taşındı.
İsrail’den KKTC’ye deniz seferi Rum medyası, İsrail hükümetinin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün ziyaretinden sonra KKTC’ye ekonomik açılım, yatırım ve gemi seferleri kararı aldığını ileri sü..
ABD Dışişleri’nde üç numara Ankara’dan geçiyor ABD Dışişleri Bakanlığı’na aday gösterilen Condoleezza Rice’ın üç numaralı yardımcılık görevi için ABD’nin Ankara Büyükelçisi Edelman’ı düşündüğ..
« » 1 2 3 4 5 6