7 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

7 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Oto hırsızları şimdi de plakaları çalmaya başladı Maltepe'de park halindeki otomobillerin plakalarını sökerken fark edilen hırsızlarla polis arasında saatlerce süren kovalamaca Bayrampaşa'da..
Samandıra'nın su sorunu çözüldü Samandıra İçme Suyu İsale Hattı, Su Haznesi, Terfi Merkezi ve Şebekesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı bir törenle hizmete gird..
Alkollü sürücü zincirleme kazaya sebep oldu Sarıyer'de meydana gelen zincirleme kazada 3 otomobil birbirine girdi. Kaygan zemin ve aşırı hızın neden olduğu kazada 2 kişi yaralandı.
Bayrampaşa'da iplik fabrikası yandı Bayrampaşa'daki bir iplik fabrikasında yangın çıktı. Yangına müdahale etmek için olay yerine gelen itfaiye ekibinden bir görevli yoğun dumandan etkilenerek..
Iraklılara, Türk modeli siyaset anlatılacak Irak'ta 30 Ocak'ta yapılacak ilk demokratik seçimler için geri sayım başlarken, bu ülkedeki parti temsilcileri siyaset dersleri almak üzere Türkiye..
Gül’den Ebu Mazen’e: İleride barış için çok önemli işler yapacağız, göreceksiniz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Filistin Kurtuluş Örgütü lideri Mahmud Abbas’a (Ebu Mazen) Türkiye’nin, İsrail..
İsrailli askerlerden Gazze’den çekilmeye karşı itaatsizlik tehdidi İsrail Başbakanı Ariel Şaron tarafından hazırlanan Gazze Şeridi’ndeki yerleşim birimlerinin tamamıyla Batı Şeria’dakilerin b..
18 Bağdatlıyı iş vaadiyle Musul’a götürüp katlettiler Irak’ta silahlı kişiler, Musul’daki Amerikan üssünde çalışma vaadiyle Bağdat’tan götürdükleri 18 kişiyi katletti.
KKTC’nin ‘liman hamlesi’ Rum Yönetimi’ni kızdırdı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, "KKTC’nin, limanlarını Rumların ticari kullanımına açma kararının yasadışı ve tamam..
‘Türkiye’de nükleer deney yapmadık; her şeyimiz açık’ Mısır yönetimi, bir anda dünya gündemine oturan askerî amaçlı nükleer program geliştirdiği yönündeki iddialara sert tepki gösterdi. Konuy..
Moskova ile Ankara somut işbirliğine adım atıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçen ay Ankara'ya yaptığı tarihî ziyaretin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan pazart..
Türk işadamları yardım atağına geçti, ilk hedef 25 milyon dolar Türkiye, Güneydoğu Asya’da meydana gelen ve ‘asrın felaketi’ diye nitelenen deprem sonrası beklenenin aksine geri planda kaldı..
Türkiye’nin ekonomideki başarısı IMF tarihine geçecek Türkiye ile Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) 2008’e kadar uygulayacağı ekonomik programın yankıları sürüyor. Dünya piyasalarında ‘Türkiy..
Dolar 1,4 yeni liraya yükseldi, gözler ABD’de Son iki günde Euro/dolar paritesindeki dalgalı seyre endekslenen döviz piyasasında dolar, dün de değer kazandı. Bankalararası piyasada 1,4150 Yen..
Akbank: Reel faizler bu yıl ilk kez tek haneye düşer Akbank Genel Müdür Yardımcısı Hayri Çulhacı, 2005 yılında reel faizlerde ilk kez tek haneli rakamlara inilebileceğini söyledi.
Denetim başladı, kaçak akaryakıt satan istasyonlar kapatılacak Akaryakıt sektöründe serbest fiyat döneminde denetimler de artacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, ihbar üzerine veya rutin o..
Memura 1 derecenin devlete maliyeti 250 milyon YTL Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘memurlara müjdeli haber’ diye duyurduğu derece işleminde son aşamaya gelindi. Hükümet, 1 milyona yakın devlet me..
Rekabeti ihlal eden Peugeot 7 milyon YTL cezaya çarptırıldı Rekabet Kurulu, Peugeot’nun Türkiye distribütörlüğünü yapan ‘Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş’ye 7,1 milyon Yeni Türk Lirası (7,1 tri..
Vatandaşın bürokrasi çilesi elektronik imza ile son bulacak Dünyada olduğu gibi Türkiye de elektronik imza (e-imza) uygulamasına geçiyor. İlgili yönetmeliğin bu ay içinde yayınlanması bekleni..
Kayıt dışı çalışan büyük mağazaların üzerine gideceğiz Devlet Bakanı Ali Babacan, kayıt dışılığın perakende sektöründe çok yaygın olduğunu belirterek, "Hepsinde var diyemeyeceğim; ama adları ..
Herkes döviz kurlarındaki dalgalanmalara artık alışsın Önümüzdeki dönemde dış konjonktür açısından rahat bir dönem beklenmemesi gerektiğini anlatan Devlet Bakanı Ali Babacan’a göre, rahat bir..
Yerli ilaç üreticileri: Veri imtiyazı sonumuz olur Yerli ilaç sektörü, Avrupa Birliği’ne (AB) tam üye olmadan imzalanan Gümrük Birliği anlaşmasında yer alan bir madde sebebiyle sıkıntılı günl..
Fransız otomotiv devi Renault, Almanya’da pazar payını kaybediyor Fransız otomobil üreticisi Renault’nun Alman piyasasındaki pazar payının azaldığı bildirildi.
Kürtçe tartışmasıyla gündeme gelen Yeniceoba Belediyespor ligden atıldı Bayan futbol hakeminin ‘küfür ediyorlar' gerekçesiyle oyuncuların Kürtçe konuşmasını yasakladığı Yeniceoba Belediyespor..
Kırgızistan Başbakanı’ndan Türk okullarına övgü Kırgızistan'da başarılı eğitim çalışmalarında bulunan Türk Sebat Eğitim Kurumları'nın Talas eyaletinde yapımı tamamlanan Kırgız-Türk Lisesi'ni..
Fazla nöbet yazılan polisin hakkını eşi AİHM’de arayacak Trabzon'da sık sık nöbete kaldığı iddia edilen polis memurunun eşi Seda Ünsal, eşine ‘keyfi’ nöbet yazıldığı gerekçesiyle açtığı dava ..
Anayasa Mahkemesi, İşgüzar’ın evine konulan tedbiri 24 yıl sonra kaldırdı Anayasa Mahkemesi, eski bakan Hilmi İşgüzar'ın Yüce Divan'da yargılanması sırasında, 24 yıl önce oğlu Hasan İşgüzar'ı..
AK Parti’ye Japon gelin geliyor AK Parti Van Milletvekili Hacı Biner, son günlerde düğün telaşı yaşıyor. 16 Ocak'ta oğlu Bilal Biner'i evlendirecek olan Biner ailesine Japon gelin geliyor.
Sivil toplum bürokrasi engeline takıldı Türkiye’de yardım toplama izni alabilmek için çok sayıda bürokratik işlemi göze almak gerekiyor. Yasaya göre yetkili kurumlar en geç iki ay içinde yap..
Bölge eğlence merkezi gibi gösterilince yardım yapılmadı Güneydoğu Asya’daki yüzyılın felaketinde yüz binler can verirken, Türk halkı yaşanan drama bugüne kadar duyarsız kaldı.
Güneydoğu Asya, Marmara depreminde bizi unutmamıştı Güneydoğu Asya'daki deprem felaketinin benzerini Türkiye 17 Ağustos 1999'daki Marmara depreminde yaşamıştı. Felaketin ardından Türkiye içi..
‘17 Ağustos’taki ayrımcılık yardım duygusunu köreltti’ AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, tsunami felaketinin ardından açılan yardım hesaplarına beklenenin çok altında para yatırı..
Uzun saçlar boğulma sebebi oldu Tsunami felaketinin vurduğu Hindistan’da kadınların çoğunun uzun saçları nedeniyle boğuldukları bildirildi.
‘Acil yardım ulaşmazsa ölü sayısı 300 bine çıkabilir’ Hint Okyanusu’na kıyısı olan 12 ülkede yaşanan deprem ve tsunami felaketinin boyutları her geçen gün büyüyor. Yaklaşık 150 bin kişinin h..
Liderler ‘bölgeyi eski haline getirme’ sözü verdi Endonezya’nın başkenti Cakarta’da yapılan tsunami zirvesinden felaketzede ülkelere yardım kararı çıktı.
AB, sünnete standart getiriyor Avrupa Birliği’nin insan haklarından gıdaya kadar çok geniş bir yelpazede Türkiye’den istediği standartlar arasında ilginç bir başlık dikkat çekiyor.
Hazine Müsteşarlığı iş bırakan doktorların peşine düştü Sağlık Bakanlığı, 2003 yılında ‘iş bırakma’ eylemine katılan doktorların peşini bırakmıyor. Bakanlık, eylemden sonra haklarında kamu da..
Sokak çocukları, CHP’li Arıtman’a tepki gösterdi TBMM Sokak Çocuklarını Araştırma Komisyonu'nun İstanbul'un Anadolu yakasındaki incelemeleri sırasında, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman il..
Bıçak parası alan başhekime gıyabi tutuklama Karaman Devlet Hastanesi başhekimi ve başhekim yardımcısı hakkında, hastalardan yaptıkları ameliyatlar karşılığında para aldıkları iddiasıyla gıya..
Doğu’da 2 bin 600 köy yolu ulaşıma kapandı Doğu Anadolu Bölgesi’nde önceki gün etkili olan kar yağışı sebebiyle 2 bin 624 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.
‘Muhammed’ İngiltere’de en popüler isimler arasında 6’ncı sırada İngiltere Ulusal İstatistik Dairesi verileri, ‘Muhammed’ isminin, ülkenin en popüler erkek isimleri sıralamasında altıncı sıra..
Nelson Mandela'nın oğlu AIDS'ten öldü Güney Afrikalı lider Nelson Mandela'nın oğlu Makgatho dün öldü. Mandela, 54 yaşındaki oğlunun AIDS yüzünden hayatını kaybettiğini açıkladı. Johannesburg'..
Güney Kore dünyanın ‘en akıllı’ robotunu üretti Güney Koreli bilim adamları, insan gibi düşünebilme ve öğrenme kabiliyetine sahip olan dünyanın en akıllı robotunu ürettiklerini söyledi.
Özel okullar 5 bin yoksul öğrenciyi ücretsiz okutacak Özel okullar, başarılı; ancak maddi durumu iyi olmayan 5 bin yoksul öğrenciyi ücretsiz okutacak.
Rüşveti reddeden müteahhit Özmen: Kılınç’a 150 bin dolar borç verdim Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Gölbaşı tesisleri ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine a..
Türkiye, Demirel’in sınır dışı edilmesini Bulgaristan’dan istedi Adalet Bakanlığı, yurtdışına çıkış yasağı olmasına rağmen yılbaşı gecesi Bulgaristan'a kaçmaya çalışırken Burgaz’da yakalanan ..
Saldırıyı gören kişi hemşirenin ‘Kurtar beni!’ çağrısına kulak asmamış Uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtilen bir kişi tarafından Okmeydanı’nda saldırıya uğrayan hemşireyi olay sırasında bir ..
Polis çift, doğalgaz sızıntısından öldü Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis çift, gaz sızıntısından öldü. Alınan bilgiye göre, Turgut Özal Bulvarı'nda oturan, Çevik Kuvvet Şube Müd..
Sigorta hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri Meclis’te yasalaştı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kab..
Bu yara, derin yara!.. Her gece, yıldızlar kadar sayısız öykü düşer bu şehrin üstüne. İçinde ne kadar kul yaşarsa o kadar da öykü vardır aslında.
« » 1 2 3 4 5 6 7