7 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

7 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uzanların araçları satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczettiği 31 aracın satışından 247 bin 250 YTL (247 milyar 250 milyon) gelir elde etti.
Atina yardım için seferber Çok sayıda deprem felaketi yaşayan Türkiye'den Güney Asya'ya yardımların cüzi miktarda kalmasına karşın, komşu Yunanistan'da bağış kampanyasının coşması dikkat çeki..
Evsizler bile para topluyor Güney Asya'da yaşanan felakete yardım edenlere Danimarkalı evsizler de katıldı. Başkent Kopenhag'daki bir sığınma evinde kalan evsiz ve alkoliklerin oluşturduğu gr..
'Paket atmak yetmez' Hindistan'ın güneyinde adası tsunamiyle yerle bir olan, akrabaları, dostları, öğretmenleri ölen, evi sular altında kalan 13 yaşındaki Koşi Mackenroe John'un ailesiyle sığ..
Notlar... Doğu Afrika ülkesi Kenya kıyılarını da vuran tsunamiden kurtulan yavru bir suaygırı, bir denizkaplumbağası tarafından 'evlat' edinildi. Lafarge hayvanat bahçesinin yetkilileri, sahi..
Yardım lafta kalırsa felaket Güney Asya'daki felaketin ardından hayatta kalan 5 milyon insanın yaşatılması için zamana karşı yarış başlarken, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da bol vaatli bir ..
Uzun saçlar dolanınca... Hindistan'da tsunamide yaşamını yitirenler arasında kadınların çoğunlukta olması saçlarının uzunluğuna bağlandı. 6 bin kişinin öldüğü Nagapattinam'da incelemelerde bu..
Seçim öncesi mesajlaşma Batı Şeria'da yedi çocuğu öldüren İsrail'e 'Siyonist düşman' diye çıkışarak şimşekleri üzerine çeken Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) lideri Mahmut Abbas, kısa sürede ..
Mısır, Filistin'de 'barış' yarışında Dışişleri Bakanı Gül, Suriye ve Mısır dişişleri bakanlarına İsrail gezisini anlattı. Mısır da Filistin'deki seçim sonrası barış çabalarını artıracağını aç..
Komşular ayrı telden çalıyor Ürdün'de dün yapılan Irak'a komşu ülkeler toplantısında Irak'ta 30 Ocak'ta yapılacak seçimler konusunda katılımcılar arasındaki görüş ayrılıkları keskinleşirken, ..
Rice'a yeni ortak ABD Dışişleri Bakanlığı'nı Colin Powell'dan devralacak Condoleezza Rice'ın yardımcılığına en güçlü aday olarak ABD ticaret temsilcisi Robert Zoellick belirdi.
Oğul Mandela AIDS kurbanı Güney Afrika'nın özgürlük savaşçısı ve eski devlet başkanı Nelson Mandela'nın oğlu, dün AIDS nedeniyle öldü. Bu hastalıkla mücadeleye destek veren Mandela, oğlu Makg..
Rumlardan beklenen tepki KKTC Bakanlar Kurulu'nun önceki akşam limanlarını, Güney Kıbrıs ile Türkiye ve diğer ülkeler arasındaki ticarete açılması kararına, RumYönetimi'nden beklenen tepki ge..
Bir İngiliz adı: Muhammed Britanya'da 2004 yılında çocuklara en çok verilen isimlerden biri de 'Muhammed' oldu. Britanya Ulusal İstatistik Dairesi verileri, 'Muhammed' adının...
Başkanlar konuşuyor İstanbul İl Başkanı Öktem: Sarıgül'ün CHP'liliği tartışılır. Irak'ta savaşa 'Hayır' dediğimiz için bunlar oluyor. Ankara İl Başkanı Okay: CHP'de geçmiş dönemlerde birçok ..
CHP'de şimdi de kaset savaşları Hızlı hazırlık CHP'de kurultay hazırlıkları hızlandı. Genel Başkan Baykal, il başkanlarını Ankara'ya çağırdı. Şişli Belediye Başkanı Sarıgül adaylığını gövde ..
PM'nin gündemi ihraç CHP yönetimi, disiplin mekanizmasını pazar günü uygulamaya karar verdi. Genel Başkan Deniz Baykal'ın çağrısı üzerine pazar günü toplanacak olan CHP Parti Meclisi (PM)...
'Tüzük de değişmeli' İçlerinde eski CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin'in de bulunduğu 26 eski milletvekili, dün bir açıklama yaparak kurultayın partililere ve basına açık olmasını istedi.
'Türbanı çözebiliriz' İnanç Özgürlüğü Platformu TBMM Başkanı Arınç, çeşitli grupların oluşturduğu İnanç Özgürlüğü Platformu temsilcilerine, türban serbestisi için yasa çerçevesinde her giriş..
Erdoğan tsunami bölgesine gidecek Başbakan Tayyip Erdoğan, tsunami felaketi yaşayan Güney Asya ülkelerini ziyaret edeceğini açıkladı. Dün memleketi Rize'ye gelen Erdoğan valilikte kentin sor..
Çiçek: Kaçarak kurtulamazlar Adalet Bakanı Cemil Çiçek, borçları nedeniyle yurtdışına kaçanlar için "Bu devlet bunların, ölüsünü de dirisini de getirir. Korkarım ki gelince mezar yer..
Demirel ve eşi için karar günü Bulgaristan'ın Burgaz kentine kaçak girmeye çalışırken yakalanan Murat Demirel ile eşi Ayşenur Esenler'in hukuki durumları hakkında Bulgar makamları farklı açık..
Vuralhan gözaltında Hakkında kesinleşmiş iki ayrı hapis cezası bulunan Eski Milli Savunma bakanlarından Ercan Vuralhan, dün gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar üzerine ..
'Jenerik' AB'yi tatmin etmedi AB yetkilileri, veri korumanın 2005'ten başlamasına ve 2001 sonrası jenerik (eşdeğer) ilaç üretimi için başvuran 400 firmanın muafiyetine tepki verdi.
Çocukların '2020 düşleri' Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) başlattığı 'Düşler Atölyesi' projesiyle çocuklar, 20 yıl sonra kendileri, Türkiye ve dünya için düşlerini resme döktü.
Tüm talihliler paralarını aldı Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde, 15 trilyon liralık büyük ikramiye kazanan talihlilerin tümü paralarını aldı. İkramiyenin ikinci talihlisi adına bir ..
'Tecavüz değil gasp edildim' Okmeydanı'nda geçen salı gecesi nöbetten dönerken darp ve gasp edilen hemşire N.T., polise verdiği ifadesinde, saldırganın kendisine tecavüz etmek istediğini anca..
Paşaya 150 bin dolar borç verdim Duruşmanın ikinci günü Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı binasının inşasındaki yolsuzluk nedeniyle askeri mahkemede görülen davada çarpıcı gelişme: Tutuklu ..
Boğaz'da haç için yarıştılar Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle Çengelköy Rum Ortodoks Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlendi.
Yine LPG patlaması LPG'li araçlar tehlike yaratıyor. İstanbul'da, bir apartmanın garajındaki patlamada bir kişi yaralandı. Uzman görüşü: Otomobile takılan LPG sistemindeki arıza yüzünden biri..
Evlenen çifte 32 farz sınavı Kazım Karabekir Belediye Başkanı AKP'li Dursun Şahin, kıydığı ilk nikâhta bir ilki de başlattı. Şahin, resmi işlemleri tamamladıktan sonra gelin Nursel Zere'ye İs..
'Türk tipi yardım' geliyor Türk Kızılayı, Güney Asya'daki felaket bölgelerinde varlık göstermeye başladı. Kızılay ekibi, Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği ve AKP Balık..
'Bir avuç klor' mucizesi AKUT'tan ayrılan bir grubun kurduğu LİDAM (Lions Doğal Afetle Mücadele) ekibi, yüz binlerce tsunamizede için son derece önemli bir malzemeyi Sri Lanka'ya yollamaya ha..
UNICEF'ten mesaj var... UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Türk halkına, Güney Asya'daki 'deprem, tsunami, açlık, susuzluk ve salgın' kurbanlarına destek olmalarını istedi.
Felaket büyüyor Güney Asya'da yardım bekleyen 5 milyon felaketzede için Cakarta'da yapılan zirvede liderlere, "4 milyar doları bulan bağış sözleri tutulsun" uyarısı geldi. Dünya Sağlık Örgüt..
210 kilo yedi ayda eridi Kalp yetmezliğinden ölmek üzereyken hastaneye başvuran yarım ton ağırlığındaki bir Amerikalı, yedi ayda 210 kilo vermeyi başardı. Hastanede tedavi görmekte olan 42 ya..
'Doğuramazsın' dendi, şimdi anne Kemoterapi gördükten sonra çocuk sahibi olamayacağı söylenen bir kadın anne oldu. Bu vaka tıp dünyasında bir ilk olarak nitelendirildi.
Midede hastalık çok Türk Gastroentroloji Derneği Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Gastroentroloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu, bugün üst sin..
Hastanelerin devrine Meclis'ten onay Yoğun eleştirilere karşılık SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri, TBMM'den geçti. CHP, 'hukuk dışı' tepkisi verirken, KESK sağlık sektörünün ticar..
Gül, Irak bildirisinden memnun Irak'a komşu ülkelerin Amman'daki toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Gül, sonuç bildirisine Türkiye'nin savunduğu konularda “kuvvetli cümlelerin”..
Irak'ın komşuları saldırıları kınadı Ürdün'de yapılan Irak'a komşu ülkeler toplantısının sonuç bildirisinde, Irak'ta seçimlerin 30 ocak'ta ve geniş bir katılımla yapılmasına destek verilirken..
Tam takım oynadık! NBA'DE tüm temsilcilerimiz aynı gece forma giydi. Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic, sahasında, İbrahim Kutluay'ın formasını giydiği Seattle Supersonics'i sahasında..
Yerimizde sayıyoruz! UEFA, yeni kokart takan Cem Papila ile Metin Aydoğan'ı, Fransa'daki uluslararası seminerde, Avrupa'nın zayıf ülke hakemlerinin bulunduğu 4. kategoriye soktu'Çekinmeyin, g..
Para, para, para Galatasaray'ın bir ay içinde 47 milyon dolarlık ödeme yapması gerektiği öğrenildi. Bu rakamın 40 milyon dolarını dört bankanın, 7 milyon dolarını ise Eylül ayından bu yana pa..
Haberin Devamı>>> Beşiktaş Divan Kurulu'nun kurduğu Sporda Terörü Önleme Komisyonu çalışmalarını tamamladı. Başkan Ali Rıza Dizdar, "Artık her şeyi biliyoruz. Ama...Pierre'den hayır yok
1 milyon memura derece müjdesi 1991'den sonra işe başlayan 1 milyon memura, 1 derece artışı geliyor. Artışın bütçeye maliyetinin 200 - 250 trilyon lira arasında olması bekleniyor193 dolum tes..
SSK hastanelerinin devri yasalaştı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Akdağ, 2004'de 33 milyon SSK'lıya sağlık hizmeti v..
Kiranın enflasyona etkisi 9 puan düştü Enflasyonun yüksek çıkmasının en önemli nedeni sayılan kira artışının enflasyon sepetindeki ağırlığı yüzde 25.8'den yüzde 16.9'a indirildiBireyselde ver..
Zaga’nın konukları yaşama gücü verdi Kanal D’de yeni yılın ilk günü yayınlanan Okan Bayülgen’in hazırladığı Zaga programına telefonla katılıp karamsar konuşmalarıyla stüdyodaki sanatçıları ve..
Bütün Çocuklarım zirvede Kanal D’nin, başrolünde Kadir İnanır ve Jülide Kural’ın oynadığı reyting rekortmeni dizisi ‘Bütün Çocuklarım’ çarşamba akşamına damgasını vurarak yine günün en çok iz..
« » 1 2 3 4 5 6 7