6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türkiye'de nükleer deneme yapıldı' Mısır'ın gizli bir nükleer faaliyetler yürüttüğünün ortaya çıkmasının ardından, Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımlanan The Washington Post gazetesi ilg..
Karargah yolsuzluğu davası başladı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Oğulbey'deki karargah inşaatında usulsüzlük yapıldığı, bazı subaylara rüşvet verildiği iddiasıyla 38 sanık hakkında açılan da..
2004'ün en kötüleri İnternet sitesi 'dark horizons'ın sinema eleştirmenleri, 2004'ün en kötü 10 filmini seçti. Listedeki filmler şöyle:
Bayraklar yarıya indi Türkiye'de de bayraklar dün yarıya indirildi. Başbakanlık yazısında, "Güneydoğu Asya'daki doğal afetten duyulan üzüntünün bir ifadesi olarak çarşamba günü, tüm devlet da..
Avrupa ülkelerinde 3 dakika saygı duruşu Saygı duruşu sırasında otobüs, tramvay ve metro hizmetlerine ara verildi. Bu toplu taşıma araçlarını kullananlar da saygı duruşuna katıldı.Güney Asya'..
Bağış için poz verecek Tsunamiden yaralı kurtulan Çek süpermodel Petra Nemcova, depremzedelere bağışlanacak 200 bin dolar karşılığı (260 bin YTL) US Weekly dergisine poz verecek. Nemcova, has..
Diyanet'ten kampanya Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, tsunamiden etkilenenlere yardımda bulunmak için, 21 Ocak'ta kampanya başlatılacağını açıkladı. Yurtiçi ve yurtdışındaki camilerde b..
Mega tsunami 3 kıta vuracak İki bilim adamına göre, Cumbre Vieja Yanardağı patladığında 900 metrelik bir su kubbesi oluşacak, 100 metrelik dalgalar 900 km hızla 3 kıtayı yutacak!..Çocuklara k..
Limanlar açıldı Başbakan M. Ali Talat başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, KKTC limanlarının, Güney Kıbrıs ile Türkiye ve diğer ülkeler arasında yapılacak ticarette kullanılabilmesi yönünd..
TİKA artık Filistin'de Türkiye'nin Filistin'e sağlayacağı yardımları sistematik biçimde sürdürmeye kararlı olduğunu kaydeden Gül, bunun için Kudüs ya da Ramallah'ta, Türk İşbirliği ve Kalkınm..
The Washington Post: Mısır, Türkiye'de nükleer deney gerçekleştirdi Amerikan The Washington Post gazetesi, Mısırlı bilim adamlarının, 1970 ve 80'li yıllarda ülke içinde ve dışında, bazı nükle..
Attığınız sayı olsun NBA'in 7 ünlü yıldızı, iki gün içindeki maçlarda attıkları her sayı için tsunami felaketzedelerine biner dolar yardım yapacak
Eczacıbaşı biletini aldı: 3-0 AVRUPA Bayanlar Top Teams Cup'ta mücadele veren Eczacıbaşı, çeyrek final ilk maçında Fransız RC Villebon 91 takımını evinde set vermeden yıkarak, final four yolu..
Temsilcilere telsiz sistemi FUTBOL Federasyonu sporda şiddeti önlemek için yürürlüğe koyduğu uygulamalar doğrultusunda ligin ikinci yarısında federasyon temsilcilerinin maçlarda telsizle göre..
Konya'dan itiraz KONYASPOR, Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile oynayacağı maçta hasılattan pay alabilmek için federasyona başvurdu. Siyah-Beyazlı kulübe verilen seyircisiz oynama cezası nedeniyl..
Bu iddialar Cim-Bom'u sallar Futbol Federasyonu İsviçre temsilcisi Tunç Üner, transferlerde yolsuzluk yapıldığını ileri sürdüZirve randevusu
Kartal köşeye sıkıştı Beşiktaş'ta transfer arap saçına döndü. Yabancı almak isteyen Siyah-Beyazlı yönetim, Juanfran ve John Carew'i elden çıkaramamanın sıkıntısını yaşıyorDüğmeye basıldı!
Kars’taki klibi Yücel yönetecek Sezen Aksu, albüm çalışmaları sürerken ilk klip için de projeler üretmeye başladı. Bunun için ilk başvurduğu isimse yakın dostu Uğur Yücel oldu. Geçtiğimiz sez..
Fotoğrafları ortaya çıkarması çok ayıp Sosyetenin ünlü ismi Arte Çelik ile İstanbul’daki The Plaza adlı restoranın sahibi Erol Eyin’in ilişkisini belgeleyen fotoğrafların ortaya çıkması günde..
50 Suudi doktor ikizleri ayırdı Omurga, karın ve kalçalarından yapışık Polonyalı ikizler, Suudi Arabistan’daki bir hastanede 15 saat süren başarılı bir ameliyatla birbirlerinden ayrıldı. El İ..
Siyah üzümdeki resveratrol kalbi koruyor Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (OÜ) Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, daha önce kanseri önleyici, yağ mebolizmasını düzenleyici ve yaşlanma..
Spermleri ayıklayan cihaz geliştirdiler Avustralyalı bilim adamları, kısır erkeklerin baba olmasını sağlamak için, ‘sperm ayıklayan cihaz’ geliştirdiler. New Scientist Dergisi’nde çıkan haber..
Kolesterolden daha etkili kalp krizi işareti Damarda plak birikiminin ilerlemesini durduran ‘statin’ tedavisi, ‘yangı’nın (enflamasyon) göstergesi olan CRP’yi (C-reaktif protein) de düşürüyor..
DHL, 'Sabiha'yı istiyor arazi arıyor Uluslararası hızlı taşımacılık ve lojistik şirketi DHL, Türkiye'de lojistik hizmeti vermek amacıyla 100 dönüm arazi kiralayacak. Avrupa operasyonlarını da..
Faizin ucu göründü, dolara ‘kan’ geldi ABD Merkez Bankası (FED) Politika Kurulu’nun bir sonraki toplantı tutanakları dünya döviz ve hisse senedi piyasalarını etkisi altına aldı. Dün bütün dün..
Eğitim ve sağlıkta yap-sat modeli geliyor Başbakan Tayyip Erdoğan, TOBB'un koordinasyonunda toplanan "Türkiye Bölgesel ve sektörel Ekonomi Şurası"nda, "Eğitim ve sağlık sektöründe 'yap-sat' m..
Akaryakıtta kıyasıya fiyat rekabeti olmaz Yeni yılla birlikte fiyat serbestisine geçilmiş olmasının akaryakıt fiyatlarında kıyasıya rekabete neden olmayacağı savunuluyor. Sektör temsilcileri ..
YTL ile param eridi mi Günlük yaşantımızın bir numaralı gündem maddesi haline gelen YTL, ilginç davranış biçimlerini ortaya koyuyor. Bazı mudiler bankadaki YTL'ye dönüşüş hesabını kontrol ede..
Hakim karşısına çıktı, 'sınır dışı' göründü Egebank'ı batıran Yahya Murat Demirel ve eşi Ayşenur Esenler, Burgaz İdare Mahkemesi'nde 3 saat ifade verdi. Mahkeme Demireller'i "Bulgaristan'a ne..
Barış için düşünmeyin uygulayın Dışişleri Bakanı Gül, Ramallah’ta buluştuğu Filistinli meslektaşı Şaat’a, Ortadoğu barışı konusunda Brüksel tarzı tavsiyelerde bulundu. Gül, ‘İsrail barışa haz..
Yardım için yarış 145 bin kişinin ölümüne neden olan Güney Asya kıyametinin ardından dünyanın yardım harekatı dev bir tsunamiye dönüştü. Devletlerin vaat ettiği yardım miktarı 4 milyar dolara..
Saygıda kusur ettik Avrupa Birliği Asya’daki tsunami felekati nedeniyle dün yas ilan ederken, Türkiye yardım miktarında olduğu gibi yas ilanında da geride kaldı. Yaklaşık 150 bin insanın öldü..
‘Okey’e mi grup seks yapmaya mı Evlerine ‘okey’ oynamaya gittikleri erkekleri soyan 3’ü kadın 15 kişilik çete yakalandı. Çetenin 3 işadamını soyduğunu açıklayan polis, kadınların evlerde grup..
Yasemin Dalkılıç Bolu’da kaza yaptı Desteksiz sabit dalış dünya rekortmeni Yasemin Dalkılıç, aynı zamanda antrenörü olan Kübalı eşi Rudi Castineyra ile birlikte İstanbul’a giderken dün Bolu’d..
En acayip olan en çok izleniyor Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, Türkiye’nin teknolojik standart bakımından sayısal yayıncılığın eşiğine gelmiş olmasına karşın, tel..
Makiniste tahliye Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde 22 Temmuz 2004 tarihinde meydana gelen ve 39 kişinin öldüğü, 89 kişinin yaralandığı hızlandırılmış tren kazasının son tutuklu sanığı 1. makin..
Annenin isyanı Faciada 21 yaşındaki kızı İrem’i kaybeden Berrin Candan da duruşmada hazır bulundu. Makinistin tahliyesine sevindiğini belirten Candan, ‘Bu makinistler günah keçisi. Benim esas..
Din elden gitmiyor DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit’in başlattığı ‘Din elden gidiyor’ tartışması, TBMM’de de zemin buldu. AKP’li Asım Aykan ve 21 milletvekilinin verdiği misyonerlik faaliyetler..
Hastane yolunda tecavüz İstanbul’da önceki gece bir tecavüz dehşeti daha yaşandı. Genç bir hemşire, görevli olduğu hastanedeki gece mesaisine giderken bir saldırgan tarafından yolu kesilip te..
Sözde Ermeni soykırımı için dev kampanya Türkiye, sözde Ermeni soykırımı konusunda dev bir kampanyaya hazırlanıyor. Bu hazırlığı CNN Türk’te Mehmet Ali Birand’ın sunduğu Manşet programına kon..
Hizb-ut Tahrir üyesi olmaktan tutuklandı Bilkent Oteli’nde önceki geceki ‘Tüketicinin Bilinçlendirilmesi Kampanyası’nın tanıtım galasında, Başbakan Tayyip Erdoğan’a mektup vermek isterken göz..
Basın özgürdür yayın yasağı olmaz Genelkurmay Askeri Mahkemesi’ndeki, Oğulbey-Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatında trilyonluk yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla aralarında albaylar da bulunan 39..
Katliamın sırrı DNA’larda gizli Sarıyer’de Çınar Ailesi’nden 4 kişiyi öldüren katil zanlıları, geride biyolojik delil bıraktı. Evde öldürülenlerin dışında 3 ayrı kişiye ait DNA örneklerine ra..
Kabine, zamanı gelince değişir Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile bir gün öne çekerek gerçekleştirdiği Köşk randevusu, uzun bir süredir kabine değişikliği bek..
CHP’de ‘abi’ formülü CHP’de, Baykal’a muhalif olan bazı milletvekilleri Mustafa Sarıgül’e de soğuk bakınca üçüncü isim arayışı başlattı. Muhalif milletvekilleri, ‘2005 sonbaharındaki kurultay..
Kaçıran telefon Alaattin Çakıcı’nın yurtdışına kaçış sürecini, Bodrumlu müteahhit Hakkı Süha Şen’in 26 Nisan 2004 günü, Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya ile yaptığı görüşmenin ardından açtığı ..
« 1 2 3 4 5 6 7