6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir'in sesi oldu İZMİR iş dünyasının temsilcileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bölgesel İstişare Toplantısı'nda Başbakan Erdoğan'la bir araya geldi. Heyet adına İzmir Ticaret Odası (..
Sıkışıklık zammı yüzde 33 düştü İZMİR Alsancak Limanı'nda yeni düzenlemelerle gemilerin yükleme boşaltma süresi azaldı. Daha önce sıkışıklık nedeniyle artan ücretler yüzde 33 indirildi. Ege İ..
Kültür ve Turizm'e öğretmen müdür İZMİR İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Metin Atsal atandı. Atsal'ın, Aydın'da bir lisede İngilizce öğretmeni iken Refahyol Hükümeti döneminde, Kültür Bakanı ..
İzcilere Kocaoğlu desteği KONAKLI izciler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. İzci Kurulu Başkanı Zeynep Ünlü, 150 izci lideri ve 2000'e yakın izci üyeleri bulun..
Gurur veren madalyalar İzmir Fen Lisesi öğrencileri ulusal ve ulusalararası fizik, kimya, biyoloji ve matematik bilim olimpiyatlarında İzmir'i başarı ile temsil etti. Öğrencilerin madalyaları..
Yardıma koştu İZMİR'DEKİ Kent Hastanesi'nde görevli Dr. Harika Akyon, deprem ve tsunamiyle yıkılan Güney Asya'ya yardım için yollara düştü. 34 yaşındaki idealist doktor, gönüllü olarak İstanb..
Sobadan sızan gazdan ağlayan bebek, muhtemel faciayı önledi Adapazarı’nda kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen anne ile 5 aylık bebeği ölümden döndü.
Edirne’de sobayla ısınan tek okulda çocuklar kabanlarıyla ders yapıyor Edirne’nin Yunanistan sınırındaki Karaağaç Pansiyonlu İlköğretim Okulu’nun, anasınıfı ile 1’den 5. sınıfa kadar öğrencil..
Kızıyla alışverişe çıktı çantasını çaldırdı Adapazarı'nda kızıyla alışverişe çıkan bir kadın, içinde kredi kartları, ziynet eşyası ve cep telefonu bulunan çantasını çaldırdı.
Gözaltındaki şahsı arayan uyuşturucu satıcısı yakalandı Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bir olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan şahsın cep telefonunu arayan uyuşturucu satıcısı, suçüstü ya..
Genç doktor adayları İzaydaş tesisini gezdi Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü son sınıf öğrencileri, işletmesini İZAYDAŞ’ın yaptığı Tehlikeli Atık Yakma Fabrikası ve Katı..
Otellerin yılbaşı hasılatından 129 milyar lira vergi gelecek Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da faaliyet gösteren 19 otelde yılbaşı gecesi 666 milyar (666 bin YTL) lira hasılat e..
‘Sanayi tesisleri ile kuşatılan Dilovası halkı ölüme terk edildi’ Dilovası Belediye Başkanı Musa Kahraman, beldenin özellikle kıble yönünden esen rüzgarlarla zehirli duman soluduğunu söyledi..
Çorlu’da 7 okula 85 ek derslik yapılıyor Çorlu Kaymakamı Mehmet Ali Ulutaş, yedi okula yeni yapılmakta olan ek derslik inşaatlarını gezdi.
Bursa’da doğalgaz fiyatlarında indirim yapıldı BOTAŞ’ın doğalgaz satış fiyatlarında yaptığı düzenleme doğalgazın serbest tüketici kullanım ücretlerinde indirim yapıldı.
İlkokuldaki fotoğrafını gören Karaosmanoğlu çok duygulandı Yuvacık İlköğretim Okulu öğrencileri, eski mezunlardan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na sürpriz yaparak..
Belediyenin güreşçileri Kırkpınar’a hazırlanıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı, bu yıl Edirne'de 645.si yapılacak olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne SEKA Güreş Salonu'nda, ..
Trafiğe çözüm için başlanılan inşaatlar trafiğin en büyük sorunu oldu İstanbul trafiğine günde 1 milyon 700 bin araç çıkıyor. Kentin en önemli problemlerinin başında ulaşım sorunu geliyor. Me..
Pazarcılar Zeytinburnu Belediyesi’ni bastı Zeytinburnu Belediyesi'nin semt pazarlarını daraltma ve bazı tezgahları kaldırma çalışmasını protesto eden pazarcılar ve aileleri, başkanlık binası ..
Semt pazarlarına Avrupa Birliği standardı geliyor Ucuzluğu ve çeşitliliği ile tercih edilen semt pazarlarına Avrupa Birliği (AB) standartları geliyor. Bu amaçla eğitim programı hazırlayan..
Polis suçüstü yakaladığı hırsıza haklarını okudu Polis, Üsküdar'da bir markette suçüstü yakaladığı hırsıza Amerikan polisiye filmlerinde görmeye alıştığımız şekilde haklarını okudu. Örneğine ..
Esenler'de gasp çetesi yakalandı Esenler'de birçok gasp olayına karıştığı ileri sürülen 6 kişi yakalandı. Yakalanan zanlılar, gasp yapmadıklarını iddia etti.
Minibüsçüler başkan Aktürk'e karşı işbirliği yaptı Minibüsçüler seçimlere hile karıştırdığını iddia ettikleri Başkan Ali Kemal Aktürk'e karşı birlikte hareket etme kararı aldı ve 9 Ocak'ta ya..
Kütahya’da doğalgazı Çinigaz dağıtacak Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, kentte doğalgaz dağıtımının, artık "fiilen" Çinigaz AŞ tarafından gerçekleştirileceğini bildirdi.
Sarıyer’deki cinayette katil zanlılarının DNA ’ları belirlendi Polise göre; evde maktullerin dışında 3 katil zanlısı bulunuyordu. Kapıda zorlama olmaması, katil zanlıları ile ölen Çınar ailes..
Pendik Belediyesi tüketici masası kurdu Pendik Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, vatandaşların alışveriş esnasında ve sonrasında şikayetlerini iletebilecekleri "tüketici masası" kurdu.
Hava limanında 22 milyon YTL’lik kaçak eşya ele geçirildi Gümrük Muayene ve Gümrük Muhafaza ekipleri, Atatürk Hava Limanı’nda geçen yıl yaptığı kontrollerde, değeri yaklaşık 22 milyon Yeni Tü..
Güllüce: Yeni yasa sorumluluğumuzu gelirlerimizden daha çok artırdı Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı’yı makamında ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İdris Güllüce..
Filistin Meclisi’nde ilk Türk bakan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail temaslarının ardından dün geçtiği Filistin’de de Türkiye’nin barış sürecine katkı sağlamak için gayret göstereceğini ..
Duvar örmekle iyi bir gelecek sağlanmaz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Filistin halkına kendi parlamentosundan seslenerek, "Barışın hüküm sürdüğü bir Filistin’i en kısa zamanda görmek dileğiy..
[Ramallah Notları] Ortadoğu’ya ‘Gül bereketi’ yağdı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Filistin Yasama Meclisi’nde konuşan ilk yabancı Dışişleri Bakanı oldu. Gül konuşmasına ‘besmele’ ile başladı..
Ar-Ge anlaşması için Gönül, İsrail’e gidecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün İsrail temaslarında, iki ülke arasında Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) anlaşması imzalanması kararı alındı.
Irak’taki tarihî seçimlerde Türkiye’de bulunan Türkmenler de oy kullanacak Irak’ta 30 Ocak’ta yapılması beklenen tarihî seçimlerde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 14 ülkede yaşayan Irak ..
Bombaların hedefi yine Irak polisi: 46 ölü Seçimler öncesi şiddetin tırmandığı Irak'ta dün gerçekleşen intihar saldırıları ve çatışmalarda aralarında 21 Irak güvenlik görevlisinin yer aldığı ..
‘Mısırlılar, Türkiye ile Fransa’da nükleer deney yaptı’ ABD'nin The Washington Post gazetesi, Mısırlı bilim adamlarının, 1970 ve 80'li yıllarda ülke içinde ve dışında, bazı nükleer deneyler g..
KKTC limanları G. Kıbrıs-Türkiye ticaretine açıldı KKTC Bakanlar Kurulu, ülke limanlarının Güney Kıbrıs ile Türkiye ve diğer ülkeler arasında yapılacak ticarette kullanılabilmesi yönünde bir ..
‘Muş’un sermayesi ne ki ihracat yapsın’ Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan raporda, ihracat yapamayan tek il olarak gösterilen Muş’un Körfez Savaşı’ndan beri hiç ihracat yapama..
Teşvik kapsamı dışında kalan iller Elazığ’ı örnek alarak dava açacak Yatırım ve istihdamı teşvik etmek amacıyla çıkarılan 5084 sayılı Teşvik Yasası kapsamına alınmayan iller, Elazığ’ın Devlet..
Demiryolları limanları özelleştiriliyor Devlet Demiryolları’na ait 6 liman, özelleştirme programına alındı. Edinilen bilgiye göre, konuya ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı çıktı.
Mortgage konut fiyatlarını uzun vadede düşürecek ‘Taksitle konut alınmasının önünü açacak düzenleme’ diye nitelenen mortgageın emlak ve kira ücretleri üzerinde daha uzun vadede etkili olacağı..
‘Kayıtdışı ekonomi yabancı sermayeyi ürkütüyor’ Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği International Başkanı Aldo L.Kaslowski, doğrudan yabancı sermaye çekebilmek için, kayıtdışı ekonomi ile..
Banker Kastelli, TMSF’nin ihalesinde olay çıkardı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konulan Balkaner Grubu’na ait mücevherlerin satışına ‘Banker Kastelli’ olarak bilinen Cevher Özd..
ABD’den faiz artış sinyali gelince dolar tırmanışa geçti ABD Merkez Bankası (FED)’nın geçen ay yapılan toplantısının açıklanan tutanaklarında, yatırımcılara ABD’de faiz artırımının devam edec..
Dolar yurtiçinde 2,7 kuruş yükseldi ABD Merkez Bankası’nın faizlerde artış sinyali veren raporu, Türkiye’deki piyasaları da olumsuz etkiledi. Gelişmekte olan piyasalardan çıkma eğilimi, dolar..
Başbakan’dan iş dünyasına: Kriz psikolojisinden çıkalım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin artık kriz psikolojisinden zihniyet olarak da tamamen çıkarak, yeni hedeflere, yeni ufuklara..
10'dan fazla firma Türk Telekom ihale şartnamesi aldı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hisselerinin yüzde 55’i blok satışa çıkarılan Türk Telekom ihalesi için 10’un üzerinde şartnamenin satı..
OYAK, reklamda hormonlu patlıcan kulandı, çiftçi ayakta Antalya’nın Kumluca ilçesinde bir grup çiftçi, bir bankanın ‘hormonsuz yatırım fonu’ başlıklı reklamına tepki gösterdi.
Turizmci de 17 milyon ziyaretçi ile rekor kırdı İhracatçılardan gelen 64 milyar dolarlık rekor haberinin ardından turizm de benzer bir başarıya imza attı. 2004 için belirlenen 15 milyon turi..
Şeker Kurulu kapatıldığını Resmi Gazete’den öğrendi Şeker Kurulu’nun, 31 Aralık 2004’te kurumun hizmet birimlerinin görev süresinin sona erdirilmesini Resmi Gazete’den öğrendiği ortaya çıktı...
Benzin yüzde 1 ucuzluyor Akaryakıt fiyatlarının serbest bırakılması ile ürün fiyatlarında hareketli bir dönem başladı. Tüpraş (Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ), ürün fiyatlarında indirime gitt..
« » 1 2 3 4 5 6 7