6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2005'in spor takvimi yoğun 2005 yılı dünyada spor etkinliklerinin hayli yoğun yaşanacağı bir yıl olacak. Türkiye, düzenleyeceği organizasyonların yanısıra, katılacağı Dünya ve Avrupa Şampiyon..
Can Kitabevi'nde Aliye Berger rüzgarı Yazar Emel Koç, sanat eleştirmenleri Ahu Antmen ve Levent Çalıkoğlu, 8 Ocak'ta Can Kitabevi'nde, Aliye Berger'in kişiliği ve sanatının yanısıra dönemin s..
IBM, Lenovo ürünlerini satacak IBM'in PC bölümünü satın alan Lenovo, kendi mallarını IBM kanalları üzerinden pazarlayacak. Dünya pazarları Lenovo ürünleriyle tanışacak.
Gül, Irak toplantısından memnun Irak'a komşu ülkelerin Dışişleri Bakanları Ürdün'ün başkenti Amman'da toplandı. Toplantıya Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de katıldı.
Haberin Devamı>>> "The Apprentice"in Türk versiyonu "Çırak"ı Kanal D'de sunmaya hazırlanan TÜSİAD'ın eski başkanı Tuncay Özilhan: "Benden Donald Trump'ın kopyası o...Balıkçılar karaya çıktı
Özkaya'nın mektupları Chicago'da ABD'nin Chicago kentindeki Helenik Müze ve Kültür Merkezi’ndeki "Sanatçı Manifestoları" başlıklı sergiye, Türkiye'den Serkan Özkaya da katılıyor. Sergi kapsam..
Caminin bodrum katında mantar üretimi Düzce'nin Akçakoca Kaymakamlığı'nca Arabacı Köyü Camisi'nin bodrum katında kurulan mantar üretim odalarında, günde 600 kilo kültür mantarı üretiliyor.
Ümit köprüleri attı Hagi'nin takımda düşünmediği Ümit Karan, Almanya'nın Mönchengladbach kulübü ile transfer görüşmelerinde bulunmak üzere, Alman ekibinin kamp yaptığı İspanya'ya gitti. Üm..
SEKA çalışanları mahkemeye başvurdu SEKA çalışanları, İzmit İşletmesi'nin kapatılma kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle Kocaeli İdare Mahkemesi'ne başvurdu.
'Gücüm Yetene Kadar' Şükriye Tutkun Türküyü dünya müziği kategorisine taşıyan, türkülerimizin çağdaş yorumcusu Şükriye Tutkun, yeni albümünü tamamladı.
Firefox'ta da açık çıktı Firefox'ta kimlik bilgilerinin sızdırılması için suistimal edilebilen bir açık çıktı.
Yahoo arama satırlı Acrobat çıktı Adobe Systems, Acrobat yazılımının 7'inci versiyonunda Yahoo arama satırı ve Linux desteği bulunuyor.
Servus, Sun'ın EMEA'da en başarılı işortağı Sun Microsystems'ın Türkiye'deki çözüm ortaklarındın Servus, 'Sun Global Customer Services 2004' ödülünü kazandı.
Yılbaşı talihlileri paralarını aldı Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde, 15 trilyon liralık büyük ikramiye talihlilerinin tamamı ikramiyelerini aldı.
Alzheimer hastalarının sayısı artıyor Türkiye'de yaklaşık 250 bin, tüm dünyada ise 20 milyon hasta bulunuyor. Günümüzde yaş ortalamasının yükselmesi nedeniyle Alzheimer hastalarının sayısı da..
Irak'a komşu ülkeler toplandı Irak'a komşu ülkelerin Dışişleri Bakanları Ürdün'ün başkenti Amman'da toplandı. Toplantıya Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de katılıyor.
Talat'tan çağrı: Müzakerelere hazırız KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, Rum liderliğine çağrı yaptı ve Türk tarafının, sorunun çözümüne yönelik müzakerelere hazır olduğunu açıkladı.
En riskli 3 deprem bölgesi Türkiye'nin deprem riski açısından en tehlikeli üç bölgesi yeni bir raporla yeniden belirlendi.
Sağlık tartışması büyüyor KESK Başkanı Sami Evren asıl amacın sağlık sektörünü piyasaya açmak, ticarileştirmek olduğunu söylerken, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu işçi ve işveren..
Kaymakamın intiharına 5 gözaltı Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi Kaymakamı İsmail Aka'nın intiharıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.
Arınç: Türban sorunu nesillerdir sürüyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, türban yasağının kaldırılması için toplanan 300 bin imzayı teslim alırken, baş örtüsünün "nesilden nesile devam eden anlaşı..
Antalya'ya yağış uyarısı Antalya, yarın öğle saatlerinden itibaren yağışlı ve rüzgarlı havanın etkisine girecek. Rüzgarın hızı saatte 70-80 kilometreyi bulacak.
SineTek Avrupa 3'üncü yılında Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aras Kargo ve Radyo ODTÜ'nün desteğiyle gerçekleştirilen 'SineTek Avrupa' film gösteri..
Diyarbakır'dan oyun üstüne oyun Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DDT), Lyle Kessler'in yazdığı Ali Neyzi'nin çevirdiği ve Ankara DT sanatçılarından Hakan Çimenser'in rejisini üstlendiği 'Çıkmaz S..
Gates, elektronik eğlenceyi gözlüyor Microsoft, PC yazılım pazarının dışında yeni alanlar peşinde. Bill Gates, Windows Media Center işletim sistemi ile tüketici elektroniği ve eğlence pazarın..
Kayak merkezlerinde keyifli günler Türkiye'nin belli başlı kayak merkezlerinde görülen yoğun talep, işletmecilerin yüzünü güldürüyor.
Şiddetin önüne eğitim ile geçildi İzmir'de şiddetin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için yapılan pilot çalışma olumlu sonuçlar verdi.
Benzinde yüzde 1.6'ya varan indirim Akaryakıtta fiyat serbestisi sisteminin başlamasıyla birlikte akaryakıt ürünlerinde indirimler gerçekleşti. Dağıtım şirketleri, benzin ve 6 nolu fueloil po..
FDF'de 24.4 katrilyonla hedef aşıldı Hazine geçen yıl 24.4 katrilyon TL faiz dışı fazla vererek, bütçedeki 20.2 katrilyonluk hedefi geride bıraktı.
Cakarta'da erken uyarı sistemi kararı Güney Asya'yı vuran tsunami felaketi, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenen zirvede ele alındı. 26 ülkeden heyetlerin katıldığı zirvede, yardım fo..
Irak'a komşu ülkeler toplanıyor Irak'a komşu ülkelerin Dışişleri Bakanları bugün Ürdün'ün başkenti Amman'da toplanıyor. Toplantıya Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de katılacak.
Taksiden gaz sızdı, garaj patladı İstanbul Beyoğlu'nda bir apartmanın garajında meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.
CHP'de kaset savaşları CHP'de Baykal-Sarıgül çekişmesinde şimdi de kaset savaşları başladı.
Uzanlar'ın 31 aracı daha satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczettiği 35 araç için ihale düzenledi. 194 bin 500 YTL gelir beklenen ihalede, 31 aracın tamamı satıl..
KKTC'de enflasyon yüzde 11.6 KKTC Devlet Planlama Örgütü (DPÖ), 2004 yılı enflasyon oranını yüzde 11.6 olarak açıkladı. Tüketici Fiyatları Endeksi'nin sonuçlarına göre de , 2004 Aralık ayı en..
İsrailli subayların emre itaatsizlik çağrısı Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerinde yaşayan 34 İsrailli yedek subay, askerlere Gazze Şeridi'ndeki yerleşim birimlerinin boşaltılması emri..
Yeni Kıbrıs Partisi seçimi boykot ediyor Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), KKTC'de 20 Şubat'ta yapılacak erken genel seçimi boykot etme kararı aldı.
Arınç: Türban sorunu nesilden nesile sürüyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, türban yasağının kaldırılması için toplanan 300 bin imzayı teslim alırken, baş örtüsünün "nesilden nesile devam eden an..
Polis eşinin hakkını AİHM'de arayacak Trabzon'da sık nöbete kaldığı iddia edilen polis memurunun eşi Seda Ünsal, eşine "keyfi" nöbet yazıldığı gerekçesiyle açtığı dava "hak ve menfaatlerin ih..
Şüpheli intiharda 1 kişi daha gözaltında Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka'nın intiharıyla ilgili 1 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.
Hamsi kolonyası Trabzon ile özdeşleşmiş olan hamsi, artık kolonyalara da isim olarak veriliyor. Trabzon'da imal edilen "Hamsi" kolonyaları, büyük ilgi görüyor. Yeni arayışlar içinde oldukları..
Kaplumbağa su aygırını evlat edindi Güney Asya'yı vuran deprem ve tsunami felaketinde, Kenya kıyılarını da vuran dev dalgalardan kurtulan 300 kiloluk bebek su aygırı, 100 yaşındaki erkek bir ..
İkinci talihli de belli oldu Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde, 15 trilyon liralık büyük ikramiye kazanan talihlilerden ikincisi de belli oldu. Ankaralı talihlinin, yılbaşı özel çeki..
Potada 3 maçın başlama saati değişti Türkiye Basketbol Ligi'nin (TBL) 12. haftasında Ülkerspor ile Türk Telekomspor takımları arasında oynanacak maçın başlama saati 17.00'den 15.00'e, 9 Ocak ..
Microsoft eğlence pazarında atağa geçti Dünyanın en büyük bilgisayar yazılım firması Microsoft, dijital eğlence pazarındaki payını artırmak için başka şirketlerle bir dizi işbirliği ve ittifa..
Mağazalara kayıt dışı takibi Devlet Bakanı Ali Babacan, "adları çokça bilinen, 50-100 mağazası olan zincirlerde bile maalesef kayıt dışı olduğunu iyi bildiklerini" söyledi. Babacan, bunların ..
İsrailli subaylardan emre itaatsizlik çağrısı Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerinde yaşayan 34 İsrailli yedek subay, askerlere Gazze Şeridi'ndeki yerleşim birimlerinin boşaltılması emr..
» 1 2 3 4 5 6 7