5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Serdengeçti sürekli uyarıyor Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, eylülden itibaren kiradaki artışın enflasyonla mücadelede risk yaratabileceğine işaret ederek, "Rekabetin art..
Hyundai Türkiye ilk 10'a girdi Otomobil üreticisi Hyundai Assan'ın Türkiye'deki iki yetkili servisi, dünya çapındaki yetkili Hyundai servisleri arasında yedek parça satış değerlendirmesinde i..
13 ile daha teşvik yolda Başbakan Erdoğan, çiftçi ve esnafın kredi faizlerinin düşürüleceğini belirterek, 36 ili kapsayan teşvik uygulamasına 13 yeni il daha ekleneceğini açıkladı. Erdoğan, &..
Ey tüketici!İlgilen-bilgilen... Sanayi Bakanı Ali Coşkun, 'İlgilen-bilgilen' sloganı eşliğinde, 'Tüketiciyi Bilinçlendirme Kampanyası' başlattı. Bakanlık, yeni yılda yürürlüğe giren 10 puanl..
Çörtük için yasa değiştirildi Pakistan Ulusal Karayolları, İslamabad-Peşaver otoyolunu 10 yıldır bitiremeyen Bayındır Holding'e fazladan ödenen 71 milyon doları tahsil edebilmek için Türk mah..
'2007 yılından sonra IMF yok' Devlet Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sorusu üzerine 2007 yılından itibaren IMF ile yeni bir kredi anlaşması yapılmayacağını, ilişkilerin d..
Halkbank'a iki talip var Avrupa Birliği'nden müzakere tarihinin alındığı 17 Aralık ile Pamukbank birleşmesi Halkbank'ın kısmetini açtı. Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın,..
Döviz kurları 64 yıl öncesine geri döndü Türk Lirası'ndan altı sıfır atılıp YTL'ye geçilmesinin ardından, dolar 64 yıl önceki seviyesine geri döndü. 1941 yılında dolar 1.35 lirayken, YTL'ye g..
'İddaa' hükümete kaynak oluyor Yurtdışına aktarılan yıllık 600 milyon dolar tutarındaki parayı ülke ekonomisine aktarmak amacıyla yurtiçinde oynanmasına karar verilen iddaaa adlı oyun hükümet..
Almanya'dan 2005 uyarısı Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'de enflasyondaki düşüşün, 'sıkı maliye politikası ile Merkez Bankası'nın desteği ve TL'deki değerlenmenin bir sonu..
Kaçak akaryakıt için komisyon TBMM Genel Kurulu, akaryakıt kaçakçılığının nedenlerinin araştırılması ve önlenmesi için çalışma yapmak üzere araştırma komisyonu kurulmasına karar verdi.
Şeker Kurulu kurumsuz kaldı Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yapılan anlaşma gereği yapısal önlemler çerçevesinde çıkarılan Şeker Kanunu ile kurulan Şeker Kurumu ve idari birimleri kaldırılır..
İhracatı 20 pazar taşıyor Türkiye'nin 64 milyar dolar seviyesindeki 2004 yılı ihracatının yüzde 73'ünün 20 ülkeyle yapıldığı belirlendi. 2004 yılında Türkiye'nin en önemli ticari partneri ol..
'2004'ü 2.1 milyar dolarla kapattık' Vestel Dış Ticaret, 2004 yılında da yine Türkiye ihracat liderliğinin en güçlü adaylarından biri. Vestel Dış Ticaret yetkilileri, "Kesin ihraca..
Irak'ta seçim paradoksu Irak'ta seçimlerin yapılmasının planlandığı 30 Ocak tarihi yaklaşırken, şiddetin tırmanmasına koşut olarak seçimlerin ertelenmesi talebi de artıyor.
İsrail, Suriye ile diyaloğa soğuk Dışişleri Bakanı Gül'ün İsrail ziyaretinde konu, bölge barışıydı. İsrailliler, Gül'ün, "Suriye ile masaya oturmanız yararlı" telkinlerine ..
Namaz kıldı, kippa takmadı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün İsrail ziyaretinin dünkü bölümünde kutsal yerleri de ziyaret etti. Sabah ilk olarak Kudüs'teki Haremüşşerif'e giden Gül, eşi Hayrün..
Kerkük için uzlaşma Irak'ta 30 Ocak'ta yapılacak seçimler çerçevesinde Kerkük vilayeti bazında yapılacak seçime katılmak için 'Saddam döneminde Kerkük'ten uzaklaştırılan Kürtlerin geri dönmes..
Filistin'de hedef çocuklar Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Ortadoğu turunun İsrail durağında barış için uygun bir ortamdan söz ettiği sırada, işgal altındaki Filistin toprakları yine kana bu..
Gere: Sandığa gidin Hollywood'un dünya meseleleriyle ilgili nadir yıldızlarından olup Tibet'in bağımsızlık kampanyasını destekleyen Richard Gere, doldurduğu bir videokasetle Filistinlileri 9 ..
IRA'lılar ölüme terk edilmiş Britanya'da 30 yıl sonra üzerindeki gizliliği kaldırılan belgeler, dönemin 'Demir Lady' lakaplı başbakanı Margareth Thatcher'in, Kuzey İrlanda'nın Katolik militan..
'Gizli Musul emelimiz yok' Eski Başbakan Bülent Ecevit'in İsmet İnönü'den devraldığı 'Musul'u alın' vasiyetinin tartışıldığı sırada, Başbakan Tayyip Erdoğan, dünkü parti toplantısında şöyle k..
FBI'ın Casio saat alarmı ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) havaalanı güvenlik görevlilerine 'Casio marka saatlere karşı dikkatli olun' uyarısı yaptı.
Türkiye karşıtı kitap yazıldı Fransa parlamentosunda Türkiye'nin AB üyeliğine şiddetle karşı çıkan aşırı sağcı Fransız Hareket Partisi'nin lideri Philippe de Villiers, Türkiye karşıtı bir kit..
Berlusconi davacı değil İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, yılbaşında kendisine tripod fırlatarak boynundan yaralanmasına neden olan Roberto Dal Bosco'dan davacı olmayacağını açıkladı.
Britanya'da gizli ırkçılık Britanya devlet arşivlerinde gizliliği kaldırılan belgeler, Genelkurmay Başkanlığı'nın orduya alınacak etnik azınlık mensuplarının sayısına yaklaşık 20 yıl sınırlam..
Çaresiz bekleyiş Güney Asya'da 50 uluslararası kuruluş, ABD, Avustralya, Malezya, Yeni Zelanda ve Filipinler'in askeri desteğiyle erişimi güç yerlere ulaşma çabasında. Endonezya'da hâlâ yard..
Asya'da yeni bir Düzce Güney Asya'daki felakete yardım eli uzatan Kızılay 13 kişilik ekiple önceki gün Tayland'a giderken Başbakan Tayyip Erdoğan da, TBMM'de kampanya başlattı.
Ege'ye de uyarı sistemi Güney Asya'daki tsunami felaketi, Türkiye ile birlikte Avrupa'nın en yüksek tsunami riski taşıyan ülkesi olan Yunanistan'ı harekete geçirdi. En son 1956'da tsunami yaş..
Felaketten notlar... Okyanusa sürüklenen Endonezyalı bir kadın, önceki gün Malezya bandıralı bir yük gemisi tarafından kurtarıldı.
'Kapatmadık, açtık' Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit ile, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül arasındaki 'din ve imam-hatip liseleri'ne (İHL) yönelik tartışma büyüyor.
Şükan'a son görev Eski İçişleri Bakanı Faruk Sükan, dün törenle toprağa verildi. Ankara'daki evinde önceki gün yaşamını yitiren 84 yaşındaki Sükan için önce İçişleri Bakanlığı, sonra da Mecli..
Ertuğrul Ersoy emekli oldu Anayasa Mahkemesi asıl üyesi Ertuğrul Ersoy, dün, yaş haddinden emekli oldu. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardı..
'Başkanlık dikta getirir' Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve AKP'li Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu tarafından savunulan başkanlık sistemine, AKP'den itiraz geldi.
İki lidere AB teşekkürü Başbakan Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ve Hollanda Başbakanı Jan Peter Balkenende'yi telefonla arayarak AB zirvesinde Türkiye'ye verdikleri destek..
Saflar belirleniyor CHP'de kurultay kararı üzerine gruplar ve milletvekilleri saflarını belirle-meye başladı. Kemal Derviş'le hareket eden milletvekilleri, "Bu kurultay CHP'nin yapı..
'Suçlamalar aczin ifadesi' Baykal'ın, YDK üyesi Ergün Aydoğan'a gönderilen rüşvete aracılık etmekle suçladığı YDK üyesi Cafer Dursun, iddiaları reddetti. Dursun, şu açıklamayı yaptı:
Baykal, Sarıgül'e 'cerahat' dedi 'Acı içindeyim' CHP'de iç mücadele kızıştı. Yüksek Disiplin Kurulu'nun, Sarıgül'ün ihracına ret kararını rüşvetle aldığı iddiasını tekrarlayan CHP lideri Bay..
Afganistan'a 1421 asker daha 27 Ocak'ta Afganistan'ın başkenti Kâbil'in güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulan Kâbil Çok Uluslu Tugayı'nın (KÇUT) komutasını devralacak 4. Kolordu Komutanlı..
Türkiye ilaçta ısrarlı Yeni yönetmelik yapıldı AB ve ABD'nin kıskacında kalan hükümet, yeni ilaç ruhsat yönetmeliğini çıkardı. Buna göre Türkiye, 1 Ocak 2005 itibarıyla veri korumaya geçti. ..
Hastalar kuyrukta perişan Kayseri SSK Bölge Hastanesi önünde oluşan ilaç kuyruğu hastaları kızdırdı. Vatandaşların yanına gelen SSK Bölge Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Kahraman, "B..
Demirel şartlı serbest Bulgaristan'a yılbaşında kaçak girerken yakalanan Y. Murat Demirel ile eşi Ayşenur Esenler, bir oteli sabit adres göstererek ve ülkeyi terk etmemek şartıyla serbest bır..
İÜ'de seçim kulisleri yoğun İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) 7 Ocak Cuma günü yapılacak seçim için rektör adayları, e-mail, broşür gibi yollarla öğretim üyelerine ulaşmaya çalışıyor, projelerin..
Kapkaça karşı üç aşamalı plan Bakanlar Kurulu'nda, Devlet Bakanı Güldal Akşit, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun katılımıyla ..
Çocuklar için 'Lahey' düzeni Adalet Bakanlığı, kaçırılan veya alıkonulan çocuğun iadesi veya şahsi ilişki kurma hakkını kullanması konusunda Lahey Sözleşmesi'ne paralel düzenlemeler yapılması..
Elektronik mal beyanı teklifi AKP'li Ertuğrul Yalçınbayır, kamu görevlileri ve siyasilerce her yıl verilen mal bildirimlerinin internette yayımlanması gerektiğini belirtirken, uygulamaya bu y..
Le Figaro'dan İstanbul'a övgü Fransa'nın popüler gazetelerinden Le Figaro gazetesinde çıkan bir makalede, Osmanlı'nın ve özellikle İstanbul'un Avrupa'nın vazgeçilmez bir parçası olduğu yorumu..
Koruma eşliğinde okula Hakkâri'de, Yüksekova'ya bağlı Kargılı mezrası halkı ve çocukları, okuyabilmek için büyük mücadele veriyor. Çocuklar her gün 10 kilometrelik dağ yolunu aşarak okulların..
Servis şoförleri greve çıktı Kozluk ilçesi Bekirhan beldesinde 28 köy ilköğretim okuluna taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıyan 205 minibüs sürücüsü, geçen yıldan kalan alacaklarını İlçe ..
Büyük ikramiye emekli işçinin Milli Piyango'nun yılbaşındaki 15 milyon YTL'lik büyük ikramiyesinin dört talihlisinden birinin Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde oturan SSK emeklisi olduğu açıkl..
« » 1 2 3 4 5 6 7