5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mescid-i Aksa’da şükür namazı kıldı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail temaslarına Haremüşşerif ziyaretiyle başladı.
Ankara, Eli Cohen mektubunu Şam'a iletti İsrail'in Suriye ile görüşmelere başlamak için sıraladığı şartlar arasında yer alan Yahudi pilot Eli Cohen'in kemiklerinin iade edilmesi konusunda Ank..
İsrail, 7 çocuğu katledince Abbas çileden çıktı: Siyonist düşman! Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Kudüs’te barış mesajları verdiği saatlerde İsrail tankları Gazze Şeridi’ndeki bir tarlada ça..
Bağdat valisine zırhlı araçta suikast Irak’ta devlet yetkililerine düzenlenen saldırılara bir yenisi daha eklendi. 30 Ocak’ta yapılacağı açıklanan genel seçimlere sayılı günler kala Bağdat Va..
[HABER İZLENİM] Kudüs ziyareti dış politikaya ikinci halka Hükümetin işbaşına gelişi ardından AB ve Kıbrıs konularında başlattığı diplomatik açılımın ikinci bölümü İsrail ziyareti ile başladı..
National Geographic Basra Körfezi’nde geri adım attı Tahran yönetimi, "İran Körfezi"ni "Arap Körfezi" diye adlandıran dünyaca ünlü Amerikan National Geographic dergisine geri adım attırdı. De..
Cezayir’e kan kusturan ‘taşeron’ örgütün elebaşısı yakalandı Cezayir'de pek çok kanlı eylemi gerçekleştirmekle suçlanan Silahlı İslami Grup (GIA) adlı örgütün lideri Nureddin Budiafi'nin el..
Halkbank’a iki talip var Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Pamukbank ile birleşmesinden sonra Türkiye’nin dördüncü büyük bankası olan Halk Bankası’na biri yerli, diğeri ..
Altın Borsası, daha çok küçük yatırımcı çekecek 2004 yılında rekorlara imza atan İstanbul Altın Borsası, minimum 5 kilogram olan işlem miktarını 100 grama indirmeye hazırlanıyor. Altın Borsas..
OYAK, Goodyear’daki hisselerini yurtdışına satıyor Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), portföyünde bulunan toplam 992 bin 389 adet tedavüle girmiş ve şirket sermayesinin yüzde 8,33’ünü oluşturan..
Ev hanımları ve bebekler de sigortalı olacak Türkiye’de bütçe açığının en önemli nedenlerinden biri olan sosyal güvenlik sistemi baştan sona yeniden düzenleniyor.
Her bebek sigortalı doğacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hazırlıkları süren ‘genel sağlık sigortası’ sistemiyle tüm vatandaşların eşit hizmet alacağını açıkladı. Zaman Gazetesi Ankara Temsilcil..
Ticarî araçta Ford yine lider Ford, 2004'te 114 bin 805 adet perakende araç satışı ile en çok satan otomotiv markası oldu. Bu rakam bir önceki yıla göre yüzde 91'lik artış anlamına gelirken, ..
Teşvik dışında kalan iller tepkili Hükümet, yatırım ve istihdamı teşvik etmek amacıyla çıkarılan 5084 sayılı Teşvik Yasası kapsamına 13 ili daha dahil ederken, bu durum kapsam dışında kalan i..
Başbakan’dan çiftçi ve esnafa müjde: Kredi faizlerini düşürüyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik krizlerden en çok etkilenen kesimler olduğunu söylediği çiftçi ve esnafa Ziraat Banka..
‘IMF kredisi, başka kredilerin önünü açacak’ Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye’nin IMF’den gelecek paraya ihtiyaç duymadığını, ancak ekonomide muhtemel olumsuzlukların önlenmesi için ortak p..
Vatandaş geçen yıl şans oyunlarına 2 milyar dolar yatırdı ‘Ya çıkarsa’ diyerek zengin olma hayaliyle paralarını talih oyunlarına yatıranlar, vatandaştan ziyade organizatörü olan devleti zen..
‘İhracatta kim birinci oldu?’ tartışması 2004 ihracat rakamları önceki gün açıklandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine dayandırılan ihracat rakamlarında birinci olarak Toyota gösterild..
Tüketici, haklarını reklam filmleriyle öğrenecek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla ‘İlgilen-Bilgilen’ kampanyası başlattı. Kampanyayı basın toplantısıyla duyura..
Sarıyer katliamı esrarını koruyor Sarıyer'de aynı aileden 4 kişinin öldürüldüğü, 3 kişinin de kaybolduğu katliam gibi cinayet gizemini koruyor.
Basın Konseyi Silivri’de terör estiren gazeteciyi kınadı Basın Konseyi, kamuoyunda ‘Silivri'nin Yedi Bela Cem'i' olarak tanınan gazeteci Cem Güner'in kınanmasına karar verdi. Konsey, Silivri ..
Valinin hayatı film gibi; balyalarda yattı, çatı arasında farelerle yaşadı Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı’nın tahsil hikayesi romanlara konu olabilecek türden. Fakir bir ailenin çocuğu olan..
Cihan muhabirine Aydın Doğan Vakfı ödülü Aydın Doğan Vakfı tarafından iletişim fakülteleri için düzenlenen Genç İletişimciler Yarışmasının 16'ncısı dün sonuçlandı.
Asrın felaketi yarım milyon insanı yaraladı Güneydoğu Asya'yı vuran deprem ve tsunami faciasında şimdiye kadar tespit edilebilen can kaybı 145 bine ulaşırken yaralı sayısının da yarım milyon ..
ABD başkonsolosu da cenaze namazı kıldı Tsunami felaketinde hayatını kaybeden Ezgi Gümüşoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Gümüşoğlu’nun cenaze namazını, törene katılan ABD’nin İstanbul Başkonso..
Uydu görüntüleri felaketi tespitte geç kaldı Dünya kamuoyu, tsunami felaketinin belki de en şok edici yüzünü, Digital Globe şirketine ait Quickbird (hızlı kuş) uydusunun, Sri Lanka sahillerin..
İade dosyası gecikince mahkeme Murat Demirel’i serbest bıraktı Bulgaristan’da gözaltına alınan Murat Demirel ve eşi, mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakıldı. Bulgaristan İçişleri Bakan..
THY, hava polislerinin eğitimi için uçak verecek Türk Hava Yolları (THY), uçaklarda görev yapacak silahlı polislerin eğitimi için Emniyet’e destek verecek. THY, bu amaçla Emniyet Genel Müdürl..
Transit yolcu uygulaması kalkıyor, kargaşa kapıda Yurtdışı seyahati yapan yaşlı yolcular düşünülerek 2002 yılında başlatılan ‘transit geçiş uygulaması’, Amerikan Federal Havacılık Dairesi’ni..
Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka ihtihar etti Kocaeli’ne bağlı Karamürsel ilçesi Kaymakamı İsmail Aka (51), hükümet konağının üçüncü katındaki makam odasından atlayarak intihar etti.
Belediye geri adım attı: Hasar parası istemekten vazgeçebiliriz Eskişehir’de, 8 ay önce deneme seferi yapan tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Fatma Arduç’un yüzde 100 kusurlu bulunm..
Üniversitelerden 4 yılda 677 bin öğrencinin kaydı silinmiş Yükseköğretim Kurulu, 2000 yılından sonra yükseköğretim kurumlarından ayrılanların sayısını Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdi.
Yabancı öğrenciler Türkçe bilmediği için başarısız oluyor Başbakanlık, yurtdışından gelen yabancı öğrencilerin Türkiye’de başarısız olmalarının sebebini "Türkçe bilmemelerine" bağladı. Başba..
Taşımalı eğitimden sonra taşımalı yönetim Kırşehir’in bin 230 nüfuslu Akçakent ilçesi taşımalı sistemle yönetiliyor. İlçede görev yapan 60’a yakın kamu çalışanı Akçakent’te oturacak ev bulam..
‘Messenger bizi dünyanın geçmişine götürecek’ Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) ‘Messenger' Programı sorumlusu ve Washington Carnegie Vakfı Dünyadışı Manyetizm Bölümü Başkanı Prof..
ABD'de yeni iç güvenlik tehdidi: Kol saatleri ABD'de iç güvenlik tehditlerine bir yenisi daha eklendi. ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) havaalanı güvenlik görevl..
Gribi aşıyla değil, bol bol sebze ve meyve yiyerek yenin Özellikle sonbahar ve kış aylarında sık sık görülen ve milyonlarca insanı yatağa düşüren grip salgınları insanların korkulu rüyası hal..
ABD’deki en popüler 10 diyetten 9’unun işe yaramadığı ortaya çıktı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak uygulanan 10 farklı zayıflama programı konusunda yapılan bilimsel araştırma, ..
Aşırı ısı farkı hastalığa davetiye çıkarıyor Evlerde sıcaklığın 20 derecenin üzerine çıktığını, dışarıdaki hava sıcaklığının da eksi 30'larda olduğunu belirten Erzurum Göğüs Hastalıkları Hast..
‘Üç yılım, film için yayla aramakla geçti’ Yeşim Ustaoğlu'nun, Karadeniz'de bir sürgün hikâyesini anlattığı "Bulutları Beklerken" filmi bu cuma gösterime giriyor. Ustaoğlu, 1970' lere uygun b..
'En meşhur kedi'nin sahibi Erol Güney'in anıları yayınlandı "Çıkar mısın bahar günü sokağa/ İşte böyle olursun/ Böyle yattığın yerde/ Düşünür düşünür/ Durursun"... Orhan Veli'nin bu meşhur "E..
Çarşamba Sohbeti'nde konu Türkmenler Türk Edebiyatı Vakfı'nın "Çarşamba Sohbeti"ne bu hafta Türkmen aydınlarından, araştırmacı Nefi Demirci konuk oluyor.
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Emperyalizm dediğin estetik olmalı!.. ‘Kahraman'a Maggie Cheung'u görmek için gittim. Zira zarafete susamış biçare gönüller için kendisi ilaç gibidir; Wong Kar Wai'nin ‘Aş..
Emperyalizm dediğin estetik olmalı!.. NİHAL B. KARACA ‘Kahraman'a Maggie Cheung'u görmek için gittim. Zira zarafete susamış biçare gönüller için kendisi ilaç gibidir;
Beni çekemeyen arkadaşlar istifa dedikodusu çıkarıyor Devlet Bakanı Güldal Akşit, kabinede yapılması beklenen revizyon öncesinde hakkında çıkarılan ‘İstifasını veriyor’ söylentilerine tep..
Erdoğan, ‘Köşk randevusu’nu öne çekince Ankara hareketlendi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile haftalık görüşmesini gerçekleştirmek üzere bugün Çankaya Köşkü..
Başbakan’ın üzerine atlamak isteyen genç, korkulu anlar yaşattı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın üzerine atlamaya çalışan bir genç Ankara'da korkulu anların yaşanmasına sebep oldu.
Biz imam hatip kapatmadık, sadece takibe aldık DSP eski Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, misyonerlik faaliyetlerinden duyduğu rahatsızlığı dün tekrarladı. Rahşan Hanım, imam hatip lisel..
Çiller tatil için Uludağ’da DYP eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Tansu Çiller, tatil yapmak için Uludağ’a giderken uğradığı Bursa’da İskender kebabı yedi.
CHP lideri Baykal: Ülkedeki çürüme bize de sıçradı CHP’deki kavga her geçen gün büyüyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkındaki ihraç talebinin reddedilmesinin ardından Yüksek Disi..
« » 1 2 3 4 5 6 7