5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Askere terhisten sonra da tedavi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, hayati önem taşıyan hastalıkları nedeniyle tedavileri sürerken terhis edilen yedeksubay ve erlerle askeri okullarla ilişiği ..
Tarabya katliamında kemer düğümü Polis, Tarabya Cumhuriyet Mahallesi'nde önceki gün dört kişinin öldürüldüğü katliamı aydınlığa kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Olaydan sonra kaçırı..
LGS başvurusu 10 Ocak'ta başlıyor Kamuoyunda Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak bilinen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın başvuru tarihi ve diğer koşullara ilişkin..
AB'ye uyum kadın için acil Müzakere sürecinde Türk kadınının yaşam koşulları AB'ye uyacak: Sosyal güvenlik ve eğitim olanaklarında eşitlik gelecek. İşyerinde ayrımcılığa son.
Adliyelerde ressam dönemi Basında 'ressam' dönemini başlatacak olan 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 'Ses ve görüntü alıcı aletlerin kullanılması yasağı' başlıklı 183. maddesi, 2005 yıl..
YTL 'kazaları' sürüyor... Vatandaşın çoğunluğu Yeni Türk Lirası' na (YTL) kolay uyum sağlarken, ara sıra 'kaza' yapan da oluyor. Bazı alış-verişte hesaplar karışıyor, bazen fazla, bazen eksik..
Ayder Yaylası'na yürüyen pansiyon Çamlıhemşin'e bağlı Ayder Yaylası'nda Mustafa Durmuş'a ait tekerlekli pansiyon büyük ilgi görüyor. Yaylada yapılaşmaya izin verilmediğini belirten Durmuş, pa..
Pepe uyardı: Egzozları sıkı denetleyin Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, valiliklere birer genelge göndererek, 2005 yılı egzoz emisyon ölçüm ve denetim işleminin aksatılmadan yürütülmesini is..
'Yakıt-1' tankeri çıkarıldı 19 Kasım 2004 tarihinde kötü hava koşulları yüzünden Samatya açıklarında batan 'Yakıt-1' adlı tanker, dün, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri tarafından bu..
TTB'den seferberlik çağrısı Türk Tabipleri Birliği (TTB), dünyada yaşanan deprem ve tsunami gibi 'olağandışı durumlardan' ders alınmadığını belirterek, herkesi ortak hareket etmek için seferb..
Mikrop kapma, ülser olma Gelişmekte olan toplumların yüzde 70-90'ında midede mikrop görülüyor. Helikobakter pilori mikrobu besinlerle, ağızdan temas yoluyla insandan insana geçiyor ve ülsere ..
Çin'den bu kadar! Şanghay kökenli ünlü oyuncu Maggie Cheung, 'X-Men' serisinde yer alması için yapılan teklifi neden reddettiğini anlatıyor: "Eğer bu teklife evet deseydim, insanları..
Şöhrete yeni adres: Doğu Mehmet Söyler'inki pırıltılı bir başarı öyküsü. Ama doğuda başlayıp batıda bitenlerin aksine, onun hikâyesi doğuda başlıyor, daha da doğu da, Çin'de devam ediyor.
10 diyetin 9'u garantisiz Yaklaşık 45 milyon kişinin, yılda 1-2 milyar dolar harcayarak durmadan rejim yaptığı ABD'de, en popüler 10 diyetten 9'unun bir işe yaradığını gösteren bilimsel kanıt..
Kaliforniya'yı nasıl bilirsiniz? Güneşli Kaliforniya karlar altında. Yaklaşık iki haftadır devam eden soğuk hava dalgası, diz boyu kar getirdi. Los Angeles'ın kuzeyindeki anayollardan biri ka..
Ağrı kesicilerle ilgili son risk Sürekli ağrı kesici kullanmanın incebağırsağı tahrip ettiği belirlendi. ABD'li bilim adamlarına göre nonsteroid antiinflamatuarları (NSAID) üç ayı aşkın sürey..
Parkinsona son darbe Parkinson hastaları için yeni umut doğdu: Kyoto Üniversitesi'nde bir ekip, maymun embriyonlarından alınan kök hücrelerle beyin hücresi ürettiklerini...
Domates plastik oldu İtalyan Biyomoleküler Kimya Enstitüsü uzmanları, döküntü domateslerle doğada çözünen plastik torba yapacaklarını açıkladı. Bazı fabrikalarda pilot çalışmalara başlandı bi..
Miyavlayan memurlar! Britanya İçişleri Bakanlığı'nda kedilerin, 'memur' muamelesi gördüğü anlaşıldı. Bakanlık arşivinde yapılan araştırmaya göre ilk kez 1929'da 'farelere karşı etkili bir ked..
Turgul ve Şen yeniden birarada Yönetmen Yavuz Turgul ve aktör Şener Şen, 1987'de Muhsin Bey ile başlayıp, Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Gölge Oyunu ve Eşkıya ile pekiştirdikleri 'ortak..
DiCaprio da yardım elini uzatıyor "Kumsal"(The Beach) adlı filmini Tayland'daki Phi Phi Adaları'nda çeken ünlü aktör Leonardo DiCaprio, felaketzede ülkelere yardım elini uzattı. Sanatçı, Güne..
2004'ün en kötü filmleri Sinema eleştirmenleri, 2004 yılının en kötü filmlerini seçti. "Christmas with the Cranks"in birinci olduğu listede, Halle Berry ve Sharon Stone'un rol aldığı "Kedi Ka..
"Döne Döne" toplum eşletirisi Avrupa tiyatrosunun aykırı yazarı Werner Schwab’ın cinselliği en çarpıcı biçimde ele alan oyunu "Baştan Çıkarma Rondu/Döne Döne", ilk kez Türkiye sahnelerinde. T..
Dolar parite desteği ile yükseliyor Euro/dolar paritesindeki gerileme döviz ve faiz piyasalarını etkiliyor. Dolar değer kazanırken, bono faizleri geriliyor. Serbest piyasada dolar 1.3700 Yeni..
Pasaport 66 YTL, ehliyet 27 YTL Değerli kağıt bedelleri, 1 Ocak 2005 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 10 ile yüzde 11.2 arasında zamlandı. Buna göre pasaport 66, nüfus cüzdanı 2.2 YTL, sü..
Kuruşlar kafa karıştırıyor Yeni Türk liralı hayat başladı. Uyum sağlamaya çalışan vatandaşlar için ise asıl sorun kuruşlar...
'Türkiye'nin IMF'ye ihtiyacı kalmadı' Devlet Bakanı Babacan, Türkiye'nin IMF'ye artık ihtiyacı kalmadığını belirterek, 2007 sonrasında yeni bir stand-by'a gerek olmayabileceğini söyledi.
Teşvikli il artıyor, tarıma faiz inecek Başbakan Erdoğan, teşvik verilecek il sayısının 13 artırılacak 49'a çıkarılacağını belirtirken, çiftçi ve esnaf kredi faizlerinin düşürüleceğini kaydet..
'Mısır nükleer malzeme üretiyor' Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, Mısırlı bilimadamlarının nükleer malzemeler ürettiğini açıkladı.
Kofi Annan afet bölgesinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, deprem ve tsunami felaketinin en fazla etkili olduğu Endonezya'ya gitti.
Gül, Filistinli yetkililerle bir araya geliyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan yardımcısı Abdullah Gül'ün Ortadoğu gezisi sürüyor. Dün İsrail'de temaslarda bulunan Gül, bugün de Filistinli yetki..
Kışla yolsuzluğu davası başladı Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatlarında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan dava, Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde bugün görülüyor.
Erdoğan, Sezer'le görüşecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün haftalık olağan görüşme için Çankaya Köşkü'ne çıkacak.
CHP'de 'ağabey formülü' gündemde Baykal'a muhalifliğiyle bilinen isimlerin Kurultay'a giderken Sarıgül etrafında toplanıp toplanmayacağı merak konusu.
Asya'daki felakette ölü sayısı 145 bini geçti Güney Asya felaketinde ölü sayısı 145 bin 765'e ulaştı.
El Zarkavi’nin yakalandığı öne sürüldü Irak’ta çok sayıda intihar saldırısı ile aralarında Türklerin de bulunduğu yabancı rehinenin öldürülmesinin sorumluluğunu üstlenen Tevhid ve Cihad örgüt..
'Zehir Hafiye'ye son görev Aktif siyaset yaptığı dönemde "Zehir Hafiye" lakabıyla tanınan ve önceki gün 84 yaşında ölen eski İçişleri Bakanı Faruk Sükan, dün Ankara'da toprağa verildi. Sükan ..
Erdem: Baykal kaybedebilir Araştırmacı - yazar Tarhan Erdem, partiyi olağanüstü kurultaya çağıracağını açıklayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kaybetme ihtimali olduğunu belirtti. Erdem, ..
'Halkbank’ı halka açarız' Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın Halkbank’a biri yerli diğeri yabancı olmak üzere iki talipli bulunduğunu açıklayarak, bu ay ilk görüşmeyi yapm..
'Zengin bile elektrik çalıyor' 25 milyon elektrik abonesinin, 13 milyonunu 2 yılda denetlediklerini belirten Enerji Bakanı Hilmi Güler, Hürriyet Ankara Bürosu'na yaptığı ziyarette, "İki yılda..
'Yuvarlama tuzağına düşmeyin' YTL ile ilk tanışması 10'luk ve 20'lik banknotlarla olan Türk halkı, kuruş da kullanmaya da başladı. Bazı satıcıların halkın madeni para kullanımı alışkanlığını ..
Haberin Devamı>>> TV dizilerinin "kötü adamı" Cenk Ertan oyunculuğa başlamadan önce sörf hocalığı, barmenlik ve mankenlik yapmış. Ertan "Oyunculuktan önceki son iş...Bu kayak asfaltta yapılıy..
Jackson'ın evlilik yüzüğünü satacak MİCHAEL Jackson'ın eski eşi Debbie Rowe, evlilik yüzüğünü açık artırmayla satacak. Rowe'un, yüzüğü, Jackson'ın çocuklara taciz suçlamasıyla yargılandığı du..
15 gün dersle İspanyolca albüm SERTAB Erener ve Ferhan Şensoy, 28 Ocak'ta 250 sinemada birden gösterime girecek "Şans Kapıyı Kırınca" adlı sinema filminin soundtrack şarkısı "Dos Gardenias"ın..
Uluçam, giden çamlarını arıyor KKTC'NİN Girne kentinde yaşayan Hikmet Uluçam adlı Kıbrıslı Türk, Lapta semtinde bulunan İsmail Beyoğlu Caddesi'ndeki fıstık çamlarının kesilmesini protesto ama..
96'sında güzellik ürünü mankeni oldu İNGİLTERE'DE, "Dove"un yeni bir güzellik ürününün tanıtımını 96 yaşındaki bir manken yapacak. Londralı Irene Sinclair'in fotoğrafları tüm dünyadaki panola..
Yardım rekoru Almanya'da tsunaminin vurduğu Güney Asya ülkeleri için düzenlenen yardım kampanyası çerçevesinde, Formula 1 şampiyonu Michael Schumacher, yardımseverlik konusunda da şampiyonluğ..
16 Türk kayıp Deprem ve tsunami felaketinin ardından haber alınamayan Türklerin sayısı 16. Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen son bilgiye göre Tayland'da bulunan 12, Sri Lanka'da 2, ..
Ege'de tsunami uyarı sistemi Tsunami faciasından sonra Yunanistan, 12 milyon dolar harcayarak, tsunamiye karşı Ege'de erken uyarı sistemi kurmaya karar verdi. Kalkınma Bakanlığı'na göre, hale..
Bullock, Türkiye'ye yakın bağış yaptı! Felaket sonrası çok sayıda ülkenin vaat ettiği yardım miktarı 2.189 milyar dolara ulaştı. KKTC'de 15 Ocak'ta çekilişi yapılacak Devlet Piyangosu'nun tüm..
« » 1 2 3 4 5 6 7