5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
FMV'den 119. yıl özel resim sergisi Işıklı Sanat Eğitimcileri'nin 3. Karma Sergisi, FMV Özel Işık Lisesi Sanat Galerisi'nde açıldı. FMV Işık Okulları'nın 119. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düze..
Yeditepe'de uluslararası sempozyum Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün düzenlediği 3. Uluslararası Etkileşimli Ortam Tasarımı Sempozyumu, 05 - 07 Oca..
Reel sektör rekabetçi teşvik istedi Sektör temsilcileri Ekonomi Şurası'nda sundukları raporda rekabetçi bir teşvik sistemini talep ederken, ithalatçı birlikleri uygulamasından da geri dönülme..
Ekonomi Şura'sında umutlu mesajlar Başbakan Tayyip Erdoğan, TOBB ve özel sektör temsilcilerinin koordinasyonunda gerçekleşen Ekonomi Şurası'nda yeni ufuklara yönelerek geriye bakma alışkanlık..
Dünya G.Asya'ya yardıma koşuyor Deprem ve tsunami ile sarsılan Güney Asya'ya yardım için uluslararası kuruluşlar ve çeşitli ülkeler harekete geçti.
Hastanelerin devrine karşı eylem SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrine ilişkin tasarının TBMM Genel Kurulu'na gelmesi sivil toplum örgütlerini de harekete geçirdi.
CHP'de kurultay tarihi 29 Ocak CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), olağanüstü kurultay tarihini 29 Ocak olarak belirledi.
Haberin Devamı>>> Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ankara - Tel Aviv ilişkilerini kopma noktasına getiren İsrail'e yönelik "terörist devlet" suçlamalarının "artık ge...Bağdat Valisi'ne suikast
İstanbul Caz Festivali'ne yeni yönetmen İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın bu yıl temmuz ayında 12'ncisini düzenleyeceği Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin yönetmenliğini Pelin Opcin üst..
Dolar parite desteği ile yükseldi Euro/dolar paritesindeki gerileme döviz ve faiz piyasalarını etkiledi. Dolar değer kazanırken, bono faizleri geriledi. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına g..
Tüpraş benzin fiyatını indirdi Tüpraş, yarından geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatını benzinlerde yüzde 4.6-4.7, altı nolu fuel oilde ise yüzde 9 düşürdü.
Yavuz Turgul'un 'Gönül Yarası' görüldü Yönetmenliğini Yavuz Turgul'un üstlendiği 'Gönül Yarası' filminin galası, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Film, 7 Ocak Cum..
Dev 'plazma' Türkiye'de yok sattı 165 ekran Panasonic marka plazma TV, 17 bin Euro fiyatına karşın Türkiye pazarına girer girmez tükendi. İkinci parti sırada.
Piyango işçi emeklisine vurdu Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde satılan ve yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye kazanan çeyrek biletin sahibinin işçi emeklisi olduğu bildirildi.
Faizde 3 puanlık indirim bekleniyor CNBC-e anketine katılan aracı kurum ve bankalar, Merkez Bankası'nın yıl sonuna kadar 3.28 puanlık faiz indirimi yapmasını bekliyor. Yıl sonu enflasyon bekl..
TÜPRAŞ benzin fiyatlarını indirdi Akaryakıtta yeni yılla birlikte fiyat serbestisine geçilmesi ardından benzin fiyatları geriliyor. Tüpraş, yarından geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatın..
Güney Asya'da 9 Türk kayıp Güney Asya'da meydana gelen deprem ve tsunami felaketinin ardından haber alınamayan Türklerin sayısı 9'a düştü.
Sezer, Erdoğan'ı kabul etti Cumhurbaşkanı Sezer, haftalık olağan görüşme için Başbakan Erdoğan'ı kabul etti.
Çay dişleri kuvvetlendiriyor Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlkay Tosun, çayda bulunan florürün, diş minesini kuvve..
PTT sigorta poliçesi satacak PTT ile Global Hayat arasında hayat ve sağlık sigortalarının PTT şubeleri aracılığıyla satılmasına ilişkin anlaşma imzalandı. Bakan Yıldırım, imza töreninde "Baka..
Demirel sınır dışı edilecek Bulgaristan'da yakalanan Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel ve ABD vatandaşı olan eşi Ayşenur Esenler'in sınır dışı edileceği bildirildi.   Rüşvet almayan po..
TOBB'dan Erdoğan'a: Popülizme sapmadınız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben, sıkıntılı bir dönemde zor bir görev üs..
474 bin kişi "Kara liste"de Bankaların "kara listesine" 2004 yılının ilk onbir ayında, büyük bölümü kredi kartı borçluları olmak üzere 120 binden fazla kişi alındı. Listedekilerin toplam sayı..
İntihar eden kaymakam önce ilaç içmiş Hükümet konağının üçüncü katından atlayarak intihar eden Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka için Kocaeli Valiliği önünde tören düzenlendi.
Komşusunun evine dinamit koydu Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, komşusunun evine dinamit koyduğu iddia edilen kişi, gözaltına alındı.
Başbakan Erdoğan Köşk'e çıktı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
Kemal Uzan'ın yalısı yine satılamadı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Uzan Grubu borçlarına karşılık el koyduğu mal varlıkları arasında yer alan Kemal Uzan'ın yalısına yine alıcı çık..
Yıldırım: Telekom'a ilgi oldukça iyi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom’un özelleştirilmesi için açılan ihalede yurt içi ve dışından 10’un üzerinde yatırımcının şartname aldığını ..
Erdoğan: Kriz psikolojisinden çıkmalıyız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin artık kriz psikolojisinden zihniyet olarak da tamamen çıkarak, yeni hedeflere, yeni ufuklara doğru yönelmes..
Ukrayna Başbakanı Yanukoviç istifa etti Ukrayna'da önceki pazar yapılan devlet başkanlığı seçiminin ikinci turundan yenik çıkan Başbakan Viktor Yanukoviç istifa etti.
Kanuni'den İmp.Ferdinand'a mektup İtalya'daki Modena Devlet Arşivi'nde bulunan Osmanlı Devleti'ne ilişkin belgeler 2,5 yıl boyunca araştırıldı. Ortaya çıkarılan “Kanuni'nin Avusturya İm..
Dünyanın en büyük 'plazma'sı Türkiye'de 165 ekran Panasonic marka plazma TV, 17 bin Euro fiyatına karşın Türkiye pazarına girer girmez tükendi.
Ünlü aktör Jude Law evleniyor Hollywood, bir gözde bekarını daha kaybetmeye hazırlanıyor.
Dicaprio da yardım elini uzattı “Kumsal-The Beach” adlı filmini Tayland'daki Phi Phi Adaları'nda çeken ünlü aktör Leonardo DiCaprio, felaketzede ülkelere yardım elini uzattı.
Dış ticaretin 2004 bilançosu Ali Dölek: İhracatın rekor kırması, ticaret anlaşmalarının hızlanması, sanayi sektöründeki iyileşme ve gümrüklerin modernizasyonu dış ticarette bu yılın olumlu ge..
Gül: Türkiye aktif role hazır Ortadoğu gezisi kapsamında dün İsrailli yetkillilerle görüşen Dışişleri Bakanı ve Başbakanı Yardımcısı Abdullah Gül bugün de Filistinli yetkililerle görüşüyor.
Depremzede çocuklar tehlikede Her felakette olduğu gibi Güney Asya ülkelerini vuran tsunamiden de en fazla etkilenenler çocuklar oldu. Hayatını kaybeden 145 bin kişinin neredeyse üçte birinin..
ABD'nin Irak kaybı: 1300 ölü, 10 bin yaralı Irak 30 Ocak'ta yapılması planlanan seçimlere hazırlanırken, işgalin faturası ABD ordusu için giderek ağırlaşıyor.
Kuzey Irak'tan Türkiye'ye dönüş Türkiye'den 1990'lı yıllarda, terör nedeniyle Kuzey Irak'a göç eden bir grup Kürt kökenli mülteci geri dönüyor.
SSK hastaneleri Meclis gündeminde Toplumda büyük tartışma yaratan SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri tasarısı, bugün Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek.
'Kemal Uzan'ın getirilmesi için ne yapıldı' İstanbul Bağımsız Milletvekili Emin Şirin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Kemal Uzan'ın Türkiye'ye iadesi için ne tür bir işlem yapıldığını sordu..
Yüce Divan Yılmaz'ın dosyasını inceliyor Anayasa Mahkemesi, Yüce Divan'a sevkedilen eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner hakkındaki dava dosyasının ön incelemesini yar..
'Pamukova makinisti' serbest Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde meydana gelen hızlandırılmış tren kazasıyla ilgili davada, makinist Fikret Karabulut tahliye edildi.
Karamürsel Kaymakamı son yolculuğuna uğurlanıyor Hükümet konağının üçüncü katından atlayarak intihar eden Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka için Kocaeli Valiliği önünde tören düzenlendi.
Ağlayan bebek ölümden kurtardı Adapazarı'nda kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen anne ile 5 aylık bebeği, bebeğin ağlamasına uyanan annenin güçlükle yardım istemesiyle son anda kurtarıld..
Filipinli gemi makinisti kendini yaktı Çanakkale Boğazı'ndan geçmek için Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi sahilinde demir atan bir tankerin Filipin uyruklu makinisti, benzin dökerek kendini yakması ..
Gül: Ortadoğu'da barışa katkıya hazırız Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, son dönemde Ortadoğu sorunu konusunda olumlu bir hava oluştuğunu belirterek, Türkiye'nin barış sü..
Erdoğan: Kabineyi değiştirmeyiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''medya istedi diye kabineyi değiştirmeyiz'' dedi.
» 1 2 3 4 5 6 7