4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belek'in ağası Fener! Sarı - Lacivertli takım, on gün kamp yapacağı otelde krallar gibi ağırlanacak. Kullanılan saha başka bir ekibe tahsis edilmeyecek, özel güvenlik devreye girecek, ayrı sa..
'Müzakere sürecinde gelir yüzde 60 artar' Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, "Türkiye ekonomisi, AB ortalamasının 35 kat fazlası bir ekonomik büyüme hızına sahip. Türkiye'nin müz..
Piyasalar 2005'e hızlı girdi Aralık ayı enflasyonunun beklenenden de düşük geldiği bir ortamda, iyimser hava paritedeki yükselişe karşın kuru aşağı çekerken borsa yılın ilk işlem gününü yerli..
'150 ülkede YTL hazırlığı yaptık' Visa Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman, 150 ülkedeki Visa sistemlerinin YTL'ye uyumlu hale getirildiğini söyledi. Ülman, "İngiltere ve Amerika'daki ekipler de..
Milliyet muhabirleri çarşıda, pazarda YTL'ye geçişle birlikte, bakkalda, markette, pazarda, bankalarda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Genelde ciddi bir problem yok. Hazırlıksız tüketici ve esna..
Kürtlere otonomiye 260 imza desteği Türkiye'ye müzakere tarihi verilmesine yönelik 17 Aralık'taki tarihi AB zirvesinden önce yabancı basında yer alan Kürtlere otonomi isteyen bildiriye Diyarb..
'Hükümete de güvenmeliler' AKP Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, dün TBMM'deki odasında gazetecilerin yeni yılını kutladı. Çelik, kutlama sırasında yaptığı açıklamada, üniversite hocalarının en..
YDK'nın rengi Sarıgül'de değişti YDK Başkanı İsmet Çanakçı, oylamanın ardından, ihraç talebinin 7'ye karşı 8 oyla reddedildiğini bildirdi. Sarıgül'ün ihracı yönünde oy kullanan Çanakçı'nın ve..
Ankara: Diyarbakır olmaz Irak seçimleri öncesinde, BM'nin ikamet izni bulunan Iraklı seçmenlerin bulunduğu Diyarbakır'a seçim sandığı koyma isteği, Dışişleri Bakanlığı tarafından kabul edilme..
Pusu kur ödül kazan Tüm dünya televizyonlarında beğeniyle izlenen ve reyting rekorları kıran ‘Pusu’, çok yakında Ufuk Yıldırım’ın sunumuyla Kanal D ekranlarında. İki yarışmacının en az iki ki..
Türk patentli ABD’li stand-up’çı Liseden sonra eğitim amaçlı gittiği Amerika’da stand-up eğitimi alan ve uzun yıllar New York’ta çeşitli kulüplerde şov yapan Tarkan Bulut, yeteneğini şimdi Tü..
Fazıl’la sadece arkadaşız Zuhal Olcay, piyano virtüözü Fazıl Say ile geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süregelen aşk dedikodularına ilk kez yanıt verdi. Say’la son olarak yılbaşı gecesi baş b..
Sevgililer Günü’nde single sürprizi Yeni albümünü ocakta müzikseverlere ulaştırmayı planlayan Sezen Aksu, albümünü ilkbahara erteledi. Ancak sanatçı sevenlerini 14 Şubat’ta piyasaya çıkacak s..
Lady’ler yok ama kavgası sürüyor Erkeklerin kadın kılığına girdiği ‘He is a Lady’ yarışmasının yarattığı tartışma büyüyor. RTÜK Başkanı Fatih Karaca’nın ‘Türk erkeğini kadın kılığında yarıştı..
Da Vinci, Türkiye’de dünya rekoru kırdı Da Vinci, dünyanın en ileri cerrahi operasyon siteminin sembolü olan robotun adı. Da Vinci ile yapılan ameliyatlardaki başarı oranı yüzde yüz. Türkiye’..
100 yaşına iddiaya girdi, kazandı İngiltere’de, 10 yıl önce 100 yaşına kadar yaşayacağına dair iddiaya giren Arthur Best, geçen pazar günü ‘dalya’ diyerek zengin oldu. 1’e 66 veren iddiayı ka..
Sokak kedisini paylaşamıyorlar ABD’nin Florida Eyaleti’nde, paylaşılamayan bir sarman kedi, ihtilaf yaratarak iki tarafı mahkemede karşı karşıya getirdi. Key West’te yaşanan olayda, yaklaşık ..
İstanbul Modern New York Times’ta Eczacıbaşı Ailesi’nin desteklediği İstanbul Modern Sanat Müzesi, New York Times Gazetesi’ne konu oldu. İstanbul’un yeni açılan ilk modern sanat müzesinin tan..
Çapkın Einstein Fizik dáhisi Albert Einstein’ın çok sayıda evlilik dışı ilişkisi ve çocuğu olduğu iddia edildi. İzafiyet teorisiyle bilimde büyük bir çığır açan ve 1955 yılında yaşama veda ed..
Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı İletişim fakülteleri arasında her yıl düzenlenen Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması’nın 16’ncısının sonuçları açıklandı. Aydın Doğan Vakfı’..
Yargıtay’dan infaz yasasına Kırcı itirazı Yargıtay Başkan Vekili Osman Şirin, yeni Ceza İnfaz Yasası'yla hapis cezalarının en fazla 36 yılla sınırlandırılmasına Haluk Kırcı örneğini vererek k..
Daha önce de bir polisi bıçaklamıştı Sokak ortasında elindeki bıçakla üç polisi yaralayan 26 yaşındaki Bülent Oturak’ın tam 11 sabıkası olduğu belirlendi.
'Polis hem eğitimsiz hem de yetkilerini bilmiyor' Üç polisin tinerci tarafından dönerci bıçağı ile yaralaması emniyet içinde de tartışmaya yol açtı. Polise göre olaydaki sorumluluk çok boyutl..
Tinerci, ‘Beni copla korkutma, silahla vur’ demiş İstanbul Kağıthane'de eline aldığı bıçakla çevreyi rahatsız eden tiner bağımlısı Bülent Oturak'ın kendisine engel olmak için cop ile korkutm..
Polisi yaralayan tinercinin 11 ayrı suçtan sabıkası var Polisi döner bıçağıyla yaralayan tiner bağımlısı Bülent Oturak'ın (26) daha önce 11 ayrı suçtan sabıkası olduğu belirlendi.
Önce nişanlım terk etti, insanlara adres bile soramıyorum Bu söylentilerin ardından Akyıldız’ı, önce evlenmeye hazırlandığı nişanlısı terk ediyor. Toplum içine çıkmaktan çekindiğini ifade ed..
‘Ümraniye sapığı’ denmesine dayanamadı, Yunanistan’a kaçtı İki yıl önce ‘Ümraniye sapığı’ diye yakalanan ve suçsuz olduğu anlaşılınca serbest kalan Bilal Akyıldız’ın başına gelmedik kalmadı. ..
Kofi Annan’a Holbrooke’un evinde gizli brifing verilmiş Amerikan yönetimi ile sorunları bulunan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’a, kendisini destekleyen Amerikalı emekli dış po..
‘Sünniler katılırsa Irak seçimleri ertelenebilir’ Şiddetin artarak devam ettiği Irak’ta, bir aydan az bir süre kalan genel seçimlerin ertelenebileceği bildirildi.
Erdoğan’ın iktidarı Thatcher’a benziyor Türkiye’nin en kısa zamanda Avrupa Birliği içindeki yerini alacağına inandığını vurgulayan Ertan Hürer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisini ikti..
Avam Kamarası yarışına ilk kez iki Türk de katılıyor İngiltere tarihinde ilk kez Türkler iki büyük partinin milletvekili adayları arasına girmeyi başardı.
Ankara, Kıbrıs’ı tanımanın dayatılması halinde 3 Ekim’de müzakereye başlamayı reddedecek Türkiye, 3 Ekim’den önce Güney Kıbrıs’ı tanıma baskısının artması halinde Avrupa Birliği ile üyelik mü..
Gül, İsrail ve Filistinli liderlerle görüşecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün Kudüs’te Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu’nu ve Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.
Filistin’e TİKA ofisi yolda Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve Balkanlar'da faaliyet gösteren Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (TİKA) yeni ofisini Filistin’de açmak için hareket..
Filistinliler, Gazze Şeridi’nde Türk koruması istiyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, iki günlük resmi ziyaretine Filistin bölgesinden başlarken Türk polisine Gazze'de görev teklifi gündeme ge..
PKK için üçlü toplantı Abdullah Gül-Richard Armitage görüşmesinde, terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki varlığı da gündeme geldi.
ABD’ye Kerkük ve seçim uyarısı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kerkük’ün demografik yapısının değiştirilmesine yönelik gelişmelerden duyduğu rahatsızlığı ABD tarafına bir kez daha iletti.
Aksiyon dergisi tsunamide erken uyarı sistemini masaya yatırdı Haftalık Aksiyon dergisi son sayısında Güneydoğu Asya'yı yerle bir eden deprem ve tsunami felaketini kapağına taşıdı.
Deprem sahtekârları piyasaya çıktı Asrın felaketi sahtekarları da harekete geçirdi. İngiliz yardım kuruluşları adına gönderilen ve Kıbrıs Rum kesimindeki bir banka hesabına yardım yatırılması..
Clinton ve Bush, yardım için bir araya geldi ABD Başkanı George W. Bush, Güney Asya'daki tsunami felaketinin ardından ulusal çapta yardım çabalarına öncülük etmek üzere, iki eski başkan baba ..
[HABER İZLENİM] En büyük problem susuzluk Asrın felaketinden sağ olarak kurtulanlar için hayat hiç de kolay değil. Su ile gelen felaketin sonrasında en büyük sıkıntı da su.
Hâlâ yardım ulaşmayan bölgeler var Güneydoğu Asya'yı vuran tsunami felaketindeki ölü sayısı artarken salgın hastalık riski bulunan bölgelerde aç ve hasta felaketzedeler yardım bekliyor.
Vekillerden Güney Asya’ya yardım çağrısı AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Güneydoğu Asya'daki felaketzedelere yardım için Meclis'te kampanya başlatılmasını istedi.
Yüzde 10’luk baraj kalkarsa istikrar biter Adalet Bakanı Cemil Çiçek, seçim barajının aşağı çekilmesi yönündeki taleplere cevap verdi.
İktidar, duble yolda Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı Hükümet, duble yol yapımında kırılması zor bir rekora imza attı. AK Parti iktidarı, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan miktara, iki yıl..
Eski bakan Faruk Sükan vefat etti Eski bakanlardan Faruk Sükan, hayatını kaybetti. Sükan için bugün önce İçişleri Bakanlığı önünde ardından Meclis’te tören yapılacak. Sükan’ın cenazesi, Kocat..
AK Partili Çelik’ten profesörlere tavsiye: Bilime güvenin AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, üniversite hocalarının en çok askerlere güvendiklerini ortaya koyan anket sonuçlarını değerl..
Sarıgül, genel merkeze sahte plakayla gitti Mustafa Sarıgül, dün CHP Genel Merkezi’ne "06 CHP 356" plakalı bir araçla geldi.
Deniz Baykal: Karar rüşvetle alındı CHP lideri Deniz Baykal, Yüksek Disiplin Kurulu’nun sürpriz kararının ardından kurmaylarıyla bir araya geldi.
İhracı reddedilince Baykal resti çekti: Buyrun kurultaya CHP, dün ilginç gelişmelere sahne oldu. Genel Başkan Deniz Baykal’ın partiden ihracını istediği Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8