4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Charlie'nin meleği indirim güzeli... Dünyaca ünlü Harrods mağazası geleneksel indirim günlerine başladı. İndirim günlerinin açılışını ünlü Hollywood yıldızı, 'Charlie'nin Melekleri'nden Lucy ..
Yapay göğüsle daha uzun hayat Kanser nedeniyle göğüsleri alınan kadınların, estetik ameliyatla göğüs yaptırmaları ömür beklentilerini kısaltmıyor, aksine uzatıyormuş.
Günlük yürüyüş zamanı Dünyanın en sevimli yaratıklarından olan penguenlerin bir kısmı, kutuplardaki buzların erimesi nedeniyle açlık tehlikesindeyken, 'kentli' olanların keyfi yerinde...
Alkolün mesafesi yok Alkol yalnız refleksleri ve karar verme kabiliyetini kısıtlamıyor, derinlik hissini de azaltarak mesafe tayinini zorlaştırıyor. ABD Kuzey Dakota Eyalet Üniversitesi'nde..
Beyninin kumandasıydı! Uyuyabilmesi beynindeki bir cihaza bağlı olan Britanyalı kadının, cihazı yöneten uzaktan kumandası çalındı. 'Temel sarsıntı' adlı bir hastalıktan mustarip olan 53 yaşın..
Çekiştirmeden doğum cihazı Amerikalı bilim adamları doğum sırasında sıkışan bebekleri doğru şekilde çıkarmayı sağlayan bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz, doktorların bebeği çevirirken ne kadar g..
Almanlar HIV'i durdurdu Alman bilim adamları, HIV virüsünün yol açtığı AIDS'in tedavisinde yeni bir yöntem geliştirdi. Hamburg ve Nürnberg-Erlangen üniversitelerince ortaklaşa geliştirilen yö..
TCDD'nin savunması gecikmedi Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD), Pamukova'da meydana gelen tren kazası konusunda, delillerin karartılmadığını açıkladı.
İhracat hedefleri aştı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2004'de ihracatın "yeni bir rekora imza atarak" yüzde 33.7 artışla 64 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Tüzmen, bu sonucun aşırı değerli T..
Nazmi Engin'i kaybettik Ankaralı Nace Makine Sanayii'nin kurucusu Nazmi Engin, 84 yaşında hayata gözlerini kapadı. Bir hafta önce evinde kaza sonucu merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçi..
Biz KDV'yi indirdik siz de iyi izleyin Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü, 1 Ocak'tan itibaren eğitim, sağlık ve bazı gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisi'ni (KDV) yüzde 18'den 8'e i..
Kiler, Bitlis’te bakkaldan çıktı 220 milyon dolarlık dev oldu Ticarette 1981'de Bitlis'te bakkallıkla başlayan Hikmet Kiler'in çocukları 2004'te 220 milyon dolar ciro yaptı. İlk büyük mağazay..
YTL'ye geçişe 300 milyon dolar harcadık Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılması operasyonu yaklaşık 300 milyon dolarlık bir harcamayla gerçekleşti. Harcamalarda büyük payı 120-130 milyon dolarla ya..
Bizi bırakın 100 bin Euro’yu alın Batık Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in yılbaşı gecesi balıkçı teknesi ile kaçtığı Bulgaristan'da, yakalanınca polise 100 bin Euro rüşvet teklif ..
Yunusları kurtarma seferberliği Tayland’da kurtarma görevlileri, tsunami sonrası sahilden 500 metre içerideki bir gölde mahsur kalan iki yunusu kurtarmakta zorlanıyor. Taylandlı ve Yunanlılar..
Mesaj attı, ablam hayatta Güney Asya’daki deprem ve tsunami felaketinde ismi kayıp Türk vatandaşları arasında geçen Funda Cılga’nın Avustralyalı erkek arkadaşı Mike Harve ve İdil isimli arkad..
Tsunami vampirleri Güney Asya’da tsunami kıyametini yaşayan on binler şimdi de fırsatçıların kurbanı oluyor. Sri Lanka’da evsiz kalan kadınların tecavüze uğradığı iddia edilirken, İsveç’te hı..
Milli Piyango’yu kazanan kocam kayıplara karıştı Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde 15 milyon YTL (15 trilyon lira) büyük ikramiye isabet eden çeyrek biletlerin sahipleri, üçüncü günd..
Görevden alınmadan istifa etti Bazı davaları etkilemek için yargıç arkadaşlarıyla temasa geçtiği belirlenen Yargıtay 3. Ceza Dairesi üyesi Ergül Güryel dün istifasını sundu. Yargıtay Disiplin..
Koca dayağı yüzünden eve duvar ördü Dayaktan bıkan kadın 3 yıl önce evi duvarla ikiye ayırdı. 6 çocuk annesi kadın, kocasının duvarı yıkmak istemesi üzerine soluğu savcılıkta aldı.
Zehir Hafiye bakanı yitirdik İçişleri Bakanlığı görevi sırasındaki faaliyetleri nedeniyle adı ‘Zehir Hafiye’ ye çıkan eski bakanlardan Faruk Sükan yaşamını yitirdi. 1921’de Konya’nın Karaman ..
TCK gerekçesinde AB için ince ayar 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu’nun gerekçesi AB temsilcilerine rötuşlanarak gönderildi. Adalet Bakanlığı, AB Genel Sekreterliği’ne ve Av..
‘Din elden gidiyor’a tam destek ‘AB’ye gireceğiz derken, dinimiz elden gidiyor’ sözleriyle kamuoyunda yankı uyandıran Rahşan Ecevit’e, DSP’den destek geldi. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ‘Ger..
Vizyonun yoksa kadın vekil alma Seçim bölgesi Afyon’da il yönetimiyle ters düşen ve hakkında çıkarılan dedikodular nedeniyle AKP’den istifa eden Afyon Milletvekili Reyhan Balandı’nın eşi Ali ..
Sarıyer’de vahşet Sarıyer’de emekli güvenlik görevlisi Şamil Çınar, eşi Satı Çınar, kızları 22 yaşındaki Derya Çınar ile 3 yaşındaki yeğenleri Eren Yılanlıdağ, kafalarından 2’şer kurşunla vur..
İstifa etsin Hızlandırılmış tren faciasıyla ilgili raporun hazırlanmasına öncülük eden İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, raporla ilgili dün bir basın toplantısı düzenledi. Kolcuoğlu, ‘..
Deliller karartıldı Hızlandırılmış tren kazasına ilişkin ses kayıt bantları ortada yok. Bunlara ilişkin olması gereken savcı tutanakları da yok. Direklerin kazada yıkılma nedenlerinin delil n..
Onları bize verin Polisin Ürdün’de olduklarını belirlediği Uzanlar’ın Türkiye’ye iadesi için Dışişleri Bakanı Gül devreye giriyor. Gül, Ortadoğu turu kapsamında gideceği Amman’daki muhataplar..
128 no'lu delil Alaattin Çakıcı’nın yurtdışına kaçışına ilişkin dava dosyasındaki delil fotoğraflar, çarpıcı ilişkiler ağını ortaya koydu. 128 No’lu delilde görülen 34 EGE 40 plakalı Mercedes..
Mançuryalı Aday Yönetmen, Jonathan Demme. Başrollerdeki oyuncular, Denzel Washington, Meryl Streep ve Liev Schreiber. Film, sonuçları sadece ABD halkını değil tüm dünyayı ilgilendiren Amerika..
Kaldırım işgaline halk karşı MANİSALILAR, belediyenin esnafın kaldırım işgaline karşı başlattığı uygulamaya destek verdi. 52 bin 177 vatandaşın katıldığı anket yapıldı. 52 bin 119 kişi, kaldı..
Her yolu deniyorlar İZMİR'DE geçen yıl sahte yeşil ve kırmızı reçetelerle, eczanelerden en az 10 bin tablet uyuşturucu hap alındığı ortaya çıktı. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, "Bu işi uyuştur..
Yasak bize ne yazar Ölümüne yolculukUsta gazeteciye son görev
Emekli yarış atları güvenliği sağlayacak BİR zamanlar hipodromlarda rüzgar gibi esen King Margot, Mr. Madlen, Alkan, Acun ve Private Fly şimdi polisin hizmetine girdi. Emekli atlar, Ağustos't..
İşsize altın bilezik İzmir'in Selçuk İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce düzenlenen beceri kursları büyük ilgi görüyor. Selçuk Kaymakamı Hayri Sandıkçı, merkezdeki kurslara katılanla..
15 bin kişiye iş kapısı 2005 müjdesi. Çiğli'deki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne 100 yeni fabrika daha kurulacakSoma nefes alacak
Caz festivaline afiş yarışması İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın 1-16 Mart tarihlerinde gerçekleştireceği 12. İzmir Avrupa Caz Festivali için afiş yarışması düzenleniyor. Festivale, genç..
'Dev' kadro 850. kez sahnedeydi Ata Demirer, 2 saat süren komedi gösteri-si "Tek Kişilik Dev Kadro"yla önceki akşam 850. kez hayranlarıyla buluştu. Yeni yılın ilk gösterisinde Demirer, yoğun ..
Yeşilköy'de kokain operasyonu Atatürk Havalimanı'nda 3 ayrı operasyonda, 5 kilo kokain ele geçirildi. Yurtdışından gelen Arif K., havalimanında gözaltına alındı. K.'nın sindirim sisteminde, 9..
Alkol, uzaklık algısını bozuyor ABD'NİN Kuzey Dakota Üniversitesi'nden Dr. Mark Nawrot ve ekibinin araştırmasına göre, alkolün etkisindeki sürücüler, hareket halindeyken karşıdaki cisimlerin ..
İstanbul'da kar hazırlığı İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, kar ile mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere yeni ithal ettiği kar küreme makinalarının tanıtımı için Bolu'dan iki kamyon kar ge..
Kimse balık yemiyor Tsunamiden kurtulan Sri Lankalı balıkçılar, bu kez işsizlikle mücadele etmek zorunda kalacak. Çünkü, balık ve diğer deniz canlılarının cesetlerle beslenmesinden şüphelenen..
5 gün boyunca ağaca tutunarak yaşadı... Dalgalarla Sumatra adasındaki evinden Hint Okyanusu'na sürüklenen Endonezyalı kadın sağ kurtarıldı. Kökünden sökülmüş bir palmiye ağacına tutunarak 5 g..
Tesadüfe bak! Kocaeli'nin Körfez ilçesinde Gamze Irmak, Ayşegül Öztürk ve Hale Kandemir adlı kardeşler, 17 Ağustos depreminde, çöken 6 katlı binanın enkazında kaldı. Bir gün sonra çıkarılan G..
Talih kuşu, aynı köye 2 kez uğradı Muğla Yakacık'ta çeyrek bilet alan Büyüksolak 1 milyon 250 bin YTL, Arıkan 750 bin YTL kazandı. Arıkan, ortaya çıkmadıBir aileyi katlettiler
Yoğun program Gül, İsrail'de Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, Başbakan Şaron, Başbakan Yardımcısı Ehud Olmert ve Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ve İşçi Partisi'nin lideri ve hükümette başbakan yardı..
Kudüs'te şüpheli minibüs alarmı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Ortadoğu turunun ilk durağı Kudüs'te Türk Başkonsolosluğu'nun önüne bırakılan sahipsiz minibüs, "bomba" paniğine neden oldu. T..
Okur'un Utah'ı dibe demir attı NBA'DE Kuzeybatı Grubu'nda aldığı yenilgilerle Play-Off şansını her geçen gün azaltan ve son sıraya demir atan Utah Jazz, yeni yıla Houston Rockets yenilgisiyle..
'Savaşan ve koşan bir Trabzonspor' TRABZONSPOR'UN yeni Teknik Menajeri Şenol Güneş, Antalya kampının kendileri açısından taze bir başlangıç olduğunu söyledi. Güneş, Bordo - Mavili renklere 7 ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8