4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Onlar dünyanın en iyileri Yoğun fikstür yüzünden, yorgun iki takımın maçı haline dönüşse de her iki takımın ligdeki durumu ve hatta teknik direktörlerinin futbol iddiaları nedeniyle Liverpool..
YAKINDAN KUMANDAN Koridor savaşlarının futbolumuzda güzide bir yeri vardır. Ne var ki, hadisenin basketbol sathına yayılması, enteresan olduğu kadar, kimi çevrelerde ciddi bir şaşkınlık yarat..
Dedi&Kodu Futboldaki devre arasında basketbola ilişkin kaleme aldığı yazısında, Fenerbahçe'nin Amerikalılarını eleştirirken.
İhracat hedefleri de aştı 2004 yılı ihracatı TL'nin değerlenmesinin yarattığı endişelere rağmen yeni bir rekora imza attı ve yüzde 33.7'lik artışla 64 milyar doları aştı. Devlet Bakanı Kürşad..
Enflasyon da YTL'ye uydu TÜFE de 'sıfır' attıBüyütmek için tıklayınız Türkiye 2005 yılına parasından altı sıfır atmanın heyecanıyla girerken 2004'ün son ayındaki fiyat artışları, ekonomisind..
Yeni sepet alkolizmi bile ölçecek 3 Şubat'taki enflasyon yeni sepete göre açıklanacak. DİE Başkanı Ömer Demir, "Eski sepet ile yeni sepet arasında çok dramatik değişiklik yok&quo..
'BDDK'cılar görevi ihmal etti' Başbakanlık Teftiş Kurulu, İmarbank'ta hesapların 'çift kayıtlı' tutulması konusunda eski Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) Başkanı Engin Akçakoca..
İşçi dövizi faizlerine ayar Merkez Bankası, yurtdışındaki Türk işçilerinin döviz hesaplarına uyguladığı faizi yeniden düzenlendi. Kredi Mektuplu Döviz Tevdiata (KMDTH) uygulanan yeni faiz, do..
'Dünya'dan tam destek Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, "Doğu Bloku'nun dağılmasının ardından, Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinin yaşadığı gibi Türkiye, 'tarihi bir dönüşü..
Borsadan 2005'e rekorlu merhaba... Borsa, yılın ilk işlem gününü rekorla karşıladı. 'Ocak etkisi' kuralını bir kez daha doğrulayan borsa, 473 puan artışla 25.445'e ulaştı. Hisse senetleri ort..
'AB yabancıların ilgisini artıracak' Citigroup Türkiye Genel Müdürü Steve Bideshi Avrupa Birliği süreci ile uluslararası yatırımcıların Türk varlıklarına ilgisinin artacağını, bankacılık sekt..
İMKB YTL'ye alıştı Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) Başkanı Müslüm Demirbilek, İMKB'nin Yeni Türk Lirası'na sorunsuz geçiş yapıldığını söyledi.
Halk tasarrufu altınla yatırımı konutla yapıyor Türkiye'nin kentsel nüfusunu temsil eden 11 il merkezinde bin 200 kişi ile MasterCard tarafından gerçekleştirilen MasterIndex yine birbirinden ..
Gül'ün en hassas ziyareti Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Filistin lideri Yaser Arafat'ın ölümünün ardından Filistin'in yeni liderini seçmeye hazırlandığı bir dönemde, İsrail, Filistin ve Ürd..
Irak seçim sancısı çekiyor Amerikan işgaline karşı saldırıların durulmadığı Irak'ta 30 Ocak seçiminin sancıları sıklaşıyor. Sünni Arapların ya seçimi boykot edeceği ya da saldırılar nedeniyle..
'Eve dönüş kaçınılmaz' ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Armitage'le temasların bir diğer önemli konusu Kerkük'tü. Armitage, Kerkük'teki vilayet seçiminin Irak seçimleriyle aynı tarihte ..
ABD hiçbir söz vermedi ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Armitage, görevinden ayrılmadan önce çıktığı veda turu kapsamında dün Ankara'daydı. Ziyarette Irak işgalinden beri sıkıntılı döne..
'Örgütlere silah çevirmeyeceğiz' Filistin'de 9 Ocak liderlik seçimi hazırlıkları yoğunlaşırken, kasımda ölen Yaser Arafat'ın halefliğine en güçlü aday olan Filistin Kurtuluş Örgütü Genel Sekr..
Denktaş'ın sitemi KKTC'de nisanda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayacağını açıklamış olan Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Türkiye ile büyük bir görüş ayrılığı olduğu için 'görevine ..
Rumlardan torpil Türkiye doğumlu kişilerin KKTC'den Güney Kıbrıs'a geçmesine izin vermeyen Rum polisi, eski bakan Yalım Erez'e geçiş torpili yaptı. Rum polisi, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı E..
Günlerce yardım bekleyecekler Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinin ikinci haftasında dünyanın cömertçe yardım seferberliğine rağmen manzara hâlâ değişmedi: Ölü sayısı 150 bini bulurk..
Ailelerin acısı dinmiyor Güney Asya'da özellikle çocuklarını kaybeden ailelerin akıl sağlıkları vahim durumda. Depreme en fazla kurban veren ülkelerden Sri Lanka'da her sabah gün ağarınca onl..
GEA: Tam bir kaos var Güney Asya'yı vuran deprem ve tsumani felaketinden sonra kurbanlara elini ilk uzatan Türk yardım ekibi GEA yurda döndü. Sri Lanka'da ayrılıkçı Tamil gerillalarının konto..
Felaket notları Sri Lanka'da, Kadın ve Medya Topluluğu adlı sivil toplum örgütü, kamplara sığınan kadınları ve kız çocuklarını hedef alan tecavüz, toplu tecavüz, sarkıntılık ve taciz olayları..
Kızılay 13 kişilik ekiple bölgede Yakın tarihin en büyük felaketinin ardından Güney Asya'ya dünyanın her yanından yardım yağarken, depremin dokuzuncu gününde Türk Kızılayı da dün akşam Atatür..
Kayıp acısı delirtiyor Güney Asya'da 150 bin kişinin öldüğü deprem ve tsunamiden sonra durum giderek vahimleşiyor. Özellikle çocukları vuran açlık, susuzluk ve salgınların yanı sıra, felaketz..
Kıyıya vuran bebek Tayland'da yaşanan felaketten yaklaşık bir hafta sonra 18 aylık Kazak bir çocuk, mucize eseri kurtuldu. Sekiz gün boyunca denizde yüzen bir yatağın üzerinde kalan küçük çoc..
Gel de çık işin içinden 'Orijinal'ler cephesi Roche, Bayer ve Aventis gibi büyük üretici firmaların üye olduğu AFİD, Türkiye'nin imzaladığı Gümrük Birliği anlaşmasına dikkat çekti: &quot..
Hükümler çok katı AB mevzuatına göre jenerik ilaç, orijinal bir ilacın tedavi açısından eşdeğeri olan ve orijinalinin patent süresi dolmuş ilaçtır. AB ülkelerinde yaygın kullanılan jenerik il..
AKP'li Turan Çömez: Uygulama ötelensin AKP ve CHP'nin doktor kökenli milletvekilleri, ilaçta veri koruması uygulamasının geciktirilmesinden yana. AKP'li Turan Çömez, veri korumaya karşılık ..
Eski Bakan Faruk Sükan vefat etti Eski İçişleri Bakanı Faruk Sükan, Ankara'daki evinde dün sabah saatlerinde, 84 yaşında yaşamını yitirdi. İçişleri Bakanlığı dönemindeki bazı icraatları dolay..
Baykal'ın son sözü: Kongre CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'ün ihracı talebini reddetti. Kurulu 'para karşılığı karar oluşturmak'la suçlayan CHP lideri Baykal, bu..
Rahşan Ecevit Abdullah Gül'ü kızdırdı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit'in, "AB'ye gireceğiz derken, din elden gidiyor," sözlerin..
'Akademisyen bilime güven!' AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, dün TBMM'de parlamento muhabirleri ile yılbaşı kutlaması yaptı. Gazi Üniversitesi'nin, akademisyenlerin yüzde 45 gibi ezici bir ..
YTL otursa da halk tedirgin Bankacılık sisteminde sorunsuz oturtulan YTL, günlük hayatta strese yol açtı. Kuruş hesapları uzun uzun tartışılıyor. "Para üstü YTL olsun" ısrar..
'Türk halkı YTL'yi kavradı' Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, YTL'ye geçişte özellikle müşteriler açısından herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi.
Tarabya'da katliam İstanbul'da Tarabya'da aynı aileden dört kişi evlerinde kurşunlanarak öldürüldü. Ailenin üç oğlu arabalarıyla kayboldu.
Uyuşturucu çetesine ağır darbe Şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde uyuşturucu hap bulunması üzerine genişletilen operasyonda, bir captagon imalathanesi ortaya çıkarıldı, 15 milyon YTL'lik..
Eğitimci hâlâ dayaktan yana 711 okuldaki araştırmaya göre, üç eğitim kurumundan birinde idareci dayağı var. Öğretmenlerin yüzde 30'u sopa taşıyor.
Birleştirilmiş sınıflara çare yok Milli Eğitim Bakanlığı, Türk eğitim sisteminin en önemli yaralarından biri olan 'birleştirilmiş sınıf' uygulamasına bir türlü son veremiyor.
Dayaktan bıktı duvar ördürdü Altı çocuk annesi Bedriye Bulut, eşi Abdulhalim Bulut'un kendisini dövmesini engellemek için iki odalı evin koridoruna duvar ördürdü. Bedriye Bulut, üç yıldır kü..
İade amacıyla hapse atıldı Bulgaristan'a girerken yakalanan Egebank'ın eski sahibi Y. Murat Demirel, Ali Balkaner'e verilen 34 yıl hapisten korkmuş. Bulgar yetkililer, Demirel'i iade amacıyla..
İletişime taze kan geliyor Aydın Doğan Vakfı'nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla iletişim fakülteleri arasında düzenlediği 'XVI. Genç İletişimciler ..
Kızıltepe'de çifte itiraz Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım günü Ahmet Kaymaz ile 12 yaşındaki oğlu Uğur'un öldürüldüğü operasyonu yöneten Mardin Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Dönmez'le..
Çölden çöle koşturan hekim Şişmanlara şifa bulan Dr. Taner Damcı, Şili Atacama'daki çöl maratonuna katıldı; 14 Nisan tarihinde Gobi'de olacak...
Reflü-fıtık kardeşliği! Kas gevşekliğinin yol açtığı mide fıtığı ile reflünün belirtileri birbirine benziyor. Bazen ikisi de bir arada görülebiliyor.
Gisele evlilik teklifi bekliyor Brezilyalı top model Gisele Bundchen çocuk istiyor. Ama önce evlilik teklifi bekliyor... Dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen 24 yaşındaki Bundchen..
Yüzde 83'ü cinsellikten soğumuş Stres, kadın cinselliğini öldürüyor. Alman Gewis Enstitüsü'nün araştırması, kadınların yüzde 83'ünün stres yüzünden cinselliğe zaman ayıramadıklarını veya cins..
Mükemmel kadının işi zor Britanya'da Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınla..
Sörfçüler buluştu Sörf tutkunu gençler, Avustralya kıyılarında yapılan şampiyonada dalgalarla dans ediyor. Sydney-Kuzey Narrabe'de düzenlenen Billabong Dünya Gençler Şampiyonası'na katılanlar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8