31 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

31 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Soba bacalarını kömür satıcıları temizleyecek Çevre ve Orman Bakanlığı, hava kirliliğinin önüne geçmek için yeni bir düzenlemeye gidiyor. Buna göre bakanlık her yıl ıslarla bacaların temizl..
Erdoğan ‘İlk Durak’a yıllar sonra başbakan olarak döndü İki ünlü belgeselci Can Dündar ile Nebil Özgentürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yazar Yaşar Kemal’e, yönetmen Memduh Ün’den Şişli..
İki ay önce yapılan istinat duvarı çöktü Kocaeli’nin Körfez ilçesinde belediye tarafından iki ay önce eski kaymakamlık binasının önüne yapılan istinat duvarı yağan yağmurların etkisiyle yıkıl..
Şahin: Bursa’nın ulaşım derdi ‘yeşil dalga sistemi’ ile bitecek Hasta yatağından çalışmalarına devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, sinyalizasyonun tek elden yönetileceğ..
36 engelliye tekerlekli sandalye dağıtıldı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ve Biga Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen törend..
Türkiye İş Kurumu, işçi simsarlarına karşı uyardı Türkiye İş Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü, işsiz vatandaşları işçi simsarlarına karşı uyardı. Kurumdan yapılan açıklamada, bazı kişi ve firmala..
GYTE’de nanoteknoloji laboratuvarı açıldı Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE) bünyesinde kurulan Nanoteknoloji Araştırmaları Merkezi’nin laboratuvarı açıldı.
Osmangazi, toplu konut şirketi kuruyor Osmangazi Belediyesi 7 Şubat 2005 günü gerçekleştirilecek meclis toplantısında kurulacak şirket aracılığıyla toplu konut seferberliği başlatıyor.
Restorasyonu tamamlanan 450 yıllık Karabaşî Tekkesi ziyarete açılıyor Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde bulunan 16. yüzyıldan kalma Karabaşî Tekkesi’nde belediye tarafından 2002 yılında ba..
Vatandaşlar, AB sayesinde güvenle et yiyecek Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, İlerleme Raporu’nda vurgulanan gıda güvenliğini sağlamak için harekete geçti. Avrupa Birliği’nde (AB) yıllardır uygu..
Geleceğin popüler mesleği: ‘Yaşlı bakım uzmanlığı’ Avrupa’da profesyonel bir meslek olarak kabul edilen ‘Yaşlı Bakım Uzmanlığı’ Türkiye’de de yaygınlaşıyor.
Eski bakana dolandırıcılık suçlaması Özal kabinesinde devlet bakanlığı yapan Saffet Sert’in de aralarında bulunduğu 11 kişi, depremzede müteahhitleri dolandırdıkları iddiasıyla Bursa’da gözal..
Tramvay, 44 yıl sonra Galata Köprüsü’nde Kent içi ulaşımda çağdaşlığın simgesi olan raylı sistemin İstanbul’daki son aşaması, Eminönü-Kabataş hattı, dün hizmete girdi. Açılışı İstanbul Valisi..
Dosya no’su yakalattı Küçükçekmece’de 4 ay önce bıçaklanarak öldürülen Mustafa Toprak’ın katil zanlısının, onu bulduğunu söyleyip hastaneye götüren Esra Karakaş olduğu ortaya çıktı. Genç kadı..
25 avukatına dava Adalet Bakanlığı, İmrali Cezaevi’ndeki Abdullah Öcalan’ın ‘sözcülüğünü’ yapan 25 avukatı hakkında, ‘hukuki yardım amacını aşarak, basın açıklaması yaptıkları veya örgüte yar..
Yüce Divan stresini attı Yargıtay Başsavcılığı’nın başvurusu üzerine Yüce Divan tarafından mal varlığına tedbir konulan MHP’li eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, eşi ve çocuklarıyl..
Küstah seslerin sorumlusu hükümet DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye’yi Irak denkleminin dışında bıraktığını savunduğu iktidarı, ‘bölgeden yükselen küstah seslere karşı derhal mukabeleye(..
Siz sözünüzü tutarsınız Özel Fener Rum Lisesi’nin 550’nci kuruluş yıldönümü törenleri Yunan ve Türk Milli Eğitim Bakanlarının katılımıyla sona erdi.
Siyaset okulunda hocalık yapacak Bahçeşehir Üniversitesi, Siyaset ve Liderlik Okulu açtı. Okulda ilk dersin konusu ‘Milli Güvenlik ve Siyaset Stratejisi’ olacak. 13 hafta sürecek olan ve 150’..
Meclis’ten davet TBMM, tarihinde ilk kez Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Ermenileri Meclis’e davet ederek 1915’te yaşananlar, Ermenistan-Türkiye ilişkileri ve diaspora Ermenileri hakkındaki gör..
Kar alarmı Yurdun iç ve doğu kesimlerinde görülecek kar yağışı ile kuvvetli poyraz nedeniyle ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.
5.3 sokağa döktü 6 gün önce de sallanan Antalya’nın Kaş ilçesi’nde dün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem panik yarattı. Vatandaşlar sokağa dökülürken, bazıları da tsunami korkusuyla ara..
1 taşla 5 kuş İlk ziyaretle Türkiye’ye önemi göstermek Yükselen ‘anti-Amerikanizm’i yavaşlatmakBush’un yeni dönem stratejilerini anlatmakİran ve Irak’taki durumu değerlendirmekPKK konusunda e..
Pes etmedim Sarıgül, ‘İnsan pes etmedikçe yenilmiş sayılmaz’ diyerek liderlik mücadelesine devam edeceğini açıkladı. CHP’den kopmayacağını belirten Sarıgül, genel başkanlık için yeniden köy k..
Manisa'da toplu nikah MANİSADA Toplum Merkezi'nin başlattığı "Manisa'da resmi nikahsız çift kalmasın" kampanyası çerçevesinde 24 çifte daha resmi nikah kıyıldı. Ece Restoran'da düzenlenen tör..
Engelli merkezi için ilk adım BALÇOVA Engelli Rehabilitasyon Merkezi için ilk adım atıldı. Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, bu iş için Sosyal İşler Müdürlüğü'nün kurulmasına karar verdi. ..
Tatlıya bağlandı görevine döndü DOKUZ Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ndeki toplu istifa geri çekildi. Dekan Prof. Dr. Cüneyt Güzeliş, 2 yardımcısı ve 6 yönetim kurulu üyesi yeniden ..
Ekonomi'nin sultanları Genç Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası karşılaşmaları devre arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Halk Dansları Kulübü, "Ekonominin Sultanları" gösteri yapacak, des..
Gökyüzünün melekleri İZMİR'İ merkez seçen Atlas Jet Uluslararası Havayolu, 20 yeni hostes adayını eğitime aldı. Şirketin Ege Bölge Müdürü Gökhan Aktoprak, yolcu ilişkileri, uçuş güvenliği gib..
THY: Bölgenin en güvenilir havayolu şirketi biziz Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğü, ‘THY’nin denetlemelerini yapmadığı’ iddasının yeraldığı haberlerin doğru olmadığını açıkladı.
Kredi kartları plastik patlayıcı gibi Kredi Kartları Yasa Taslağı hazırlığı içerisinde bulunan Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun (BDDK), Ankara Ticaret Odası’ndan (ATO) kredi kartl..
Yeni sepete göre ilk enflasyon şubatta açıklanıyor Yeni enflasyon sepeti olarak tanımlanan 2003 baz yıllı endekse göre ilk enflasyon rakamları 3 Şubat 2005’te açıklanacak. Yeni Tüketici Fiyat..
TMSF Kastelli’yi şikayet etti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yurtbank’ın eski sahibi Ali Balkaner’in mücevherlerinin satışının yapıldığı ihalede, ‘Bu devlet böyle soyuluyor’ diye bağı..
Depremzedeye yardıma vergi istisnası bu hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tsunamizedelere Yardım’ yemeğine katılarak 10 milyon dolar bağış sözü veren işadamlarının ‘vergi muafiyeti’ sor..
Amerikan imajımızı sileceğiz Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki lisansörlüğü için Anadolu Grubu ile ön anlaşma imzalayan ABD’li fast-food zinciri Türkiye Genel Müdürü Sadi Fansa, nihai anlaşman..
Türk Telekom’da ‘bilgi odası’ süreci başlıyor Türk Telekom özelleştirmesininin önemli süreçlerinden biri şubat ayı başında start alıyor. Ön yeterlilik alan firmalar, ‘data room’ (bilgi odası)..
Kılınç: Nereden bulduysam buldum Özel Kuvvetler Komutanlığı davasında tutuklu olarak yargılanmakta olan Müteahhit Ali Osman Özmen’den 2000 yılında aldığı 150 bin dolar borcunu geçen Perşembe ..
Babacan Davos’ta hem YTL tanıttı hem kaydı Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Davos zirvesinde görüştüğü tanınmış yabancı şirket yöneticilerine yanında getirdiği Yeni Türk Lirası’n..
Bilişime yatırım yapın Hindistan gibi iş yaratın Microsoft’un sahibi Bill Gates dün Başbakan Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye 4 saatlik bir ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında hükümet..
Eva Herzigova, Çek Büyükelçisi oluyor Çek top model Eva Herzigova, Cumhurbaşkanlığı kararı ile ‘büyükelçi’ payesi alacak. Alışılmışın dışında ünlülere verilen kültür ve sanat elçiliği dışında..
Traffic’in kurucusu Capaldi öldü İtalyan asıllı İngiliz rock müzisyeni Jim Capaldi, Londra’da mide kanserinden öldü. Asıl adı Nicola James Capaldi olan sanatçı, 1960’lı yıllarda Steve Winwood..
Çocuk için her gün mum dikiyor In Touch Weekly’nin haberine göre hayatını Marc Anthony ile birleştiren Jennifer Lopez, çocuk için her gün kiliseye giderek dua ediyor. Lopez’in bir aile dostu,..
Göbekli insanlara hürmetim vardır Yılmaz Erdoğan, ‘Şimdi Sen Gidiyorsun Ya, Herkes Sana Benzeyecek’ adlı şiir albümünün Kadıköy Seyhan Müzik’teki tanıtımına katıldı. Hem hayranlarıyla sohbet ..
Size Anne Diyebilir miyim ezdi Kanal D’nin izlenme rekorları kıran ve sunuculuğunu Ebru Akel’in yaptığı yarışma programı ‘Size Anne Diyebilir miyim’ cumartesi ekrana gelen bölümüyle hem Total..
Kara Murat, Malkoçoğlu Tarkan olmak isterdim Beş Oscar’lı ‘Gladyatör’ filminde gladyatör ‘Hagen’i canlandıran Ralf Moeller, bir parfüm tanıtımı için geldiği İstanbul’a hayran kaldı. Türk sine..
Alman ve İtalyanlar arasında etiket krizi İtalya ile Almanya arasındaki şarap şişesi etiketi krizi giderek tırmanıyor. Özellikle Auschwitz toplama kampının Kızıl Ordu tarafından ele geçirilme..
AIDS olduğunu Blair’den bile gizledi İngiltere’nin gay olduğunu açıklayan ilk bakanı olan eski Kültür Bakanı Chris Smith (53), 17 yıldır HIV taşıdığını açıkladı. Smith, 1997’de bakan olurken,..
İsrailli yazar Epraim Kishon öldü Nazi soykırımından kurtulmayı başaran İsrailli mizah yazarı Epraim Kishon, 80 yaşında hayata veda etti. Ailesinden yapılan açıklamada, Epraim Kishon'un İsviç..
Johnny Depp gibisi yok Autograph Collector dergisinin anketinde hayranlarına en yakın davranan ünlü Johnny Depp seçildi. İlgisizliğiyle hayranlarının en çok tepkisini çeken ise Britney Spears..
« » 1 2 3 4 5 6 7