3 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

3 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gül, Haremüşşerif ziyaretiyle başlıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail ve Filistin'i kapsayan resmi ziyareti için bugün bölgeye gidiyor. Resim temaslarına yarın sabah Haremüşşerif’e yap..
Vergi düşmeden işsizlik azalmaz Türkiye ekonomisi, 2001 yılında yaşanan büyük krizin ardından önemli atılımlar yaptı.
[HABER ANALİZ] İstihdamdaki vergi kaybını telafi edecek başka yol ‘şimdilik’ yok İstihdam vergileri bakımından Türkiye OECD ülkeleri arasında yüzde 42,1 ile birinci. Bu durumu doğal saymak im..
Her yüz kişiden sadece üçü gelir vergisi mükellefi Vergi kayıp ve kaçağının yüzde 50’lere ulaştığı Türkiye, 30 OECD ülkesi içinde en az vergi mükellefine sahip.
Bankalar, YTL’ye dönüşümü tamamladı Bankacılık sistemi, Yeni Türk Lirası’na (YTL) uyum sağladı. YTL’ye geçişte vatandaşları doğrudan ilgilendiren ana konular olan ATM ve POS cihazları ile kre..
Avrupa Yatırım Bankası duble yol ihalelerini onayladı Yapımı dış kredilerle planlanan duble yol projeleri arasında bulunan 8 ayrı yol güzergahının yapımı Avrupa Yatırım Bankası kredileriyle f..
TMSF, Bilgin’in damadının yatına el koydu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 2002'de Etibank’tan dolayı devlete olan 452,6 trilyon liralık borcunu ödemediği gerekçesiyle mal varlığına ilişkin ha..
MÜSİAD, işsizleri eğitimle ekonomiye kazandıracak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), İstanbul’da Kıraç ve Hadımköy arasındaki sanayi yoğunluklu 10 kilometrekarelik alanda mesle..
‘Rusya’da 1 milyar pencere bizi bekliyor’ Türkiye’de 50’den fazla üreticinin faaliyet gösterdiği plastik pencere (PVC) sektörü 1,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaştı. Sektör yetkililer..
Benzin ve gıdada kredi kartına taksit kaldırılacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, kredi kartına taksitte ipin ucunun kaçtığını belirterek, gıda, temizlik malzemesi ve akaryakıt gibi günlük iht..
Resimleri daha hızlı gönderecek cep telefonu yolda Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticileri ve operatörleri, standartları yükselterek yüksek çözünürlükte resimleri hızlı şekilde gönderebi..
Türk halkı yüzyılın felaketine duyarsız kaldı Güneydoğu Asya’yı vuran deprem ve tsunami felaketinde ölenlerin sayısı resmi rakamlara göre 130 bini geçti. Afet bölgesine dünya..
Marmara’daki Parion kentini deprem ve tsunami yıkmış Marmara Denizi’nde ne büyüklükte deprem olabileceği ve tsunami yaşanıp yaşanmayacağı tartışılırken, Yıldız Teknik Üniversitesi deprem uzma..
Her geçen yıl daha fazla afet meydana geliyor Bilim adamlarına göre, son yıllarda afetlerin meydana gelme sıklığına paralel olarak can ve mal kaybında da büyük artış yaşandı. 1960 ve 1970'li ..
Annesinin albümü ile teselli buldu Afette evlerini terk eden insanlardan bir kısmı, kalan eşyalarını toplamak için geri dönüyor. Sri Lankalı Peruddin de felakette annesini kaybetmiş.
Timsahlı eğitim literatüre geçti Türk eğitimcilerin geliştirdiği ‘Sıfır merkezli karakter eğitimi’ ilk kez Özel Sevgi Çiçeği Anafen İlköğretim Okulu’nda uygulanmaya başladı. Dünya eğitim lite..
Kiril alfabesinden Latin alfabesine anında çeviri Hazırlanan bir bilgisayar programı sayesinde artık 20 Türk lehçesindeki Kiril alfabesinde yazılan metinler anında Latin alfabesine çevrilebil..
İşkence gören köstebek, Tekel soygunu öncesi çeteyi ihbar etmiş Tekel’e ait TIR’ı soyduktan sonra şoför ve muavini yakan çete üyelerinin olaydan önce ihbar edildiği; ancak savcılık tarafından..
Cezaevlerinde açık görüş başladı Cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlüler, yeni yıl nedeniyle getirilen açık görüş imkanından yararlanmaya başladı. Disiplin cezası alan hükümlü ve tutuklula..
‘Hakarete uğradım’ diyen doktor hasta yakınını mahkûm ettirdi Dr. Hicran Yıldız, boyunun kısalığını kendisine karşı hakaret konusu yapan hasta yakınını affetmedi. ‘Onurum kırılmıştı.’ diyerek..
Türkiye’nin en şişman adamı: Bu hale düşmeme ‘alkol’ sebep oldu Türkiye’nin en şişman adamı olarak ölüm döşeğinde Bolu’dan İstanbul SSK Okmeydanı Hastanesi’ne getirilen Mustafa Özsaçar (33), ..
Özel üniversiteler hakimlik sınavını geçemedi Özel üniversitelerden mezun olan öğrenciler, hakimlik sınavlarında sınıfta kaldı. Geçtiğimiz ekim ayında gerçekleştirilen adli yargı hakimlik sı..
Nur Serter dahil tüm adaylar demokratik üniversite vaat ediyor İstanbul Üniversitesi’nin yeni rektör adaylarının belirleneceği 7 Ocak’taki eğilim belirleme seçimi için yarış sürüyor. Araların..
Koyunları otomobilde taşıdığı için ceza alan köylü mahkemeye başvurdu 2 koyununu ‘menşe şahadetnamesi’ olmadan aracında taşıdığı için 3 milyar 912 milyon lira para cezasına çarptırılan köylü..
Sağlık Bakanlığı, SSK hastanelerini ‘kardeş kardeş’ devralacak Sağlık Bakanlığı, yasası henüz çıkmamasına rağmen SSK hastanelerinin devriyle ilgili çalışmalara başladı. Buna göre tüm devlet h..
Türkiye çevre alanında AB’ye ancak 2030 yılında uyum sağlayabilecek Türkiye’nin, Avrupa Birliği (AB) ile müzakere sürecinde en çok zorlanacağı alanların başında gelen çevre konusu geliyor.
Onlar en şanslı lösemili çocuklar; çünkü yanlarında iki anneleri var Göktuğ, Duygu, Şehnaz, Sinan... Onlar lösemi ve kanserli çocuklar arasında en şanslı olanları. Çünkü iki anneleri var.
Tüketiciler haklarını 'e-dilekçe' ile arayacak Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) e-dilekçe' projesiyle tüketicinin haklarını savunmasında yardımcı olacak.
Orhan Kemal, Peyami Safa, çok satmak... Önce Orhan Kemal'in kitaplarının çok yüksek adetle ve çok düşük fiyatla yeniden basılmaya başlanması, sonra da Peyami Safa'nın ünlü Dokuzuncu Hariciye ..
Çehov'u yaşatmak mı, öldürmek mi? HÜSEYİN SORGUNRus öykücülüğünün ve tiyatro yazınının usta ismi Anton Çehov, 1900'lü yıllar geçiş dönemi insan ilişkilerini usta bir üslup ve dikkatli bir göz..
Karalamalar bizi yıldıramaz; AB yoluna inatla devam ediyoruz Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nden müzakere tarihi alınmasından sonra bazı kesimlerin karalama kampanyasına başladığını ..
‘AB’ye girelim’ derken dinimiz elden gidiyor DSP eski Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, Türkiye’de yaygınlaşan misyonerlik faaliyetlerine tepki gösterdi. Takke üzerine haç giydirilmeye ç..
Sarıgül, savunma için genel merkeze çıkarma yapacak Hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle disipline sevk edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugün savunmasını verecek. Sarıgül,..
Meclis’in ilk gündemi petrol kaçakçılığı Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yılın ilk çalışma gününde petrol kaçakçılığı ile ilgili araştırma önergelerini ele alacak.
G.Saray'dan ses çıkmıyor Ligin ilk yarısını Fenerbahçe’nin ardından ikinci sırada tamamlayan Galatasay, devre arası hazırlıklarına bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde başlıyor.
Del Bosque: Şansımız hâlâ devam ediyor Beşiktaş, oynadığı son 9 karşılaşmada aldığı 7 galibiyet, 2 beraberlikle toparlanma sürecine girerken ligin ilk haftalarındaki karamsar havayı sildi.
Denizli işbaşı yaptı Yurtdışında görev yapan teknik adamlarımız listesine Mustafa Denizli de eklendi.
Fenerbahçe yıldızlarını kaybetmek istemiyor 2004'ü lider tamamlayan Fenerbahçe'de futbolcular tatil yaparken, yönetimin mesaisi devam ediyor. Sarı-Lacivertli yönetim yeni yılın ilk toplantısı..
Cem Karaca: F.Bahçe 10 puan farkla şampiyon olur Almanya'da Kaiserslautern ve St. Pauli formalarını giyen, daha sonra Yimpaş Yozgatspor ve Fenerbahçe'ye giden Konyasporlu Cem Karaca, Fenerba..
Pota derbisi Fenerbahçe'nin Basketbolda yeni yılın ilk derbisinde F.Bahçe, G.Saray’ı devirmeyi başardı. Basketbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği Abdi İpekçi’deki maçta, zaman zaman izdiham y..
Miami Heat seriyi 14'e çıkardı NBA'de Miami Heat fırtınası esmeye devam ediyor. Shaquille O'Neal'ın takımı, geçen hafta Lakers'ı yendikten sonra Atlanta, Detroit ve son olarak Charlotte maçla..
Milliyet Sanat'tan eleştiri yarışması Milliyet Sanat dergisi ve Bilkent Üniversitesi, Türk edebiyatına yeni eleştirmenler kazandırmak amacıyla 'Yeni Yetenekler Eleştiri Yarışması' düzenliyor.
Genç fotoğrafçı gözüyle 'Siyah-Beyaz Türkiye' 'Genç Bakış Siyah-Beyaz Türkiye' konulu I. Grundfos Türkiye Fotoğraf Yarışması'nda Mustafa Bilge Satkın, Ercan Aydeniz, Oğuz Karakütük, Hakan Tem..
Modern'e giriş ücretsiz İstanbul'un çiçeği burnunda modern sanat müzesi İstanbul Modern, mart ayına kadar bedava gezilebilecek.
Eğlenceli matematik Matematik Dünyası dergisinin yeni sayısı çıktı. Okul müfredatları, ünivesite ya da lise sınavları gözetilmeden hazırlanan dergi, matematiği profesyonellerin gözünden ama h..
Yazı futbolsuz bir yıl olacak Henüz üçüncü gününü yaşadığımız 2005, dünyada spor etkinliklerinin hayli yoğun yaşanacağı bir yıl olacak. Olimpiyat Oyunları ve Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası ..
Trabzon'dan Shakhtar'a ret Shakhtar Donetsk'in renklerine katmak istediği Tolga Seyhan için Trabzonspor kulübünden ret cevabı geldi.
Akçaabat'a dört takviye Geçtiğimiz günlerde teknik direktörlüğe Güvenç Kurtar'ı getiren Akçaabat Sebat-spor, kadrosuna Beşiktaş'tan Kaan Dobra...
Ferdinand Londra yolunda Bolton Wanderers'da forma giyen Les Ferdinand takımdan ayrıldı. Emektar golcünün ailesinin yaşadığı Londra'ya dönmek istediği ve fazla forma şansı bulamadığı için tak..
Gazza'ya zatürree teşhisi İngiliz futbolunun unutulmazlarından Paul Gascoigne zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.
« » 1 2 3 4 5 6