29 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

29 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kazanan yine Detroit oldu Detroit Pistons, 19 Kasım'da Detroit'te oynanan olaylı maçtan sonra ikinci kez karşılaştığı Indiana Pacers'ı evinde yine mağlup etti: 88-76. Pistons'ta Chauncey Bill..
Bayanların rakipleri belli 2-11 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilecek 30. Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası finallerinin kuraları çekildi.
P&G'den Gillette'e 57 milyar dolar ABD'li gündelik kullanım malzemeleri üreticisi Procter&Gamble (P&G), dünyanın en önemli tıraş bıçağı, tıraş malzemesi ve pil üreticilerinden Gilette..
Gates pazar günü Türkiye'ye geliyor Yazılım devi Microsoft'un patronu ve 48 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin işadamı olan Bill Gates, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öze..
'Sabancı Holding Telsim'i alabilir' İngiltere'nin saygın ekonomi dergisi The Economist, yeni yatırımlara hazırlanan Sabancı Grubu'nun Telsim'i satın alabileceğini yazdı.
Bütçede hedef şaşmadı Hükümet geçen yıl bütçede hedeften şaşmadı. 2004 yılı konsolide bütçe gerçekleşmelerine göre, hükümet, yıl başında belirlenen ancak daha sonra aşağı revize edilen rakaml..
KEY'de hesap tutmuyor Milyonlarca çalışanı ilgilendiren 'Konut Edindirme Yardımı' hesapları ile ilgili kafa karışıklığı sürüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) maaşlardan zorunlu kesil..
Bürokratik engel için rapor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ticaret ve yatırım sürecinde karşılaşılan sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin yer aldığı bir raporu Ekonomik ..
Emekli sağlığına 2 milyar dolar Emekli Sandığı'nın memur emeklileriyle dul ve yetimleri için yaptığı sağlık harcamalarının miktarı geçen yıl 2 milyar dolara yaklaştı.
Elektriğe Dünya desteği Elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesindeki bürokrasi açmazını Dünya Bankası çözecek. Özelleştirme ihalelerine büyük yabancı yatırımcıların da girmesini isteye..
'AIDS vergisi' ilgi görmedi Dünyanın ekonomik ve siyasi elitlerinin buluşma yeri Davos toplantılarında yoksul ülkelerin sorunları tartışıldı.
Karamehmet'e 'opsiyon' yok Yapı ve Kredi Bankası, Çukurova Holding'in bankaya 98.9 milyon dolarlık faiz taksidine karşılık verdiği Turkcell hissesinin, geri alım opsiyon hakkının kullanımıyla..
Mittal'in hedefi Erdemir'i almak Art arda yaptığı birleşme ve satın almalarla dünyanın en büyük çelik üreticisi olma yolunda ilerleyen Hindistan kökenli Mittal Steel şirketi, Ereğli Demir Çel..
Bakkallar Tekel için hazır Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, 18 Şubat'ta ihaleye çıkacak Tekel'in sigara fabrikalarına talip olduklarını belirterek, 2 yerli..
Digiturk ve Superonline'a teklif martta Digiturk ve Superonline'nın çoğunluk hissesinin satışı için çıkılan ihalede yarışacak 21 firma, pazartesi günü veri odasına alınacak. Yapı Kredi Yatır..
Serdengeçti yılın başkanı Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, İngiltere'nin ünlü dergisi Bankers tarafından 'Yılın Merkez Bankası Başkanı' seçildi. Jüri, enflasyon ve faizlerin düşürü..
Alo'da süreye göre fiyat Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kontör yerine abonenin konuşma süresine göre ücretlendirme yapılmasının daha esnek ücretlendirme olanağı sağladığını belirterek, Tür..
Benzin 2-4 kuruş zamlandı Benzinlerde rafineri çıkış fiyatının artırılmasından sonra, pompa fiyatları dün itibarıyla yüzde 0.8 ile yüzde 1.7 arasında değişen oranlarda yükseldi. Zammın parasa..
THY aynı hatta üç fiyat uygulayacak Türk Hava Yolları (THY), uçakla yolcululuğu daha geniş bir tabana yaymak ve kapasitesini optimal kullanmak amacıyla, 1 Şubat tarihi itibarıyla iç hatlarda ..
Uzanlara bir gıyabi tutuklama daha Daha önce İmar Bankası soruşturması kapsamında haklarında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Kemal, Yavuz ve Hakan Uzanlar için bir gıyabi tutuklama kararı d..
MTV bugün de ödenebilecek 2005 yılı motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) birinci taksit ödemeleri bugün de yapılabilecek.
'Seçim önemli adım' Başbakan Tayyip Erdoğan, dün katıldığı Davos Ekonomik Forumu sırasında Irak'ta yarın yapılacak seçimlerin demokratik olamayacağı yönündeki eleştirilerinin tonunu düşürürke..
Davos'ta ikili temas trafiği Başbakan Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomi Formu'na katılmak için gittiği Davos'ta liderlerle Irak'tan AB ve Kıbrıs'a, Güney Asya'daki tsunami felaketinden Afrika'nın..
Lula'ya 'hain' dediler Davos Forumu'nda işadamlarına ülkesindeki özel sektör-kamu ortaklığını anlatıp sosyal-politika dersi veren Brezilya'nın solcu lideri Luiz Inacio Lula da Silva...
Yunan amirali Atina'yı şaşırttı Geçen hafta Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özdem Örnek'in davetlisi olarak Türkiye'yi resmen ziyaret eden ilk Yunan Deniz Kuvvetleri Komutanı olan amiral A..
Protokol görüşmesi başlıyor Türkiye, Gümrük Birliği Anlaşması Ek Protokolü'nün Kıbrıs Rum Kesimi'nin de dahil olduğu 16 AB ülkesine uygulanması için müzakerelere sonunda başlıyor.
ABD helikopteri düştü Irak'ın başkenti Bağdat'ta OH-58 Kiowa tipi bir ABD askeri helikopteri düştü.
'İsrail savaş suçu işliyor' BM'nin insan hakları raportörü John Dugard, İsrail'in işgal altında tuttuğu topraklardaki Filistinli sivillerin evlerini yıkmasını 'savaş suçu' diye niteledi.
Turner: Fox Bush'un sesi ABD'nin ünlü haber kanalı CNN'in kurucusu Ted Turner, rakibi Fox televizyonunu Bush yönetiminin 'propaganda sesi' olmakla suçladı.
Zhao'nun ölüsü bile korkuttu Çin hükümeti, 17 Ocak'ta ölen Komünist Parti'nin eski genel sekreteri Zhao Ziyang'ın cenazesini nihayet bugün kaldırıyor.
Avustralyalı esir de evinde ABD'nin Guantanamo üssünde yargılamadan üç yıl esir tuttuktan sonra ülkelerine gönderdiği dört Britanyalının ardından, dün ülkesine dönen Avustralyalı Memduh Habib..
Hamas zafer kazandı İsrail'e düzenlenen birçok saldırıyı üstlenen Hamas örgütü yerel seçimlerde büyük başarı gösterdi.
Barzani: Kerkük'te taviz yok Ankara'nın Irak'ta seçimler öncesinde Kürtlerin Kerkük'teki gerginliği tırmandırmasına dikkat çeken uyarılarına karşılık geldi. Kuzey Irak'taki yerel Kürt hükümet..
Türkiye, Kerkük'te sonucu tanımayabilir Türkiye'nin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın son açıklamalarında, 'yeterince demokratik olmadığını' belirterek meşruiyetini sorguladığı yarınki Irak seçimi..
Yurtdışındaki Iraklı sandıkta Irak'ta yarın düzenlenecek genel seçimler öncesinde yurtdışında yaşayan Iraklılar için oy kullanma işlemi dün başladı. Çoğu Saddam döneminde yurtdışına kaçmış Ir..
Rice hedeflerini anlatacak ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'in ilk yurtdışı turuna Türkiye'yi de eklemesi, Washington'la ilişkilerinden sorunlar yaşayan Ankara'yı memnun etti.
Irak'tan çıkış stratejisi çizildi Bush yönetiminin başta askeri olmak üzere üst düzey yetkilileri, son dönemde Irak'ta yarın gerçekleştirilecek genel seçimler sonrasında daha uzun süre kalaca..
'Anne bak işkence yaptım!' Irak'ta çektiği fotoğraflarla Britanya askerlerinin en az Amerikalı meslektaşları gibi işkenceye nasıl bulaştıklarını gözler önüne seren İngiliz er Gary Bartlam...
CHP'de düello: Baykal-Sarıgül CHP'de liderlik yarışı Deniz Baykal ile Mustafa Sarıgül arasında geçecek. Zülfü Livaneli, aday olmayıp tarafsız kalacak. Hurşit Güneş de adaylıktan vazgeçti. Ku..
CHP'de karar verme günü CHP'de Deniz Baykal ile Mustafa Sarıgül'ün hesaplaşacağı 13. Olağanüstü Kurultay bugün toplanıyor. CHP'nin genel başkanının belirleneceği kurultayın ilk gününde bin 25..
İki günlük kurultay için sıkı önlemler alındı CHP lideri Deniz Baykal'ın çağrısı ile toplanan CHP tarhinin en kritik kurultaylarından biri olarak görülen 13. Olağanüstü Kurultay'ı bugün Ahmet..
Zülfü Livaneli ve Hurşit Güneş aday olmuyor CHP İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, kurultayda genel başkanlık yarışına katılmayacağını ve kendisini destekleyen milletvekilleri ve parti örg..
Cem: Yenileşme bekliyorum ABD'de tedavi gören eski Dışişleri Bakanı ve CHP'yle bütünleşmek için kendini fesheden Yeni Türkiye Partisi'nin (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem, kurultaya katılmak üz..
Financial Times: CHP çözülecek Britanya'nın Financial Times (FT) gazetesi, CHP kurultayı öncesi gelişmeleri değerlendirirken Deniz Baykal'ın yeniden seçilmesinin beklendiğini, ancak bu yöndek..
'Nükleer'e itiraz var Nükleer santrallara 7 milyon YTL ayıran hükümete bazı bilim adamları ve çevreciler bayrak açtı: Nükleer santral gereksiz. Yaban hayatı tehlikede. Çare doğal kaynaklarda.
Festivale katılan dondu! Bu festival çok üşüttü. Sivas Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kış Festivali etkinlikleri Kongre Müzesi bahçesinde başladı. Festivalde ilk olarak 15-16..
Davada Kıvrıkoğlu adı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (ÖKK) Gölbaşı'ndaki inşaat ihalesinde devletin 118.6 trilyon lira zarara uğratıldığı iddiasıyla açılan davanın sanıklarından emekli albay ..
Başkomiser eroinci çıktı Almanya'da 8.5 kilo eroinle yakalanan beş Türk'ten biri, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başkomiser İsa Taşpınar. Ortak operasyonla yakalanan Taşpınar izinde..
Eski bakan dolandırıcılık zanlısı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bursa polisinin, İstanbul, Ankara ve İzmir'i kapsayan eşzamanlı operasyonunda, eski devlet bakanlarından Saffet Sert'in de araları..
Yerel karadelikler 'Şampiyon' Kocaeli İç, dış, SSK ve vergi borçları nedeniyle 'karadelik' olarak nitelenen il ve büyükşehir belediyelerinin toplam borcu 10.2 milyar YTL'ye dayandı. İçişleri..
« » 1 2 3 4 5 6 7