29 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

29 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[Haber İzlenim - Selçuk Gültaşlı] Davos ne işe yarar? Sokaklar, rivayet doğruysa, ambalajlarından Davos toplantıları için çıkarılmış Audi, Mercedes ve Jeep’lerle dolu. Zaman zaman Mercedes'in..
AB’deki ‘Müslüman Türkiye’ tartışmaları dehşet verici Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) Genel Sekreteri Irene Khan, Avrupa Birliği'nde Türkiye'nin kimliğine odaklı tartışmaların kendisini dehşete ..
ABD, Avrupalı şirketleri uyardı: İran'dan uzak durun İran'a yönelik bir operasyon yapıp yapmayacağı tartışılan ABD'nin Avrupalı şirketlere Tahran'la iş yapmamaları konusunda baskı yaptığı öne..
Putin’in yanından ayırmadığı kefir, kolanın tahtına göz dikti İçerdiği birçok sağlık unsuru sebebiyle Kafkas halklarının yüzyıllardır uzun yaşam sırlarından biri olarak gösterilen ayran benze..
Procter & Gamble, Gillette’i 57 milyar dolara satın alacak Amerika Birleşik Devletleri kökenli, tüketim ürünleri alanında önde gelen uluslararası firmalardan Procter & Gamble (P&G), bir başka..
Enflasyon ve faizi yenen Serdengeçti, ‘yılın merkez bankası başkanı’ seçildi Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, İngiltere’nin ünlü sektör dergisi Bankers tarafından ‘yılın merkez ban..
Çukurova’nın Turkcell hissesi geri alım talebi reddedildi Yapı Kredi Bankası, Çukurova Holding’in bankaya 98,9 milyon dolarlık faiz taksidi borcunu ödemek için bankaya verdiği Turkcell hisses..
Teşvik çıkmadan temeller atıldı Hükümetin, yatırım ve istihdamı teşvik amacıyla Teşvik Yasası kapsamına 13 ili daha ekleyeceğini açıklaması, bu illerde yatırım hazırlıklarını başlattı. Yasa t..
Emniyet, İhale Kanunu yüzünden her hafta yakıt ihalesine çıkıyor Yeni Kamu İhale Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ve akaryakıt fiyatlarının serbest bırakılması kamu kuruluşlarında toplu akaryakıt..
Benzine 4 yeni kuruş zam yapıldı Benzinlerde rafineri çıkış fiyatının artırılmasından sonra, pompa fiyatları dünden geçerli olmak üzere yüzde 0,8 ile yüzde 1,7 oranında arttı.
THY, yurtiçi uçuşlarında 20 YTL daha indirim yaptı Türk Hava Yolları (THY), geçen aralık ayında iç hat uçuşlarında yaptığı indirimlere bir yenisini daha ekledi.
Bakkallar TEKEL’e talip Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, 18 Şubat’ta ihaleye çıkacak TEKEL’in sigara fabrikalarına talip olduklarını belirterek, 2 yerli, 1..
Yeminli gıda müşavirleri geliyor Türkiye’deki yaklaşık 400 bin gıda işletmesinin denetimini, veteriner, gıda ve ziraat mühendislerinin kuracağı şirketlerdeki "yeminli gıda müşavirlerinin’ üs..
‘İstihdamı artıran işadamının sigorta primleri ertelensin’ Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda, ‘iş ve çalışma hayatında karşılaşıla..
Motorlu Taşıtlar Vergisi bugün de ödenebiliyor 2005 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 1. taksit ödemeleri yarın da yapılabilecek. Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2005 yılı MTV 1. ..
100 şoförden sadece 15’inin psikolojisi normal Türkiye’de her 100 sürücüden 85’inin psikolojik olarak araç kullanmak için yetersiz olduğu ortaya çıktı.
Tarımın geleceğini akademisyenler belirleyecek Avrupa Birliği (AB) sürecinde en ciddi sıkıntının tarımda yaşanacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili sorumluluğu yüklenen Tarım ve Köyişleri Bak..
‘Bilişim çıraklarının sayısı 10 bine yükselecek Hükümetin ‘bilişim çırakları’ adıyla bin 20 eğitimli genci KOBİ’lerde istihdam edeceği projenin kapsamı genişletilecek. Edinilen bilgiye göre p..
İlkokullarda eğitim ABC’ye dönüyor Milli Eğitim Bakanlığı, yeni ilköğretim müfredatı çerçevesinde 57 yıllık okuma-yazma öğretim sistemini değiştiriyor.
‘Özel okullar devletin yükünü her yıl 160 milyon dolar azaltıyor’ Özel Okullar Birliği Başkanı Dr. Rüstem Eyüboğlu, özel okulların büyük sıkıntılar içinde olduğunu belirterek, KDV’nin düşürül..
Bakan Mumcu’dan Alevilere çağrı: Değişime açık olun Hatay Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) tarafından düzenlenen "Hz. Ali-Gadir Hum Bayramı ve Kardeşlik" konferansına katılan Turiz..
Yargıtay’ı, yığılan dosyalardan ‘istinaf’ mahkemeleri kurtaracak Her yıl artan dava sayısı nedeniyle tıkanma noktasına gelen Yargıtay’ı bu sıkıntıdan, yerel mahkemelerin kararlarını inceleyec..
Orman Bakanı Osman Pepe ‘entelektüel’ ormancı istiyor Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, bölge müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada, yeniliklere açık ve reformist ruha s..
Yaz kurak geçince Kızılırmak Nehri kurudu Kurak geçen yaz mevsimi sebebiyle Kapulukaya ve Yamula Barajları’nda tutulan su, Kızılırmak Nehri’ni kurutma noktasına getirdi. Suyu azalan nehirde b..
Hava sıcaklıkları 10 derece düşecek Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun güney ve batı bölgelerinde yarın kuvvetli lodosla birlikte beklenen sağanak yağışların oluşturacağı olu..
İznik çinileri Amerikan basınında New York Daily News gazetesi, Visual Arts Gallery'deki "İznik, Türkiye'den Efsane Seramikler: Yeniden Doğan Bir Sanat'' sergisini gezmenin, Osmanlı bahçeleri..
Sertifikasız gözlükçüler 6 ay kurs görecek Geçen yıl çıkarılan Optisyenlik Kanunu’yla üniversitelerin optisyenlik bölümü mezunlarının dışındaki kişilerin gözlükçülük yapması yasaklandı.
Suriye’de açılan Türkçe kursuna 400 kişi başvurdu Suriye’deki Türk Kültür Merkezi’nde "Türkçe kursu" açılacağı ve şu ana kadar 400 başvuru yapıldığı bildirildi.
Çocuk köyündeki taciz skandalı kayıp cep telefonuyla ortaya çıktı İzmir’in Urla ilçesindeki Barbaros Çocuk Köyü’nde yaşana cinsel taciz ve tecavüz skandalı, iki ay süren çok gizli bir operasy..
Tuncer Kılınç Paşa 150 bin dolarlık borcunu ödedi Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan davada, müteahhit Ali Osman Özmen'den 150..
Başkomiserin lideri olduğu uyuşturucu şebekesi çökertildi Almanya’nın Mönchen-Gladbach şehrinde Türk ve Alman polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda bir Türk başkomiserin yönettiği uyuşt..
Postacı kılığında evlere girerek hırsızlık yapan çete yakalandı İstanbul’da yakalanan 11 kişilik çetenin, gasp eylemlerini gerçekleştirirken ilginç bir yöntem kullandığı belirlendi. Önceden t..
[Haber İzlenim - Erdoğan Atılgan] Depremde bir sıcak pidenin bile değeri büyük Hakkari'de 25 Ocak'ta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin korkuları devam ediyor. Türkiye'nin en doğusunda..
Yeni kurulan çadırlar büyük depremin habercisi zannedildi Kızılay tarafından gönderilen kışlık çadırlar, Hakkari Şehir Stadı'nda kurulmaya başlandı. Ancak vatandaşlar çadırları yeni bir depre..
6,5 yaşında samanlıkta basılınca sigarayı bıraktım Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tütün kullanımına sınırlamalar getirecek yeni bir yasal çalışma yapıldığını anlatırken çocukluğuyla ilgili ilginç..
Kamhi suikastı sanığı: Saldırıyı devlet biliyordu İşadamı Jack Kamhi’ye yönelik suikast girişimi davasının sanığı Yaşar Polat, ‘saldırının her kademesinin devlet tarafından çok net bilindiğin..
Tüp bebek giderlerini devlet karşılayacak Normal yollardan çocuk sahibi olamayan ailelerin yaptıracakları tüp bebek tedavisi, zorunlu sağlık harcaması kapsamına alınıyor. Konuya ilişkin yasal..
Belediye, sahili halka açmak için Çakıl Gazinosu’nu yıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayan sahillerdeki kaçak yapı temizliği, ünlü mekanlarla devam ediyor. Eğlence dünyas..
6 PKK’lı tutuklandı Mersin'de gerçekleştirilen operasyonda bölücü terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyesi 6 kişi yakalandı.
‘Türkiye’de her üç kadından biri aile içi şiddet görüyor’ Kadın Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülen Metin, Türkiye’de her üç kadından birinin aile içi şiddete maruz kaldığı..
Camilerde Güney Asya için 6 trilyon lira toplandı Güney Asya’da tsunamiden zarar gören felaketzedeler için Diyanet İşleri’nin camilerde başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Cuma nam..
Yusuf İslam, depremzedeler yararına sahneye çıkıyor Yusuf İslam adını alarak 30 yıl önce Müslümanlığı seçen İngiliz şarkıcı Cat Stevens, tsunami kurbanları yararına gelecek hafta Endonezya’nı..
Arnavutluk’ta hayat dondu; 13 kişi öldü Arnavutluk’un kuzey ve kuzeydoğu bölgesinde etkili olan kar yağışında 13 kişi hayatını kaybetti. Köylerde hayatını kaybeden birçok kişinin defnedilemed..
İsviçreli baba ve oğulun kar hatırası İsviçre’de şiddetini arttıran soğuklar ve ona eşlik eden yoğun kar, şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici görüntüler de ortaya çıkarıyor. Bir baba ve çocuğu ..
Çürük dişlere hipnozla tedavi Fatma Güner iş kadını ve yıllardır diş tedavisi yaptıramıyordu. Tedaviler sırasında bayılıp kendinden geçen Güner’e, bilinçli hipnoz uygulanarak diş hekimine kor..
"Her çocuğun yaşama hakkı var" Acil müdahale ihtiyacı olan tüm bebek ve çocukların hayatının kurtarılması, sakat kalmalarının önlenmesi, anne ve çocuklarına gereken önemin verilmesi toplumun ..
Toplum holiganizmi onaylamıyor Süper Lig’in yeniden başlayacak olması tribünlerde teröre sebep olan holiganizmi yeniden gündeme getirdi.
Parayı veren otel, müziği çalar! Yeni telif hakları yönetmeliği, alış veriş merkezleri, oteller ve resturantlar ile müzik meslek birliklerini karşı karşıya getirdi.
Her istasyonda duran bir öykü vardır Bir beldenin hem en işlek hem de en tenha yerlerini doyasıya seyretmenin zevki ne uçak ne de otobüs yolculuğunda bulunabilir.
Eurovision’un en iyisi seçilecek Eurovision’un eski finalistlerinden 14’ü yeniden yarışacak. Tüm zamanların en iyi Eurovision şarkısı, ekim ayında Danimarka’da yapılacak yarışmada, izleyicile..
« » 1 2 3 4 5 6 7