28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rice şubatta Türkiye'de ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, göreve gelir gelmez ilk iş olarak aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 Avrupa ülkesini ve İsrail ile Batı Şeria'yı ziy..
Florida'da bir Türk katil ABD'nin Florida eyaletinde bir benzin istasyonunda çalışan bir Türk, teyzesinin kocasını öldürme suçlamasıyla atıldığı hapishanede boş durmayıp, bu kez teyzesiyle ik..
Hamas artık sandıkla içli dışlı Filistin güçlerinin Gazze Şeridi'nde konuşlandırılmasının ardından Filistin yönetimi ile İsrail arasında diplomatik ilişkiler yeniden başlarken dün Filistinlil..
Beytüllahim'in Milad'ı parladı İtalya'daki Çocuk Şarkıları Festivali'nde 'Beytüllahim'de bir Yıldız' şarkısıyla birinci olan 10 yaşındaki Milad Fatullah, Filistinlilerin yeni yıldızı.
Rum askere ceza verildi KKTC'nin Güney sınırındaki Kaymaklı'da nöbet tutan Türk askerini açtığı ateşle yaralayan Rum asker cezalandırıldı.
AKPM'de soykırım atağı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin 'zorla yerlerinden edilmiş ve etnik temizliğe maruz kalmış toplumlara ilişkin bir raporuna 'Ermeni soykırımı' ifadelerinin sok..
Fransa 'kur' yapacak Fransa, AB'ye üyelik sürecindeki çıkışlarıyla Türkiye'de bozulan imajını tamir etmenin derdine düştü.
Kıbrıs pastalı yaş günü KKTC lideri Rauf Denktaş, dün 81 yaşına bastı. Kuzey-Güney sınırlarını göstermeyen Kıbrıs adası şeklindeki pastasını kesen Denktaş, "80 yaş çok güzel.
'Sivrisinek kardeşliği' Türk-Yunan ilişkileri siyasi alanda 'fetret devri' yaşarken iki ülke güçlerini sivrisineklere karşı birleştirdi.
Ortadoğu'dan iki konuk Türkiye, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün ocak başındaki Ortadoğu temaslarının ardından İsrail Genelkurmay Başkanı Moşe Yaalom ile Filistin Başkanı Mahmut Abbas'ı ayn..
Sarıgül resmen aday Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin yarın başlayacak olağanüstü kurultayında genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal'ı TV'de..
Livaneli çekilme eğiliminde CHP'de muhalefetin adayı olarak öne çıkan İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, yarıştan çekilme noktasına geldi. Livaneli ve arkadaşları dün gün boyunca ve akşam ..
ÖDP'de de kongre heyecanı Özgürlük ve Dayanışma Partisi'ni (ÖDP), kongre heyecanı sardı. ÖDP'nin 4. olağan kongresi, 30 Ocak Pazar günü Ankara'da yapılacak. ÖDP Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu,..
Kurultay için bin 500 polis CHP'nin yarın Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda toplanacak ve bin 242 deleglenin katılacağı kurultayının dış güvenliğini bin 500 çevik kuvvet polisi, iç günvenli..
Sav baroya şikâyet edildi CHP Genel Sekreteri Önder Sav, avukatlık mesleğinin ilkelerine uygun tutum ve davranışlar içinde olmadığı iddiasıyla, Ankara Barosu'na şikâyet edildi. Şikâyet dilekç..
İzmir CHP'de mal kavgası CHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol, kendisine, "Onun gibi parayla siyaset yapmıyorum" diyen İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel..
Tüp bebek için sosyal güvenlik Çocuğu olmayan dar gelirli ailelerin yüksek maliyet nedeniyle başvuramadığı tüp bebek yöntemi, sağlık güvencesi kapsamında. Uygulamanın istismar edilmemesi için..
Muslukta 'tıss' sesine dönüş Bu kış yağmur ve kar yağışının sınırlı kaldığı İstanbul'da, barajlardaki doluluk oranı yüzde 50'nin altına düştü. Yaz ayları için kuraklık ve su kesintisi riskini..
İzmirli: Kayıklar mahalleye! Lodos ve yağış Ege ile Batı Akdeniz sahilini süpürdü. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde hortum oluştu. Antalya'da lodosla boyu 5 metreyi bulan dev dalgalar, dolgu..
Adın ne oğlum? Onun adı Yılmaz. Muhammet Kürşat Abdülkerim Saltuk Buğra Han Yılmaz! M.K.A.S. Buğrahan, Köksal ile Emine Yılmaz'ın oğlu olarak 1993'te dünyaya geldi. Ailedeki herkes, ilk torun..
Avrupa'yla uzay ortaklığı Türkiye, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile uzayda işbirliği kuruyor. Türkiye ile ESA arasındaki 'Dış Uzayın Barışçıl Amaçlarla İncelenmesi ve Kullanılması Konusunda İşbir..
Kiracılar dernek kurdu! Antalya'da 'Kiracılar Derneği' (Kira-Der) kuruldu. Dernek Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, kiracıların hukuki haklarını savunacaklarını, öncelikle İstanbul, Ankara, İzmi..
'Köy'de tacize 4 tutuklama Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde kalan bazı çocuklara 'cinsel tacizde bulundukları ve tecavüze yeltendikleri' iddiasıyla 4 kişi tutuklandı.
İzmit SEKA'ya yargıdan nefes Ankara 9. İdare Mahkemesi dün sabah, SEKA'nın akşam saat 18.00'de kapatılmasını öngören Özelleştirme Yüksek Kurulu kararının yürütmesini durdurdu. Mahkeme, idare..
'SEKA'da zarar büyük' Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yetkililerine göre Türkiye'nin ilk kâğıt fabrikası olan SEKA İzmit İşletmesi'nin kapatılma kararının ardında özelleştirilmeyen kuru..
'Şimdilik' kurtuldu Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararı uyarınca dün akşam saat 18.00'de kapatılması gereken SEKA İzmit Fabrikası 'şimdilik' kurtuldu.
Sendika: Kâr edebilir Selüloz-İş Sendikası Genel Başkanı Ergin Alşan, ÖİB Başkan Yardımcısı ve SEKA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Destan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.
Nükleer santralda düğmeye basıldı İki kuruma para İktidar, 2012'ye dek çalıştırmak istediği nükleer santral konusunda ilk somut adımı attı. 2005 yatırım programına alınan üç santral için Ele..
ABD'den 'altın' mektup Mahkemelerin kapatılması yönünde karar verdiği Bergama Ovacık Altın Madeni'nin açılması için ABD'nin devreye girdiği ortaya çıktı.
'Uyuduk, tekne Rodos'a gitmiş' Avusturya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Alaattin Çakıcı, yurtdışına çıkışıyla ilgili olarak, "Tekneden Kekova'da inecektim. Uyumuşuz.
Memur ceviz kırdı! Çivril ilçesine bağlı Gümüşsu beldesine giden Denizli Valisi Gazi Şimşek, AKP Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan ile diğer konuklara ceviz ikramı için memurlar seferber oldu..
Devlet 'ölüm'ü inceliyor Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, 21 yaşındaki Gökhan Belgüzar'ın 'işkence sonucu öldüğü' iddiasıyla ilgili gerekli inceleme ve araştırmanın yapılması için İstanb..
Hakkâri'nin 'artçı' isyanı Hakkâri'de geçen salı meydana gelen ve iki kişinin öldüğü depremlerin ardından dün kentte 'yardım' isyanı çıktı. Yeterli yardım göremediklerini ve kendilerine sağlı..
Uyuşturucuda 'rota' çelişkisi Avrupa Birliği'nin (AB) polis teşkilatı Europol, Türk mafyasının Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar olan bölgedeki uyuşturucu ticaretini denetimi altında tuttuğunu aç..
İHD: Yargısız infaz yapıldı İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkan Yardımcısı avukat Reyhan Yalçındağ, 19 Ocak 2005'te Şırnak'a bağlı Toptepe Köyü yakınlarında güvenlik güçleri ile girdikle..
RTÜK'ün mizah sınırı Toyota'nın Yaris model otomobili için hazırladığı reklam RTÜK'e takıldı. Merdivende asılı kalan adamı değil otomobilini kurtarmaya çalışan kadının yer aldığı reklamı yayı..
Meğer 'Ayşe'nin öyküsü yalanmış! Sokakta bulunarak koruma altına alınan kızın asıl öyküsü: Adı 'Ayşe' değil Leyla A., yaşı belirsiz ama 13 yaşında değil ve evli, evlatlık değil, annesi var...
Guinness bizim hayatımız Türkiye, Guinness Rekorlar Kitabı'nın abonesi olma yolunda. Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi, İTÜ Maden Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural'ın verdiği bilg..
'Türk'ün zinası', ABD ekranında! ABD'nin en çok izlenen siyaset içerikli dizisi 'The West Wing'de Türkiye'de zinanın idamlık suç olduğuna dair atıflarda bulunuldu. Dizinin önceki gün yayımlan..
Cruz'a kapkaç Ünlü İspanyol oyuncu Penelope Cruz, kapkaç kurbanı oldu. İnternetteki 'imdb' sitesinin haberine göre, koruması bulunmayan 31 yaşındaki güzel yıldız...
Tarihin en kötü hava tahmini Bugüne kadar yürütülen en kapsamlı iklim tahmini projesinde çıkan sonuç ürkütücü: Atmosfer sıcaklık 11 derece artabilir. Bu, şimdiye kadar bu konuda yapılan en yü..
Gelecek kaygısı! Dünya yüzünde sadece Uganda'nın Victoria Gölü kıyıları ile Ruanda çayırlarında yaşayan 'pabuç gaga'nın (Balaeniceps Rex), yok olma tehdidi altında olduğu açıklandı.
Tam sayfa 'Beni affet' ABD'nin Florida eyaletinde, iki hafta önce terk edilen erkek, gazeteye tam sayfa ilan vererek af diledi.
Canavarlar kırılıyor 'Tazmanya canavarı', yakında sadece bir çizgi film kahramanı olarak yaşayabilir. Avustralya'nın Tazmanya Adası'nda yaşayan tilkiye benzer yırtıcı hayvanların yüz kanseri ..
2 kapkaççının saldırısına uğradı İspanyol yıldız Penelope Cruz, Paris’te kapkaççıların saldırısına uğradı. 31 yaşındaki yıldız, Mercedes marka otomobilinin arka koltuğunda otururken iki kişi ..
İşte Erbil işte sitesi M. Ali Erbil, www.mehmetali.com adresiyle yayına başlayan internet sitesini dün Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen bir toplantı ile basına tanıttı. Erbil, eski fotoğra..
RTÜK’ün cezası tartışma çıkardı RTÜK’ün, binadan düşmek üzere olan bir adama yardım etmek yerine zarar görmesinden korktuğu arabasını kurtarmayı tercih eden kadının yer aldığı otomobil reklam..
11 bin kişi izledi Yılmaz Erdoğan’ın yazıp, Demet Akbağ ile başrolü paylaştığı ‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’ adlı oyun, bir rekora gidiyor. Oyun, bir aylık sürede 11 bin kişi tarafından izlendi. ..
Gerekirse oğlumun mezarını açtıracağım Gasp suçlamasıyla gözaltında tutulduğu Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği nezaretinde ölü olarak bulunan 20 yaşındaki Gökhan Belgüzar’..
Klerides’le aynı Nazi kampında esir kaldık İkinci Dünya Savaşı’nda Kıbrıs’ın Nazi işgaline uğramasını istemeyen Türk ve Rumlar, İngiliz ordusunda omuz omuza savaşmıştı. 9 bin Türk ve 19 bin R..
« » 1 2 3 4 5 6 7