28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Turkcell’den kablosuz internet Turkcell, kablosuz e-mail imkanı sağlayan ‘BlackBerry’ sistemi için Kanada merkezli mobil iletişim şirketi Research in Motion (RIM) ile anlaştı.
Kaçak cep telefonlarına ağır ceza Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Ömer Arasıl, mali değeri 2 milyar dolara ulaşan kaçak cep telefonu satışının mutlaka önlenmesi gerektiğini söyledi.
Mahkeme, İzmit Seka’nın kapatma kararını durdurdu Ankara 9. İdare Mahkemesi, İzmit Seka (Türkiye Selülöz ve Kağıt Fabrikaları AŞ) fabrikasının kapatılması yönündeki Özelleştirme Yüksek Kurulu..
Merkez Bankası kritik sınıra inince dolara müdahale etti 17 Aralık 2004 tarihindeki AB zirvesinden müzakere tarihi alınmasından sonra başlayan döviz arzındaki fazlalık, Merkez Bankası’nı alım..
Borsa banka hisseleriyle yine rekor kırdı Çıkışını sürdüren Borsa endeksi ise yüzde 0,91 prim yaparak 27 bin 302 puanla yeni rekor seviyesinden kapandı. Endeks, 27 bin 661 puan ile gün içi zi..
Dolar 1,6 YTL olmalı Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, genel trende bakıldığında dolardaki düşüş eğiliminin önümüzdeki dönemde de süreceğini; ancak yılın ikinci yarısında yu..
TMSF, yurtdışı yasağıyla 65 milyon dolar topladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Fon’a devredilen 22 bankaya bireysel ve ticari borcu bulunan toplam 25 bin kişiye Kasım’dan beri uygulanan yur..
Halis Toprak: TMSF ile yaptığım anlaşmada bana haksızlık yapıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konulan Toprakbank’ın eski sahibi Halis Toprak, bankanın off shore’undan grup şir..
Kredi kartına 3 taksitle tüp bebek imkanı doğdu Pahalı bir tedavi yöntemi olan tüp bebek uygulamasının, devlet hastanesinde taksitle yapılması dar gelirli çiftlerin umudu oldu.
Kapkaç kurbanları: Cezalar caydırıcı hale getirilsin Gaziosmanpaşa’da gaspçılar tarafından bıçaklanarak ölen Oğuzhan Baydak ile cep telefonu alındıktan sonra trenden atılarak ölümüne sebep ol..
Çocuk köyünde tacize çifte soruşturma Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nca dokuz yıl önce İzmir’in Urla ilçesinde kurulan Barbaros Çocuk Köyü’ndeki cinsel taciz iddiaları hakkında çift..
Yargıtay, bebeği ölüme terk etmeyi cinayet sayarak müebbet istedi Yargıtay, yasak ilişki sonucu doğan bebeğin, ağzını bantlayıp kışın sokağa bırakmak suretiyle ölümüne neden olan aile üyeleri..
Rektör Bernay, yolsuzlukla yargılanan bürokratı ihale komisyonuna almış Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay’ın, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile yargılanan bazı k..
Çakıcı avukatı ile ters düştü: Türkiye’yi AB’ye şikayet etmem Türkbank ihalesine fesat karıştırmak ve cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak suçlarından tutuklu yargılanan Alaattin Çakıcı, av..
Eski Aydınlıkçı Zileli: Perinçek ortaklık adı altında ‘söğüşlüyor’ İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in geçmişte de ‘ortaklık’ vaat ederek partinin yan kuruluşlarına destek sağladığı o..
Irak’tan Türkiye’ye sokulan silahlar Amerikan yapımı çıktı Mardin’de Irak’tan Türkiye’ye kaçak yolla getirilen Amerikan yapımı 46 adet silah ele geçirildi.
Öğrenciler ‘vaktim yok’ diye kitap okumuyor Hacettepe Üniversitesi’nin ilköğretim 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri üzerinde yaptığı ‘okuma alışkanlığı’ araştırmasında, ilköğretim öğrencilerinin y..
Milli boksör ringlere madalya ile döndü Atatürk Hava Limanı’nda güvenlik görevlisi olarak işe başlayan milli boksör Hürü Kale (25), ringlere madalya ile döndü.
Gelibolu Milli Parkı için 18 milyon YTL harcandı Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası Tarihî Milli Parkı’nın restore ve geliştirme çalışmaları tamamlandı.
Hakkari’de deprem gerginliği Hakkari’de salı akşamı meydana gelen ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan 5,5’lik deprem ilde gerginliğe yol açtı.
Vali Gürbüz: Özel çadır isteği sıkıntıya sebep oldu Hakkari Valisi Erdoğan Gürbüz protesto konusu olan çadırlarla ilgili olarak Zaman’a açıklamada bulundu. Şehre 1.000 çadır talebinde bulundu..
Başörtüsü sorunu Birleşmiş Milletler raporuna girdi Kadınların, başörtüsünden dolayı öğrenim ve çalışma haklarının ellerinden alınması Birleşmiş Milletler Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın ..
Başbakanlık yardım genelgesi gönderdi Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı kanalıyla valiliklere birer genelge göndererek Güney Asya felaketinde zarar görenler için Türkiye genelinde yardım kampan..
Kahramanmaraş’ın yapacağı yardım, yasa engeline takıldı Güneydoğu Asya’daki deprem ve tsunami felaketinde en büyük zararı gören Banda Açe ile kardeş şehir olan Kahramanmaraş Belediyesi’nin fe..
Emniyet, yurtdışındaki personelini artırmak amacıyla dil atağına geçti Emniyet Genel Müdürlüğü yurtdışında görev yapan personelinin sayısını artırmak için yabancı dil atağına geçti. Emniyet b..
Diyarbakır’da öğretmen bıçaklanarak öldürüldü Diyarbakır’ın Yiğityolu Köyü Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yapan Abdulcelil Aşçıoğlu (45), evinde bıçaklanarak öld..
11 banka ile 8 işyerini tarayan astsubaya 30 yıl hapis cezası Antalya’nın Manavgat ilçesinde astsubay kıdemli üstçavuş olarak görev yaparken, emrindeki erlerle birlikte banka şubelerini ve ba..
İşyerleri gece çalışınca BEDAŞ görevlilerinin güvenliği tehlikeye girdi Bazı işyerlerinin kaçak elektrik denetiminden kurtulmak için gece çalışması TEDAŞ ve BEDAŞ görevlilerinin güvenliğini t..
Otomobil reklamı 4 kanala ceza getirdi Merdivende asılı kalan bir adamı kurtarmak yerine arabasını kurtarmaya koşan bir kadının yer aldığı otomobil reklamı, 4 televizyon kuruluşuna ceza getir..
İnsan Hakları Başkanlığı, intihar eden gençle ilgili harekete geçti Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, İstanbul Bakırköy-Osmaniye Karakolu'nda gözaltında tutulduğu sırada intihar ettiği aç..
Kont Olaf, bu dünya sana da kalmaz!.. Yönetmenliğini Brad Silberling’in üstlendiği ‘Talihsiz Serüvenler Dizisi’nde, kötü adam Kont Olaf’ı canlandıran Jim Carrey’nin oyunculuğu görülmeye değer..
Yurdum ailesi, Barbunya Adası'nda Yurdum ailesinin reisi Kuddusi Yurdum, katıldığı bir yarışma programında ezberlediği kalori tablosunu saymaya başlar.
Annenin yokluğunu aşk doldurur mu? Haftanın bir diğer filmi, "Olga’nın Topuzu". Henüz 23 yaşındaki genç yönetmen Jerome Bonnell, büyük bir cesaretle, parçalanmış iç dünyaları perdeye taşıma..
Tacettin Dergâhı yeni bir çehreye kavuşacak İstiklâl Marşı’nın yazılışına tanıklık eden Tacettin Dergâhı, yeni bir çehreye kavuşacak.
Bağımsızlar geliyor! Bağımsız filmler, 4. "!f İstanbul Bağımsız Film Festivali" ile bu kez kendinden daha emin adımlarla geliyor. 17-27 Şubat arasında 43 filmin gösterileceği festival, geçen ..
Kayıp Nişanlı, Cesar ödüllerinde bulundu "Amelie"nin yıldızı Audrey Tautou ile yönetmeni Jeann-Pierre Jeunet’yi tekrar buluşturan "Kayıp Nişanlı" (A Very Long Engagment), 12 dalda Fransız Aka..
‘Yüzyılın Soykırımı’ ayın kitabı seçildi Okuma alışkanlığının gün geçtikçe yok olduğunu fark eden Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), şikayet etmek yerine yeni bir girişim başlatıyor.
Sarıgül, Baykal’ı televizyonda düelloya çağırdı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’nin yarın başlayacak olağanüstü kurultayında genel başkanlığa aday olacağını resmen açıkladı.
Muhalifler rüşveti iade eden Sav’ın peşini bırakmıyor CHP’li muhalifler, 3 Kasım seçimleri öncesinde Mamak İlçe Başkanlığı’nda meydana gelen rüşvet olayını örtbas etmekle suçladıkları Genel S..
Kurmaylarından Baykal’a garanti: En kötü ihtimalle 700 oy alırız CHP olağanüstü kurultayına saatler kala, muhalefet cephelerindeki hareketliliğin aksine Genel Merkez'de sükunet hakim. Baykal,..
Karayalçın: Tek çatı imkansız SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, solda tek çatı modelinin çözüm olmadığını söyledi. Karayalçın, "CHP’de yaşananlar da tek çatı altında toplanılamayacağını gö..
Fransa Meclisi’nden Türkiye’ye çıkarma Fransa, Türkiye tartışmasını sağlam temellere oturtmak amacıyla Türkiye çıkarması yapıyor. Fransa tarihinde ilk kez gerçekleşen bu düzeydeki temasa Ulus..
Sezer: CHP’nin sorunu ideoloji DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP kurultayında genel başkanlığa kim seçilirse seçilsin kargaşanın süreceğini savundu. Zeki Sezer, "Çünkü kim gelirse gelsin, diğ..
Tranfer istemiyorum sadece güvene ihtiyacımız var Beşiktaş’ta yeni dönem başladı. Vicente Del Bosque ile yollarını ayıran Beşiktaş, Rıza Çalımbay’ı göreve getirdi.
Yapacağımız organizasyonlar olimpiyatın kapısını açacak Merhum Sinan Erdem'den bayrağı devralan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı (TMOK) Togay Bayatlı, dünya spor kamuoyunda yaptığı ça..
Güneş: İyi başlarsak gerisi daha iyi gelir Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçını kazanıp, ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmak istedi..
Ze Roberto'da sona doğru Hakan Yakın’ı renklerine bağlayan Galatasaray, Bayern Münih’in Brezilyalı futbolcusu Ze Roberto’nun da transferinde sona geldi.
Galatasaray Konyaspor sınavında Galatasaray, ikinci yarının ilk maçını bugün deplasmanda Konyaspor’la yapacak. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde, Teknik Direktör Gheorghe Hagi yönetiminde yapt..
Daum: Anelka bize güç katar Almanya'nın Kicker dergisine röportaj veren F.Bahçe Teknik Direktörü Daum, sezon sonu bitecek sözleşmesiyle ilgili olarak, "İlk tercihim Fenerbahçe. Yakında görüşm..
FIBA Europe’da Fenerbahçe lider Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Ligi Europe'de mücadele eden Fenerbahçe basketbol takımı, A Grubu'nda 12. hafta maçları sonunda 20 puanla grup birinciliğini g..
« » 1 2 3 4 5 6 7