28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Internet basını ve eğitimi değiştirecek ABD'de yapılan bir araştırma, teknoloji uzmanlarının 10 yıl içerisinde internete karşı büyük bir terörist saldırının düzenlenebileceğine inandığını ort..
THY'den saate göre ücret Türk Hava Yolları'nca (THY), 1 Şubat Salı gününden itibaren iç hatlarda günlere göre farklı ücret sistemine geçileceği, saat bazındaki farklı ücret uygulamasının yayg..
Sayısal Loto 3 milyon'a koşuyor Sayısal Loto oyununda, 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin bu hafta, 3 milyon YTL'yi (3 trilyon lira) bulması bekleniyor.
Yağlı, tuzlu kavurma kalbin düşmanı Ülkemizde özellikle kurban bayramlarında hazırlanan ve tüm sıcak yemeklerde kullanılan kavurmanın kalp-damar hastalıklarına yol açan etkenlerin başında gel..
Keçi etinde 'deli dana' “Deli dana” hastalığının Fransa'da 2002 yılında kesilen bir keçide tespit edildiği bildirildi.
Unakıtan'dan vergide indirim sinyali Maliye Bakanı Unakıtan, vergide yeni bir indirime gidilebileceğini belirterek, özelleştirme uygulamalarına uluslararası ilginin yoğun olduğunu kaydetti.
AKP Hırıstiyan Demokratlara kabul edildi Avrupa Hıristiyan Demokratlar Partisi, AKP'nin üyelik başvurusunu değerlendirdi.
'ABD askerinin çekilmesi için erken' Başbakan Erdoğan, ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesi için erken olduğunu söylerken, Irak'taki seçimlerin demokrasiye geçişte ilk adım olarak nitelendiril..
'Rumların şantajına boyun eğilmemeli' Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt, uluslararası anlaşmalara aykırı olarak Avrupa Birliği'ne alınan ve bu çerçevede Kıbrıs'ta çözüme engel olan Rum..
Galata Köprüsü yarın gece trafiğe kapalı Galata Köprüsü, Eminönü-Kabataş raylı sistem açılış töreni nedeniyle yarın saat 22.00'den, Pazar günü saat 16.00'a kadar araç trafiğine kapatılacak.
Askeri liseler için 18 Şubat son gün Askeri liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu'na başvurular, 24 Ocak-18 Şubat 2005 tarihleri arasında ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine yapılacak.
'Kıbrıs'ı imzalayın, yoksa müzakere gecikir' Güney Kıbrıs'ta yayımlanan Fileleftheros gazetesi, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Ankara'ya, Gümrük Birliği Protokolü'nü şubat ayı sonuna kadar..
Vietnam'da kuş gribinden 10. ölüm Vietnam'da 32 yaşındaki bir erkek hastanın ölümüyle, bu ülkede bir aydan kısa bir süre içinde kuş gribinden ölenlerin sayısının 10'a yükseldiği bildirildi. Y..
Galata Köprüsü yarın gece trafiğe kapatılacak Galata Köprüsü, Eminönü-Kabataş raylı sistem açılış töreni nedeniyle yarın saat 22.00'den, Pazar günü saat 16.00'a kadar araç trafiğine kapatılac..
Baykal-Sarıgül baş başa Zülfü Livaneli CHP genel başkanlığına aday olmadı, Hurşit Güneş adaylıktan çekildi. Kurultayda, Deniz Baykal ve Mustafa Sarıgül genel başkanlık için yarışacak. Bayk..
Bir öpüşme 40 bin çeşit parazit yaratıyor İsveçli bilim adamları ağız ve diş sağlığına dikkati çekmek için ateşli bir öpüşmenin nelere mal olabileceğini açıkladı. ‘Fransız öpücüğü’ olarak adl..
Pandalara özel kan bankası Çin'de pandalar için ilk kan bankasının bu yıl açılacağı bildirildi. China Daily gazetesindeki haberde, araştırmacıların pandaların farklı kan gruplarını daha iyi i..
Irak savaşının perde arkası Günümüzden 25 yıl önce Amerika’nın Vietnam’daki My Lai katliamını ortaya çıkararak Pulitzer Ödülü’nü kazanan geçen yıl da Irak'taki Ebu Greyb hapishanesindeki işke..
3 yeni film gösterimde Jim Carrey - Meryl Streep'i biraraya getiren 'Talihsiz Serüvenler Dizisi'; Chicago Uluslararası Film Festivali'nden ödüllü 'Olga'nın Topuzu' ve Ferhan Şensoy'lu bir kom..
Hazine tahvil ihracına hazırlanıyor Hazine, Şubat ayında yurtdışı piyasalarda Eurobond ihracına hazırlanıyor. Tahvil ihracında vadenin 15 yıl olabileceği kaydedilirken, miktarın 800 milyon Eu..
'Türkiye'yle Gümrük Birliği Şubat'ta' Rum Yönetimi, Türkiye'nin, Gümrük Birliği anlaşmasını, aralarında Kıbrıs Cumhuriyeti'nin de bulunduğu 10 yeni Avrupa Birliği üyesiyle Şubat ayı içinde im..
Ankara'dan Kerkük için son uyarılar Irak seçimleri öncesinde Ankara, Kerkük konusundaki son uyarılarını yaptı. Dışişleri Bakanlığı, Irak'taki tüm gruplara ülkeyi iç çatışma ortamına sürükleye..
Livaneli de Güneş de aday değil Daha önce CHP Kurultayı için adaylıkları konuşulan Zülfü Livaneli ve Prof. Dr. Hurşit Güneş, genel başkan adaylığından çekildi.
Tsunami kurbanları için konser verecek Yusuf İslam adını alarak 30 yıl önce Müslümanlığı seçen İngiliz şarkıcı Cat Stevens, tsunami kurbanları yararına gelecek hafta Endonezya'nın başkenti Ca..
Zaha Hadid İstanbul'a geliyor Ünlü mimar Zaha Hadid, 3 Şubat'ta İTÜ Maçka Kampusu'nda bir konferans vermek üzere İstanbul'a geliyor. Garanti Galeri’de (GG) 30 Kasım–5 Şubat arasında gerçekleş..
Sayısal Loto yine devretti Sayısal Loto, geçen hafta yapılan çekilişinde 6 bilen bulunmadığı için 792 bin 541 YTL’lik ikramiyesini bu haftaya devretti. Milli Piyango İdaresi’nden yapılan açık..
Dünya Sinema Ödülü Rus filminin BBC Four'un 2005 yılı Dünya Sinema Ödülleri yarışmasında 6 aday arasında yer alan ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak' filmi ipi göğüsleyemezken, Rus yapı..
Kafaoğlu-Büke/edebiyatta simgecilik Haftalık Can Kitabevi etkinlikleri kapsamında 29 Ocak Cumartesi akşamı edebiyat eleştirmeni ve çevirmen Asuman Kafaoğlu-Büke simgecilik akımının sanat fels..
Naomi ayrılınca dergi kapağı değişti Ünlü top model Naomi Campbell, geçen yılın en çok satan albümüne imza atan Usher ile birlikte yer alacağı dergi kapağı çiftin beraberliği sona erince deği..
Onların isimleri 'marka' Ünlülerin gazete, dergi sayfalarında, televizyon ekranlarında, albüm kapaklarında rastlanan isimleri, iç çamaşırı, spor kıyafetler, mücevherat, parfüm ve daha nice ür..
Vietnam'da kuş gribinden 10. ölüm Vietnam'da kuş gribi bir aydan kısa birsürede 10. kurbanını aldı.
Çocuklar 'pasif içicilik' riski altında İngiltere'de Imperial College bilim adamları tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, sigara içilen evlerde büyüyen çocukların ilerleyen yaşlarda akc..
Uyusun da büyüsün ABD bilim adamları, “çocukların adeta bir gecede büyüdüğü” şeklindeki yaygın algılamanın doğru olduğunu belirttiler.
'Özelleştirmeye ilgi yüksek' Maliye Bakanı Unakıtan, özelleştirme uygulamalarına uluslararası ilginin yoğun olduğunu belirterek, 2004'te çok iyi bir bütçe performansına sahip olduklarını kayd..
'Türkiye cazibe merkezi oluyor' Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahenk, Türkiye'ye olan ilginin arttığını belirterek, özellikle otomotivde sektörün üretim merkezi haline geldiklerini söy..
Hazine Eurobond ihracına çıkacak Hazine, Şubat ayında yurtdışı piyasalarda Eurobond ihracına hazırlanıyor. Tahvil ihracında vadenin 15 yıl olabileceği kaydedilirken, miktarın 800 milyon Euro ..
Almanya'da Türk polis gözaltında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Almanya'da Türk ve Alman polisinin yaptığı operasyonda bir Türk başkomiserin yönettiği uyuşturucu şebekesinin ele g..
KDP: Kerkük'te taviz yok Kürdistan Demokratik Partisi bölgesel yönetim sorumlusu Neçirvan Barzani, Kerkük konusunda taviz vermeyeceklerini söyledi ve “Kerkük coğrafi ve tarihi olarak Kü..
Manisa'da zincirleme kaza: 5 ölü Manisa'nın Kula İlçesi yakınlarında meydana gelen zincirleme trafik kazasında 5 kişi öldü, 3'ü ağır toplam 39 kişi de yaralandı.
'Haluk Kırcı'dan haber yok' Haluk Kırcı'nın Türkiye'ye iadesi için Ukrayna'dan şu ana kadar herhangi bir cevap gelmedi.
Hitler'in son günlerini anlatan film Oscar adayı Bütün dünyanın '20'nci yüzyılın en dehşet verici kişiliği' olarak tanıdığı Adolf Hitler'in son günlerini anlatan "Der Untergang"(Çöküş) adlı f..
Topkapı Sarayı 1.5 milyon kişiyi ağırladı Osmanlı sarayının ihtişamına ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı Müzesi, harem dairesi ve hazine bölümüyle yine ziyaretçilerin birinci tercihi oldu. Ge..
Başbakan son anda vazgeçti Başbakan Erdoğan, 2 Şubat’ta İnönü Stadı’nda oynanacak yardım maçında 10 dakika oynaması için getirilen teklife ‘Hayır’ dedi.
Ülker'in intiharı: 62-69 Avrupa Ligi C Grubu'ndaki temsilcimiz, ikincilik için çekiştiği rakibine sürpriz bir şekilde yenilirken, ilk 16'ya girme şansını da tehlikeye soktu. Ülker, Serkan'ın ..
Turner: Fox TV Bush'un propaganda aracı Ünlü Amerikan haber kanalı CNN'in kurucusu Ted Turner, Fox televizyonunu Bush yönetiminin "propaganda sesi" olarak niteleyerek, Fox News kanalının arta..
İlişki bitti, kapak değişti Ünlü top model Naomi Campbell'ın, geçen yılın en çok satan albümüne imza atan Usher ile birlikte yer alacağı dergi kapağı çiftin beraberliği sona erince değiştiril..
Onlar birer marka Ünlülerin gazete, dergi sayfalarında, televizyon ekranlarında, albüm kapaklarında rastlanan isimleri, iç çamaşırı, spor kıyafetler, mücevherat, parfüm ve daha nice ürünün üz..
» 1 2 3 4 5 6 7