27 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

27 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
DYH ile TF1 işbirliği kararı aldı Doğan Yayın Holding ile Fransa’nın en büyük yayıncı kuruluşu TF1, Digiturk’ün çoğunluk hisselerinin satışı ihalesinde birlikte hareket etme kararı aldı. Bu k..
Türkiye: Çin'e karşı pazara sahip çıkalım 1 ocak 2005'den itibaren kotaların kalkması ile oluşan Çin tehdidine karşı Dünya Ticaret Örgütü nezdinde başlayan İstanbul Deklarasyonu hareketinin ü..
Turizm geliri rekoru: 15.9 milyar dolar Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), Türkiye'nin 2004 yılında toplam turizm gelirinin 15 milyar 887 milyon 699.5 bin dolar olarak gerçekleştiğini bildird..
2.5 milyon sürücüye trafik cezası sürprizi Ödenek yokluğundan gönderilemeyen trafik cezalarının yılbaşı itibarıyla gönderilmesi bir çok sürücünün, özellikle de taksicilerin başına dert oldu. ..
Komutandan ‘boya ihalesi’ telefonu Genelkurmay Askeri Mahkemesi’nde, Deniz Kuvvetleri eski Komutanı İlhami Erdil’in kızı ve eşiyle birlikte yargılandığı davada, tanık olarak dinlenen emekli T..
46 milyarı evlatlarımıza ödetiyorlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İSO Meclisi'nde sanayicilere içini döktü. Erdoğan, "Varını yoğunu ortaya koyup, ayakta durmaya çalışanlar varken, hortumcul..
Anlaşırsak Yapı Kredi satışını uzatabiliriz TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, ‘Koç Finansal Hizmetler ile bir ön anlaşma yapılması halinde Yapı Kredi Bankası’nın hisse satışının 31 Ocak sonrasına da..
Mucize yaratan ülkeler ligine girdi Bu yıl Davos, sıfırın altında seyreden soğuk ile diğer yıllardan farklı. Farksız olan ilk günden başlayan yoğun tempo. Alternatif zirve 1.6 trilyon dolarl..
İsviçreli bakan martta geliyor İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey’in Türkiye’ye yapacağı ziyaretin mart ayının ikinci yarısında gerçekleşeceği bildirildi.
ABD helikopteri düştü: Bir seferde 31 ölü Irak’ın batısındaki çöllük bölgede asker transfer eden ABD ordusuna ait bir helikopter düştü, 31 kişi öldü. Irak’ta bir defada en çok ABD’li canı ala..
ABD buz ülkesi ABD’nin kuzeydoğusunda günlerdir süren ve hayatı olumsuz etkileyen tipi sonunda durdu ancak ardında kalınlığı bir metreyi bulan kar örtüsünü bıraktı. Kar altında kalan araçlar ..
Rayda intihar girişimi toplu katliama döndü ABD’nin Los Angeles kentinde intihar etmek isteyen 26 yaşındaki Juan Manuel Alvarez’in cipini demiryolu rayları üzerinde durdurması sonucu iki yolc..
Sözde soykırım kitaptan çıktı Almanya’da sözde Ermeni soykırımı ifadelerini tarih müfredatına alan ilk eyalet olan Brandenburg Eyaleti, Türkiye’nin bastırması üzerine geri adım attı.
Bir yıl sonra ikinci ziyaret Türkiye'nin AB üyeliğine büyük destek veren Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, 15 ay aradan sonra Ankara’ya ikinci kez resmi ziyaret yapmaya hazırlanıyor. Geçen ..
Kıbrıs için üç aşamalı Rum-Yunan planı Kıbrıs’ta izlenecek politikayı saptamak için önceki gün Atina’ya gelen Kıbrıs Rum Cumhurbaşkanı Tasos Papadopulos, Başbakanı Kostas Karamanlis ve muhale..
Moskova’ya giderse tutuklanabilir Rusya, ‘Gaz Prensesi’ diye anılan Ukrayna’nın yeni Başbakanı Yulia Timoşenko’yla ilgili rüşvet dosyasının kapatılmayacağını açıkladı. Doğalgaz ihalesinde bir..
Irak’ta seçimin sadece adı özgür ABD Başkanı Bush, ikinci yemin töreninde despot rejimlere son verip tüm dünyada özgürlüğü yayacağını ilan ederken ABD işgalindeki Irak dünyanın en yasaklı seç..
Mariah Carey'nin albümü ertelendi Ünlü şarkıcı Mariah Carey'nin 'The Emancipation of Mimi' adlı yeni albümünün çıkış tarihi ertelendi.
Louvre'a İslam Sanatları bölümü Paris'in ünlü ve prestijli müzesi Louvre, görkemli bir İslam Sanatları bölümü açmaya hazırlanıyor.
2005'in ilk Arkitera Platformu Bursa'da Platform toplantıları 23 Ekim 2004 tarihinde Diyarbakır'da başladığı dokuz kentlik yolculuğuna Bursa'da devam ediyor. Kale Grubu sponsorluğunda düzenle..
Uzay yürüyüşü başarıyla tamamlandı Uluslararası Uzay İstasyonu'nun müretteatı uzay yürüyüşünü başarıyla bitirerek istasyona geri girdi.
Davos'ta Chirac'tan yardım çağrısı İsviçre'nin Davos kentinde gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu başladı. Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, işsizlikle mücadeleye öncelik verilmesini isterken, ..
Condoleezza Rice Senato'dan onay aldı ABD Başkanı George Bush tarafından ikinci dönem yönetiminde ABD Dışişleri Bakanlığı'na atanan Condoleezza Rice, Senato'dan onay aldı. Oylamada Rice'ın ba..
Schröder: Müzakereler 15 yıl sürebilir Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile yapılacak AB üyelik müzakerelerinin 10-15 yıl sürebileceğini söyledi.
Talat Brüksel'de destek aradı Avrupa Birliği yetkilileri ile görüşmek üzere Brüksel'de bulunan KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, temaslarını Avrupa Politika Merkezi'nde yaptığı konuşma ile nok..
Çocuk köyünde taciz iddiası İzmir'in Urla İlçesi'ndeki Barbaros Çocuk Köyü'nde kalan bazı çocuklara cinsel tacizde bulundukları öne sürülen 12 kişi gözaltına alındı.
Erdoğan'dan 'Ulusa Sesleniş' Başbakan Erdoğan, tüm vatandaşları bir kez daha, Güney Asya'daki felaketzedeler için açılan yardım kampanyalarına katkıda bulunmaya çağırdı.
« 1 2 3 4 5 6 7