27 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

27 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
106 yaşındaki şoför dinamizmiyle gençlere örnek oluyor Rize’nin Derepazarı İlçesi Çalışkanlar Mahallesi’nde yaşayan Recep Koçan adlı vatandaş, 106 yaşında olmasına rağmen sağlığından hiçbir..
TEMA Vakfı Artvin’de işsiz gençlere arıcılığı öğretecek TEMA Vakfı, Avrupa Birliği desteğiyle Artvin’deki işsiz gençlere arıcılığı öğreterek istihdam yaratacak. İş-Kur Aktif İşgücü Programlar..
Öğretmen ve memurlar yazışma kursu görecek Burdur'da görev yapan memur ve öğretmenler daha düzgün yazışma yapmak için kurs görecek.
Aşevine 2 bin 650 kilo et ve 2 bin 680 YTL bağışlandı Isparta Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aşevi'ne Kurban Bayramı'nda 2 bin 650 kilogram et ve toplam 2 bin 680 YTL..
Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nde görev değişikliği törenle yapıldı Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, Orman Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.
Başkan Varol: Maçlarda argo ve küfürlü tezahürat istemiyoruz Burdurspor Başkanı Baki Varol, taraftarın maçlarda küfür ve argo içerikli tezahürat yapmasına izin veremeyeceklerini söyledi.
Turizm ve bilişim Antalya’da buluşacak Antalya Expo Center'de 03–06 Şubat 2005 tarihleri arasında "Computech Communication KOBİ – Hotel Management 2005, (Uluslararası Bilgisayar –İletişim– İn..
Isparta’da ilköğretim okullarının su depoları dezenfekte edilecek Öğrencilere su ile bulaşan hastalıkların önüne geçmek için Isparta'da ilköğretim okullarının su depoları temizlenecek.
SDÜ, 34 öğrencisini eğitim için yurt dışına gönderiyor Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ) 34 öğrencisi, Erasmus Değişim Programı kapsamında yurt dışındaki üniversitelerde eğitim almak ü..
Özgen: Açıklanan tarım desteği, erken seçimin habercisi olabilir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tarım destekleriyle ilgili açıklamasını, 2005 yılı bütçesine göre sürpriz olarak değerlendire..
Başkan Kaptan, projelerini cep telefonunda saklıyor Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, teknolojiyi yakından takip ediyor. Başkan Kaptan, Afyonkarahisar ile ilgili 30 büyük proje..
Garanti Bankası, ITSO ile kredi anlaşması yaptı Garanti Bankası, KOBİ Destek Programı çerçevesinde başlattığı kredi atağına, Isparta Ticaret Odası (ITSO) ile yaptığı anlaşma ile devam etti.
ATSO Başkanı Özgen: Açıklanan tarım desteği, erken seçimin habercisi olabilir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tarım destekleriyle ilgili açıklamasını, 2005 yılı bütçesine göre sürpriz olarak..
Cep telefonuna gelen cevapsız çağrı yuva yıkıyordu Cep telefonuna gelen cevapsız çağrı az daha yuva yıkıyordu. Yeşilova ilçesinde oturan M.Y. eşi H.Y.'nin telefonuna gelen cevapsız çağrılar n..
Mağaza hırsızı, güvenlik kamerasına yakalandı Antalya'da bir konfeksiyon mağazasına giren hırsız, kasadaki cep telefonunu çalıp kaçtı. Mağazadan çıkarken çalışanlara selam vererek 'hayırlı iş..
CHP’li muhalifler mahkemeye gidiyor Antalya'da CHP'li muhalif delegeler, merkez ilçe başkanlığı yönetiminin değişmesi için imza toplamalarına rağmen olağanüstü genel kurul yapılmadığı gerekçe..
Tamince: Antalya’yı marka yapmak için çalışmalıyız Türk turizm sektöründe yer alanların dünyadaki rakip destinasyonlarla rekabet etmek yerine birbirlerinin eteğini tutup aşağı indirme telaşı ..
Alanya’nın seçtiği kardeş şehirler, gönüllü olarak tanıtım hizmeti veriyor Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Alanya'nın yurtdışı tanıtımlarında en büyük desteği kardeş kentle..
Burhan Kılıç: Meis’deki deprem Kaş’a maledildi Antalya'nın Kaş ilçesinde etkili olan depremle ilgili bölgede incelemelerde bulunan AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Burhan Kıl..
Toplu taşıma zammına yönelik tepkiler sürüyor Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan bir grup genç, toplu taşıma ücretlerine yapılan yüzde 33’lük zammı protesto etti.
Bayındırlık Bakanlığı mühendisleri afet eğitimine alındı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda görevli jeofizik, jeoloji ve inşaat mühendislerine yönelik ‘Deprem Mühendisliği ve Geoteknik’ konul..
Anadolu bozkırları yeşeriyor Orman sahalarının genişletilmesi amacıyla hazine arazileri ile bozuk devlet ormanlarının şahıslara ve kuruluşlara tahsis edilmesini öngören uygulamayla İç Anadolu..
Havaalanlarında kullanılan buz çözücü, Çankaya’da Çankaya Belediyesi, yol ve kaldırımları, havaalanlarında kullanılan pistlerin ve donmasını önleyen buz çözücüyle temizleyecek.
Aksiyon ve gerilim tiyatro sahnesinde Devlet Tiyatroları’nın aksiyon ve gerilimin iç içe geçtiği yeni oyunu ‘Ölümden Kaçış Yok’, 1 Şubat’ta seyirciyle buluşacak.
PTT’nin 48 yeni aracı hizmete girdi PTT hizmetlerinin süratli, verimli ve çağın gereklerine uygun taşıtlarla gerçekleştirilmesi amacıyla alınan 48 adet panel (T9) hizmet aracı Ankara Posta İş..
Merdiven altı imalathaneler sanayi bölgelerine taşınacak Binaların altlarında faaliyetlerini sürdüren imalathaneler, güvenlik ve çalışma koşularının iyileştirilmesi gibi gerekçelerle organize..
Özürlülerin rehabilite edileceği merkez yakında hizmete giriyor Gazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve beldedeki özürlü vatandaşların rehabilite edilip meslek sahibi olabilecekleri Gazi Bel..
Yapımına 12 yıl önce başlanan devlet hastanesi nihayet açıldı Yapımına 1993 yılında başlanan 150 yatak kapasiteli Bartın Yeni Devlet Hastanesi hizmete girdi.
Kral Nemrut'a ait 5 adet bronz heykel ele geçirildi Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptığı operasyonla Kral Nemrut’a ait olduğu belirlenen ..
Kar temizleme aracı Kartalkaya’yı ulaşıma kapadı Bolu’nun turistik merkezlerinden Kartalkaya’nın yolu, zincirsiz olarak çalışma yapan köy hizmetlerine ait kar temizleme aracı nedeniyle ulaşım..
Sincan’a 20 bin kişilik stad inşa edilecek Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, modern bir ilçe amaçladıklarını belirterek, Sincan'a 20 bin kişilik stad yapılacağını açıkladı.
Çankaya Belediyesi, Güney Asya için yardım topluyor Çankaya Belediyesi, Güney Asya’da meydana gelen deprem ve tsunami felaketinde mağdur olanlara katkı sağlamak amacıyla yardım kampanyası düz..
Teknolojik yenilikler gramofon sevdasının önüne geçemiyor Kimine yaşadığı sevdayı hayal ettiriyor, kiminin ifade edemediklerini dile getiriyordu gramofondan yükselen sesler.
TYB, ayın kitabı ve yazarını seçecek Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB), bundan sonra ayın kitabını ve yazarını seçeceği açıklandı.
Yaban koyunları bayram tebrik kartları ile tanıtıldı Konya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Kurban Bayramı dolayısıyla hazırlattığı bayram tebrik kartında yaban koyunlarını tanıttı.
Üniversiteli gençler, kimsesiz çocuklara abi ve ablalık yapıyor ODTU, Bilkent, Hacettepe, Gazi ve Ankara Üniversitesi’nde okuyan 90 kadar öğrenci, başlattıkları ‘Kardeşim olur musun?’ projes..
Geceliği 250 YTL’ye uyku bozukluğu merkezi açıldı Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Uyku Bozuklukları Merkezi açıldı.
Polis çocuklarının banka soygunu davası kararını Yargıtay onadı Karşıyaka’da, banka şubesini soyan ve bir polis memurunu şehit eden, 2'si polis çocuğu olan soygunculara verilen ceza Yargıtay ..
AB, proje gelirse Türk-Yunan dostluğunun gelişmesi için 15 milyon Euro verecek Avrupa Birliği (AB) Proje Ofisi, Türk Yunan dostluğunun gelişmesi için sivil toplum örgütlerinin proje üretmesin..
Bir günde üç kapkaç olayı gerçekleşti İzmir'de biri kadın 2 kişinin çantası, bir kişinin de cep telefonu kapkaç yöntemiyle çalındı.
Anadol: Kocaoğlu’nun Baykal’ı karşılayıp uğurlamaması büyük nezaketsizliktir CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, hafta sonunda yapılacak olağanüstü kurultay için ‘1 Mart tezkeresinin rövanşı ..
Dekan ve yönetim kurulunu istifa ettiren asistan ataması durduruldu Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Mühendislik Fakültesi’nde dekan ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesine sebep olan asis..
Çanakkale Belediyesi, yeni evlenen çiftlere kitap hediye edecek Çanakkale Belediyesi, yeni evlenen çiftlere, nikah törenlerinde, ‘Aşk ve Evlilik’ adlı kitabı hediye edecek.
Belediye zeytin satıp borçlarını ödüyor Aydın’ın Kuyucak İlçesi’ne bağlı Başaran Beldesi’nde belediye, borçlarını zeytin satarak ödüyor.
Menderes’i kirleten belediyeler hakkında yasal işlem yapılacak Aydın’ın Söke İlçesi Kaymakamlığı’nın, Büyük Menderes Nehri’ni kirleten belediyeler hakkında yasal işlem yapacağı bildirildi.
Evinde kurduğu küçük atölyeden üç kıtaya sabun ihracatı yapıyor Evinde kurduğu küçük atölyede tamamen doğal maddelerden, elle sabun imal eden Birkan Sunal, ürünlerini, iç piyasadan sonra şim..
CHP'de suikast polemiği kurultayın önüne geçti CHP lideri Deniz Baykal’a atfen basında yer alan "Ölümüm doğal yoldan olmayabilir." iddiasının yankıları sürüyor.
Futbolda şiddete karşı 23 milyon dolarlık Lütfen Futbol Federasyonu, futbolda şiddete karşı 'Lütfen' başlıklı kampanya başlatıyor. Federasyon Başkanı Levent Bıçakçı, "Amacımız taraftarlık duy..
Hazine'deki saat Müezzinoğlu'nun çıktı Hazine Müsteşarlığı'nda 46 yıldır muhafaza edilen altın kol saatinin, eski bakanlardan Ziya Müezzinoğlu'na Hazine Genel Müdürlüğü sırasında Ziraat Banka..
İnşaatla doğduk, turizme şantiye görmüş mühendis müdür isteriz MNG Holding'in Türkiye içi tur operatör şirketi Bentour'a 'şantiye' şartlı Genel Müdür aradığı gazete ilanı büyük dikkat çekti. ..
« » 1 2 3 4 5 6 7