26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rekabet Kurulu’ndan Göltaş ve Denizli Çimento’ya ceza yağdı Rekabet Kurulu, Antalya Bölgesi’nde çimento pazarında faaliyet gösteren toplam dört firma hakkında açılan soruşturmada, Göltaş Göll..
HSBC: Bombalı saldırının ardından işlerimiz açıldı HSBC Bank Türkiye Başkan Yardımcısı Mark McCombe, iki yıl önce bombalı araçlarla yapılan saldırının ardından işlerinin açıldığını, bankaya i..
Doğrudan gelir desteğinin 10 YTL’si şubatta ödenecek ‘Tarım Strateji Belgesi’ ile tarımsal destekleme politikalarını yenileyen Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, ‘Doğrudan Gelir Destekleri’nin dek..
Laboratuvarda doğru çıkmayan kozmetik reklamlarına ceza yağdı Reklam Kurulu, 2004’te reklam veren kuruluşlar ile örtülü reklam ve yayın yapan basın kuruluşlarına toplam 4 trilyon 902 milyar 9..
Çin ekonomisi 2004’te yüzde 9,5 büyüdü Son yıllarda üst üste büyüme rekorları kıran Çin ekonomisi 2004 yılında yüzde 9,5 büyüme gösterdi. Devlet İstatistik Bürosu Başkanı Li Deshui, düzenlene..
200 trilyon liralık kaçak elektriği kahramanlık marşıyla önleyecekler Kaçak elektrik kullananlardan geçtiğimiz yıl 105 trilyon lira tahsil edildi. Bunun 65 trilyonunu İstanbul Boğaziçi Elekt..
Hakkari art arda sallandı: 2 kişi öldü Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de iki ayrı ilde deprem meydana geldi. Hakkari’deki sarsıntılarda merkeze bağlı Kaymaklı köyünde kerpiç yapılı evin en..
Devlet, tahliye olan mahkûmları izleyecek Adalet Bakanlığı, cezaevinden çıkan mahkumların toplumsal hayata uyumunu kolaylaştırmak ve yeniden suça karışmalarını önlemek için yeni bir uygulama ..
Gözlük alamayan mahkûm, İnsan Hakları Başkanlığı’ndan yardım istedi Zonguldak Cezaevi’nde kalan bir mahkum, Ankara Numune Hastanesi’nden aldığı randevuya götürülmeyerek, tedavisinin aksatıldı..
Emniyet, çetelerle mücadelede ‘iletişimsizliğe’ dikkat çekti Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker gibi organize suç gruplarına yönelik operasyonlar gerçekleştiren, uyuşturucu ve mali suçlarla mücad..
MEB, öğrencilere Çanakkale’den sonra Sivas, Amasya ve Samsun’u gezdirecek Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle 2 bin öğrenci, 18 Mart Çanakkale Z..
Kore şehitleri unutulmadı Kore şehitleri, Türk askerlerinin de katıldığı Kumyangjang-ni Muharebesi’nin 54. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törenle anıldı.
Öğretmen kadrosu için başvurular bugün başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) alacağı 10 bin öğretmen kadrosu için başvurular bugün başlıyor. MEB, 10 bin kadroya, ilk atama, açıktan ve açı..
‘Pilot’ Oscar uçuşunda Merakla beklenen Oscar adayları açıklandı. Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi'nin bu yıl 77. kez vereceği Oscar ödüllerinde "The Aviator / Pilot" 11 dalda..
Semavî din temsilcileri barış için dua etti 3 semavi dinin temsilcileri dünyada kan ve gözyaşının dinmesi, afetlerin yaşanmaması için ‘barış duası’ yaptı. Din adamları, savaşların sona erdiri..
İşsiz kapıcılara AB parasıyla boya badana kursu verilecek Büyükşehirlerde doğalgazın yaygınlaşmasıyla apartmanların ısınma sorununun ortadan kalkması sonucu işinden olan kapıcı sayısı hızla a..
Kapkaççıyı linç edilmekten polis kurtardı Diyarbakır'da bir kadının çantasını alıp kaçmak isterken kendisini yakalayan kişiyi bıçaklayan kapkaççı, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi...
Yahya Demirel’e ‘Yurt dışına kaçma’ davasından tahliye El konulan Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in avukatlarının müvekkilleri hakkındaki iki ayrı tutuklama kararına yaptıkları it..
Bakanlık, hastanelerin devri için SSK’dan envanter isteyecek Sağlık Bakanlığı, SSK hastanelerinin Çalışma Bakanlığı’ndan kendi uhdesine geçmesinin ardından, işlemlere hız verdi. İllere ‘altya..
Emniyet’ten intihar olayıyla ilgili idarî soruşturma İstanbul Emniyet Müdürlüğü, üç gün önce gözaltındayken intihar ettiği ileri sürülen Gökhan Belgüzar’la (21) ilgili idari soruşturma başlat..
Manisa’da cam kıran öğrenciler beraat etti Manisa’nın Ahmetli ilçesinde Gazi İlköğretim Okulu’nun camlarını kırdıkları iddiasıyla yargılanan 5 öğrenci beraat etti.
Bakan Başesgioğlu eczacıları rahatlattı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 10 Şubat 2005’ten itibaren SSK’lılara da ilaç vermeye başlayacak olan eczanelerin, özellikle geri ..
Bank Ekspres davası ‘Neşter-2’ye takıldı Bank Ekspres davasının Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’ndeki temyiz incelemesi sırasında, "hakimler üzerinde nüfuz kullanma" suçunu işledikleri iddiasıyla h..
198 kişiyi gözaltına alan polis için suç duyurusu Ankara’da eylem yapmak isteyen gruba müdahale ederek 198 kişiyi gözaltına alan polis hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Adliyesi’ne..
Hacılar cennet bahçesinde namaz kılmak için yarışıyor Kutsal topraklarda bulunan yaklaşık 2,5 milyon Müslüman Kâbe'de veda tavafını gözyaşları içinde yaptı. Hacıların bir kısmı ülkesine dönme..
Medine'deki sellerde ölenlerin sayısı 29'a çıktı Medine'de sellerden ölenlerin sayısı 29'a çıktı. 20 yıl aradan sonra gelen şiddetli yağışların yol açtığı sellerde 17 kişi de yaralandı.
‘Başörtüsü’ yürüyüşçüleri Bolu’ya ulaştı İstanbul'dan 16 gün önce "Başörtüsüne Özgürlük'' yürüyüşü başlatan 5 kişi, 250 kilometrelik mesafeyi kat ederek Bolu'ya ulaştı.
Sahte elektrik tahsildarlarına dikkat İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, bazı kişilerin, kendilerini TEDAŞ görevlisi olarak tanıtıp abonelerden pa..
Almanya vizeleri artık randevu ile alınacak Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği, vize kuyruklarına son vermek amacıyla randevu sistemine geçiyor. 7 Şubat tarihinden itibaren uygulamaya başlanaca..
Sobanın yanında ısınan pil patladı Mersin'in Anamur ilçesinde, sobanın yanında ısınan ‘alkalin pil'le oynayan 12 yaşındaki çocuk, pilin patlaması sonucu ölümden döndü.
Bestekâr Teoman Alpay'ın bacağı kesildi Meşhur bestekâr Teoman Alpay'ın kangren olan sağ bacağı, Çanakkale SSK Hastanesi'nde, bir operasyonla dizinden kesildi.
‘Romatizma ilacı Vioxx, 88 bin kişinin ölümüne yol açmış olabilir’ Romatizmal hastalıklarda kullanılan Vioxx isimli ağrı kesici yüzünden Amerika’da en az 88 bin kişinin kalp rahatsızlığı ge..
Hindu ayininde izdiham: 200 ölü Hindistan’ın Bombay kenti yakınlarında düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı dinî törende çıkan izdiham sonucu 200 kişi hayatını kaybetti.
ABD’de bir şirket sigara içenleri işten çıkardı ABD’nin Michigan eyaletinde faaliyet gösteren Weyco Inc. isimli bir sağlık şirketi, sigara içip içmediklerini tespit etmek için uyguladığı test..
Mizahçıya, Papa’ya hakaretten ceza Polonya’da mizah gazetesi Nie’nin yazı işleri müdürü ve sahibi, Papa 2. Jean Paul’e hakaret etmekten 20 bin zloti (4 bin 900 Euro) para cezasına çarptırıldı..
Fedakârlık güzel şey; ama gerektiğinde hayır diyebilmeliyiz İnsan ilişkileri fedakar olmayı gerektiriyor. İyiliksever ve fedakar kişiler her zaman sevilirler ama böyle de olsa bu konuda da öl..
Organ bağışı için mutlaka ailenin de izni gerekiyor Son günlerde gündemi işgal eden organ bağışı konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığımız ortaya çıktı.
İyi edebiyat ‘endişe’den doğar Nurdan Gürbilek’in ‘Kör Ayna, Kayıp Şark’ı, 2004’ün en iyi kitaplarından biriydi. Yayın dünyasında, pek çok nitelikli yapıtın başına gelen şey, ne yazık ki, Gür..
Mesnevihan Şefik Can’ın cenazesi Konya’ya uğurlandı Önceki gün vefat eden Mesnevihan Şefik Can’ın naaşı, Şişli Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Konya’ya gön..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Bir kazak gibi sökülüyor: Aşkım, kimliğim, geleceğim Size bir iyi, bir de kötü haberim var, önce kötü haber: Film tam 180 dakika, yani 3 saat. İyi haber: ‘Ağlayan Çayır’ y..
Bir kazak gibi sökülüyor: Aşkım, kimliğim, geleceğim NİHAL B. KARACA Size bir iyi, bir de kötü haberim var, önce kötü haber: Film tam 180 dakika, yani 3 saat. İyi haber: ‘Ağlayan Çayır’ yery..
Suikast polemiği kurultayın önüne geçti CHP lideri Deniz Baykal’a atfen basında yer alan "Ölümüm doğal yoldan olmayabilir." iddiasının yankıları sürüyor.
Livaneli ile sürpriz görüşme yapacak CHP'de muhalif kanadın iki adayı Mustafa Sarıgül ve Zülfü Livaneli bugün sürpriz bir şekilde bir araya geliyor. Sarıgül, rakibi Livaneli’yi TBMM'deki odas..
Tanju Çolak moral verdi Bölge toplantılarının sonuncusu için Karadeniz’e çıkarma yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, eski milli futbolcu Tanju Çolak’ın desteğiyle moral buldu.
Livaneli, Baykal’ın sokağında konuşlandı CHP İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, kurultay hazırlıklarını daha organizeli sürdürmek için CHP Genel Merkezi'ne 50 metre mesafede büro açtı. Gen..
‘Hasan abi’ ara formülü suya düştü Muhaliflerin, kurultayı kazanmak için yürüttükleri ‘ortak aday’ çalışmaları da sonuçsuz kaldı.
Suçlanan YDK üyeleri oy kullanabilecek Çankaya İlçe Seçim Kurulu, kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri Cafer Dursun ve Engin Baba hakkınd..
Vetolu 2B Yasası’nı tekrar çıkaracağız Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ormanların vatandaşa devredilmesi halinde daha iyi korunacağını; ancak bunun için de Anayasa değişikliğinin şart olduğ..
CHP, Meclis’in Asya’ya yardım kampanyasına ilgisiz kaldı Güney Asya’da 200 binden fazla insanın ölümüne sebep olan deprem ve tsunami felaketinin ardından TBMM’de açılan yardım kampanyasında 2..
AKP’li Gündüz: Açe’de temsilcilik açmalıyız Başbakanlık’ın yardım uçağı ile Endonezya’nın Banda Açe bölgesine giden AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Parlamento’da, bölgede yaptı..
« » 1 2 3 4 5 6 7