26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SSK'lı hastaya iskontolu ilaçta sıkıntı başladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve ilaç sektörü temsilcileri arasında imzalanan protokol kapsamında 10 Şubat'a kadar ba..
Nakliyecilerden güvenlik resti Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Cahit Soysal, Irak yönetimince yatırım güvenliğinin garanti edilmesi halinde Türk girişimcilerin bu ..
35 bin Beko ürünü kül Koç Holding'in Büyükçekmece Gürpınar'daki BEKO A.Ş.'ye ait deposunda önceki akşam meydana gelen yangın yedi saatte söndürülebildi.
Türk havayolu pazarı Avrupa'da iştah kabarttı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler Türkiye'ye 'İkili anlaşmaları kaldırın. Havayolu pazarını üye ülke şirketlerine açın' baskısı uyguluyor. Bu dur..
Dünya liderleri bir kez daha Davos'ta buluşacak Siyaset ve ekonomi dünyasının önemli isimleri Dünya Ekonomi Forumu çerçevesinde İsviçre'nin Davos kentindeki yıllık toplantısında bir araya ge..
İmar'da Uzan da zarar görmüş Eski BDDK Başkanı Engin Akçakoca'nın, İmar Bankası'nın izinsiz Hazine bonosu ve tahvil satışında görevini ihmal ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, bankanın es..
Uyum için mali destek yağmuru Avrupa Komisyonu, mali yardımları etkili kullanan Türkiye'ye finansman desteğini artırıyor. Yürütülen ve kısa süre içinde başlayacak olan projelerin AB tarafında..
40 milyon dolar çöpe... Enerji Bakanlığı, ANAP döneminde kurulan mobil santralları pahalı oldukları için iki yıldır ya çalıştırmıyor ya da çok az çalıştırıyor. 2005'te de iki santral için gar..
Yarım yatırımlar tamamlanıyor Uygulanan ekonomi programına paralel olarak kamunun yatırımlarda yaşadığı tıkanıklığı aşmak için uygulamaya konulan 'rasyonalleştirme' poliktikası sonuçlarını ve..
Çin ekonomisinde büyüme hız kesmedi Çin ekonomisinin 2004 yılında yüzde 9.5 büyüdüğü açıklandı. Devlet İstatistik Bürosu Başkanı Li Deshui, 2004'e ilişkin verileri açıkladı. Li, gayrisafi yur..
Yukos'tan petrol üretimine fren Rus petrol şirketi Yukos'un ana üretim tesisi Yuganskneftegaz'ın satılmasının ardından şirketin petrol üretimini durdurduğu açıklandı.
Plastkart'a Fransız ortak Akıllı kart üreticisi Plastkart, kart üretiminde yüzde 30 pazar payı ile tüm dünyada lider durumda olan Fransız Gemplus ile ortak olmaya hazırlanıyor.
Yabancıdan 560 güne yoğun talep Hazine bugün yapacağı 8.9 milyar YTL tutarındaki ocak ayının en büyük iç borç ödemesi öncesi dün düzenlediği çifte ihalesinde toplam 7.6 milyar YTL borçlandı.
Dünya hâlâ dolar tutuyor Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Yönetim Kurulu üyelerinden Axel Weber, geçen yıl dünya çapında ABD Doları rezervlerinin nispi oranının arttığını söyledi.
Halis Toprak'ın yatına el konuldu Marmaris'te bağlı bulunan, Halis Toprak'a ait 'Prensess T' adlı tekneye, TMSF el koydu. TMSF yetkilileri, Yalancı Boğaz mevkiindeki marinada bağlı olan 'Pren..
Demirel'e hâkim inandı Hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulunmasına karşın Bulgaristan'da yakalanıp tutuklanan Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel'in Egebank davası kapsamındaki tutukluluğu ..
'Asker çekilemez' Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, uluslararası çevrelerde Türkiye'nin Kıbrıs'ta iyi niyet göstergesi olarak asker çekmesi yönündeki beklentilere set çekere..
Atina'ya Türk davası Yunanistan Yüksek Mahkemesi'nin, adının içinde 'Türk' kelimesi geçtiği için İskeçe Türk Birliği'nin kapatılması kararını onamasının ardından davanın Avrupa İnsan Hakları ..
Atina'dan Rum lidere tam destek Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Atina'da görüştüğü Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'den istediği tam desteği aldı.
Avrupa, Erivan'a bu kez sert çıktı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Dağlık Karabağ konusunda kullandığı üslubunu sertleştirerek, Ermenistan'ı 'işgalci' olmakla suçlayıp Azerbayca..
Yuşçenko'nun AB hedefi 2007 Ukrayna'nın Batı yanlısı yeni Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, 'adet yerini bulsun' diye eski 'büyük ağabey' Rusya'ya yaptığı bir günlük ziyaretin ardından soluğu d..
Kayıp 281 bin Endonezya'da tsunami nedeniyle ölenlerin sayısı 228 bine ulaştı. Bölgede toplam can kaybı 281 bin oldu.
'Annan fırsat kolluyor' AB Ortak Savunma ve Güvenlik Politikası Yüksek Sorumlusu Javier Solana, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın ilk fırsatta Kıbrıs'ta çözüm için yeni bir girişim başlatacağ..
Gül'ün ilk durağı Çin Şubat ayı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Türk diplamasisi için yoğun geçecek. 31 Ocak'ta altı günlük Çin seferine çıkacak olan Gül, 11 Şubat'ta da Afganistan'a giderek..
İsrail raylarla 'bağlayacak' İsrail, Filistinlilerin işgal altındaki Batı Şeria ile Gazze Şeridi arasında İsraillilere güvenlik tehdidi oluşturmadan seyahat etmeleri için demiryolu inşa etmey..
Gamalı haça iade-i itibar Hindular, 5 bin yıllık şans sembolleri 'gamalı haç'ı Nazi geçmişindeki kötü ününden kurtarmak için kampanya başlattı.
İzdiham'da 200 kişi öldü Hindistan'ın batısında 300 bin kişinin katıldığı dini tören sırasında meydana gelen izdihamda en az 200 kişi öldü.
Şiddetle seçime Irak'ta, 30 Ocak'ta yapılacak seçim öncesi şiddet durulmuyor. Direnişçiler, altı kentte 10 seçim bürosuna saldırdı. Bağdat'ta 11 polis çatışmada öldürüldü. Kaide, oy kullan..
Zarkavi: Sandığa giden kurşunu yer Irak'ta 30 Ocak seçimine sayılı günler kala tüm olağanüstü tedbirlere rağmen şiddet nefes aldırmazken, sandığa savaş ilan eden Kaide'nin Irak'taki şefi Ebu ..
Saddam'ı aratıyorlar Bush yönetiminin Saddam'ın devrilmesiyle Iraklıların özgürleştiği savına rağmen, Iraklıların işgalci güçler bir yana hâlâ kendi güvenlik güçlerinin işkence ve kötü muamel..
İtalya'da gerilla-terörist tartışması İtalya'da terörist olmakla suçlanan beş Kuzey Afrikalının davasında beraat kararı veren hâkim Clementina Forleo, kararın gerekçesinde, "Onlar te..
Rumsfeld'in örgütü gerçek ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) iki yıldır CIA'i baypas ederek yeni bir istihbarat birimi kurduğu ve pek çok ülkede gizli operasyonlar yaptığı yönündeki haberle..
'Bush'un tercihi diplomasi' ABD Başkanı George W. Bush'un nükleer silah elde etmeye çalışmakla suçladığı İran'a karşı askeri seçeneği göz ardı etmediğini söylemesinin ardından, Tahran'la Beya..
Esad: Moskova aktif olsun Rusya'yı ziyaret eden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Moskova'yı, Sovyet dönemindeki gibi Ortadoğu sorunlarının çözümü için daha etkin rol oynamaya çağırdı.
İstanbul'daki başbakanlık! Başbakan Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı müştemilatı olan eski Beşiktaş Kaymakamlığı binasında düzenlemenin tamamlanacağı şubat ayından itibaren, başbakanlık gör..
Ankara'nın gururu Ateş Dışişleri Bakanlığı, CHP Milletvekili Abdülkadir Ateş' in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Siyasi İşler Komisyonu Başkanlığı'na seçilmesini, Türkiye'nin AKP..
Gözaltında ölümü Adli Tıp çözecek Bakırköy'de polis tarafından gözaltına alınan 20 yaşındaki Gökhan Belgüzar'ın nezarethanede ölümüyle ilgili soru işaretleri netlik kazanmadı.
MEB öğrenciye Çanakkale'yi gezdiriyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) arasında 17-19 Mart 2005 tarihleri arasında Çanakkale'ye eğitim gezisi düzen..
Baykal'a karşı tek aday için son gün Günay: Tek aday şart CHP'de dün Ertuğrul Günay, İstanbul'da Mustafa Sarıgül ile buluştu. Günay, "Muhalefet, Deniz Baykal'ın karşısına tek adayla..
Atışmaya devam Sarıgül, "Kurultayda, ABD'ye kimin niye gittiğini göstereceğim" dedi. "Kaçtığı yere dek kovalarım" sözüne Baykal'ın yanıtı: "Beni ..
'Belgeleri açıklayacağım' Son bölge toplantısını dün Kayseri'de yapan Mustafa Sarıgül, bugüne kadar partinin zarar görmemesi için sakladığı bazı belgeleri, kurultayda açıklayacağını söyledi.
Sarıgül destek turuna çıkıyor Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP genel başkanlığına adaylığını açıklamadan önce muhalefet gruplarının lider ve önde gelen isimleriyle görüşerek, deste..
Dursun ve Baba kurultay delegesi Mustafa Sarıgül lehine oy kullanmaları için bir Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesine rüşvet teklif etmek suçlamasıyla tedbirli olarak disiplin kuruluna verile..
Erdoğan eli boş gitmiyor Güney Asya ülkelerine yapacağı ziyaret öncesinde, Dolmabahçe Sarayı'nda işadamlarıyla bir araya gelen Başbakan Erdoğan bağış topladı. Tuncay Özilhan, Abdülkadir Konuk..
Ayşe özgürlüğe firar etti Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde küçük yaşta evlatlık verildiği Hayriye Bıçak tarafından yıllarca bir eve kapatılan ve soyadını bile bilmeyen 13 yaşındaki Ayşe, kaçıp ..
Hakkâri beşik gibi sallandı: İki ölü Hakkâri, dün en büyüğü Richter ölçeğine göre 5.5 olan depremlerle sallanırken enkaz altında kalan iki kişi öldü.
Yardımı unuttular TBMM'de Güneydoğu Asya'da meydana gelen deprem ve tsunami nedeniyle milletvekilleri ve çalışanları arasında başlatılan kampanyada, 280 bin 635 YTL ve 40 YKR tutarında yardım..
Feyzullah Arslan döndü Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcülüğü görevini yürütürken Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Feyzullah Arslan, eski görevine döndü.
Kartal siyasi mülteciymiş Almanya'da gözaltına alınan PKK/Kongra-Gel Başkan Yardımcısı, eski DEP'li Remzi Kartal'ın 1994'ten beri Belçika'da 'siyasi mülteci' statüsüne sahip olduğu ortaya çık..
Vize kuyruğu kalmayacak Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, büyükelçilik önündeki uzun kuyruklar ve gece beklemelerinin önüne geçmek için 10 Şubat'ta randevulu sisteme geçiyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7