25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Filistin’de uzlaşma umudu belirdi: Silahlı gruplar saldırıları durdurmayı kabul etti Filistinli silahlı grupların, Filistin’in yeni Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la varılması beklenen nihai at..
Peres: İran konusunda Amerika’nın izindeyiz İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, "İran'ın nükleer niyetleri konusunda ABD'nin izinden gideceklerini" söyledi.
‘Özgürlük isteyen Bush baskıcı liderleri ağırlıyor’ Amerikan Newsweek dergisinde yayımlanan bir yorumda, "dünyada özgürlük" çağrısı yapan ABD Başkanı George W. Bush’un, baskıcı rejim liderler..
Kıbrıslı Türkler yıllar sonra AKPM toplantısına katıldı KKTC'den milletvekilleri, yıllar sonra ilk kez Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) genel kurul toplantılarına katıldı.
Genel müdürümüz CIA ajanı çıktı Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, Amerika’da aldıkları marketler zinciri ‘Hit or Miss’in genel müdürünün Amerika Merkezi Haberalma Örgütü ..
‘Müzakerelere hazırlık yetersiz olursa AB süreci uzar’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Birliği’nin 3 Ekim’de resmen başlatmayı kararlaştırdığı üyelik g..
Türkiye, Suriye’ye demiryolu teknolojisi satacak Suriye Demiryolları İdaresi, özellikle son bir yılda kazalarıyla gündeme gelen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nı (TCDD) örnek aldı.
İTO, bin işletmeyi ihracatla tanıştıracak İstanbul Ticaret Odası (İTO), daha önce hiç ihracat yapmamış küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri ihracatla tanıştırmak için yeni bir proje başlatt..
Esnaf, Halk Bankası’nın yüzde 30’una talip Halk Bankası’nın özelleştirmesinde ‘blok satış’ için talipliler konuşulurken, bankanın en büyük kredi müşterilerinden biri olan Türkiye Esnaf Kefale..
Zeytinoğlu TMSF’yle anlaştı Batık Esbank’ın hakim ortağı Zeytinoğlu Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile anlaşma imzaladı.
Tüketici güveni, AB müzakere tarihi ve dövizdeki düşüşle arttı Ekonomide geçen yılın ikinci yarısından itibaren başlayan soğumanın aralıkta gücünü yitirdiği gözlendi.
Bankalar Birliği: Havale ve EFT ücretleri sınırlandırılamaz Türkiye Bankalar Birliği Araştırma ve Bankacılık Grup Başkanı Abdullah Taşçıoğlu, kamuoyunda tepki çeken bankaların havale, EFT gib..
150 yeni liraya kadar havale ücreti alanlar var Ziraat Bankası: 100 YTL’ye kadar olan havalelerden 4,50 YTL ücret alınırken, bunun üzerindeki işlemlerden 10 YTL tahsil ediliyor.
Genç patronlar, KOBİ’lerin bilişim yatırımını artırdı Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,5’ini oluşturan yaklaşık 1 milyon Küçük ve Orta Boy İşletme (KOBİ), bilişime her geçen gün daha fazla ..
Kameralı cep telefonları, düğün fotoğrafçılarına darbe vurdu Kameralı cep telefonlarının yaygınlaşması düğün salonlarında fotoğraf çekenlerin işini sekteye uğrattı.
Doğan-Ciner polemiği devam ediyor Sabah Grubu patronu Turgay Ciner’in, "Doğan ile her platformda teke tek tartışmaya hazırım." çağrısına Doğan Grubu patronu Aydın Doğan’dan cevap geldi: "Muha..
Polis zanlı avukatını, mesafe ve ulaşım hesabına göre bekleyecek Danıştay, Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yönetmeliği’ndeki bazı ifadeleri iptal etti. Buna göre zanlının sorgusuna kat..
TEM şubelerinde ‘Acil Müdahale Timi’ kuruluyor Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ilde bulunan Terörle Mücadele şubelerini yeniden yapılandırıyor.
Kazada ölüme sebebiyet veren komiser tutuklandı Önceki gün içkili eğlence dönüşü İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde trafik kazası geçiren Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Başkomis..
Vali Yıldırım: Cenazeyi siyasî şov aracı yaptılar Siirt Valisi Murat Yıldırım, terör örgütü PKK üyesi 2 teröristin cenazelerinin bazı siyasiler tarafından istismar edildiğini söyledi.
Restorasyon bekleyen müze parasızlıktan kapalı tutuluyor Bursa’da ecdat yadigârı eserler arasında önemli bir yere sahip olan Türk İslam Eserleri Müzesi, ödenek yetersizliği yüzünden kapalı tu..
Yerli turistler müzelere ilgi göstermiyor Türkiye'nin tarihî ve kültürel değerlerinin sergilendiği müzeleri daha çok yabancılar geziyor.
Cezaevi bebeği Gülşah’ın hayat hikâyesi film gibi Nurulhak, İntisar ve Nurcihan Saatçioğlu kardeşler, başörtüsü eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 1999 yılında hapis cezasına çarptırıldı...
Milli Eğitim, öğretmenlere bilgisayar verilmesine 'şahit' olacak Milli Eğitim Bakanlığı ‘her öğretmene laptop (dizüstü bilgisayar) verilmesi' projesinde devreden çıktı.
Karadeniz’in değerleri tabanca adlarında yaşıyor Karadeniz Bölgesi’nde yöresel değerler, tabanca isimleri ile yaşatılıyor. Bölgede kurulan 7 silah fabrikasında üretilen tabancalara; Zigana, F..
Karakış Doğu’da hayatı dondurdu Yoğun kar yağışı ve tipi yurdun büyük bölümünü etkisi altına aldı. Özellikle Doğu, Orta Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde hayatı felç eden şiddetli kar yağışı ..
Meteoroloji, sel baskınlarına karşı uyardı Doğu ve Orta Anadolu karakışa teslim olurken, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, batı bölgelerini kuvvetli lodosla birlikte etkili olacak sa..
Buzlu yollar can pazarına döndü: 10 ölü, 81 yaralı Konya’da ve Malatya’da buzlanma sebebiyle meydana gelen iki ayrı trafik kazasında, 6’sı aynı aileden toplam 10 kişi hayatını kaybetti, 50 ki..
Aç kurtlara karşı sürek avına çıkıyorlar Ağır kış şartları kırsal kesimde zorlukları beraberinde getiriyor. Muş'ta köylüler, aç kalan kurtların hayvanlarına saldırması üzerine yoğun bir mücad..
Kutsal topraklardan ilk hac kafilesi gözyaşları ile döndü Hac ibadeti için kutsal topraklarda bulunan Türk hacılar, Türkiye'ye dönmeye başladı.
Açeliler yardıma gelen Türklere Osmanlı para ve takılarını gösteriyor Tsunami felaketinin yaşandığı Endonezya’nın Sumatra adasındaki Açe halkı, karadan sadece Türklerden yardım alıyor.
Açe için toplanan yardım miktarı 1 trilyon lirayı aştı Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinden etkilenen ülkelere yardım ama..
Fethiye, kuş cenneti olacak Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş, Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu ile kaymakamlığın işbirliği sonucu hazırlanan ‘sulak alan ve kuş cenneti projesi..
Taksiciler, felaketzedeler için taksimetre açacak Antalyalı taksiciler, taksimetrelerini bir günlüğüne Güneydoğu Asya’da meydana gelen deprem ve tsunami sonucu hayatını kaybedenlere yardım iç..
Hazır kıyma yasağı uygulanmıyor Denetimlerin zayıflamasıyla hazır kıyma yeniden raflarda boy göstermeye başladı. Pek çok kasap ve market yasak olmasına rağmen hazır kıyma satmaya devam ediyor..
Serbest eczaneden alınan ilaç 300 trilyona mal olacak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) serbest eczanelerden ilaç alımı nedeniyle ortaya çıkacak ek maliyetin 300 trilyon lira civarında gerçekleş..
Lösemi hastası küçük Esin sonunda Almanya’ya gitti Lösemi hastası Esin Köse, tedavi amacıyla ailesiyle birlikte Almanya'ya gitti. Atatürk Hava Limanı'na sedye ile getirilen Esin'in (8) babası..
SSK’lı anne adayları doğumlarını özel hastanelerde yapabilecek SSK’lı anne adayları sevk için uğraşmadan doğrudan SSK ile anlaşmalı özel hastanelerde çocuklarını dünyaya getirebilecek. Daha ö..
Oyuncaklardaki tozda astım riski... Oyuncaklardaki tozun, çocuklarda astıma yol açtığı, büyük şehirlerde yaşayan çocukların astıma yakalanma oranının, kırsal kesimdeki çocukların yakalanma or..
Kadınlarda histeri riski daha yüksek Histerinin gelişmekte olan ülke insanının hastalığı olduğu ve ergenlik sonrasında kadınlarda erkeklere oranla 20 kat fazla görüldüğü belirtildi.
Son Mesnevihan Şefik Can Hoca, Mevlâ’ya kavuştu Mesnevihanlık geleneğinin son halkası Şefik Can Hoca, önceki gece İstanbul Suadiye’deki evinde vefat etti.
Ömrünü Mevlânâ ve Mesnevî’ye adamıştı Hazreti Mevlânâ'nın en meşhur eseri Mesnevî'yi, yetkin İslâmî ve tasavvufi bilgisiyle açıklayıp şerheden ve bu hizmetiyle ‘mesnevîhanlık' geleneğine, bil..
Orfeon, 10. yaşını kutluyor Orfeon Oda Korosu, 10. yaşını özel bir konserle kutluyor. 1994 yılında, değişik meslek dallarına mensup gençler tarafından oluşturulduğunda, Orfeon Oda Korosu için..
Ankara’yı karıştıran ‘suikast’ iması Başkent Ankara, dün ilginç bir iddia ile çalkalandı. Söylentilere göre, önceki gün Denizli’de CHP delegeleri ile bir araya gelen Deniz Baykal, Türkiye’de ..
Baykal yandaşları ile karşıtları atıştı 29 Ocak’taki kurultaya yaklışılırken CHP’de tansiyon artıyor. CHP lideri Deniz Baykal’ın da katıldığı Uğur Mumcu’yu anma töreninde taraflar arasında ge..
Kurultay için geri sayım başladı, saflar netleşiyor Hafta sonunda yapılacak olağanüstü kurultaya sayılı günler kalırken, CHP’de saflar netleşiyor.
Atatürk aday olsa Baykal ona da bir bahane bulur CHP, hafta sonu gerçekleştirilecek olağanüstü kurultaya hazırlanırken, muhtemel adaylardan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Genel Başka..
Kandilli, Erdoğan’dan uzay teknolojisi istedi Başbakan Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde deprem brifingi aldı.
'Ağustos ayında ceketimi alıp evime dönmeliydim' Bazı yöneticiler 28 Ağustos’ta Petre’yi oynatmamamı söyledi. Beni ne Gürsoy ne de başkası getirdi. Beni kariyerim getirdi. Bardak doldu taşm..
Benim için kral diyorlar parasız kral olur mu? Galatasaray’ın 100. yılında bu tür olayların yaşanmasının hoş olmadığını ifade eden Hagi, "Ben sadece teknik olarak konuşuyorum. Takımla ilgili..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8