25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Komutanlık müteahhidini rüşvet tahliyesi kurtarmadı Genelkurmay Askeri Mahkemesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Gölbaşı'ndaki inşaat ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan davada s..
SAMSUNG D500 Özellikle iş yaşamına yönelik dizayn edilmiş olan Samsung D500 ! Bonus Card Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
Uzan: Suçu üstlenin çocuklara biz bakarız Uzanlar'ın İmar Bankası davasından kurtulmak için tutuklu yargılanan eski yöneticilerinin ailelerine "suçu üstlenin" teklifi yaptığı ortaya çıktı. Ce..
Yabancıların YTL tahvili havada gidiyor Yabancı kurumların YTL cinsinden tahvil ihracı 805 milyon YTL'ye (598.9 milyon dolara denk geliyor) ulaştı. Uzun vadeli ve sabit kuponlu YTL cinsinden ..
Turuncu başkanın başbakanı oldu Ukrayna’nın pazar günü yemin eden Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, yakın müttefiki Yulia Timoşenko’yu başbakanlık görevine atadı.
Ankara Anlaşması’nı ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ne de uyarlayın Brüksel’deki 17 Aralık Zirvesi’nde Kıbrıs Rum Kesimi nedeniyle Türkiye ile AB arasında yaşanan zorlu pazarlıklar arasında önemli yer tu..
Bremen Müslümanı Almanya’nın Delmenhorst Kenti’nde Kurban Bayramı nedeniyle şölen düzenlendi. Bremen Müslüman Gençler Derneği tarafından Delmeburg salonunda yapılan şölene 300 kadar kişi katı..
Türkiye aşığı arkeolog Friendly öldü Bir ‘Türkiye aşığı’ olarak tanınan ve Side’deki Apollon Tapınağı’nın ortaya çıkarılıp restore edilmesinde büyük pay sahibi olan Amerikalı amatör arkeolog ..
Kerkük’e 180 bin Kürt taşınacak Kürdistan Yurtsever Birliği lideri Celal Talabani, Bağdat’ta Irak yöneticilerinin yanı sıra, ABD ve İngiltere büyükelçisinden, oy kullandırmak üzere, Kerkük’e ..
Yuşçenko’dan ilk ziyaret Rusya’ya Ukrayna’da aylar süren kritik Devlet Başkanı seçimlerini kazanarak önceki gün göreve başlayan turuncu muhalefetin lideri Viktor Yuşçenko, ilk dış gezisini Ru..
SONY ERICSSON S700i Gerçek mobil görüntü dünyasına hazır olun. Bir yüzü kamera - bir yüzü telefon ! Bonus Card Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
Son 10 yıl Amerikan, İngiliz ve Avustralyalı düşünce kuruluşlarınca ortaklaşa hazırlanan bir raporda, kuraklık, tarım üretiminde düşüş, su kıtlığı gibi sonuçlara yol açan küresel ısınmada ger..
Türkiye niye çiftlik liginde yok Amerikan Newsweek dergisinde yayımlanan bir yorumda, ‘dünyada özgürlük’ çağrısı yapan ABD Başkanı George W. Bush’un, baskıcı rejim liderlerini Teksas’taki çif..
Şii takıyyesi mi Irak’ta çoğunluğu oluşturan Şiiler arasında din adamlarının güçlü etkisi ortadayken, yeni yönetimde mollalar yerine laiklere yer verileceği ileri sürülüyor. Birleşik Irak İtt..
MOTOROLA V600 Motorola Bluetooth Kulaklık Hediyeli ! Bonus Card Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
TAŞ VE TEN Ulya, bir heykel sergisi açmak üzere Almanya''ya giderken... Her şey Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
SPK Kanunu değişiyor Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sermaye piyasası mevzuatının Avrupa Birliği'ne (AB) tam uyumunun sağlanması ve ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere bir yasa değişikli..
Esnaf: Paramız var, Halkbank'ı bize satın En büyük kredi müşterisi olan esnaflar, Halk Bankası'na talip oldu. Türkiye Esnaf Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Kadir Akgül..
İzdemir'e 4 talip var İş Bankası, iştiraki İzmir Demir Çelik'teki (İzdemir) yüzde 54.7 oranındaki payının kısmen veya tamamen satılmasına yönelik olarak teklif veren dört yatırımcı ile görüşm..
Zeytinoğlu, TMSF ile anlaştı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Eskişehir Bankası'nın (ESBANK) hakim ortağı Zeytinoğlu Grubu arasında, Grubun Fon'a olan borçlarının ödenmesine yönelik ..
Efes, Rusya'da Çek birası üretecek Anadolu Efes'in Hollanda'da kurulu şirketi Efes Breweries, Çek bira markası Zlatopramen'i Rusya pazarında üretecekMerkez bankaları euroyu artırıyor
Toprak'ın Princess'i de yakalandı Toplam 880 milyon dolar zarar nedeniyle 30 Kasım 2001 tarihinde el konulan Toprakbank'ın eski sahibi Halis Toprak'ın, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TM..
Ayakta yolcu almayan klimalı ‘e-otobüs’lere halk ilgi göstermedi İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü’nün ayakta yolcu kabul etmeyen, klimalı ‘e-otobüs’ü ilgi..
Uygun kesim yapmayan 2 bin 200 kişi uyarıldı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı’nda belediye ekiplerinin kurallara uygun kesim yapmayan 2 bin 200 kişiye uyarı y..
Batık gemide yangın çıktı Kumkapı sahilinde 1999 yılında batan Romanya bandıralı gemide yangın çıktı.
Beko’nun Beylikdüzü deposunda yangın çıktı Beyaz eşya üreticisi Beko Elektronik'in Beylikdüzü'ndeki deposunda büyük çapta yangın çıktı.
Polisle çatışan kapkaççı başından yaralandı Polisle kapkaççılar arasında gece boyunca süren kovalamaca Kağıthane'de sona erdi.
Kredi kartı yüzünden kendini yakmak istedi Beşiktaş'ta bir ticari taksi şoförü 3 milyarlık kredi kartı borcu sebebiyle Boğaziçi Köprüsü’nde üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi.
Tahlisiye uzmanı madenciler diğer kurumlara da kurtarıcı yetiştiriyor Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun, maden ocaklarında muhtemel kazalara karşı bugüne kadar yetiştirdiği kurtarıcı sayısı 10 bin..
Çocuk kaçırma zanlısı 8 ay sonra yakalandı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir işadamının çocuğunu 500 milyar lira fidye talebiyle kaçıran zanlılardan biri daha yakalandı.
Tezgâhtarı oyalayarak bilezikleri çaldılar Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir kuyumcudan yaklaşık 15 milyar lira değerinde bilezik çalındı.
Kalpazanlar parkta otururken yakalandı Bursa’da bir istihbarat üzerine parka baskın düzenleyen Mali Polis, 46 adet sahte 20 YTL’lik (20 milyon lira) banknot ele geçirdi.
Şehit Müdür Gaffar Okkan kabri başında anıldı Diyarbakır’da 4 yıl önce suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Sakarya’nın Hendek ilçesindeki mezarı başında anıldı.
Gebze ve Malkara’daki kazalarda 5 kişi öldü, 25 kişi yaralandı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Grup Yorum konserinde İstiklal Marşı okunmadı CHP’nin düzenlediği ve Grup Yorum’un katıldığı konserde İstiklal Marşı okunmadı.
Duble yollar, Bursa çevresindeki kazaları yüzde 80 oranında azalttı Mezitler mevkii ile Bozüyük arasındaki 19 kilometrelik duble yolun mayıs ayında hizmete açılması bekleniyor. Karacabey ile..
BESAŞ ekmek üretiminin yanında sosyal hizmetlere de katılıyor Üretim kapasitesi olarak Bursa'nın en büyük, Türkiye'nin de üçüncü sıradaki ekmek fabrikası Bursa Ekmek ve Besin Sanayii Ticaret ..
Gümrükte en çok eroin ele geçirildi Edirne'de geçen yıl 2 ton 157 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği bildirildi.
Körfez ilçesi meslek okulu açlığı çekiyor Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, meslek edinmek isteyen insanların bu ihtiyacına cevap verebilece..
Heyelan korkusu sona erdi Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Tekke Mahallesi’nde sel ve heyelan tehlikesi yaşayan Dalkıran Sokak sakinleri, belediye tarafından yapılan istinat duvarı ile korkudan..
Yangını fark eden şoför, 40 yolcuyu kurtardı TEM otoyolu Düzce mevkiinde balataların yanmaya başladığını fark ederek otobüsünü durduran şoför, 40 yolcusunun hayatını kurtardı.
Yeşimspor’un geleceği parlak Yeşim Tekstil bünyesinde kurulan ve basketbolda bölgesel ligden İkinci Lig’e yükselmeyi başaran Yeşimspor, geleceğin sporcularını yetiştiriyor. Kulüpte 120’si lis..
Banvitspor ‘Dörtlü Final’ keyfini yaşıyor Bandırma Banvitspor Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Kupası Güney Konferansı’nda "Dörtlü Final"e kaldıkları için mutlu ol..
Erivan: Kars Antlaşması’nı tanıyoruz Ankara: Söz değil icraat bekliyoruz Zaman’a konuşan Ermenistan Dışişleri Bakanı Oskanyan, Türkiye’nin kara sınırını açmak için şart koştuğu Kars Antlaşmas..
Meclis’te Ermeni diasporasına karşı Mahçupyan’ formülü Meclis, Ermeni lobisinin sözde Ermeni soykırımı iddialarının Avrupa ülkeleri tarafından tanınması için hızlandırdığı çalışmaları etkisiz..
’Erivan, uzlaşma için 3 somut adım atmalı’ Ankara, Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan’ın "Kars Antlaşması’nı tanıyoruz." şeklindeki açıklamalarını, ‘fırsatçılık’ olarak niteledi.
Seçime 5 gün kaldı; ama Iraklılar kime oy vereceğini bile bilmiyor Irak’ta 30 Ocak’ta yapılması planlanan genel seçimler öncesinde seçim merkezlerinin bombalanması, adayların, seçim yetkilile..
Annan’a mektupla Kerkük uyarısı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a bir mektup göndererek, Irak seçimlerine ilişkin Ankara'nın görüşlerini iletti.
Afişler, ayet ve din adamı posteri ile süsleniyor Irak’ta pazar günü yapılacak seçimler için kampanyalar devam ederken seçim posterlerinde Kur’an-ı Kerim’den ayetler, kutsal yerler ve önde ge..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8