24 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

24 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Profesyonel yöneticiler geliyor Futbol Federasyonu'nun, Süper Lig kulüplerine yönelik düzenlediği eğitim semineri, İstanbul'da başladı.
Teoman Alpay hastaneye kaldırıldı Ünlü Türk Sanat Müziği bestekarlarından Teoman Alpay (73), geçirdiği rahatsızlık sonucu Çanakkale SSK Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Firefox adım adım ama istikrarlı WebSideStory istatistiklere göre, tüm internette IE kullanım oranı yüzde 92.7'ye gerilerken, Firefox yüzde 4.78'e yükseldi.
Dinozor katili meteor, denizde aranıyor Bilim adamları, dinozorların 65 milyon yıl önce yeryüzünden silinmesine neden olan meteorun izini ses dalgaları ile sürüyor.
Bayramda en çok Ö. Deniz kazandı Kurban Bayramı'nda Antalya'da sahneye çıkan sanatçılar arasında en yüksek ücreti Özcan Deniz aldı.
Araplardan Kerkük seçimine boykot Kürt göçmenlerin oy kullanmasına izin verilmesini protesto eden Arap partileri, Kerkük'teki seçimleri boykot edeceklerini açıkladı.
Irak seçimlerine Türkiye'de hazırlık Irak'taki seçimlere Türkiye'den katılım da tahminlerin gerisinde kaldı. Türkiye'de yaşayan Iraklılardan sadece 3500 kişi seçimlerde oy kullanmak için kayı..
Haberin Devamı>>> Uluslararası Finans Enstitüsü, 2005'te gelişen piyasalara 276 milyar dolar sermaye akacağını öngörüyor. Bunun önemli kısmı Türkiye ve Brezilya'ya...Kaçak işçi çalıştırana ka..
Pitt'i yalanlayan fotoğraflar Yeni yılın hemen başında ayrıldıklarını açıklayan Hollywood'un ünlü çifti Brad Pitt ve Jennifer Aniston'un ayrılığında sis perdesi aralanıyor. Brad Pitt ve bir b..
Metal müzikte 'oryantal' melodiler Doğu - Batı sentezi örnekleri arasında bu tarzda son yılların en başarılı gruplarından biri olan Orphaned Land, 'Flooding the Balkan' Mini Tour adlı turnele..
İstanbul metrosu renklendi Submedia, Türkiye'nin ilk, dünyanın 5. tünel reklamını başlattı.
Artroza karşı parasetamol Ağrı kesici parasetamolün, halk arasında kireçlenme olarak bilinen artroza da iyi geldiği bildirildi.
Enflasyon beklentisi geriliyor İş dünyasının enflasyon beklentisi geriliyor. MB Beklenti Anketi'ne göre yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 8.3'e geriledi. Büyüme beklentisi ise yüzde 5.6 ile hede..
Sarıyer katliamının fezlekesi hazır Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı, aynı aileden 1'i çocuk 7 kişinin öldürüldüğü olaya ilişkin yakalanan 5'i tutuklu 10 kişi hakkında ağır ceza mahkemesinde dava..
Gül'den Annan'a Kerkük uyarısı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a bir mektup göndererek, Türkiye'nin Irak'ta yapılacak seçimler ve Kerkük konusundaki hassasiyetini..
Özkırımlı toprağa verildi Edebiyat tarihçisi-yazar Atilla Özkırımlı'nın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde önc..
Genç sanatçıdan tablolar Genç ressam Burcu Perçin'in yapıtları Pi Artworks Contemporary Art Center'da sergileniyor. Sanatçının bu ilk kişisel sergisi, 15 Şubat tarihine kadar açık kalacak. 19..
Basit enfeksiyonlara dikkat Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yüksek yaşam standartları, etkin antibiyotikler, gelişmiş yoğun bakım ve destek tedavilerine karşın zatürreenin görülme sıklığı ve yol a..
"Liderler sözlerini tutmuyor" Dünya Ekonomik Forumu raporunda, dünya liderlerinin, yoksulluk, barış ve çevresel korunma gibi çeşitli global sorunların üstesinden gelmeye yönelik verdikleri sö..
Zeytinoğlu Grubu TMSF ile anlaştı Batık Esbank’ın hakim ortağı Zeytinoğlu Grubu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile anlaşma imzaladı. Grup, 625 milyon dolarlık borcunu 12 yılda geri ger..
Arsunan & Hofseth 'Down To Earth' İlk solo albümü 'One A Day'i Aura Records etiketiyle çıkaran müzisyen, aranjör/besteci Aşkın Arsunan, 29 Ocak Cumartesi günü İş Sanat'ta vereceği konserde, k..
Ayaktakımı Arasında Sunat'sız devam ediyor İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun bol ödüllü oyunu 'Ayaktakımı Arasında' 3'üncü yılında, seyirciye buruk bir merhaba dedi. İsmail Hakkı Sunat'ın öldürül..
En zor enstrümanın ustası İstanbul'da En zor müzik enstrümanlarından kabul edilen 'bandeneon'un dünya çapında ünlü virtüözü Joaquin Amenábar, bir dizi konser, konferans ve atölye çalışmaları ..
Kuzey Kutbu 2070'de eriyecek Kuzey Kutbu, dünyanın geri kalanından iki kat daha hızlı ısınıyor. Son 30 yılda buzulların yüzde 20'si eridi. Kalan buzulların tümünün 2070'de yokolması bekleniyo..
Bayramda en çok Ö.Deniz kazandı Kurban Bayramı'nda Antalya'da sahneyeçıkan sanatçılar arasında en yüksek ücreti Özcan Deniz aldı.
Telefon ile fazla mesajlaşmak zararlı İtalyan doktorlara göre, cep telefonuyla fazla mesajlaşmak sağlığa zararlı.
Derviş'in doğruları ve yanlışları Mustafa Sönmez: Derviş ve benzerleri, olmayan piyasaya varmış gibi yüceltmekten vazgeçmedikleri için paradigmaları baştan çürük, programları da iç tutarlılık..
'Reformlara son şekli veriliyor' Başbakan Yardımcısı Şener, yeni stand-by'ın onaylanması için beklenen yapısal reformlara son şeklinin verildiğini belirterek, bu konuda geç kalınmadığını kayd..
Papadopulos'tan Atina'ya 'taktik' belge Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, yarın başlayacak Atina ziyaretinde, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'e “izlenmesi gereken politiklar..
Siirt'te cenaze gerginliği Şırnak'ta öldürülen iki PKK/Kongra-Gel üyesinin cenazelerinin Siirt'te defnedilmeye çalışılması nedeniyle çıkan olayların ardından alınan güvenlik önlemleri devam e..
Özel Kuvvetler'deki yolsuzluk davası Özel Kuvvetler Komutanlığı karargah inşaatında usülsüzlük yapıldığı iddasıyla 39 sanık hakkında açılan davaya Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde devam edild..
CHP'de kurultay haftası CHP'de kritik haftaya girildi. Adaylar delegelerin desteğini isterken İstanbul delegelerininin büyük bölümü Baykal'ı destekliyor. Muhalif 14 milletvekili ise yazılı bi..
Bayramda en çok Özcan Deniz kazandı Kurban Bayramı'nda Antalya'da sahneye çıkan sanatçılar arasında en yüksek ücreti Özcan Deniz aldı. Özcan Deniz bir konser karşılığında 47 bin 200 YTL kazan..
Ceple mesajlaşmak sağlığa zararlı İtalyan doktorlara göre, cep telefonuyla fazla mesajlaşmak sağlığa zararlı. İtalya'da yayımlanan La Repubblica ve Il Messaggero gazetelerinin yarımşar sayfa ..
TÜSİAD Berlin Direktörü'ne Alman Nişanı TÜSİAD Berlin Bürosu Direktörü Mehpare Bozyiğit, Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler tarafından, Üstün Hizmet Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı.
Belçika'da trafiğe sert cezalar Belçika, diğer ülkelerde benzeri olmayan yüksek tutarlı trafik cezalarıyla dikkati çekiyor.
İHD başkanı Demirtaş'a beraat İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Avukat Selahattin Demirtaş, beraat etti. Diyarbakır 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, tutuksuz ..
'Alüminyum malzemeyi Çevik Bir seçti' Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaat ihalesinde yolsuzluk davasında, alüminyum malzemeyi emekli Org. Çevik Bir'in seçtiği öne sürüldü.
ABD: Baykal’ın iddiası saçma ABD yetkilisi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın "Sarıgül’ü içimize ABD saldı" yolundaki sözlerini "saçmalık" olarak nitelendirdi. CHP tarih oldu DSP’ye gelin ..
Editörden 29 Temmuz 1965. CHP'nin o günkü genel başkanı İsmet İnönü seçimlere az bir süre kala yeni bir kavramı ortaya attı. Parti için 'ortanın solu' tanımını yaptı ve seçim kampanyasında bu..
Haberin Devamı>>> Volkan Işık'ın asıl mesleği tekstil. Ama herkes onu ralli sporundaki dünya çapında başarıları ve bu konudaki hizmetleriyle tanıyor. Türkiye'de ...Şahsına münhasır bir iş kad..
Ghobadi Oscar yolunda Irak'taki işgal sonrasında çekilen ilk film olan "Kaplumbağalar da Uçabilir"in yönetmeni Bahman Ghobadi gözünü Oscar'a dikti. Kürt kökenli İranlı yönetmenin, Irak savaşı..
Oscar, en çok onlara yakışır Sinema dünyasının en çok merak edilen ödülü olan Oscar için geri sayım hızlandı. Bu yılın adayları 25 Ocak'ta açıklanacak. Adaylık heyecanından önce İngiltere'de ..
MP3 Çalar: Mpio FL300 Carat Şık bir dizayna sahip, kibrit kutusundan küçük bir MP3 çalar olan Mpio FL300 (Carat), MP3, WMA, ASF ve WAV formatlarını desteklemesi, ekolayzır ve ses kaydı yapabi..
Titan'da suyun yerini sıvı metan aldı Satürn'ün uydusu Titan yüzeyinde bol miktarda sıvı metan bulunduğu kanıtlandı. Yüzeydeki Huygens'ten gelen bilgiler, metan yağmurlarının Titan'da nehirle..
Beyaz Saray, Hubble'ı sildi Beyaz Saray, Hubble Uzay Teleskobu'nun tamiri için yapılan bütçe başvurusunu reddetti. Beyaz Saray, NASA'ya Hubble'ı doğal süresinin sonunda kadar bu haliyle kulla..
İngilizlerin en depresif günü 24 Ocak Bilimsel hesaplamalara göre, İngilizler bugün yılın en kötü ve depresif gününü yaşıyor.
Ünlüler evlilikte zorlanıyor Hollywood ünlülerinin büyük umutlarla başlayan evlilikleri kısa sürede boşanmayla sona eriyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8