23 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

23 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şark çıbanı, Güneydoğu’dan sonra Batı’ya doğru sıçradı Halk arasında ‘şark çıbanı’ olarak tabir edilen hastalığın artışına yetersiz ilaçlama ve göçü sebep olarak gösteren Doç. Dr. Soner Uzun,..
Umut Hoşgör’ün ‘Kış Güneşi’ keman ile doğuyor Umut Hoşgör’ün keman icralarından oluşan "Kış Güneşi" adlı albüm müzik marketlerdeki yerini aldı.
42 yıl sonra Mesut Cemil anısına albüm Türk musikisinin yakın tarihinde derin izler bırakmış üstadlarından Mesut Cemil’in vefatından yaklaşık 42 yıl sonra ortaya çıkan 2 CD’lik albüm, klasik ..
‘Bazı ressamlar, resim yerine şov yapıyor’ Ressamlar Derneği Başkanı Sevim Gürsoy Tunçyıldız, Türkiye’deki bazı sanatçıları "resim yerine şov yapmak’’la eleştirdi.
Trakya’dan iki müzik cambazı ‘Dumbaba’, Kalan Müzik’in yeni çalışmalarından biri. Çingene müziğinin iki ismi Deli Selim ve Kadir Ürün’ün kayıtlarından oluşan albüm Melih Duygulu tarafından ya..
Sir John Tavener, Allah’ın 99 ismini besteledi İngiltere’nin yaşayan en saygın klasik müzik bestecisi, ‘Sir’ unvanlı John Tavener, 11 Eylül saldırılarından sonra bestelemeye başladığı İslam m..
‘Doğu ile Batı müziği arasında gidip gelen bir müzisyenim’ Geleneksel Arap müziğini, Batı ve caz müziği formatlarında ustaca sentezleyen, etnik-caz alanında ilgi gören albümlere imza atan Lü..
Otomobilde alışkanlık değil mantık dönemi ‘Salon salomanje’ modellerden başka otomobil tanımayan nesilin yerini Türkiye’de ‘küçük olsun benim olsun’cular aldı.
Yaşlılar yeterince beslenemiyor İngiltere’de birçok yaşlı ve emeklinin yeterince beslenemediği açıklandı.
Şişmanlar daha az uyuyor Almanya’da yapılan bir araştırma, şişmanların normal kilolulara göre daha az bir süre uyuduklarını ortaya koydu.
Beyazperdeye kan damladı Kötü bir gelenek olmasına rağmen, kan davası yüzyıllardır sürüyor. Türkiye’de bazı bölgelerde hâlâ devam eden "kan davası" film haline getirildi.
Kâsede mayonez keyfi Tat’ın 450 gr’lık kâsesinde satılan katkısız mayonez, doğallığı ile sofralara tat katıyor. Ürün pratik açma ve içinden alma kolaylığı sağlıyor.
Çocuklar da büyükler de kirlenmeyi sevdi Omo’nun yeni iletişim stratejisi çerçevesinde Türkiye’nin 8 ilinde gerçekleştirdiği SporOMO Çocuk Şenliği arzu edilen başarıyı yakaladı.
Gönül çay ister, muhabbet bahane Her gün birçoğumuz tarafından keyifle tüketilen çayın köklü bir tarihi var. Milattan önce 2700’lere kadar giden çayın keşfi, yaklaşık 500 yıllık bir ikram ve..
Ocakta balığın köftesi yenir! Kurban Bayramı’nda et yemekten bıkanlar için beyaz et ve özellikle de balık iyi bir alternatif olabilir.
Güveçte pirzola Aşağıda vicdanınızı sızlatacak bir test var. Ama yemeden yaşayamayacağımızı düşünürsek haftanın yemek tarifine geçmemiz daha da kolaylaşır.
Doğu Dilleri Enstitüsü’ne gelenler, Türk yemeği de yapacak Türkiye’nin sahip olduğu zengin kültürel mirasın dış dünyaya yeterince tanıtılamaması hep şikayet konusu olmuştur.
‘Zihni Sinir Proce'lerini dünyaya satıyor Yabancı ülkelerde gördüğü sıra dışı ürünleri, tasarlayıp Türkiye’de üreten, akla hayale gelmedik projeleri tasarlayan bir proje adamı, Antalya’nın zi..
Keman eşliğinde bir ‘Kış Güneşi’ Keman ile icra edilmiş on bir enstrümantal eserden oluşan ‘Kış Güneşi’ adlı albüm, genç keman sanatçısı Umut Hoşgör’ün imzasını taşıyor.
Bayram güvenlik zaafiyeti yaratmasın Bir bayram günü, hele de son günü, suhulet ve sükunet içinde gazeteleri eline alıp şöyle keyifli bir kahvaltı yapmak kadar güzel az şey vardır.
Robotunuz sizi aratmıyor İlk kez bu bayram seni evde bulabildim. İlk kez kapının zilini birkaç kez çalıp, uzunca bir bekleyişten sonra gözleme deliğinin kararmadığını görüp, karartmadım yüzüm..
Sizi gözetleyeni bulduk Kendimize, insanlara, hayvanlara ve çevremizi saran dünyaya ilişkin yeni bir bakış açısı getiren biyolog Rupert Sheldrake, sınır tanımayan insan bilincinin portresini ..
Hariçten gazel Zaman ne hızla akıp gidiyor, Ramazan Bayramı, ardından yılbaşı derken Kurban Bayramı’na kavuştuk. Tabii yıllar da su gibi akıp gidiyor bir yandan, yıllar sadece sayı olsun haya..
Türkülerin Yalçın Küçük ile imtihanı Son yıllarda Sabetaycılık hakkında yaptığı iddialarla gündeme gelen Prof. Dr. Yalçın Küçük, bugünlerde farklı bir tartışmayla medyada yerini alıyor. Küçük..
İnsan vücudunun Michael Schumacher’leri Türkiye’nin, kurulan ilk endoskopi ünitesinde çalışmalarını sürdüren başarılı cerrahlar, Formula 1 yarış pistindeki pilotları aratmıyor.
Müzik ustaları ‘Hüzünlü Gurbet’i yakın etti Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir Türk müziği albümü, güfteden besteye, yönetimden icraya bir gönül beraberliğini işaretleyen bir yapım olarak dik..
Gezegenler arası arabesk elçisi Film senaryosu gibi hayatınız var. Enteresan bir şekilde radyoculuğa başlamışsınız; şimdi 7 radyonun birden genel koordinatörlüğünü yapıyorsunuz. Artık âlemin ..
Nevşehir’den Amsterdam’a daralan dünyalar Uluslararası bir edebiyat konferansı için Amsterdam’dayım. Theo Van Gogh’un Fas asıllı Hollanda vatandaşı fanatik bir Müslüman tarafından İslam’a hak..
Kadın ve erkeğin beraberliği Toplumun yarattığı kültür korunup, savunulacak değerler yarattığı için bunları korumaya özen gösterenleri kollama içgüdümüz vardır. Karmaşaya düşmekten korkarız v..
Evet, Osmanlı’da rüşvet vardı! Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan’a Moskova’da bir gerdanlık ile bir ipek halı hediye edilmesi, uzun zamandır muhalefet duygularını bastırmakta güçlük çeken basınım..
Piyasayı Kurban canlandırıyor Bu Kurban Bayramı bitse bile bazı tartışmalar sürüp gidecektir. Bazılarının sesleri gittikçe azalsa da, onlar inatla aykırı sesler çıkarmaya devam ediyorlar. Hem..
Organ mafyası çökecek, futbol yorumcuları işsiz kalacak Kendisi tam bir teknoloji tutkunu. Birçok insanın yıllar sonra kullanacağı teknik ekipmanlar daha şimdiden onun hayatının bir parçası h..
Taş plak devri yeniden başlıyor Tozlu raflarda, eski kitapların, dergilerin ve taş plakların satıldığı dükkanlarda kitap ve eski dergileri karıştırırken arada eline gelen taş plaklara bakmakt..
Ne kedisiz, ne kitapsız Gidip gelenler, müdavimi olanlar bilir; kitap dostlarının, eski kitap meraklılarının ve koleksiyonerlerin uğrak yeri olan sahaflar, kitabın herhangi bir şey gibi alını..
Çocuklar rüyalarına giren tsunaminin resmini çiziyor Güney Asya’da yüzbinlerce insanın ölümüne sebep olan tsunami felaketi, denize kıyısı olan şehirlerde oturan vatandaşların psikolojisini de..
Cepten muhabbet âşık usandırıyor Son yıllarda artış gösteren bedava konuşma kampanyaları sıkıntıları da beraberinde getiriyor.
Şiir yükseliş için merdiven buldu Şiir nedir? sorusuyla başlıyor Servet-i Fünun’daki yazısına Cenap Şahabettin. Onun şiir üzerine mülahazalarının yer aldığı Servet-i Fünunlu günlerin üzerinde..
‘Kurban’ı çocuğa nasıl anlatacağız? Son zamanlarda kurban kesimine tanık olan çocukların zihnine takılan olumsuz imajlar gündeme getiriliyor; Kurban Bayramı’nın çocuk üzerinde olumsuz etkile..
İstanbul’a ‘tartışan medya’ heykeli dikilsin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivriada'ya 110 metre boyutlarında bir semazen heykeli yapmayı düşündüğünü açıklayınca medyada ..
Rüya Bugün nasib ise bayramın dördüncü günü; yarın pazartesi. Öğrenci takımı nasıl olsa on gün evvelden tatile girdi ama memurlar için uzun tatillerin ucuna denk gelen pazarların nasıl keyifs..
ABD’ye ‘Camel Trophy’ götüren Osmanlı: Hacı Ali Yer: ABD Arizona eyaleti. Bu bölge Kuzey Afrika'nın Büyük Sahra'sını aratmayan bir arazi yapısına sahip.
Sır dinlemem sigara içeriğini isterim Tütün ve Alkollü İçkiler Kurumu Başkanı Niyazi Adalı, "AB'ye uyum süreci çerçevesinde bu yıl sonuna kadar sigara içeriklerinin açıklanması gerekiyor. Kim..
Bankalar 283 'şüpheli işlem' bildirdi MASAK'a geçen yıl 283 şüpheli işlem bildirildi. MASAK yetkilileri, bu sayının 3-5 bin arasında olması gerektiğini belirtti. Batılı ülkelerde sayı 10-20 b..
Taksi 3.5, havale 25 YTL olur mu Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından yapılan araştırmaya göre, taksi ile 3.5 YTL'ye gidilen mesafeye, bankalar 25 YTL'ye varan tutarlarda havale masrafı alıy..
Anadolu'ya yöneldik satışları katladık Anadolu'ya ağırlık vererek ofis ürünlerindeki satışlarını artıran Canon, Türkiye cirosunu ikiye katladı. 2005 Türkiye ciro hedefleri 35 milyon Euro olan..
Türkiye'nin yüzde 39'u Hazine'nin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç'un soru önergesini yanıtlarken, Milli Emlak Otomasyon Projesi kapsamında elde edilen bilgiler..
İTO, Doğu'da 'Kış Olimpiyatı' yapacak İstanbul Ticaret Odası (İTO), hükümetin de isteği doğrultusunda, geri kalmış bölgelerin kalkınmasına yönelik hazırladığı projeler kapsamında, Doğu ve Gün..
LPG istasyonlarına 'lisans' tartışması Son olarak Adana'da 9 kişinin ölümüne neden olan LPG'li (sıvılaştırılmış petrol gazı) araçlar kadar, şehir içindeki LPG dolum istasyonları da tehdit olm..
Askerlerin aleyhinde konuşmayı bırak baba GP Genel Başkanı Cem Uzan'ın, babası Kemal Uzan'ı askerler aleyhine sarf ettiği sözler konusunda uyardığı ortaya çıktı. Cem Uzan babasına, "Telefonun..
Kasayı açtık Menderes'in hediye titizliğini gördük Eski Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel, bir anısıyla 'devlet büyüklerine hediye'ye yeni boyut getirdi. Erçel, "28 yıl önce eski Hazine binas..
« » 1 2 3 4 5 6 7