21 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

21 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kütüphanelere kitap bağışı yapmak artık daha kolay Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Yayın Seçme Yönetmeliği’nde değişiklik yaparak, vatandaşın kütüphanelere yaptığı kitap bağışını kolaylaştırdı.
Bakan Akşit’e BM’de başörtüsü problemini sordular Devlet Bakanı Güldal Akşit, Birleşmiş Milletler'e Türkiye'deki kadınların durumuyla ilgili bir rapor sundu.
Phuket adası depremde 15 cm yerinden oynadı Güney Asya'yı 26 Aralık’ta vuran tsunami öncesi şiddetli depremin, Hint Okyanusu'nda bulunan Tayland'a bağlı Phuket adasının 15 santimetre kadar ye..
Kimse Yok mu Derneği afet bölgesine yardım eli uzatıyor Kimse Yok mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, deprem bölgesine yardım eli uzatıyor.
Camilerde bugün yapacağınız yardımlar tsunamizedelere gidecek Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye'deki 76 bin camide bugün Güney Asya'da felaketzedeler için yardım toplayacak.
Partilerimizin imajı çok da kötü değilmiş Almanya’da yapılan bir araştırma, siyasi partilerin genelde dünya çapında kötü bir imaja sahip olduğunu ortaya koydu.
Hükümet, geçen yıl yoksula yardım konusunda rekor kırdı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı (SYD) Teşvik Fonu'nu geçmişe oranla daha işler hale getiren hükümet, 2004'te dağıttığı yardımla bir r..
1 YTL’ye inen bayram harçlığını az buldular Başbakan Tayyip Erdoğan, evinin önünde toplanan çocuklara her bayram olduğu gibi yine ‘bayram harçlığı’ dağıttı.
Tsunami’yi hatırlatıp daha fazla yardım istedi Başbakan Tayyip Erdoğan, bütün vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak "Bayramın, ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için bar..
Mahkumlar ilk kez kurban hizmeti sundu Ankara Açık Cezaevi'nde kalan mahkumlar bayrama kurban keserek girdi.
Kurban kesmeye çalışan 3 kişi hayatını kaybetti Kütahya'da, kurban keserken bıçağın elinden kayması sonucu kasığından yaralanan bir kişi aşırı kan kaybı sonucu hayatını kaybetti.
Aytaç Durak: Kesim yerleri yetersiz kaldı Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, AB sürecinde Türkiye'de hızlı bir değişim yaşandığını, bunun Kurban Bay..
Belediyelerin hazırladığı kesim yerleri ihtiyaca cevap vermedi Bu sene vatandaşlar kurban kesiminde daha titiz davrandı. Özellikle İstanbul'da alışkın olduğumuz yol kenarlarında ve parklardak..
Bayramda ‘anne’ demek ne güzel! Sığınacak bir ailesi olanlar için ‘bayramda anne diyebilmenin’ pek fazla bir anlamı yok.
İşçiler aralarında para toplayarak belediye başkanına cip hediye etti Mardin’in Nusaybin ilçesi belediye işçileri, aralarında topladıkları parayla makam aracı olarak kullanılmak üzere belediy..
Renkli taşlarla portre yapıyor Türkiye’nin dört bir yanından getirttiği renkli taşlarla Ulu Önder Atatürk ile Vehbi Koç ve Sakıp Sabancı gibi ülkeye önemli hizmetlerde bulunan kişilerin portr..
İbrahim Tatlıses konseri diye 5 bin sahte bilet satıldı Münih polisi, İbrahim Tatlıses’in 22 Ocak’ta Almanya’nın Friedrichshafen kentinde konser vereceği şeklinde yapılan sahte organizasyon d..
Kirayı ödemeyen Oğuz Yılmaz ev sahibiyle mahkemelik "Bas bas paraları Leyla’ya, bi daha mı gelecez dünyaya" adlı şarkısıyla ünlenen türkücü Oğuz Yılmaz, avukat olan ev sahibine bir yıl boyunc..
26 yaşında doçent oldu, şimdi hocasıyla aynı okulda ders veriyor İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Serkan Eryılmaz, bilimsel çalışmaları sayesinde 26 yaşında al..
LPG istasyonu çalışanlarının kıvılcım çıkaran ayakkabı giymesi yasak Oluşturdukları tehlike sebebi ile sürekli olarak gündemde olan LPG istasyonları için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) sta..
‘Lisans başvurusu yapmayan benzin istasyonları kapatılsın’ Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), lisans başvurusu yapmayan akaryakıt bayilerinin faaliyetlerinin durdurulmasını talep etti.
Döner sermayeden Hazine’ye 1 katrilyon TL Kamu kuruluşları bünyelerinde faaliyet gösteren döner sermayeler, kendilerini ve Hazine’yi ihya ederken, çalışanlarına da katkı sağladı.
Doğalgaz tüpçüleri köy yollarına düşürdü Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması, mutfak giderleri arasında ilk sıralarda yer alan tüpgaza talebi azalttı.
Sarıkız ‘maden sulu’ vücut kremi üretiyor Maden suyu üreticilerinden Sarıkız, kozmetik sektörüne de girdi.
‘Dünya, Türk mermeri kullanıyor İstanbul’daki belediyeler Çin graniti’ İstanbul Maden ve Mermer İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, dünyada Türk mermerinin birçok yerde kullanıldığın..
Baklavacılar 24 saat mesai yaptı Baklava denilince ilk akla gelen Gaziantep’te ustalar, yurtiçi ve yurtdışından gelen siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalıştı.
202 su üretim tesisinden sadece 62’si standarda uygun Türkiye genelinde faaliyet gösteren ambalajlı su üretim tesislerinin yüzde 70’i standart dışı çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın geçen yıl içind..
Euro, 1,3 doların altına indi ABD Doları, dün uluslararası borsalarda önemli paralar karşısında değerlenirken, altın ve petrol fiyatları geriledi.
AB’de ele geçirilen sahte madeni Euro üç kat arttı Avrupa Birliği’nin (AB) geçen yıl sahte 75 bin madeni Euro ele geçirdiği bildirildi.
Patronların dünyası sanal ortamda Patronlar için iş ve ekonomi dünyasındaki gelişmeleri takip eden ‘www.patronlardunyasi.com’ adlı bir internet sitesi kuruldu. İş dünyasından birçok ünlü kale..
19 milyar YTL piyasaya çıktı Yeni Türk Lirası’na (YTL) geçilen 20 günde emisyondaki (dolaşım) paranın yüzde 30’u YTL’ye dönüştü.
‘Yatırım için Türkiye’nin çekiciliği sürekli artıyor’ Dünyanın önde gelen sermaye piyasaları gazetesi EuroWeek’in yatırım bankası analistleriyle yaptığı ankette, Türk Hazinesi’nin 1,5 milyar ..
‘Telsim’in değeri arttı, bu yıl satılmazsa Telekom gibi olur’ Türkiye’nin ikinci büyük cep telefonu operatörü Telsim, TMSF idaresine geçtikten sonra 2 milyon yeni abone kazandı. Sade- ce yeni..
İş hayatına pazarda limon satarak başladı, kozmetik sektörü devi oldu Seyfettin Ünler, ortaokulu terk ederek 10 yıl pazarda limon sattı. Akrabalarının tavsiyesi üzerine girdiği kolonya ve gül..
TÜSİAD temsilcisine Alman liyakat nişanı Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Berlin Temsilcisi Mehpare Bozyiğit Kirchmann, Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler tarafından Federal L..
THY, 6 adet sorunlu RJ uçağını daha gönderiyor Türk Hava Yolları, korozyon (madenlerde aşınma) yüzünden büyük sıkıntı yaşadığı RJ uçaklarından 6’sını daha üretici firmaya iade ediyor.
Ulaştırma Bakanlığı Atatürk Hava Limanı’nı kaptırmak istemiyor Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 2 Temmuz’da Tepe-Akfen-Vie’den (TAV) teslim alacağı İstanbul Atatürk Hava Lim..
Gümrükçüler, kaçakçıyı uçak yolcuları listesinden takip edecek Havayoluyla kaçakçılıkta riskli bölgelere giden yolcular yakın takibe alınıyor. Gümrükler Genel Müdürlüğü, Bahreyn, Singapur, Ho..
4 parti, Erdemir’in satışına karşı birleşti Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 4 siyasi partinin ilçe başkanı, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın (ERDEMİR) kamu hisselerinin yabancılara blok satış..
Körfez’e 2005 yılında 8 milyon YTL’lik yatırım Kocaeli’nin Körfez ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Aytekin Öner, 2005 yılında üç önemli yatırım projelerinin bulunduğunu ve bu projelerin topla..
Sakarya’da kaza: 1 ölü, 2 yaralı Sakarya’nın Ferizli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Kendilerini fabrikaya kapatan SEKA işçileri, kurbanlarını işyerlerinde kesti SEKA İzmit Tesisleri’nin kapanmasına karşı çıkan işçiler, protesto için kendilerini fabrikaya kapattı. Geceyi fabr..
Alkollü sürücü, polis otosuna çarptı Fatih’te Vatan Caddesi Aksaray girişinde rutin uygulama yapan Fatih Asayiş Şubesi ekipleri şüphe üzerine içinde 3 kişinin bulunduğu 34 SVM 71 plakalı otom..
Güler, Darülaceze’deki yaşlılarla bayramlaştı İstanbul Valisi Muammer Güler, Kurban Bayramı nedeniyle Darülaceze'yi ziyaret ederek, burada kalan yaşlıların bayramını kutladı.
Oto hırsızı, bacağından vurularak yakalandı Zeytinburnu'nda bir polis memuru, özel otomobilini soymaya kalkan ve kendisine bıçak çeken hırsızı, bacağından vurarak yakaladı.
Gaspçılar, İstanbul’da güpegündüz adam soydu Kurban Bayramı'nın birinci gününde İstanbul'un çeşitli semtlerinde 3 gasp olayı meydana geldi.
Engelliler, seslerini fotoğrafla duyuracak Gökhan Güngör, Türkiye’deki binlerce görme engelliden biri. Ancak o gözlerinin görmemesine aldırmayarak engellilerin sesini duyurabilmek için yedi a..
Sisle başlayan gün bahar havasında sona erdi İstanbullular bayramın birinci gününe sis ile uyandı. Soğuk ve yağışlı havaların arife gününden itibaren etkisini kaybetmesi ve sıcaklığın artması..
Samandıra’nın göbeğindeki köpek barınağı halkı canından bezdirdi Osmangazi Mahallesi’ndeki köpek barınağı yüzünden canlarından bezen mahalle halkı, yaklaşık 350 köpeğin bulunduğu ve çevreye p..
Cannes jüri başkanı Emir Kusturica Bu yıl 11-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 58. Cannes Uluslararası Film Festivali’nde Büyük Jüri’ye, Boşnak yönetmen Emir Kusturica başkanlık edecek..
« » 1 2 3 4 5 6