20 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

20 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hacılar Kabe'de bayramlaştı Hacılar Kabe'de namaz kılarak, birbirleriyle bayramlaştı. Alınan tedbirler nedeniyle önceki yıllarda şeytan taşlama sırasında yaşanan izdiham, bu kez yaşanmadı.
F-16'ları fareler bastı Hollanda'nın Leeuwarden Hava üssündeki F-16 filosundan dört uçak, fareler tarafından kullanılamaz hale getirildi. Uçaklara yuva yapan fareler, kabloları kemirerek büyü..
Hollanda'da "yanlış ilaç" skandalı Hollanda'da yılda on binlerce kişiye yanlış ilaç verildiği ve bunun da yüzlerce kişinin ölümüne ya da sakat kalmasına yol açtığı bildirildi.
NATO zirvesi 22 Şubat'ta NATO kaynakları, ABD Başkanı George Bush'un ziyareti çerçevesinde, 22 Şubat'ta Brüksel'de "NATO zirvesi" toplanacağını bildirdiler.
İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde patlama İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün Bozyaka'daki hizmet binasının dördüncü katında patlama meydana geldi. İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, şizofren olduğu belirle..
Erdoğan'dan yardım çağrısı Bayram namazını İstanbul Kasımpaşa'daki Büyük Piyalepaşa Camii'nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, camii çıkışında vatandaşlardan, Güney Asya'daki felaketzedel..
Afyonkarahisar'da trafik kazası: 2 ölü Erzurum'dan İzmir'e giden Hamza Özkan yönetimindeki 34 U 1212 plakalı yolcu otobüsü, Afyonkarahisar-İzmir karayolunun 14. kilometresinde, kontrolden çık..
Gecekondu yangınında bir çocuk öldü Zeytinburnu'da bir gecekonduda kömür sobasından çıktığı sanılan yangında, 7 yaşındaki çocuk öldü, 2 kardeşi ile annesi yaralandı.
Yargıtay: Zorla vasiyet düzenletilemez Yargıtay, kanser hastası olan murisi "Seni kapı dışarı ederiz" diye korkutarak torunları lehine düzenlettirilen vasiyetnamenin iptal edilmesi gerektiğin..
İhracat, yıla hızlı başladı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ihracat artışının sürdüğünü, ocak ayının ilk 15 gününde ihracat artışının yüzde 39 olduğunu söyledi. Tüzmen, geçen yıl aynı dönemde 1...
Türk otelleri 'en iyiler' listesinde Türkiye, Avrupa'nın en büyük tur operatörlerinden olan TUI ve Thomas Cook'un, "En İyi 100 Otel Listesi"ne, İspanya'dan sonra en çok tesis sokan ülke oldu...
Liman satışına iptal davası Liman İş Sendikası, TCDD'nin limanlarının satışı kararının iptali için dava açtı. Sendika daha önce açtığı benzer davaları kazanmıştıSSK hastanelerinin devrine ona..
RP'li Halil Ürün artık iş arıyor Kapatılan RP'nin yöneticilerinin yargılandığı ve kamuoyunda "Kayıp Trilyon Davası" olarak bilinen dava sonucu 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan eski RP Af..
'Sanatçı Livaneli' meydandan vazgeçti CHP Milletvekili Zülfü Livaneli, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını cumartesi günü Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda sanatçıların desteğiyle açıklamaktan vaz..
'Çiçek vermek' CHP'de suç oldu CHP anketi nedeniyle Milliyet'in Çukurova Temsilciliği'ne teşekkür ziyaretinde bulunan Seyhan Belediyesi Meclis üyesi gazeteci CHP'li Salim Büyükkaya'nın partid..
Sezer’den SSK hastaneleri devrine sürpriz onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrine ilişkin yasayı onayladı. Sezer'in onayı "sürpriz" olarak nitele..
7 bin Euro'ya üç tekerlekli Hazey Türk Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Hazey Otomotiv tarafından üretilen üç tekerlekli motosikleti kullandı ve "Türkiye bu insanların umuzlarında yüksele..
219 milyon dolara karakol uçağı alınıyor Savunma Sanayi İcra Komitesi, 10 adet Deniz Gözetleme ve Karakol Uçağı Projesi ile İtalyan Alenia firması ile sözleşme görüşmelerine başlayacak. Başba..
Seka'da 'fabrikayı kapatmayın' işgali Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla 27 Ocak'tan itibaren faaliyetine son verilerek kapatılması kararlaştırılan Seka İzmit Fabrikası'nda çalışan 734 işçi..
Koç, 'gizlilik' imzası attı, Yapı Kredi'de inceleme başladı Çukurova Grubu'nun sahip olduğu Yapı Kredi Bankası hisselerinin satışına ilişkin olarak Koç Finansal Hizmetler temsilcileri banka n..
DYH Digitürk ve Superonline'a talip Doğan Yayın Holding (DYH), Yapı Kredi Bankası'nın mali olmayan iştiraklerinden Digitürk ve Superonline'ın çoğunluk hisselerinin satışı için açılan ihaleye ..
İki dünya kupasına 351 milyon dolar FIFA Başkanı Sepp Blatter, Alman spor malzemeleri devi Adidas’ın 2010 ve 2014 dünya futbol şampiyonalarına sponsor olduğunu açıkladı. Adidas, iki dünya kup..
Yabancılar Türkiye’yi yatırım için gelişen merkez görüyor İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Osman Birsen, yabancı yatırımcılar açısından 2005 yılından ümitli olduklarını belirt..
Hayvan dışkısında hormon aranacak Tarım Bakanlığı, hayvansal gıdalardaki ilaç ve hormon kalıntısını izlemeye AB standardı getirdi. Buna göre, hayvanların vücut sıvıları ve dışkılarına kadar h..
TMSF'den New York Borsası'nı karıştıran tahsilat çırpınışı TMSF, Telsim ve Rumeli Elektronik ortaklığıyla kurulan Kazak GSM şirketi KaR-Tel'den Uzanlar'ın 5.5 milyar dolarlık borcunu isteyinc..
100 ve 50'lik korkuttu YTL'ye geçiş yavaşladı Türk Lirası'ndan Yeni Türk Lirası'na (YTL) dönüşüm oranı yüzde 35'e ulaştı. Ancak bu oranın şubat ayında yüzde 80'leri aşması öngörülürken, özell..
Schröder: Türkiye'ye destek çıkarımıza Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, sorunlarla dolu bir bölgede bulunan Türkiye'nin istikrar unsuru olarak Almanya'nın ulusal çıkarlarına çok büyük katk..
Irkçılar hastadır tedavi edilmelidir 2005 Almanya Güzeli seçilen Aslı Bayram, 11 yıldır ırkçı bir Alman tarafından öldürülen babasının acısıyla yaşadığını belirtti. Aslı, ‘Babamın ölümünün ye..
Bankacı cinayetinde korumalar sorguda KKTC polisi, Kıbrıs Rum Kesimi’nde hafta sonu ailesiyle birlikte öldürülen batık bankacı Elmas Güzelyurtlu’nun 4 korumasını gözaltına aldı. Rum medyasına..
WOW ULUDAĞ / ULUDAĞ Uludağ da keyfin adresi WOW ULUDAĞ... Rezervasyon için (0212) 478 04 04
Tsunami bize harika bir fırsat ABD Dışişleri Bakanlığı’na atanan Condoleezza Rice, daha göreve başlamadan büyük bir pot kırdı. ABD Senato Dışilişkiler Komitesi’nde, bakanlık atamasına ilişkin..
Ali Baba Operasyonu’nda işkence şoku Irak’ta sivillere işkence yapmakla suçlanan 3 İngiliz askerinin Almanya’da askeri mahkemede görülen davası sırasında ortaya çıkan işkence ve kötü muamele ..
Bush’un Şahap kaygısı ABD Başkanı Bush’un İran’a karşı askeri operasyon seçeneğinin de masada olduğu uyarısından sonra Beyaz Saray, İran’ın uzun menzilli füzelerinin kaygı yarattığını açıklad..
Bolu Dağı’nda tatilci yoğunluğu Kurban Bayramı tatiline çıkan vatandaşlar, Ankara-İstanbul karayolunun Bolu Dağı kesiminde yoğunluğa neden oldu. Bayram tatilini geçirmek için İstanbul ve çevr..
Kürk hırsızını sarı saç telleri yakalatacak Vural Arıkan’ın kızının evini soyanlara ait olduğu sanılan sarı saç telleri incelemeye alındı. DNA sonucu, leopar kürkü ve mücevherleri çalan hırsı..
Semazen heykeli yerine ‘ışık topu’ da olabilir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un sembolü olarak Sivriada’ya 110 metre yüksekliğinde semazen heykeli dikilmesiyle i..
Yargıtay’dan çiftlere tazminat talebi sürprizi Yargıtay, Medeni Kanun’a göre ‘mal ayrılığı rejimini’ kabul eden çiftlerin Borçlar Kanunu uyarınca, birbirlerinden ‘katkı paylarına’ ilişkin hak..
Yurdakul olayına inceleme Emniyet Genel Müdürlüğü, Emekli Sandığı’nın 1979’da öldürülen Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul’un ailesinden geri istediği görev tazminatlarıyla ilgili durumun in..
‘Nüfusa Alevi yazın’a Yargıtay’dan da ret Yargıtay 18’inci Hukuk Dairesi, Konak Belediyesi işçisi Sinan Işık’ın, nüfus cüzdanındaki ‘dini’ hanesine ‘İslam’ yerine ‘Alevi’ yazılması istemiyle ..
Teslim almak için bugün ekip gidiyor Bahçelievler katliamından hüküm giyen ve yanlışlıkla cezaevinden tahliye edildikten sonra Ukrayna’ya kaçan Haluk Kırcı’nın getirilmesi için bugün Ukrayna’..
Çiller’in yalı hırsızı hapiste yakalandı Eski Başbakanlardan Tansu Çiller’in Yeniköy’de bulunan yalısındaki hırsızlık olayı, çalınan ziynet eşyasının satılmaya çalışılması üzerine aydınlatıld..
Ellerinde silah görünce şaka yapıyorlar sandım Trabzon’da silahlı saldırı sonucu öldürülen Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner’in eşi Melek..
Rumlara ‘sanal’ davetiye Türkiye ile Rumlar arasında 30 yıl sonra yapılacak ilk resmi temasın temellerinin internet aracılığıyla atıldığı ortaya çıktı. AKP’nin, Rum ana muhalefet partisi DİSİ..
Bayramda da Güney Asya’yı unutmayın Devletin zirvesi, bayram mesajlarında Güney Asya’daki tsunamizedelere yardım çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Sezer, ‘Deprem mağdurlarına destek insanlık ..
Brad Pitt'i bekârlığa Clooney hazırlayacak EŞİ Jennifer Aniston ile boşanmaya karar veren Brad Pitt, "Oceans Twelve" filmindeki rol arkadaşı George Clooney'nin İtalya'daki malikanesinde moral..
Hiperaktivite yanlış biliniyor KUŞADASI Rotary Kulübü, "hiperaktivite" konulu konferans düzenledi. Prof. Dr. Ayşen Baykara konuk oldu. Prof. Dr. Baykara, toplumda hiperaktivitenin yanlış anla..
KDV'deki indirim gizli zam oldu EGE Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Fatih Dalan, bazı firmaların KDV indirimini fiyatlara henüz yansıtmadığına dikkat çekerek, bunun "gizli zam" şeklin..
Kemeraltı doldu taştı KEMERALTI Çarşısı dün tıklım tıklım doldu, neredeyse adım atmak imkansız hale geldi. Bayram alışverişindeki canlılık yüz güldürdü. Esnaf, "Maaşlar erken ödenince, vatand..
Gözleri tam 150 bin dolar HOLLANDA'NIN ünlü gözlük markası Ixron'un Türkiye temsilcisi İzmirli Gözlem Optik, katalog ve bilboard çekimleri için manken Nefise Karatay sözleşme imzaladı. Genel ..
Karnesini getiren doyasıya eğlendi İZMİR Balçova'daki Özdilek Alışveriş Merkezi, sömestr tatiline çıkan çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Alışveriş merkezine karnesiyle gelen çocuklar..
« » 1 2 3 4