20 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

20 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Birsen: 2005'ten daha ümitliyiz İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Osman Birsen, yabancı yatırımcılar açısından 2005 yılından ümitli olduklarını belirterek, "Yabancılar..
Rusya'da TMSF paniği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Rusya'nın ikinci büyük GSM operatörü VimpelCom'un eline geçen Kazak GSM şirketi KaR-Tel'e 7.55 katrilyon lira (5.5 milyar dolar..
Kartlar döviz kazandırdı Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre 2004 yılında kredi ve banka kartları ile Türkiye'ye 2.5 milyar dolar döviz girdisi sağlandı.
BDDK'nın 'YKB' mesaisi Bankacılık sektörünün büyükleri arasında yer alan Yapı Kredi Bankası'nın (YKB) sahiplik sorununun çözümü için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da (BDDK) devreye..
Gizlilik sözleşmesi imzalandı Çukurova Grubu şirketlerinin sahip olduğu Yapı Kredi hisselerinin satışı konusunda bankada inceleme yapmak üzere yetkilendirilecek Koç Finansal Hizmetler A.Ş. te..
DYH, Digitürk ve Superonline ihalelerine girecek Doğan Yayın Holding (DYH), Digitürk ve Superonline ihalesine katılmak üzere başvurma kararı aldı. Doğan Yayın Holding'den İstanbul Menkul Kıym..
AB'de bankacı devlet yok Türk bankacılık sisteminde kamu bankalarının sektördeki payı, AB'nin üç katını buluyor. AB ülkelerinde kamu bankalarının sektördeki payı yüzde 10 dolayında bulunurken..
Kalkınma ajansı tasarısı Meclis'te Yatırımların etkin ve verimli gerçekleştirilmesine dönük kalkınma ajanslarının kuruluşuna dair yasa tasarısı TBMM'ye sunuldu. AB'ye uyum çerçevesinde hazırl..
Yüzde 80'i yerli imalat Sanayi Bakanı Coşkun, Hazey-Türk adlı üç tekerlekli motosikletin tanıtımına katıldı. Araç tamamen el yapımı ve yüzde 80'i de yerli üretim.
Ankara: Tarama dört ayda biter Dışişleri yetkilileri, AB ile 'tarama sürecinin' üç-dört ay içinde bitebileceği fikrinde. Sürecin önceden kestirilemeyeceği mesajını veren Avrupa Komisyonu ise ..
Tarama süreci diğerleriyle aynı AB'nin 10 yeni ülkeyle 'tarama süreci' ve 'müzakere süreci' macerası şöyle: 31 Mart 1998'de müzakerelere başlamasına karar verilen Çek Cumhuriyeti, Estonya, M..
İşkencede Britanya askeri geri kalmamış ABD yönetimi, Irak'ta yüzlerce fotoğrafla tescillenen işkenceleri alt rütbedeki birkaç askerin üzerine yıkıp savuşturmaya çalışırken, başmüttefiki Brit..
Ölü sayısı 226 bine çıktı Güney Asya felaketinde umut kesilen kayıpların ölü listesine eklenmesiyle deprem ve tsunamide ölenlerin sayısı 226 bine fırladı. Felaketin en fazla etkilediği Endone..
'ABD askeri çok çalışacak' ABD Başkanı Bush, İran'a tehditleri sürdürdü. Bush, askerlere hitaben, "Gelecekte, yaptıklarınızdan fazlası istenecek" dedi. Yeni Dışişleri Bakanı Rice: Küba, İran,..
Bombalı gün Seçimlere hazırlanan Bağdat'ta dün Avustralya Elçiliği, bir karakol, bir garnizon, havaalanı ve bir banka önünde patlayan bombalar en az 26 kişinin ölümüne yol açtı.
Ankara Kerkük için sertleşiyor Türkiye, seçimden önce KDP ve KYB'yi uyardı: Kerkük'e nüfus yığmanız, Saddam'ın Araplaştırma politikasıyla aynı.
DÜNYA HALİ Kıbrıs Rum Kesimi'nin ana muhalefet partisi Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) yönetimi AKP'den aldıkları davet üzerine oybirliğiyle 6-9 Şubat tarihlerinde parti lideri Nikos An..
Türkiye İran'la diyalogdan yana Bush yönetiminin İran'a askeri seçeneği açık tuttuğunu duyurmasından kaygı duyan Türkiye, 'Tahran'la diyaloğun devamından yana olduğunu' açıklayarak Washington..
Rice'ın 'zorbalık ileri karakolları'... ABD Başkanı George W. Bush'un ikinci dönemine başlaması arifesinde, Dışişleri Bakanlığı'na atadığı Condoleezza Rice, adeta dünyaya gözdağı verdi.
Bush'a en çok Türkler karşı! BBC dünya haberleri servisinin 21 ülkedeki anketine göre, dünya halklarının çoğu ABD Başkanı Bush'u küresel güvenlik için tehdit olarak algılıyor. Türkler, yüzde ..
İran: Akılsızca bir adıma sert yanıt veririz Amerikan güçlerinin İran topraklarına sızdığı ve Bush yönetiminin bu ülkeye saldırı hazırlığında olduğu haberlerine İran rejiminin ilk tepkisi 'AB..
CHP'de ipler iyice gerildi CHP'nin 29-30 Ocak'taki olağanüstü kurultayı öncesi Genel Başkan Deniz Baykal'a karşı muhalefeti 'tek aday' etrafından toparlama girişimlerinde olumlu bir sonuca ul..
Livaneli'den CHP vaatleri CHP'de, Baykal'a karşı 'üçüncü isim' formülü zayıfladı. Livaneli, vaatlerini örgüte ilan ederek adaylığını güçlendirdi.
Adaylık şöleni iptal CHP İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, bayramın üçüncü günü İzmir Alsancak'ta sanatçıların desteğiyle yapacağı adaylık açıklamasından 'halk şarkı ister' gerekçesiyle v..
Liderler Güney Asya'yı unutmadı Güney Asya'da 175 binden fazla insanın ölümüne neden olan deprem ve tsunami felaketi, liderlerin Kurban Bayramı mesajlarına da damgasını vurdu.
Mahmutpaşa'da mahzun bayram Sohbetle geçen gün Bayramdan haftalar önce arifeye hazırlanan Mahmutpaşa esnafı, bu sefer her günkü kadar müşteri bulabildi. Her bayram öncesinde iğne atılsa yere..
Kurbana şefkat... Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kurban Bayramı'nda çevreye saygı, hayvanlara ise 'merhamet' gösterilmesini istedi.
Güney Asya'ya yardım konseri Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinden zarar görenler için NM Dergisi ve Yedikule Zindanları Kültür ve Sanat Merkezi'nin işbirliğiyle 5 Şubat'ta İstanbul'..
Memura sicil affı geliyor Hükümet, 2005 yılı toplu görüşmeleri sırasında kamu çalışanları sendikalarının talep ettiği 'memura sicil affı' için hazırlıklarını tamamladı. Hazırlanan sicil affı ..
Gökova koruma altına alındı Gökova Körfezi'ndeki deniz canlılarını korumak için seferber olan Muğla Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, kaçak avcılara karşı 24 saat devriye geziyor.
Güneybatı kıyıları tsunamiye açık Yunanistan Jeodinamik Enstitüsü, Akdeniz bölgesindeki tsunaminin riskinin haritasını çizdi. Haritaya göre Türkiye'nin güney Ege sahili risk altında.
Öğretmen çok hızlı yoksullaştı Eğitim-Sen'in yaptığı araştırma, öğretmenlerin alım gücünün çok hızlı bir şekilde eridiğini ortaya koydu. '1931'den 2005'e Öğretmenlerin Yoksullaşma Süreci' ba..
Orman için can havuzu Orman yangınlarına erken ve etkili müdahale için havuzlar oluşturan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, 'Orman Yangınına Bir Damla Su da Sizden' kampanyası başlattı.
Uçak ihalesi İtalyanların Savunma Sanayi İcra Komitesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na alınacak 10 adet deniz karakol uçağına ilişkin 'Deniz Gözetleme Kabiliyetli Deniz Karakol Uçağı Projesi (..
Prof. Eriş, YÖK üyesi oldu Prof. Dr. Atilla Eriş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi oldu. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in...
AB gösterisine altı tutuklama AB karşıtı eylem yapmak için geçen pazartesi günü Kızılay'a yürümek isteyince, Kurtuluş Parkı'nda gözaltına alınan 198 eylemciden altısı tutuklandı.
Şans Topu devretti Milli Piyango'nun düzenlediği Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen çıkmadı. 428 bin 396 YTL 73 YKr'lik ikramiye haftaya devretti.
Yönetmelik çıktı kavga tazelendi İlaçta veri korumayı 1 Ocak 2005'te başlatan yönetmelik çıktı. 'Tarih 2001 olsun' diyen orijinal ilaç üreticileri tepkili.
Sezer SSK'da devir yasasını onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini düzenleyen yasayı onayladı. Yasa, CHP, sendikalar ve işveren örgütlerinin..
Güney Kıbrıs cinayetlerinde dört gözaltı KKTC polisi, batık Everestbank'ın eski sahibi Elmas Ali Güzelyurtlu'yla eşi ve kızının Güney Kıbrıs'ta öldürülmesi olayıyla ilgili dört kişiyi gözaltı..
Kırcı'yı alacaklar Emniyet Genel Müdürülüğü'nün Bahçelievler katliamı hükümlüsü Haluk Kırcı'yı teslim almak üzere bugün Ukrayna'ya üç kişilik bir ekip göndereceği öğrenildi.
Van 'çözülüyor' Van'da iki gün önce tutuklanarak cezaevine gönderilen, PKK/Kongra-Gel üyesi olduğu ifade edilen üç kişinin, Vali Hikmet Tan'a yönelik bombalı saldırıyla ilişkileri olduğu beli..
Yaşınıza uygun yemekler Eğer her gün kompleks vitaminler alıyor ve bunun sizi sağlıklı tutacağını sanıyorsanız bir kez daha düşünün.
66 yaşında da annelik güzel 66 yaşında doğurarak 'dünyanın en yaşlı annesi' unvanını alan Romanyalı Adriana Iliescu, hakkındaki suçlamalara yanıt verdi. Basında, "O 80 yaşına geldiği..
Bayram çiçekleri... Doğu Anadolu'da bütün şiddetiyle devam eden kış nedeniyle göller bile donarken güney, baharı yaşadı.
Garlar mahşer yeri Fransa'da ulaşım dün demiryolu grevi nedeniyle felç oldu. Tren yolu işletmeleri, emeklilerin yerine eleman almayarak 3 bin 500 kişilik küçülmeye gitmek istiyor.
En yaşlı erkek Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri yaşayan en yaş-lı erkeğin, Porto Rikolu Emiliano Mercado olduğunu açıkladı.
4 milyon yıllık ata Paleontologlar Afrika'nın doğusunda 4 milyon önce yaşamış modern insanlara ait fosiller buldu.
İnternette 'iyi haber' Türk Telekom, yurtdışı internet erişimini engelleyen arızanın, Pazar günü giderilmesinin planlandığını açıkladı.
General Dostum'a suikast girişimi Özbek General Raşid Dostum'a, suikast girişiminde bulunuldu. Dostum, düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtuldu.
« » 1 2 3 4