2 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

2 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çiftlikte 'kuşku' var Uzan ailesine ait Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca el konulan Pamukova'daki eski çiftlikte yer altı aramalarında kuşku duyulan yerlerin bulunduğu belirtildi.
Muafiyet sürecek Tek evi bulunan kimsesiz, gazi, şehit dul ve yetimleriyle emeklilerin 2005 yılında da emlak vergisinden muaf olacağı belirtildi. Bakanlar Kurulu'nun kendisine bakmakla mükell..
İlk cenaze yurda getirildi Güney Asya'daki öldüğü resmen belirlenen tek Türk, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu ticaret ataşe yardımcısı Ezgi Gümüşoğlu'nun cenazesi İstanbul'a getirildi.
Londra adada gafil avlanmış Britanya Dışişleri'nin 30 yıl sonra yayımlanan gizli belgeleri, 15 Temmuz 1974'te Atina'da yönetimde bulunan Yunan cuntasının Kıbrıs'ta Başpiskopos Makarios'a darb..
Berlusconi'ye tripodlu saldırı İtalya'nın hem en zengin işadamı hem de başbakanı olan Silvio Berlusconi, önceki gece Roma'nın ana meydanında korumalarıyla birlikte dolaşırken, genç bir duvar ..
'Örtbas çabası var' Mardin'in Kızıltepe ilçesinde terörist oldukları iddiasıyla 31 yaşındaki Ahmet Kaymaz ile oğlu 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın öldürüldüğü operasyonda yer alan polisler hakkın..
Gözcü gazetesi Kayaoğlu'nu kaybetti Bahçelievler'de dün sabah meydana gelen trafik kazasında, Gözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Turan'ın sekreteri Oya Kayaoğlu öldü.
Erdoğan'ın kabine yorumu Başbakan Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili, "Gerekiyorsa, vakti zamanı geldiğinde yapılır" diye konuştu.
Sayısal LOTO'ya iki ortak Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen iki kişi 437 milyar 488 milyon 800'er bin lira (437.488.80 YTL) kazandı.
Diyanet Yasası'na dava Kuran kursları tartışması Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. Danıştay, Kuran kurslarında haftalık eğitim süresinin artırılmasına kaynaklık eden düzenlemeyi Anayasa'ya aykırı..
149 yıllık Boğaz bekçisi Çanakkale Boğazı, çoğu kez turistlerin bile uğramadığı, gözlerden ırak, 149 yıllık bir kılavuza sahip.
Bir telefon = 67 can Daha önce baklava hırsızı çocuklara verilen ağır cezayla gündeme gelen adalet, 2004 yılını da ilginç cezalarla kapattı.
'Lisa kararı' beldelere yayılıyor Alanya'da Alman turist kız 11 yaşındaki Lisa Eder'in sabıkalı Bülent Gülbay tarafından öldürülmesi ardından belediye meclisinin, sabıkalıların işyeri açmasın..
Taksim'de kanlı yeni yıl Yeni yıla Taksim'de eğlenerek giren 17 yaşındaki E.E. otomobille arkadaşına çarptığı için tartıştığı kişilerce bıçaklanarak öldürüldü.
Eski postacılar takvimi PTT Genel Müdürlüğü, postacıların 164 yıllık tarihini 2005 takvimine taşıdı. Sirkeci'deki PTT Müzesi'nden seçilen ve birçoğu hiç yayınlanmamış fotoğraflardan oluşan ta..
Organ bağışlansa çok hayat kurtulur 10 yıllık ilerleme Prof. Yaman Tokat ve ekibi, Türkiye'yi canlı karaciğer naklinde Avrupa'da söz sahibi yaptı. Son beş ayda, sadece İstanbul'daki 22 nakil..
Batman'da ilk organ bağışı Batman'da ilk organ bağışını Hasankeyf ilçesinde 'Çoban Ahmet' olarak tanınan Ahmet Akdeniz yaptı. Batman Sağlık Müdürlüğü'ne gelerek, organ bağışı formunu dolduran..
2005'e hüzünlü merhaba Dünya 2005 yılına Güney Asya'yı vuran depremin hüznüyle girdi. 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gecelerde yaşanan renkli ve görkemli kutlamaların dozu bu yıl düşürülürken,..
Phuket hâlâ dolu! Tayland'da dev dalgaların en fazla etkilediği ünlü Phuket Adası'nda yüzlerce insan yeni yılı ellerinde beyaz çiçeklerle saygı duruşunda bulunarak karşılasa da tsunamiden kur..
Beyazlara büründüler Tayland'da beyaz yas giysilerine bürünen Budist rahipler, yeni yılı Dhammakaya Tapınağı'nda karşıladı.
Patrikhane'de 'tsunami' için ayin Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinde hayatını kaybedenler için Fener Rum Patrikhanesi'nde ayin yapıldı. Balat'taki Fener Rum Patrikhanesi'nin Aya Yo..
'Konsersiz' kalabalıklar Türkiye'de görkemli meydan kutlamaları, Güney Asya'daki felaket ve 'konsersiz'likle gölgelendi. İstanbul'da Taksim Meydanı, saatler gece yarısını gösterdiğinde yine ..
Türkiye'den notlar.... Zonguldak'taki okullarda düzenlenen yılbaşı eğlencelerinde 449 öğrenci zehirlendi. Öğrencilerden 54'ü çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Belediye ve Sağlık Müdü..
Beyaz, çok eğleniyor Yeşilçam'ı anlatan 'Yıldızların Altında' müzikalinde, bir çapkını canlandıran Beyaz, "Sahnede çok eğleniyoruz" diyor.
Bir deniz dibi tayfunları eksikti! Derin sularda çok büyük fırtınaların koptuğu belirlendi. Alman bilim adamları, Atlantik Okyanusu ile ilgili şaşırtıcı bilgiler elde etti. Dört yıllık bir ar..
Çin'de panda geni bankası Üreme konusundaki olağanüstü tembellikleriyle tanınan pandalar için Çin'de gen bankası kuruldu. Çin'in Sichuan eyaletinde bulunan Chengdu Panda Üreme ve Yetiştirme A..
Maria Şarapova Tayland'da... Tenis dünyasının parlayan yıldızı Rus sporcu Maria Şarapova, Tayland'da. Şarapova, bugün Venus Williams ile yapacağı gösteri maçı için Chiang Mai kentine geldi.
Tek bacakla iki kutup turu Tek bacağını yitiren Polonyalı genç, inanılması güç rekorlara imza attı. 16 yaşındaki Polonyalı öğrenci Janek Mela, yürüyerek Güney Kutbu'na ulaştı.
SAMSUNG VP-D107I MINI DV KAMERA Hayallerinizdeki Kamera Bonus CArd ile Peşin Fiyatına 8 Taksit !
7’den 70’e herkes sokaklara döküldü İstanbul 2005’i sokakta karşıladı! Birçok kişi sokak kutlamalarına katılmak üzere erken saatlerde yollara düştü. Türbanlısından rocker’ına kadar farklı kes..
ONIXON DSL 100U USB ADSL MODEM+SPLITTER internette sörf ve chat yaparken aynı anda telefonla da rahatlıkla konuşabileceksiniz. Bonus Card ile Peşin Fiyatına 8 Taksit !
Babalık testi yaptıranlar arttı Ankara Üniversitesi Adli Tıp’a babalık testi için özel başvuran şüpheci babaların sayısı 2003’te yüzde 54’tü, 2004’ün ilk 6 ayında bu oran yüzde 80’e çıktı. Te..
"Duvara Karşı", Bush'a karşı, "efendi"ce Oscarlı, "G.O.R.A."lı bir yıl Bütün dünya "Şrek 2"yi izledi, "Hz. İsa'nın Çilesi"ni tartıştı, sinema politikaya bulaştı, biz ise kendi filmlerimizin b..
Pastaneden restorana... Gezi İstanbul Cuisine'de deniz ürünleri, Pera Levanten mutfağı ve esnaf lokantalarının geleneksel tatları bir arada"Beni şimdilik yalnız mahalledekiler tanıyor"
Eski dost geri geldi Bir zamanlar Türkiye'de de üretilen Münih'in ünlü birası Löwenbrau, bu kez ithal bira olarak marketlerde... Biranın başkentindeki en tanınmış biranın gelişi, kaliteli bir..
"Yemeği fazla kaçırınca suyu artırıp karbonhidratı azaltın" Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç, arada sırada dayanamayıp yemeği abartan ama kilo almak istemeyenler için uyguladıkları formül..
"AB sürecinde belki de Avrupa'yı biz ikna edeceğiz" Boğaziçi Üniversitesi Münazara Takımı destek bulabilirse, mart ayında Avrupa Şampiyonası'na katılacak. Gençler "Önümüzdeki 10-15 yıl içinde..
Nişantaşı’nın genç göçmenleri Nişantaşı’ndaki Şişli Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nda çoğu Moldavalı olan Litvanya, Ukrayna gibi ülkelerden gelme 12 çocuk var. Hepsinin ilk aileleri parçalan..
Dalganın öldürücü gücü 100 binin üzerinde ölü... Bu inanılmaz bir sayı ve insanlığın tsunamiye ve depreme yenik düştüğü en büyük felaketlerden biri. Güney Asya’da geçen pazar günü meydana gel..
20 yaşına kadar isminden nefret etti Dingin, sakin ses tonu ve kelimeleri tane tane konuşmasıyla insanı terapideymişsiniz gibi rahatlatan biri Şerif Sezer. Yani Asmalı Konak’ın Kader’i, Çembe..
Alkışlanacak hayat hikayesi Trabzon Akçaabatlı Hilal’i ilk Sabancı Üniversitesi Bilgi Teknolojisi Bölümü yöneticilerinden dinledim. Şaşırdım, hayran oldum. En çok da sevindim. Nasıl bir zeka,..
Afrika’nın güçlü kadınları Onlar erkek egemen politika dünyasının kadın oyuncuları. Önce hep kocaları vardı ama sonra kendi başlarına bir şahsiyet olarak belirdiler. Kimi ülke menfaatleri içi..
Türkiye rasyonelliği temsil ediyor Boğaziçi Üniversitesi’nin ardından üç senedir Paris Üniversitesi’nde dersler veren Prof. Nilüfer Göle, 17 Aralık öncesinde Fransa’da Türkiye ile ilgili tart..
Attan inip eşeğe bindim Amerikan Elle dergisine, aylık magazin dergisi Lucky’ye, Japon Marie Claire ve Vouge’a çekim yaptı. Loft dergisine kapak oldu. Bir dolu marka için katalog çekti. Bir i..
Uzan Çiftliği'nde kuşkulu yerler bulduk Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF) el konulan Uzan Ailesi'ne ait Pamukova’daki eski çiftlikte kuşku duyulan yerler bulunduğu belirtildi.
Yılbaşında 2 milyon YTL vergi geliri İstanbul Defterdarlığı, yılbaşı gecesi 230’u vergi denetmeni olmak üzere 800 kişilik bir ekiple 12 saat boyunca vergi denetimi yaptı. Eğlence ve işyerleri..
Otomotivde 10.7 milyar dolarlık rekor Otomotiv sektörü 2004’Ü 10.7 milyar dolarlık rekor ihracatla kapadı. Sektörün ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 48.9 artarken, otomobil ihracatı yüzde..
Diyanet'ten Yeşil Kart uyarısı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, müftülüklere gönderdiği bir yazı ile resmi ve özel sağlık sigortasına dahil olmayan bazı kişilerin başkalarına ..
Sıfırları attık ayıptan kurtulduk Başbakan Recey Tayyip Erdoğan, yılbaşı gecesi saat 00.45 sıralarında Safranbolu Ziraat Bankası Şubesi'ne gelerek buradaki bankamatikten bankanın günlük çekme..
Karamehmet 'büyük taksit'i yine aksattı Çukurova Grubu'nun patronu Mehmet Emin Karamehmet, 'erken ödeme planı' iptal edilen Yapı Kredi'ye dönük borcunda 101.8 milyon dolarlık 2004 son taksidi..
« » 1 2 3 4