19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cep mesajı karıştırdı Manisa'da kendisini AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak tanıtan bir kişinin, cep telefonuna gönderdiği istifa etmesi gerektiği ve oturduğu makamın hakkını veremediği mesa..
Anadolu'nun ilk 10'u İzmir'deki anadolu liselerinin ÖSYM başarı istastiği açıklandı. Geçen yıl eşit ağırlıklıda 60'ıncı Yıl, İngilizce'de Konak birinciliği elde ettiİTK'ya çifte ödül
Temizlik yakında İZMİR'iN Kahramanlar semtindeki Ege Mahallesi, kentin ortasında çirik düş gibi duruyor. Derme çatma evler, birbirine yaslanmış, ayakta durmaya mecali yok. Büyükşehir Belediye..
Papatya çayı, soğuk algınlığından koruyor İNGİLTERE'DE yapılan bir araştırmaya göre, papatya çayı soğuk algınlığından koruyor ve âdet sancılarına iyi geliyor. Imperial College'ın araştırmasın..
Virüsü de vuruyor Bilgisayar ve internet güvenliği uzmanları, tsunami kurbanlarına yardım çağrısında bulunan 'virüslü' bir e-postanın internette kol gezdiği uyarısında bulundu. İnternet güven..
GEA eve döndü Güney Asya'yı vuran felaketin ardından bölgeye giden ikinci GEA ekibi de çalışmalarını tamamlayarak dün Türkiye'ye döndü. Sri Lanka'da binlerce felaketzedeye ulaşan ekibin lider..
Londra'yı fethettik Dün basına tanıtılan 'Türkler; Bin Yılın Yolculuğu 600-1600' sergisinde 400 bin izleyici hedefleniyorHarvard'da 'dişi' isyan
Şişeye oturtup fotoğraf çektiler Kocaeli'nde meslek yüksekokulu öğrencilerini soyup fotoğraf çeken, gasp eden çeteden 5 kişi tutuklandıFaytoncunun Mercedes'i
Samandıra’nın göbeğindeki köpek barınağı halkı canından bezdirdi Kartal’a bağlı Samandıra’nın Osmangazi Mahallesi’ndeki köpek barınağı, burada yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Biletini erken almayan dönüşte geç kalacak Sömestr tatilinin 5 gün erkene alınması hem vatandaşın hem de otobüs firmalarının işini kolaylaştırdı. Yolcu yoğunluğu 13 Ocak’tan 19 Ocak’a kadar o..
Bahçelievlerdeki öğrenciler kardeş okula bayramlık hediye gönderdi Bahçelievler Çocuk Meclisi üyeleri, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Akocak köyüne bayram hediyesi gönderdi. Öğrencilerin katkı..
Valilik ve Belediye bayram tedbirlerini tamamladı İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi (İBB), bayram tatilinin huzur ve güven ortamı içinde geçmesi, insanların mağdur edilmeden ihtiyaçl..
Hava limanı polisi artık scooter kullanıyor Koç Topluluğu eski yöneticilerinden Can Kıraç tarafından Atatürk Hava Limanı polisine hibe edilen 5 adet ‘’scooter’’ aracı, hizmete girdi.
Iraklılar seçim için kayıt yaptırmaya başladı Türkiye’de yaşayan Iraklılar, Irak’ta 30 Ocak’ta yapılacak seçimlerde oy kullanabilmek için ön kayıt yaptırmaya başladı.
Çocuğun sokaklara düşmesine sevgisizlik ve ilgisizlik yol açıyor Sakarya'da sokakta yaşayan 13 ve sokakta çalışan 159 çocuğun "kimsesiz" olmadığı, hepsinin kendilerini barındırabilecek ailel..
Köylerdeki 60 başarılı öğrenciye kıyafet yardımı yapıldı Bursa'nın Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 (OSYEG) kuruluşu, Keles'in köylerindeki başarılı 60 fakir öğrenciye kıyafet yardımında ..
İzaydaş’ın kapasitesi yüzde 35’ten yüzde 85’e çıkarıldı Çevre endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren ve İngiltere-Türkiye İşbirliği Semineri için ülkemize gelen İngiliz çevre teknolojileri u..
Edirne’de tarihî cami ödeneksizlik kurbanı Edirne’de Osmanlı döneminin ilk eserlerinden olan Şahabeddin Paşa Camii, 3 yıl önceki restorasyon çalışmalarının durması ile çürümeye terk edildi.
İpsala Sınır Kapısı’nda yılın ilk eroini ele geçirildi Edirne’nin İpsala Sınır Kapısı’nda 2005 yılının ilk uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 8 trilyon 770 milyar lira olan 75 kilo eroin..
Çorlu camilerinde Kur’an okuma kampanyası başladı Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, müftülük tarafından camilerde "Kur’an-ı Kerim Oku-Okut Kampanyası" başlatıldı.
‘Kütahya’nın kalbi’ Anadolu Garajı yenilendi Kütahya’nın Aşağı Çarşı ve Saman Pazarı semtlerinin ekonomik açıdan kalbi durumunda bulunan Anadolu Garajı, yenilenerek halkın hizmetine sunuldu.
Cezaevinden çıktıktan 3 gün sonra öldürüldü Kütahya’da cezaevinden 3 gün önce çıktığı belirtilen bir kişi, önceki gün kafede silahla vurularak öldürüldü.
3 Ekim'de hem tarama hem müzakere başlayacak 17 Aralık Avrupa Birliği (AB) Zirvesi'nin ardından gündeme gelen tarama sürecinin ne zaman başlayacağı tartışmasına son noktayı AB Komisyonu'nun ..
Müzakereye başlangıç yolu taşlarla dolu Tarihî 17 Aralık zirvesinden 3 Ekim'de AB ile tam üyelik müzakerelerin resmen başlatılması kararını çıkaran Türkiye'ye bu tarihe kadar birçok konuda z..
El Aksa Şehitleri Tugayları’ndan Abbas’a ‘ateşkes’ desteği Filistin'de yapılan ilk demokratik seçimlerle devlet başkanlığına gelen Mahmud Abbas, Filistinli örgütleri ateşkese ikna için Gazze ..
Irak İçişleri Bakanı uyardı: Sünniler seçime girmezse iç savaş çıkabilir Irak’ta 30 Ocak’ta yapılacak genel seçimlere iki haftadan az bir süre kala Sünnilerin boykotu devam ediyor. İçişleri B..
Türkiye'deki Iraklılar seçime ilgi göstermiyor Türkiye'de bulunan Iraklı seçmenler, 30 Ocak seçimleri için dün resmen başlayan kayıtlara beklenen ilgiyi göstermedi.
Kerry, Rice’ı uyardı: Kerkük seçimlerden sonra karışabilir ABD'de 2 Kasım'daki başkanlık seçiminde Başkan George W. Bush'a karşı kaybeden Demokrat Parti Senatörü John Kerry, Dışişleri Bakanı ..
İran, Bush’a meydan okudu: Bize saldırmaya kimse cesaret edemez Amerikan The New Yorker dergisinin "ABD, İran’ı vurmak için gizli keşif yapıyor" haberi, Washington-Tahran arasında söz düellos..
Erdoğan, bayram öncesi çiftçiye müjde verdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram öncesi çiftçinin yüzünü güldürecek açıklamalar yaptı. Erdoğan, dört dilim halinde ödenen Doğrudan Gelir Deste..
Esnaf ve çiftçi, düşük faizli krediye devam edecek Halk Bankası esnaf ve sanatkara, Ziraat Bankası da çiftçiye indirimli faiz oranları ile kredi kullandırmaya devam edecek. Resmi Gazete’de ya..
Hazine, son 20 yılın en düşük faiz oranıyla borçlandı Hazine’nin ikinci defa yaptığı üç yıl vadeli altı ayda bir yüzde 10 sabit faiz ödemeli tahvil ihalesinde, yıllık bileşik faiz yüzde 17,17..
Eski temsilcisi, Renault’yu tahkime götürüyor Dacia’nın Türkiye temsilcisi işadamı Şükrü Seskır’ın distribütörlük sözleşmesi, şirket Renault tarafından satın alınınca vaktinden önce feshedild..
Bir yılda iki kat büyüyen Türk otomobil pazarı Avrupa’nın büyüme rekortmeni oldu Türkiye, 2004’te otomobil satışında yüzde 98,7 artış oranı ile Avrupa’nın büyüme rekortmeni oldu. 451 bin 20..
Yabancı turist sayısı 17 milyonla rekora koştu Türkiye’ye 2004 yılında gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 25,7 artışla 17,548 milyona ulaştı.
‘Etik olan, BDDK’nın bir an önce kendi binasına taşınması’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), denetlediği İş Bankası’nın binasında 600 milyar lira kira vererek ikamet etmes..
Telekom için 13 katılımcı ön yeterlilik aldı Özelleştirme İdaresi, Türk Telekom’un yüzde 55’inin blok satışına yönelik açılan ihalede 13 firma ve ortak girişim grubunun ön yeterliliklerinin t..
TMSF, Medya Grubu’ndan 61,8 milyon dolar tahsil etti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazılan yazıda, Etibank’tan dolayı Dinç Bilgin’in sahibi old..
Görücüye çıkan uçan dev Türk hava limanlarına inemeyecek Avrupa havacılık firması Air-Bus’un 12 milyar dolar harcayarak 10 yılda geliştirdiği A 380, ABD’nin Boeing 747 uçağının semalardaki ha..
İhlas Holding, Rusya'dan ticarî araç temsilciliğini aldı İhlas Holding şirketlerinden İhlas Pazarlama'nın iştiraki olan Bisan Bisiklet Moped Otomotiv, Rus ticari araç üreticisi Gaz firmasının..
Hacı adayları Arafat’a akıyor Kutsal topraklarda hac farizası için bulunan yaklaşık 2,5 milyon hacı adayı bugün Arafat’ta vakfeye duruyor. Dün Mekke’den otobüslerle hareket eden hacı adaylar..
Medyada ‘indirim’ tartışması Batık Etibank’ın borçlarıyla ilgili Hürriyet, Sabah ve Vatan Gazeteleri arasında başlayan tartışma, iki gazetenin fiyatını indirmesi ile sonuçlandı.
İslam Konferansı Teşkilatı’ndan deprem çocukları için girişim İslam Konferansı Teşkilatı (İKT), Güney Asya’daki deprem felaketi sonrasında kimsesiz kalan 40 bin çocuk için kampanya başlatıyor..
Türk girişimciler Açe’de okul açtı Güneydoğu Asya’da yaşanan deprem ve tsunaminin ardından yerle bir olan Endonezya’nın Açe kentindeki çocuklara yardım için Türk işadamları harekete geçti. Pa..
Gazeteciler Cemiyeti’nden Zaman’a en iyi tasarım ödülü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ yarışmasında ödül kaza..
Taslak yasalaşırsa eczacılar 6 ayda bir sınava girecek Türk Eczacılar Birliği tarafından hazırlanan yasa taslağı kabul edilirse; eczacılık fakültelerinde eğitim 4 yıldan 5 yıla çıkacak. Eczac..
‘Azınlığız diyen Alevilerin temelinde ateistlik var’ Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ali Rıza Kaçan, Aleviler olarak azınlık fikrine karşı olduklarını söyledi. Sivas olaylarında siyasiler tara..
Ulusalcı avukat Altaş, Dev-Sol davasına bakıyor Yazarlarının çoğunluğu ulusalcı isimlerden oluşan Yeni Hayat dergisinin sahibi Avukat Hanifi Altaş’ın, Dev-Sol Davası sanığı Metin Dikmen’in a..
İÜ’nün yeni rektörü ‘önce hukuk’ dedi İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mesut Parlak, dün sessiz sedasız görevine başladı. Prof. Dr. Tankut Centel’den görevi devralan Parla..
Öğretmen başvuruları 26 Ocak’ta başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın şubatta atamasını yapacağı 10 bin öğretmenin büyük çoğunluğunu sınıf öğretmenleri oluşturacak. Bunu Türkçe ve İngilizce bra..
« » 1 2 3 4 5 6 7