19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toprak Leasing'e Hong Kong'lu talip Toprak Leasing'de TMSF'nin sahip olduğu yüzde 83.8 hisse ile ilgili olarak Hong Kong Qunbet Ltd. ile gizlilik sözleşmesi imzalandı.Sabancılar Akbank hisses..
Hint düğünü 'altın'ı parlattı Hindistan'da kasım - şubat ayları arasındaki geleneksel düğün mevsimi, uluslararası altın piyasalarının yüzünü güldürdü. Uzmanlar, düğün mevsiminde altın talebin..
Marmaray'ın dizaynını Downer firması çizecek İstanbul Boğazı'ndan geçecek Marmaray tüp geçidinin detaylı projesini Avustralyalı Downer çizecek. 55 metre derinlikteki 13.6 kilometrelik geçit 1..
Bakanlar 118 bin kişilik kadro istedi 2005 için bakanlıklardan 118 bin 520 kadro talebi geldi. Başbakan, sadece 48 bin kadro tahsis edilebileceğini söyledi'Yaşlanıyoruz, sosyal güvenliğe katk..
Aşk acısı yıktı Ormanların kralı aslanı, aşk acısı hayata küstürdü. İzmir Hayvanat Bahçesi’ne bağışlanan Medrona Sirki’nin en yetenekli ‘sanatçı aslanı’ 17 yaşındaki Golyad, 15 yaşındaki yaln..
Sevimli obur İskoçya’nın Blaid Drummond Safari Parki’ndaki görevliler, yaptıkları kardan adama son olarak havuç takıp işlerinin başına döndüler. Görevlilerin uzaklaştığını fark eden Humboldt ..
Buzul çarpışması onlara yarayacak Avustralyalı bilim adamları 160 km uzunluğundaki B15-A buzdağıyla Antarktika’nın ucundaki Drygalski buzulunun çarpışmasını bekliyor. Buzdağı buzula doğru gün..
Türkler’in geçmişi Londra’da sergileniyor İngiltere’nin ünlü Kraliyet Sanat Akademisi’nin ev sahipliğini yaptığı Türkler: Bin Yıllık Yolculuk (600-1600) Sergisi, dün Londra’da dünya basınına ..
Hürriyet beş ödülle yine şeref listesinde Hürriyet, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2004 Türkiye Gazetecilik Başarı ödüllerinde üç dalda birinci oldu, iki dalda da övgüye değer bulundu. Ödül..
İnsan Hakları'nda davalık tasfiye Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, 6 Ocak'ta "Azınlık Hakları Raporu" ile gündeme gelen Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu'nun (İHDK) Başkanı Prof. ..
10 uçak için karar bugün verilecek Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün de katılacağı Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı bu..
Bahçeli'ye 'ayrımcılık' suçlaması İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı Eren Keskin ile Şube Sekreteri Gülseren Yoleri, yaptığı bir konuşmada Ortodokslar'ın "Haliç'ten haç çıkarma..
CHP'li Dursun'dan 'rüşvetin kasedi' CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Ergün Aydoğan'a rüşvet vermekle suçlanan ve bu nedenle partiden ihracı istenen üye Cafer Dursun, YDK Başkanı İsmet Ç..
Livaneli: Benimkisi Mevlana projesi Zülfü Livaneli "a-daylığa biraz daha yakınım" diyerek parti içindeki tüm kesimlere, "Ne olursanız olun, gelin" çağrısı yaptı. Projesini, "Mevlana projesi" ..
Baykal: İpoteklerden kurultay kurtaracak Deniz Baykal, "Bu kurultayımız, CHP'yi dışarıdan kuşatma, yönlendirme ve etkileme çabalarının iflas edeceği, CHP üzerine kurulmak istenen ipoteklerden..
Türban 'aynen' Köşk'e Sezer'in "türbanın önünün açılmaya çalışıldığı" gerekçesiyle veto ettiği kanun tasarısı değişiklik yapılmadan TBMM'den geçirilecekBu ne toplantısı?
AMSTERDAM GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ SADECE 149$ e-kolaytatil'e bakmadan uçak bileti almayın ! Ucuz bilet almanın en kolay yolu e-kola..
Alkollü içki reklamına yasak Alkollü içki reklamında nelere yasak geldi. Alkollü içki içen cesur gösterilemeyecek. 'Susuzluğu giderir' mesajı verilemeyecek. 'Sorunları çözer' havası yansıtılm..
Faytoncu Demir 119 yıl önceki Mercedes'i yaptı Yaptığı faytonlarla tanınan Denizlili Metin Demir, şimdi de Mercedes'in 119 yıl önce ürettiği faytonu andıran ilk otomobilinin benzerinden 13 ta..
Kilci: Olağanüstü kredibilite kazandık Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, uluslararası sermayenin ve yabancı yatırımcıların Türkiye’ye bakışının olumlu yönde değiştiğini savunarak, "Tü..
Ziraat 8 işlemle kilitlendi Kurban Bayramı öncesi Ziraat Bankası’nda aynı anda 8 ayrı işlemin yapılması şubeleri kilitledi. Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, şubelerin bu kada..
Vergi iadesi zarflarına inceleme hazırlığı Gelirler Genel Müdür Vekili Osman Arıoğlu, ‘Ücretlilerin vergi iadesi zarflarını toplu incelemeye alacağız. Sahte ve geçersiz belgesi olanlar, yenid..
Çiftçiyle 'elektrik' barışı Başbakan Tayyip Erdoğan, çiftçilerin 660 trilyon liralık elektrik borcunun faizi silineceğini bunun yanı sıra borçların da dondurulacağını belirtirken, mazot ve gü..
SSK hastanelerinin devrine veto geliyor Başta Türk-İş olmak üzere sendikalar ve CHP'nin karşı çıktığı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini öngören yasanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet..
İşte geleceğin uçağı Dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380, Avrupa liderlerinin katıldığı törenle tanıtıldı. Airbus’ın merkezi Fransa’nın Toulouse Kenti’nde düzenlenen ilk uçağın tanıtım ..
Otomobil satışında Avrupa rekoru kırdık 2004'te 451 bin 209 adetlik otomobil satışıyla yüzde 98.7'lik artışı yakalayan Türkiye pazarı, Avrupa'nın 'pazar büyüme rekortmeni' oldu. Bu gelişme Tü..
BDDK, Yapı Kredi için 31 Ocak'a kilitlendi BDDK, Koç-Unicredito'nun talip olduğu Yapı Kredi Bankası'nın çoğunluk hisseleri konusunda 31 Ocak'a kadar çözüm bekliyor. Bu tarihi bir anlamda 'mil..
LONDRA GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ e-kolaytatil'e bakmadan uçak bileti almayın ! ucuz bilet almanın en kolay yolu...
Şimdi de hayalet korkusu Güney Asya’da tsunaminin yerle bir ettiği kıyılarda, artık hayalet korkusu kol geziyor. Toplu halde gömülen cesetlerin, yağmurun etkisiyle açılan ve göle dönen mezarl..
Tarama süreci 4 Ekim’de AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olie Rehn, Türkiye ile tarama sürecinin 4 Ekim’de başlatılacağını açıkladı. AB kaynakları tarama sürecinin müzakerlerle par..
Harvard’da kadın düşmanı rektör Harvard Üniversitesi Rektörü Prof. Lawrence Summers’ın, doğuştan gelen farklılığın, kadınların niçin bilim ve matematik dallarında erkeklerden daha az başarılı..
Müze yağmasına PKK da katıldı ABD’nin Irak’ı işgaliyle yağmalanan Bağdat Müzesi’nden çalındığı iddia edilen Van Gogh’a ait bir tablo, Adana’da üç milyon dolara satılmak istenirken ele geçiril..
'Ermeniler masadan kaçtı' Soykırım iddiasının masaya yatırıldığı Türk-Ermeni Platformu’nun 2005 İlkbahar toplantısı, Ermeni tarafının gerekli belgeleri göndermemesi üzerine iptal edildi. Erme..
Berlin kamusalı da türbana kapanıyor Türkiye’deki tartışmaları sürerken, Almanya’nın Berlin Eyaleti’nde de türbana kamusal alan yasağı getiriliyor. İçişleri Komisyonu’ndan geçen yasa tasarısı..
Evet’çi Rumlar’a randevu 1974’ten bu yana ilk kez bir Rum lider Türkiye’ye davet edildi. AKP, Annan Planı’na destek veren Kıbrıs Rum ana muhalefet partisi DİSİ’nin Genel Başkanı Nikos Anastas..
Bush: İran’a askeri seçenek masada ABD Başkanı George W. Bush, nükleer silah programı bulundurduğundan şüphelenilen İran daha açık davranmazsa, bu ülkeye askeri eylem yapmanın masadaki seçene..
Kopan sağ el için 550 bin YTL tazminat İzmir’in Selçuk İlçesi’nde boş arazide arkadaşlarıyla oynarken ramazan topuna ait olduğu iddia edilen patlamamış bir mermi bulan ve patlayınca sağ eli k..
Başmüzakereci bayramdan sonra Hükümet, AB ile müzakereleri yürütecek başmüzakereciyi belirleme çalışmalarını bayram sonrasına bıraktı. Başmüzakerecinin siyasi bir kişilik olmasını tercih eden..
AB için ‘çerçeve belgesi’ telaşı Türkiye-AB ilişkilerinde Brüksel’den gelen son değerlendirmeler, hükümet içinde bayram öncesi AB telaşı yarattı. Bu telaşın nedeni, Türkiye’nin AB ile müzaker..
Kimseler görmeden Batman’da Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kurban Bayramı öncesi dar gelirlilerin yüzünü güldürdü. Vakıf görevlileri, geçmiş dönemlerde yardım dağıtımında yaşa..
Çakıcı ailesinin istemi reddedildi Organize suç örgütü elebaşı olduğu öne sürülen Alaattin Çakıcı’nın Bursa, İstanbul ve İzmir illerinde yürüttüğü çete faliyetleri ve yurtdışına kaçışına iliş..
Usulsüz kesene 1000 YTL ceza Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, bakanlığının 2004 yılı içinde gerçekleştirdiği çalışmalarla ‘sınıfı geçtiğini’ söyledi. Pepe, AB ile müzakerelerin başlayacağı 3..
Ahlak kurultayı Nevşehir’de 98 delegeyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Baykal, partiyi kuşatma çabalarının kurultayda iflas edeceğini söyledi. Baykal, ‘Bu kurultay CHP’nin ahlakını, bağım..
Gerdanlık ve broşu iade etti Başbakan Tayyip Erdoğan, Rusya gezisinde eşi Emine Erdoğan’a hediye edilen kolye ve broşu, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine ‘değerinin hediye ölçülerini aşması’..
Ülkesi için boğaz tokluğuna çalışacak HOLLYWOOD'UN en çok kazanan oyuncularından Nicole Kidman, Avustralya yapımı yeni filminde ülkesinin film sektörüne katkıda bulunabilmek için, haftada 570..
Urla'ya sanat merkezi ESKİ İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü ve Sanat Yönetmeni Cengiz Yılmaz ile eşi Canan Yılmaz, Urla'ya sanat merkezi kazandırdı. Sanatın tüm dallarında kursların verileceği v..
24SAATEGE Üstün Dökmen gönülleri fethetti
Hükümet İzmir'e rol vermeli EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Salih Esen, İzmir'in sorunlarını çözmek için, hükümetin iyi niyetli ve gayretli olduğunu söyledi. Esen, "Ancak bütçedeki kı..
Of of Gülşen yazlık arıyor MÜZİK listelerini "Of Of" şarkısıyla alt üst eden Gülşen, Çeşme fanatiği oldu. Geçen yaz gözde tatil beldesinin havasına, denizine, güneşine, gece hayatına vurulan ..
DYP'liler fotoğraf çekti DYP kurmayları, Manisa'nın çeşitli ilçe, belde ve köylerde üç gün incelemelerde bulundu. DYP Genel Başkan Yardımcıları Nevzat Ercan, Mahmut Nedim Bilgiç, Alirıza Gönü..
« » 1 2 3 4 5 6 7