19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

19 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk iş dünyası en streslilerden Türk iş âleminin dünyanın en stresli iş ortamlarından birisi olduğu belirlendi. Dünyanın önde gelen denetim ve danışmanlık şirketlerinden ABD'li Grant Thornto..
Yoksullara 'asgari' destek Çalışma Bakanlığı'nca, 'Sosyal Güvenlik Reform'u çerçevesinde, yoksul ve muhtaçlara yönelik sosyal yardım ödemelerine ilişkin 'Primsiz ödemeler yasa taslağı' ilgili..
'Türkiye'ye bakış olumlu' Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, uluslararası sermayenin ve yabancı yatırımcıların Türkiye'ye bakışının olumlu yönde değiştiğini savunarak, bunun özelleştir..
Sabancı ailesi hissesini satıyor Sabancı ailesinin 10 ferdi, şahsi portföylerinde bulunan ve Akbank'ın toplam sermayesinin yüzde 1.4'üne denk gelen toplam 21 milyon YTL nominal değerdeki Akba..
Fondan sinema ihalesi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner ve Uzan Grubu'ndan haczettiği 25 aracı 26 Ocak'ta satışa çıkaracak. TMSF, Uzanlardan haczedilen İstinye'deki sinema salon..
Hazine'den tarihi faiz: yüzde 17.17 Hazine'nin ikinci defa aynı vadeye açtığı üç yıl vadeli altı ayda bir yüzde 10 sabit faiz ödemeli tahvil ihalesinde yıllık bileşik faiz yüzde 17.17'ye kada..
Rum partisine AKP daveti Hükümet, Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki ana muhalefet partisi DİSİ'yi Türkiye'ye davet etti. Parti lideri Anastasiadis, "Siyasi büromuz kararı verir" dedi.
Hep Asya'daki gibi dayanışsak Güney Asya'daki felaketin ardından zengin ülkelerin fakir ülkelere yardımda cimri davranması tartışılırken, BM Binyıl Hedefleri çerçevesinde uluslararası uzmanla..
Şam'ın haritadaki ısrarı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçen ayki Suriye ziyaretinde imzalanan anlaşmaya eklenen maddeyle Şam'ın, Hatay'ın Türkiye'ye ait olduğunu resmen kabul etmesine rağmen bu..
'Kayıkçı İpi'ni orduya sıkı bağlamış Porno filmde oynadığı gerekçesiyle 1978 yılında Yunan ordusundan kovulan Y. Kalikas'ın astsubay rütbesiyle yeniden işe alınması Yunan parlamentosunu karış..
Tarama süreci 4 Ekim'de başlayacak Türkiye'nin AB'yle müzakerelere başlama tarihi olarak 3 Ekim 2005'in belirlenmesinin ardından tarama sürecine ilişkin takvim de kesinleşti.
Bush: İran'ı vururuz Pentagon, "ABD güçleri, İran'da operasyona başladı" haberini yalanlamadı. Bir yetkili, "Özel kuvvetlerin faaliyetlerine dair konuşmayız&quo..
Tahran: Bunlar psikolojik savaş oyunu İran rejimi, Amerikan özel kuvvetlerinin topraklarında cirit attığı ve bir ABD harekâtının yolda olduğu haberlerini önemsememe yoluna gitti.
Sandığa Kürt ilgisi büyük ABD'nin Irak geçici anayasasına dayanarak Saddam Hüseyin döneminde sürülen Kürtlerin petrol zengini Kerkük'e dönmelerine destek vermesinin ardından seçim öncesi kent..
Irak seçimi için sınır kapanacak Irak'ta Sünnilerin büyük ölçüde boykot edeceği 30 Ocak seçimleri yaklaştıkça ülkedeki gerilim artarken, Irak geçici hükümeti seçimlerin güvenli yapılması kayg..
Hersh, haberinin arkasında duruyor ABD'nin belki de en güvenilir gazetecisi olan Seymour Hersh, Bush yönetiminin İran'la ilgili emelleri hakkındaki haberinin karalanması çabalarına meydan bır..
Rice: Diyalog vakti ABD Başkanı George W. Bush, bugün şaşaalı bir yemin töreniyle ikinci dönem başkanlık görevine resmen başlamaya hazırlanırken, yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın ata..
Ali, ABD'lilere sığınmış Hollanda'da Müslümanlara karşı nefreti körükleyen yapımcı Theo van Gogh'un kasımda öldürülmesine neden olan filmin senaryo yazarı olan ve aşırı İslamcılardan ölüm teh..
Gazetecinin kara yılı 2004 Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ), geçen yıl 129 gazetecinin görev başında öldürüldüğünü ve 2004'ün bu bakımdan en karanlık yıl olduğunu açıkladı.
İşkencecilerin aşk hikâyesi Irak'ta Ebu Garib Hapishanesi'ndeki işkenceler nedeniyle yargılanan ABD'li kadın asker Lynndie England, kendisinden hamile kalıp ekimde bir erkek çocuk doğurduğu....
El Aksa'dan önemli karar Filistin'de El Fetih hareketine bağlı El Aksa Şehitleri Tugayları, İsrail topraklarında saldırıları durdurduklarını açıkladı. Örgütün liderlerinden Zekeriya Zübeydi....
CHP'yi kuşatma atağı iflas edecek Orta Anadolu delegeleri CHP lideri Baykal, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Yozgat, Sivas, Konya, Niğde ve Aksaray'dan 98 delegeyle buluştu. Baykal, "CHP örgütü..
Sarıgül: Benim karnem pekiyi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, genel başkanlık yarışı için delegelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Dün İzmir'e giden Sarıgül, CHP'yi demokratikleşti..
YDK yine toplanamadı CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), 'rüşvet' iddiaları nedeniyle tedbirli olarak ihraçları istenen kurul üyeleri Engin Baba ve Cafer Dursun'un tedbir kararına ilişkin itira..
'Hasan abi' eski formül Mustafa Sarıgül, teşkilatın Zülfü Livaneli veya Hasan Fehmi Güneş lehine çekilmesi talebine karşı gücünü göstermek için delegeden imza toplamaya başladı. Livaneli ise ..
Muhalifler: Gitmeyeceğiz CHP'li 15 muhalif milletvekili, dün ortak bir bildiriyle, Genel Başkan Deniz Baykal'ın, "Bırakıp gitsinler, parti kursunlar" sözlerine tepki gösterd..
Hediyeler geri verildi Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine hanıma Moskova'da bir kuyumcunun hediye ettiği kolyeyle broş altı gün sonra iade edildi. Başbakanlık açıklaması: "Değerlerinin he..
Belediye Yasası 'şekilsiz' Anayasa Mahkemesi, kısa süre önce yürürlüğe giren Belediye Yasası'nı 'şekil' yönünden iptal etti. Ancak mahkeme, yasanın yürürlüğünü durdurmadı.
Ağar: Sokakta güvenlik özelleşsin DYP lideri Mehmet Ağar, işsizliğin kentlerde hırsızlık, soygun, gasp olaylarını artırdığını söyledi. Bu durumun can ve mal kayıplarına neden olduğunu ve...
Üç polis hakkında işkence davası Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde görevli üç polis hakkında, Aydın Ay adlı vatandaşa gözaltında işkence yaptığı iddiasıyla dokuzar yıl hapis istemiyle dava açıld..
Hükümetten SSM için özel satatü hazırlığı Hükümet, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na (SSM) özel statü kazandırmayı planlıyor. AKP tarafından Meclis'ten geçirilen ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet..
Köylüler en çok TSK'ya güveniyor AKP tarafından yaptırılan bir anket, köylülerin en güvendikleri kurumun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olduğu sonucunu verdi.
'Hızlı' tren yola çıkıyor Devlet Demiryolları, Pamukova faciasının ardından durdurulan 'hızlandırılmış tren' seferlerini başlatıyor. Deneme sürüşleri geçen hafta başladı. Hızın ne olacağını s..
Mangal dediğin bilimsel olur Sağlık Bakanlığı'nın kurban uyarıları: "Mangalda etle ateşin mesafesi, eti yakmamalı, Yüksek ateşten kaçınılmalı."
Olimpiyat rekortmeni Avustralya'nın Melbourne kentinde yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda 800 metre rekorunu Uğur Küçük kırdı. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nde asgari ücretle hizmetli..
Tatil boyunca her yerde yağış olacak Soğuk ve yağışlı hava bayramda da yurdun büyük bir bölümünde etkisini sürdürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminine göre, mevsim normalleri civarında ..
Bayramda namaz saatleri Kurban Bayramı namazı, Ankara'da saat 07.50'de, İstanbul'da 08.09'da İzmir'de 08.08'de, Kars'ta 07.12'de kılınacak. Diğer bazı illerin namaz saatleri ise şöyle...
Çevre Bakanı Gökçek'e öfkeli Çevre Bakanı Pepe, Mamak çöplüğü için Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e çıkıştı: "Bu kara bir leke. Ankaralılarla eylem yapar, çöp döktürmeyiz.&qu..
Açe'de okul açıldı Tsunaminin şiddetli şekilde vurduğu Endonezya'nın Açe kentinde, Türk Pasifik İşadamları Derneği'ne (PASİAD) bağlı Türk Endonezya Okulları grubu okul açtı. Türkiye'den gide..
Yatağan'da 502 kişi hastanelik Termik santral yüzünden çevre kirliliği yaşayan Yatağan ilçesindeki sağlık taramasında 502 kişinin solunum yolları ve akciğer rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı.
Sünnete standart gelir mi? Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nun 'AB İletişim Stratejisi' projesi kapsamında kurulan Avrupa Birliği Bilgi Merkezi (ABBM) birinci yılını doldurdu.
1466 İngilizce öğretmeni alınacak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 10 bin öğretmen alınacak. İngilizce öğretmenliği için 1466...
KTÜ'de dekan Yaşar Gök korunma istedi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Anorganik Kimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Gök, geçen hafta çalışma odası..
Bu mutfağa doktor girmez Yemek saatlerinde veya muftak alışverişlerinizde sağlıklı seçim yapmak kanser, diyabet, kalp gibi hastalıklara yakalanmayacağınızı garanti etmez, ancak riski azaltır.
Yeğen Şeşen de dizide Burhan Şeşen'i siz, 'Grup Gündoğarken'den tanırsınız. Lakin kendisi benim çok eski bir arkadaşımdır. Delikanlılık dönemlerinde gitarıyla kafamızı az ütülememişti.
Einstein'ı anacaklar Almanya, 2005 yılını Albert Einstein'a adadı. Einstein yılı, bugün Başbakan Gerhard Schröder tarafından başlatılacak.
Mango'nun yeni yüzü Rock efsanesi Mick Jagger'ın manken ve fotomodel kızı Elizabeth Jagger, İspanyol giyim markası Mango'nun 2005 bahar ve...
Yatak mı, toplama... Yatağını toplamaya üşenenlere müjde. Dağınık yataklar, astım ve alerjilere yol açan 'mite'(mayt) adlı canlıların tercih etmediği bir ortammış.
Petrol tekrar 50 dolar sınırında ABD'nin kuzeydoğusunda havaların soğuyacağı tahminleri petrol fiyatlarını yukarı çekti. ABD'de ham petrol fiyatları varil başına 49.31 dolara kadar çıkarken, ..
'Geçersiz fiş verenin başı derde girecek' Gelirler Genel Müdür Vekili Osman Arıoğlu, ücretlilerin vergi iadesi zarflarının topluca incelemeye alınacağını belirterek, çalışanları "Geçersiz bel..
« » 1 2 3 4 5 6 7