18 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

18 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Popüler Kürtür' çıktı Türkiye'nin ilk popüler Kürt kültürü dergisi 'Esmer' çıktı. 'Popüler Kürtür' üst başlığını taşıyan dergi ayda bir yayımlanacak. Geniş bir yazar, şair ve...
SİYAD ve Antrakt'a ödül Bu yılki Ankara Film Festivali Kitle İletişim Ödülü, Antrakt sinema gazetesi ile Sinema Yazarları Derneği'ne (SİYAD) verilecek. 3-13 Mart tarihleri arasında düzenlenec..
İlk kez aynı filme güldüler Almanya'da yaşayan Yahudileri ti'ye alan ilk film çekildi. Dani Levy'nin yönettiği 'Alles auf Zucker'de (Şekerdeki Her Şey) Henry Hübchen ve Hannelore Elsner başro..
CNN Türk kampuslarda CNN Türk, eli kamera tutan üniversite öğrencilerini film çekmeye çağırıyor. Mart ayında yayına başlayacak 'Kameralar Kampusta' programı için CNN Türk...
Kartal aynı kadroyla devam Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Vicente Del Bosque'nin "Transferi sezon sonunda yapabiliriz" açıklamasının ardından şubat ayında yapılacak mali..
Fener'e Danimarkalı hakem Fenerbahçe'nin UEFA Kupası üçüncü turunda 17 Şubat'ta Saracoğlu'nda oynayacağı Zaragoza maçında Danimarkalı hakem Nicolai Vollquartz düdük çalacak.
Aslan'da tek hedef Plesan Galatasaray Basın Sözcüsü Turgay Kıran, transferde Rumen oyuncu Plesan dışında ilgilendikleri futbolcu olmadığını açıkladı. Saidou'nun Hagi tarafından istenmemesi ne..
Şarapova iyi başladı Teniste sezonun ilk grand-slam şampiyonası olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası dün başladı. Bayanlarda geçen yılın Wimbledon şampiyonu olan 4 numaralı seribaşı Rus Maria..
Ara transfer karambolü Gelecek-gidecek söylentileriyle, kampta denemeye alınanlarla ilgili raporlarla gün geçiyor. Süper Lig takımları, yedi cihandan ama bilhassa Afrika ve Latin Amerika'dan ..
Suç yalnız oyuncunun mu? Ümit Karan, Türk futbolunun 80'lerin sonundan itibaren yaşadığı canlanmaya katkıda bulunan Almanya kökenli futbolculardan en önemlilerden ve en iyilerinden bir tanesi..
YAKINDAN KUMANDAN Brezilya'dan gelen her topçuya 'sambacı' dendiğine artık alıştık. Meseleye milliyetçi muhafazakâr açıdan bakacak değiliz, ama sonuçları itibarıyla oldukça tehlikeli sayılabi..
Dedi&Kodu Pele benim işlerime burnunu sokmasın. Ağzına ayakkabı tıkasa iyi olur. Romario, Brezilyalı futbolcu. Pele'nin 38 yaşındaki oyuncunun emekli olması gerektiği açıklamasına cevap ver..
Vestel 'cep'e de girecek Vestel Ar-Ge Genel Müdürü İhsan Alkım, eğlence elektroniği alanında yeni ürünler çıkaracaklarını belirtti. Alkım, Vestel'in araştırma geliştirme politikasının, kısa v..
Doritos iki misli sattı Frito Lay Türkiye Pazarlama Müdürü Meltem Özeker, Türk damak zevkine uygun olarak sadece Türkiye'de üretilen Doritos a la Turca'nın 2004 yılında aylık satışlarını ikiy..
Yeşim'de değişim Nike, Mark&Spencer, GAP, Schlafgut ve Zara gibi dünyanın önde gelen markalarına üretim yapan ve 2004'ü 295 milyon dolar ihracat ile kapatan Yeşim Tekstil'in...
İnternetten kurban Migros, 310 YTL fiyat ve dört taksitle kurbanlık satışına başladı. Kurbanlık siparişi, internette Kangurum kanalının yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Migroslardan y..
Memur maaşı kirayı geçemiyor Yeni Türk Lirası'na (YTL) geçişle birlikte fiyatların 30 yıl öncesine döndüğü, ancak memur maaşlarının 10 yıl önceki rakamlara bile ulaşmadığı belirtildi.
Yapı Kredi Koç'u bekliyor Çukurova ve Koç, Yapı Kredi için 'görüşme' protokolünü imzalarken, banka yöneticisi Çekinmez, "İncelemesiz satış olmaz, başvuru bekliyoruz" dedi.
Koç: Yapı Kredi ve Telekom büyük lokma, şimdilik ikisine odaklandık Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Yapı ve Kredi Bankası ve Türk Telekom'a odaklandıklarını belirterek, &q..
İran bastırıyor: Doğalgazı alın İran, Türklere giden ihalelere izin için, Türkiye'nin aldığı doğalgazı artırmasını istiyor. Bu nedenle ertelenen Hatemi'nin Ankara gezisi yine ufukta yok.
İmalat sanayisi hız kesmiyor İmalat sanayi sektörü geçen yıl aralık ayında yüzde 84 kapasite kullanım oranıyla üretim yaptı. Sektör, aralıksız olarak yüzde 80'in üzerinde kapasite kullanımıyl..
Çiftçiye bayram müjdesi yolda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün, Ankara'da Türkiye'nin 81 ilinden gelecek çiftçilerle buluşarak bayram öncesinde tarım kesimine getirilecek kolaylıkları açı..
Karaparada yeni sınav Geçmişte OECD'nin 'karapara cennneti' olarak tanımladığı ülkeler listesinden karapara yasasını kabul ederek çıkan Türkiye'yi yeni bir sınav bekliyor.
Hazine maliyet peşinde Uluslararası piyasalarda gerçekleştirilen son tahvil ihraçlarında yoğun taleple karşılaşan Hazine Müsteşarlığı, olumlu konjonktürü değerlendirerek, özellikle kriz dönem..
Üç yıllık tahvil geliyor Hazine bugün, biri tahvil, diğeri 91 günlük referans bono olmak üzere, iki ihale birden düzenleyecek. Bu kapsamda bugün, üç yıl vadeli, altı ayda bir yüzde 10 sabit k..
Garanti'den gençlere özel g'bank Garanti Bankası, 12 -18 yaş grubundaki gençler için tasarladığı g'bank'ı kullanıma sundu. Anne ve babalar, kendi vadesiz YTL hesaplarından ya da kredi kartlar..
Corus: Erdemir'i almaya talibiz Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden Avrupalı Corus Group, Erdemir'in (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.) özelleştirilmesiyle ilgilendiğini açıkladı..
JCR not artırımı için Türkiye'de Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR baş analisti Yoshihiko Tamura, "Türkiye ekonomisinde, kredi notunun yükseltilmesini destekleyecek şartlar olu..
İş Bankası liman satıyor İş Bankası, IDC Liman İşletmeleri'ndeki yüzde 73.8 hissesini 26.6 milyon dolara İzmir Demir Çelik'e satıyor. Banka, İzdemir'in Nemtaş ve Asmaş'taki hisselerini ise sa..
Rus tarzı 'terör-pop' Rusya'nın işgal altında tuttuğu Çeçenya'dan kaynaklanan intihar saldırıları ve rehine operasyonlarıyla iç içe geçen yaşamına 'kara dul' çağrışımları estiren bir pop şark..
Bush'un yemini 'ateş pahası' Amerikan halkının geçen kasımda bir dönem daha başkanlığa getirdiği George W. Bush Irak savaşının gölgesinde iki gün sonraki yemin törenine hazırlanırken, iktidar..
ABD Hersh'i yalanladı New Yorker dergisinin Pulitzer ödüllü muhabiri Seymour Hersh'ün ABD yönetiminin Irak'tan sonraki hedefini İran olarak belirlediği ve geçen yazdan beri potansiyel nükleer..
'Sarkozy rejim krizi çıkarıyor' Fransız başkanlık sisteminin cumhurbaşkanı, başbakan ve iktidar partisi liderinin uyum içinde birlikte çalışması ideali, bu kez bu üçlünün aynı partiden olması..
Güney Asya'da 175 bin ölü Güney Asya'yı 26 Aralık'ta vuran deprem ve tsunami felaketinde ölenlerin sayısı resmi rakamlara göre 175 bini geçerken, artık bölgede acil yardım faaliyetleri yerine..
Çin, 'Gorbi'sini kaybetti Reformist çizgisi nedeniyle Çin'in 'Gorbaçov'u olarak nitelenen ve 1989'da Tiananmen Meydanı'ndaki demokrasi yanlısı gösterileri tankların bastırmasına karşı çıktığı..
Rehn ABD'ye mesaj verdi Avrupa Komisyonu'nun genişleme yetkilisi Olli Rehn, ABD'nin Türkiye'nin AB üyeliği sürecine müdahil olmaması gerektiğini söyledi.
Abbas'tan örgütlere ket İsrail ordusu, Filistin'de seçimin yapıldığı 9 Ocak'tan beri en az 20 Filistinli'yi öldürürken, yeni Filistin lideri Mahmud Abbas, misilleme yapan örgütleri dizginleme..
Tayland, idamı ibret yapacak Tayland, başta uyuşturucu kaçakçıları olmak üzere suçluları caydırmak için ürkütücü bir uygulamaya gidiyor.
Halepçe için farklı iddialar Irak'ta yargılanmayı bekleyen devrik lideri Saddam'ın avukatları, 1988'deki Halepçe katliamında sorumluluğu olmadığına dair tanıkları olduğunu açıkladı.
Bu taban artık Baykal'ı bırakır Yolsuzluk çeşitleri Eski CHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bölük, parti lideri Deniz Baykal ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü suçladı: Naylon delege ya..
Kuşatmaya geçit yok Kurultay hazırlıklarını sürdüren CHP lideri Baykal, Diyarbakır'da 12 il başkanı ve 130 delegeyle görüştü. Baykal, "Adaylar beni ilgilendirmez. Bu kurultay, kimsenin CHP'yi..
Uzlaşma için delege devrede CHP kuraltayına 13 gün kala muhalefetin ortak aday arayışları için kritik noktaya yaklaşılıyor. Üçüncü aday için arayışlarını sürdüren çevreler, Mustafa Sarıgül'ün..
Belgeye değil kulağa bakılır Kurbanlık satanlar, 'meşe kâğıdı' dedikleri menşe şehadetnamesi bulundursa da, halk bildiğinden şaşmıyor. Müşterilerin ilk işi, hayvanların ağız ve kulaklarına ba..
24 saat denetim İçişleri Bakanlığı, jandarma ve valiliklerden, tatilde şu önlemleri almasını istedi:
Kar, sis, fırtına... Kar nedeniyle Antalya-Burdur karayolu tıkandı. Antalya'da 61 köye ulaşılamıyor. Poyraz, Çanakkale Boğazı'nda seferleri engelledi. Sis ve buz nedeniyle Bolu'da İstanbul-An..
MHP: İzin vermeyiz MHP lideri Bahçeli'nin, denizden haç çıkarma ayinine karşı eylemleri desteklemesi tartışılıyor. İHD, Bahçeli aleyhine suç duyurusu yapacak. MHP savunması: "Açıklam..
AB karşıtı eyleme gözaltı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, AB'nin Türkiye'ye müzakere tarihi verdiği 17 Aralık'ı bayram ilan ettiği Kızılay Meydanı'na, AB karşıtları sokulmadı. Eylemcilerin Kızıla..
Maç cinayetinde tutuklu sanık yok Galatasaray ile Leeds United futbol takımlarının 2000'deki maçı öncesi iki İngiliz taraftarın ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin açılan davanın tek tutuklu..
Öğretmenler dikkat! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), şubat ayında 10 bin yeni öğretmen almaya hazırlanırken, eş, sağlık ve eğitim durumu nedeniyle tayin isteyen öğretmenlerin atamasını da yaptı.
Müzakereci bulunamadı 17 Aralık 2004'teki AB zirvesinden sonra 3 Ekim'de başlayacak müzakereleri yürütecek heyeti belirlemek üzere toplantı yapan Bakanlar Kurulu, kesin bir karara varamadı.
« » 1 2 3 4 5 6 7