17 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

17 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2004'de Otomobilin lideri Oyak Renault oldu 2004'de otomobilin lideri Oyak Renault oldu. 2004'deki toplam otomobil üretiminin yüzde 44'ünü Oyak Renault gerçekleştirdi. Kamyonette Ford Otosan,..
Bu kavga bitmez Asena ile İbrahim Tatlıses kavgası bitmiyor. Asena, iki gün önce düzenlediği ve ‘Night of the Sultans’ grubuyla yapacağı çalışmayı tanıtacağı basın toplantısı sırasında, herke..
Mankenim demekten utandığım anlar oldu Kokain suçlaması ile gözaltına alınan ve serbest bırakılan Müge Dindoruk ve Ebru Şancı’nın basına ‘Mankenler uyuşturucudan yakalandı’ diye yansıması, ta..
Scherer, ilhamını Piyer Loti’den aldı Modanın kalbi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 24-26 Ocak tarihleri arasında yine Paris’te atacak. Moda haftasında kreasyonlarını sunacak olan Scherer’in d..
Fazıl Say’ın çalışı zariflikten yoksun İngiltere’nin ünlü müzik dergisi The Gramophone, Aralık 2004 sayısında piyanist Fazıl Say’a ağır eleştirilerde bulundu. Derginin eleştirmenlerinden Stan..
12 saatlik ‘yardım’ maratonu Güney Asya’da yaşanan tsunami felaketinde mağdur olan yüzbinlerce kişiye yardım amacıyla dün Mydonose Showland’de özel bir konser düzenlendi. İstanbul Valiliği hi..
Hemşirelere, AB standardında diploma Hemşirelik eğitimine AB standardı getiriliyor. 2005-2006 eğitim öğretim yılında, tüm hemşirelik yüksekokullarında ‘Hemşirelik Ulusal Çekirdek Programı’ (H..
Ayrılık acısı kadının beynini değiştiriyor Romantik bir ilişki sona erdikten sonra ayrılığın neden zor geldiğini araştıran bilim adamları, ayrılık acısı çeken kadınların beyninde değişiklikle..
67 yaşında anne oldu Romanya'da Adniana Iliescu adlı 67 yaşındaki kadın suni döllenmeyle ikizlere hamile kaldıktan sonra dün doğum yaparak, dünyanın en geç anne olan kadını unvanını kazandı. ..
Yunan basınında Kardak heyecanı Yunan medyası yine Türk gemilerinin Kardak Adası'nda, "Yunan karasularını ihlal" ettiği iddiasında bulundu. Yunan TV ve radyo kanalları önceki gün 11.00 suları..
Yönetimden manyetik engel CHP'nin 29 Ocak'taki olağanüstü kurultayı öncesi başta Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olmak üzere aday olması beklenen isimlerin kurultay salonuna "adam yığm..
Muhalifler gözlemci istedi Sarıgül yanlısı milletvekilleri, Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grubu'ndan gözlemci istediErdoğan'a Yunan övgüsü
Bağlayıcı siyasete hükümet müdahalesi Erdoğan, yeni Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde, irtica, bölücülük, Yunanistan, Ermenistan gibi konularda 'özel' belgelerin olmamasını istedi. Böylece h..
AB, Gümrük Birliği’ni takibe aldı Türkiye ile AB arasında gümrük birliği yükümlülükleri konusunda anlaşmazlık yaşandığı bildirilirken, Avrupa Komisyonu’nun Türkiye ile AB arasında gümrük birl..
Dış müteahhitliğe garanti fonu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümetin yurtdışı müteahhitlik sektörünün 2005 yılında 2004 yılının çok üzerindeki bir yere gelmesini he..
Memurların sadece yüzde 27’si kadın Devlet Bakanı Güldal Akşit’in bir soru önergesine verdiği yanıt kamuda da erkek egemenliğini ortaya koydu. Buna göre memurların sadece yüzde 27.4’ü kadın. ..
Her mahalleye ‘mini vergi şubesi’ Gelir İdaresi, köklü bir değişikliğe hazırlanıyor. Başbakanlıkta çalışmaları devam eden taslak ile vergi teşkilatı, hem idari yapılanma, hem müşteri hizmetle..
Dövize yatıranlar muhalefet etti Enflasyonla mücadele sürecinde geniş bir muhalefetle karşılaştıklarını söyleyen Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ‘Bunlardan birincisi, varlıklarını..
Çekinmez: Yapı Kredi’yi ‘katalog’dan alıyorlar Koç-UniCredito ortaklığının Çukurova Grubu’nun elindeki yüzde 45’lik Yapı Kredi hissesini satın almak üzere anlaşmaya vardıkları haberleri üzeri..
Sağlıklı beslenme (1) Söz, GATA'da Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Servis Şefi Prof. Dr. Metin Özata'nın: Uzun ömrün yolu mutfaktan geçiyor... Doğal besinler tercih edilmeli, ..
Polonya: Babil'e zarar verilmedi British Museum'un, Irak'taki işgalci güçlerin, insanlığın ortak hazinelerinden Babil kentine kurduğu askeri üssün, antik siteye zarar verdiğine ilişkin raporu..
Nemrut'ta 1 aslanlı horoskop daha ... Amsterdam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eric Moorman, müzede saklanan parçalar üzerinde yaptığı dokümantasyon çalışmasında, Nemrut ören yerinde 1 ..
Titan'ın yüzeyi turuncu Satürn'ün uydusu Titan'a başarılı bir iniş yapan Huygens ilk fotoğrafları ve yüzeyden kaydettiği sesleri gönderdi.
'Erdoğan'dan Annan'a mesaj' iddiası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu ay sonunda, Davos'da görüşeceği Birleşmiş Mgenel Genel Sekreteri Kofi Annan'a, Kıbrıs sorununun çözümü için Yunan-Rum ..
Musul'da 'seçim' operasyonu Irak polisi ve ABD askerleri 30 Ocak'ta düzenlenecek seçimler öncesinde ülkenin en büyük üçüncü kenti Musul'da güvenliği sağlamak için harekete geçti. Bu çerçevede..
KKTC'li işadamı cinayetinde gelişme Batık Everestbank'ın sahibi Elmas Güzelyurtlu ile eşi ve kızının, 2000 yılından bu yana yaşadıkları Kıbrıs Rum Kesimi'nde öldürülmelerinde, Güzelyurtlu'nun..
Sarıyer soruşturmasında sona gelindi İstanbul Sarıyer'deki cinayetlerle ilgili soruşturma sürüyor. 1'i çocuk 7 kişinin öldürülmesi olayının zanlılarından Metin Tanış'ın otomobilinin bagajında..
Başbakanlık'tan G.Asya'ya yardım Başbakanlık tarafından görevlendirilen, 2 askeri nakliye uçağı, Güney Asya'daki afet bölgesine, tıbbi malzeme ve yardım götürüyor.
« 1 2 3 4 5 6 7