16 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

16 Ocak 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[MUTFAK] Bayrama hazır mısınız? Moulinex, HV 6 kıyma makinesi ile etinizi evde çekebilirsiniz. Dakikada 1,5 kilo kıyma yapan makine tıkanmayı önleyici sisteme sahip.
[iÇECEK] Isıtın, için! SEK, hazır salepten sonra hazır çikolata ile yeni lezzet sunuyor. 500 ml’lik ambalajda sunulan içeceğin lezzeti için ısıtmanız yeterli.
Çiçekler de gazoz sever Çiçekçilerde uzun süre tüm güzelliği ve canlılığıyla kalan çiçekler siz satın aldıktan kısa bir süre sonra neden solmaya başlar? İşte size çiçekleri uzun süre yaşatma ..
Dikkat, inceldiği yerden kopar! Bayanların en güzel yanlarından biri de sağlıklı saçlar. Eşlerimizin önünde pırıl pırıl, bakımlı saçlarla dolaşmayı kim istemez.
Balık alırken oltaya gelmeyin Tavuk eti alabildiğine ucuzlamış olmasına rağmen, balığın yerini alamadı. Bilhassa kış mevsiminde balığın lezzeti daha da artıyor. Üstelik fiyatı ucuzluyor. Anca..
Tornadan çiğköfte zinciri çıktı Japon’un Suşi’si, ABD’nin McDonalds’ı varsa Türkiye’nin de çiğköftesi var. Hem de uluslar arası HACCP ve ISO 9001:2000 belgeli.
Mutfakta tarih var! Son zamanlarda büyük ilgi gören ve onlarcası yayınlanan yemek kitaplarına iki tane daha eklendi.
Uyanış öyküleri Bulunmayandan bize kalanUyandı. Sevdiği yanında değildi. Meraka düştü. Biraz da kıskanmış mıydı? Kalktı. Aramaya başladı.
YTL iyi oldu Hepimize hayırlı olsun! Bakın böyle olumlu başlamam yazıya. Yüzüm de hiç kolay gülmez. Gerçi siz göremiyorsunuz, ama hissedebilirsiniz. Hafiften tebessüm ediyorum.
Tutankamon'un boyutlu görüntüsü Firavun dirilmedi, kibirlenemedi, kimseye dokunmadı lâneti. Bir fırına sürer gibi MR cihazının içine sürdüler onu. Onbeş dakika kaldı cihazın içinde. "Sıkıldım..
Kuşkaya’nın size ‘Selam’ı var Daha çok şarkılarının sözleriyle alternatif bir içerik sergileyen müzisyen Aykut Kuşkaya’nın altıncı albümü, ‘Selam’ adıyla yayınlandı.
Dört yıl sonra ‘Korkum Yok’ Türk pop müziğinde kendine özgü bir yer ve dinleyici edinmiş olan Demet, "Korkum Yok" adlı yeni albümünü, müzikseverlerin beğenisine sundu.
Uzak’ı yakın eden bir kitap Dünya sinemalarını dolaşan, başta Cannes olmak üzere katıldığı çeşitli festivallerden ödüllerle dönen, sinema dergilerine kapak olup, birçok dilde üzerine eleştiri..
Elinde kalemiyle dünya nöbeti "Rusya’da Türkiye tarihinin bir sonraki sahnesini izliyor gibiyim." diyor Alev Alatlı, Rusya için söylenen hemen her şeyin bizim için de geçerli olduğunu savunuy..
Ağzı var dili yok Hakikate biraz daha yaklaşmamıza imkan sağlayan hikâye kitaplarına imza atan Cihan Aktaş’ın ‘Ağzı Var, Dili Yok Şehrazat’ isimli kitabı yazar tarafından yeniden düzenlenerek..
Batı karşısında Doğu nedir? Batılıların Doğulular hakkında yazdıkları sayısız kitaplardan birkaç tanesini mutlaka okumuşsunuzdur.
‘Kes yapıştır’ın en güzeli Efendim, köşenin kurallarını unutmuş ya da artık bu kurallardan vazgeçmiş değilim; ama bu sefer kendimi tutamadım, ne yapayım ...
Hayvanat bahçem A-C Kitabevi bana Hayvanat Bahçem adını verdikleri oyuncak hediyeli bir kitap seti göndermiş.
Tsunami, Hilafet Merkezi’ni harekete geçirdi Kurtuluş Savaşı öncesi Hind Müslümanlarından yardım toplayarak Osmanlı Devletine gönderen Hilafet Merkezi hala faaliyetini sürdürüyor. Merkez, bu ..
Gaziantep-Endonezya yardım hattına öğrenci desteği Gaziantep’te eğitim gören Endonezyalı Bima Wicaksano (16), ülkesindeki depremin yaralarına merhem olabilme adına okuduğu okulda yardım kampa..
Emin olmak Bazen hayret ediyorum kendinden ve doğrularından tastamam emin, yüzde yüz memnun insanlara.
Çerçiler arasında Yusuf savaşı Adana’da mesleğin öncüsü olarak görülen ve sektörde sembol haline gelen ‘Çerçi Yusuf’ ismi paylaşılamıyor. Çerçi Yusuf adının önüne, "öz, hakiki, aktar, has, lo..
Adam olacak çocuk dinlediği müzikten belli olur Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, ameliyat sırasında hastalarına müzik dinletiyor. Müzik yüz yıl öncesine kadar Türkler tarafından tedavi yö..
Bazen bütüm toplar direkten döner Kendi kalesine gol atanlar, amatör takıma yenilenler, boş kale yerine auta atanlar, kazanılan maçı kaybedenler. Alman yazar Christian Eichler "Futbolun Becer..
Ahu Tuğba: Yaşlandıkça Allah'a yaklaşıyorum Ahu Tuğba, zihninizde nereye tekabül ettiği kestirilemeyen, eyvallahsız tavrıyla ‘erkeksi’liği elden bırakmayan bir isim. 80’li yıllarda herkesin ç..
Kızılay’a sahip çıkmak görevimiz Kurban Bayramı yaklaşırken, hazırlıklar da alabildiğine hızlanıyor. Dünyanın diğer uçlarında yaşanan felaketlere kayıtsız kalmasak bile, aynı acıyı hissetmedi..
Sırtını sevgiye dayarsan mutlusun Mutluluk, varlığı-mızın farkına varmak, o var olmanın kainatla ilişkisini anlamaktır. Doğadaki kuşun, böceğin, açan papatyanın ya da fesleğenin bir parçası o..
Venedik’in bir İslam şehri olarak portresi "Batı şehri" zannedilen Venedik’in, tam da Rönesans’ın gerçekleştiği dönemde İslam şehirlerini taklit ettiğini söyleyemesek bile, onlara imrendiğini..
Misyon! Çorap almaya inmiştim semt pazarına. Nasıl oldu anlamadım ama eve dönerken artık benim altılı çelik tencere takımım vardı. Önemli değil, tencere gerekli bir araç nasıl olsa. Tencereci..
Kurban vacip, kriterler zorunlu Türkiye bu yıl Kurban Bayramı’na, AB’den adaylık için tarih almış bir ülke olarak, daha titiz hazırlanıyor. Belediyeler ve ilgili kurumlar üzerine düşeni yapma..
Dergahta derviş, ocakta aş pişiyor Herkesin Hz. Mevlâna’nın Mesnevi’sinde hikmet ararken mutfak uzmanı Nevin Halıcı, başka bir hikmetin peşine düştü ve Hz. Mevlâna’nın sözlerinden yola çıkara..
Ecevit'e diyet, Evren'e mısır ikram ederdik Türk Hava Yolları’nda 29 yıl VIP kabin memurluğu (hosteslik) yapan Elmira Baykal, birlikte uçtuğu ünlü siyasîlerin uçak yolculuklarını anlatıyor.
Kapalı Çarşı'nın açık sergisi Kuyumcuları, bakırcıları, dericileri, çantacıları ile yüzlerce işyerine ev sahipliği yapan yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak mekanı Kapalıçarşı.
Truffaut’nun üç atlısı! Sinema ile sekiz yaşında ilgilenmeye başlayan ve ilk iki yüz filmi okuldan kaçıp gizli gizli ve biletsiz izleyen François Truffaut, 27 yaşında ilk filmini çekerek Yeni..
Kariyeri bıraktılar hediye paketliyorlar 15 yıl harcadıkları tekstil sektörünü, ‘artık yeter’ diyerek bırakan Derya ve Mutlu, şimdi hediye paketleri ile uğraşıyor. İnsanların hayatlarına ve i..
Unkapanı'nda MP3 alarmı çalıyor Müzik marketten albüm almak tarihe karışıyor; çünkü artık MP3 var! Bugün piyasaya sürülmüş bir albümü internetten 5-10 dakikada indirebilir ya da ertesi günü ..
Haliç’ten haç çıkarmak İstanbul’u Konstantinapolis yapmak istemektir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Adana’da katıldığı mitingde, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ü ‘..
Meslek lisesi bedduası Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, ‘imam hatipleri kapatabilmek için meslek liselerini mahvedenlerin Allah cezasını versin’ dedi. Coşkun, hükümet olarak kararlı olduk..
Sis kazası Yarıyıl tatili nedeniyle araç yoğunluğunun yaşandığı Bolu Dağı’nda yağmur ve sis yüzünden meydana gelen iki ayrı zincirleme trafik kazasında 12 araç birbirine girdi. Her iki kazada..
Karadeniz’in piyasaya trilyonluk borcu çıktı Sariyer’de Çınar ailesinden 1’i çocuk 7 kişinin öldürüldüğü cinayet zincirinin halkaları zanlıların verdiği ifadelerle teker teker çözülüyor. Piya..
‘Allah’a emanet’ müdür İETT’de Faciayla sonuçlanan Pamukova’daki hızlandırılmış tren kazasından sonra ‘Takdir-i ilahi... Herşey Allah’tan’ diyen eski TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali Kemal Erg..
Polis, gözaltı için oyunun bitişini bekledi Kız arkadaşını yaralamaktan 7.5 ay hapis cezası alan tiyatrocu Tardu Flordun tutuklandı. Polis, sanatçıyı gözaltına almak için ‘Rumuz Goncagül’ adl..
KKTC’ye mali yardım kararı uygulansın Belçika Başbakanı Verhofstadt’la telefonla görüşen Başbakan Erdoğan, Kıbrıs sorununun çözümü için yeni süreci başlattı. Erdoğan, KKTC’ye mali yardım ve t..
Öğretmenevinde sille-tokat Beşiktaş Öğretmenevi’nde aileleriyle yemek yiyip içki içen öğretmenlere yan masalarda harem selamlık oturarak nişan töreni yapan kişilerin saldırdığı iddia edildi. ..
Çay parası için tutukladılar zannettim SSK Okmeydanı Hastanesi’nde görevli hemşire N.T’ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 38 yaşındaki Abdullah Kalafat, 6 gün cezaevinde kaldıktan sonra ..
Marka karşıtları: Olmaz olsun bedenimdeki etiketler moda karşıtı gruplar çarpıcı eylemleriyle dikkat çekiyor. Nıke'ın CEO'sunu tekmelemek için Converse tasarlamak gibi.. Türkiye'de henüz örgü..
'Bazı solcuların AB desteği aldıkları fonlar yüzünden Türkiye Komünist Partisi Genel Başkanı Aydemir Güler'e göre, AB'nin bir uygarlık projesi olduğu konusundaki savlar, 'koskoca bir yalan.' ..
Muhaliflere göre reklam 'tüm kötülüklerin anası' Reklamcılık yıllarca tüm kötülüklerin anası ilan edildi. Zararlı şeyleri bile tüketmeye özendirdiği söylendi. Reklama karşı görüşlerin en önem..
'En tehlikeli kurum aile' Feminist yazar Ayşe Düzkan, Türkiye'de şiddetin evde, sokağa oranla daha çok olduğunu, fuhuş batağındaki kadınların önemli bir kısmının 'aileden bir erkek' tarafında..
'Türkiye'de TSE damgalı bir laiklik anlayışı var' Abdurrrahman Dilipak, 'Türkiye'de TSE damgalı bir laiklik var' diyor. Türkiye'de derin devlet, kayıtdışı siyaset konusu çözülmeden sistemin d..
« » 1 2 3 4 5 6