15 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

15 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Katliamın sırrı çözülüyor Sarıyer'de aynı aileden biri çocuk yedi kişinin öldürüldüğü olayın sırrı çözüldü. Tefecilik yapan aileden aldığı paraları ödeyemeyen komşuları Hamza Karadeniz'in ola..
Erbakan için iyi haber 'Kayıp trilyon davası'nda kesinleşen hapis cezasının bir yıllık ertelenme süresi dolan eski RP lideri Necmettin Erbakan, hapis tehdidinden bir kez daha kurtuldu.
TCDD: Başarılıyız TCDD Genel Müdürvekili Talat Aydın, Ankara Garı girişinde önceki gün meydana gelen tren kazasında, 'başarılı' olduklarını söyledi.
Başbakan açıklama yaptı! Başbakan Erdoğan, eşine verilen takılara açıklık getirdi: "Başbakanlığa verilecek. Attılar tuttular. Toplam perakende değeri 10 bin 600 küsur dolar...&qu..
Polis DEHAP'ı inceliyor Emniyet, bazı katılımcıların Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak fotoğraflarını açtığı DEHAP kongresini incelemeye aldı.
'Babalar'a vekâleten yasak Şarap tanrısı Diyonizos ile ünlü şair Can Yücel'in konu edildiği 'Babalar' adlı tiyatro oyunu, daha önce oyuna izin veren Selçuk Kaymakamı'na vekâlet eden Tire Kaym..
Yaşar Kemal: Bizi dönekler çürüttü Yazar Yaşar Kemal, "Türkiye'nin bütün felaketi, tabansız ve kemiksiz aydınlardan çıkıyor. Bunu bilmeliyiz, o aydınların üstüne de yürümeliyiz&q..
Gazeteci İlhan cezaevinde Yeni Asya Gazetesi yazarı Cevher İlhan, 17 Ağustos Depremi'ni 'ilahi ikaz' olarak yorumlayan ve 28 Şubat uygulamalarını eleştiren yazıları dolayısıyla aldığı 2 yıl 1..
Türkiye yardım için seferber Türkiye'den, tsunami felaketinin yerle bir ettiği Güney Asya için toplanan bağış miktarı, 14 milyon YTL'yi aştı. Kızılay'ın bağış kampanyası tüm halka yayılırken,..
'Kurban paraları bölgeye' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüşeceği ve Kurban Bayramı'nda kesilecek kurbanların ya da kurba..
Kaybolan her can için bir mum ODTÜ ile TMMOB, Tabip Odası ve diğer meslek odalarının oluşturduğu İstanbul Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu, İstanbulluları, bugün saat 18.00'de Taksim Meydan..
Beş Türk'ten haber yok Güney Asya'da meydana gelen deprem ve tsunami felaketinin ardından haber alınamayan Türklerin sayısının beş olduğu bildirildi.
Zamanda yolculuk Avrupa Uzay Ajansı'na (ESA) ait Huygens uzay aracı, Satürn'ün gizemli uydusu Titan'ın yüzeyine indi. Cassini aracından Noel'de ayrıldıktan sonra serüvenini tek başına sürdüre..
Yeni tehdit yüksek tansiyon 2025'te 1.5 milyar kişinin tansiyonu fırlayacak. ABD'deki Tulane Üniversitesi'nden yapılan bir açıklamaya göre, gelecekte milyonlarca insan kalp krizi ve ani ölüm..
Almanya'ya Türk güzel Almanya'nın en güzel kızı, bir Türk. Almanya'nın Aachen kentinde düzenlenen 'Miss Deutschland 2005' güzellik yarışmasında, Türk asıllı Aslı Bayram, Almanya güzeli seçild..
'Nazi' Harry Auscwitz kampına... Britanya tahtının veliahtı Prens Charles, bir partiye Nazi kıyafetiyle katılarak şimşekleri üzerine çeken oğlu Harry'yi Auscwitz kampına gönderiyor!
Fener, kârda Cimbom'u geçti Altı aylık özel hesap dönemi kasım sonunda biten Fenerbahçe Sportif ve Galatasaray Sportif, mali tablolarını açıkladı. Fenerbahçe'nin altı aylık dönemdeki net kârı..
'Reformların sonucu inanılmaz' Koç Finansal Hizmetler'in ortağı UniCredito Grubu'nun CEO'su Alessandro Profumo, "Türkiye'yi en başarılı ülkelerden saymamız için bir çok neden var. Her şeyden ..
Bireysel yatırımcısı uzun vadeye alışamadı Uzun vadeli bir yatırım sistemi olan bireysel emeklilikte, likit fonların 50 milyon 737 bin YTL ve yüzde 16 payla sektörde üçüncü sırada yer alması,..
'Fark, kaliteli içerikte' DYH'nin düzenlediği 'Fark Yaratmak' temalı toplantıya 10 ülkeden 45 yabancı konuk katıldı. Katılımcılar, yayıncılıkta farkın kaliteli içerikten geçtiğini belirttiler..
İşte kavgaya neden olan g-string’li M. Ali sahnesi Mehmet Ali Erbil, Hülya Avşar ve Halit Akçatepe’nin başrolünde oynadığı ‘Hababam Sınıfı Askerde’ filminin önceki akşam yapılan personel gala..
Türk kızı Aslı Almanya’nın en güzeli Aachen’de düzenlenen ‘Miss Germany 2005’ güzellik yarışmasında Türk kızı Aslı Bayram, Almanya Güzeli seçildi. Birbirinden güzel 21 rakibini eleyerek tacın..
Savcılık, DEHAP'ı incelemeye aldı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, önceki gün gerçekleştirilen DEHAP Kongresi hakkında inceleme başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü S..
Baykal'a 'gündemi düzelt' mektubu Aday olduğunu açıklayan Hurşit Güneş, Baykal'a 'kurultay gündemini düzelt' konulu bir mektup gönderdi. Kurultay gündeminin ilanında Genel Başkan'ın konuşması..
Ankette liderler nasıl belirlendi? Gazetemize anketi hazırlayan Erdem, "Bu bir eğilim çalışması. Adaylar, son yıllarda genel başkanlık için isimleri geçenler arasından seçildi" dediGüneş form..
Haberin Devamı>>> Sarıgül, Baykal'a, İsmet İnönü'nün sözleriyle seslendi: Namuslular güçlü olmalıdır sözleri dışında, bir sözü daha vardır: Sizi ben bile kurtarama...Baykal'dan delegeye: Ekip..
Üniversitelilerin tercihi Milliyet Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde yapılan ankette öğrencilerin en çok Milliyet okuduğu ortaya çıktı. 224 erkek ve 174 kız öğrencinin katıldığı ankette, üniv..
Tiyatroya Kaymakam yasağı İzmir Selçuk'ta "Babalar" adlı tiyatro oyunu "izleyiciler arasında farklı görüş ve fikir ayrıcalıkları yapabileceği" gerekçesiyle polisin isteği ve Selçuk Kaymakamlı..
Muğla'da 4.1'lik korku Muğla'nın Ula ilçesinde, dün 21.10'da meydana gelen ve 15 saniye süren deprem, paniğe neden oldu. Marmaris'te de hissedilen depremin, herhangi bir can veya mal kaybına ..
Liani ilk röportajını Kaddafi ile yaptı Bir dönem Yunanistan’da fırtınalar kopartan eski Başbakan Adreas Papandreu’nun genç ve güzel eşi Dimitra Liani, televizyon sunuculuğuna soyundu. Star t..
Almanya’nın en ünlü modacısı öldürüldü Almanya’nın ünlü modacılarından Rudolph Moshammer, dün sabah saat 9’ta Münih’teki villasında, telefon kablosuyla boğularak öldürülmüş bulundu.
‘Türk’ adına red Batı Trakya Türkleri’nin, İskeçe Türk Birliği’nin adında ‘Türk’ sözcüğü bulunduğu gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin itirazları Yunanistan Yüksek Mahkemesi tarafından reddedi..
Türkiye’de İslam su eklenmiş rakı gibi Fransız siyaset bilimcisi Gilles Kepel, İran’da rejimin katı kurallarla korunduğunu, ancak Türkiye’de İslam’ın AKP’nin iktidarıyla değiştiğini söyledi. ..
İdamlık Efsane’yi kan parası kurtardı İran’da kendisine tecavüze yeltenen polis memurunu öldürdüğü için idama mahkum edilen Efsane Noruzi’yi, 62 bin dolar kan parasını kabul eden maktulün ail..
Gaf yaptım Laura’dan azar işittim ABD Başkanı George W.Bush zaman zaman yaptığı sert çıkışların ABD’nin yurtdışındaki imajına zarar vermesinden üzüntü duyduğunu söyledi. 14 gazetenin temsilci..
Auschwitz’e gitsin Nazi kıyafetli fotoğrafı basına yansıyınca yazılı bir açıklamayla özür dileyen Prens Harry, kendini İngiltere’ye affettiremiyor. Muhalefet küçük prensin şahsen özür dilemes..
SIEMENS ST60 İndirimli fiyatıyla çok hesaplı ! Bonus Card Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
PKK yanlıları Irak’ta seçime katılmasın Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi Osman Korutürk, PKK yanlısı iki partinin Irak’ta yapılacak seçimlere katılmasının engellenmesi konusunda geç kalınmadı..
Arkeoloğun onur günü Türkiye Bilimler Akademisi Şeref Üyesi 88 yaşındaki Prof. Dr. Halet Çambel’e, Türkiye’deki kültür mirasının korunmasındaki katkılarından dolayı ‘2004 Hollanda Prens Claus..
İÜ rektör adaylarına YÖK’ten sürpriz sıralama İstanbul Üniversitesi Rektörlük adaylığı seçimi için YÖK’ün Cumhurbaşkanlığı’na önerdiği 3 aday belli oldu. YÖK’ün 3 kişilik listesinde Üniversit..
Delikanlısı mert Anadolu çocuğuyum CHP Genel Başkanlığı’na aday olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yurt gezisinin ikinci durağı olan Erzurum’da dün sıfırın altında 14 derece soğuk h..
Livaneli’nin yanındayım CHP’de kurultaya doğru üçüncü genel başkan adayı olarak ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli’ye, İstanbul Milletvekili Kemal Derviş’ten açık destek geldi...
Hapis cezası 3 ay daha ertelendi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kapatılan RP’nin son genel başkanı, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın ‘Kayıp Trilyon’ davasında ‘özel belgede sahtecilik’ suç..
Eyvah, yanlış adamı vurduk Trabzon’da geçen hafta gerçekleştirdikleri saldırılarda önce KTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve 3 yaşındaki oğlu Selçukhan’ı, bir gün sonra da Engin Bayr..
Kızlar karne aldı erkekler alkışladı Kızların yıllarca okula gönderilmediği Şanlıurfa’da artık bu tablo değişti. Öğretmenler tarafından aileleri ikna edilerek okula kaydedilen 37 kız öğrenci ..
NOKIA 6630 Nokia 6630 akıllı telefon sadece 1.23 megapiksellik dijital görüntüleme ve daha fazlası... Bonus Card Peşin Fiyatına 8 Taksitle !
Polisliği biz yapalım Hemşire N.T.’nin dünkü Hürriyet’te yayınlanan, ‘Ben zanlıyı teşhis etmedim. İyi çalışmayan Emniyet’in mağduru oldum’ sözleri polisi ayağa kaldırdı. Emniyet Genel Müdürü ..
Toplam perakende 10 bin 600 dolar Moskova’da eşine armağan edilen mücevherle ilgili haberlere tepki gösteren Başbakan Erdoğan, ‘Uçuk rakamlar telaffuz edildi. Resmi olarak sorduk 10 bin 600 k..
En iyi bağı onlar budadı Manisa Alaşehir'de, AB standardında üzüm yetiştiriciliğini teşvik amacıyla 2'nci Bağ Budama Yarışması düzenlendi. 70 üretici katıldı. Bahri Aynur birincilik kupası, a..
Bilimle tanıştılar Gıda devi Tukaş, öğrencileri bilimle buluşturdu. Bir grup öğrenci, fen ve sosyal bilimlerle ilgili deneylerin uygulanmasını ve bilimin günlük hayatta eğlenerek öğrenilmesin..
« » 1 2 3 4 5 6