15 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

15 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Koç dışarıda büyüyor Koç Holding CEO'su Bülend Özaydınlı, Holding bünyesindeki 157 şirketin 55'inin yurtdışında faaliyet gösterdiğini vurgulayarak, bu şirketlerin yurtdışında Türkiye'den daha..
İlk kartlı geçiş Visa'dan Boğaz Köprüleri ile otoyollarda 1999 yılından bu yana uygulanan Otomatik Geçiş Sistemi'ne (OGS) ek olarak nakit ödemelere alternatif olarak geliştirilen ve teknoloji..
Türkiye AB'de yedinci ucuz ülke Avrupa Karşılaştırma Programı'na katılan 32 ülke arasında Türkiye, fiyat düzeyi bazında 2002 yılında 'en ucuz' beşinci, 2003'de yedinci ülke oldu.
Otoda bir zirve daha Otomotivde üretim, ihracat ve satış rekorlarına imza atılan 2004 yılında, üreticiler kapasite kullanımında da zirveyi zorladı.
Yaşlı kamyon toplanacak Kara Ulaştırması Genel Müdürü Talat Aydın, taşımacılık sektöründeki yaşlı kamyonların sahiplerine rayiç bedellerini ödemek suretiyle trafikten toplanmasını sağlayacakl..
Cem Uzan'a tehdit davası GP Genel Başkanı Cem Uzan hakkında, 'Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) tehdit ve hakarette bulunduğu' iddiasıyla dava açıldı.
'Star için karar yok' İtalya'nın önde gelen medya gruplarından Mediaset'in CFO'su Marco Giordani, TMSF elindeki Star Televizyonu'nun hukuki durumunun netliğe kavuşmadığını ve bu konuda herhan..
'Borçlar sıfıra indirilemez' Devlet Bakanı Ali Babacan, bu yıl Hazine'nin 200.3 milyar YTL borç ödeyeceğini, bunun için 154.4 milyar YTL iç, 18.2 milyar YTL ise dış borçlanmaya gidileceğini a..
Koç: Kıbrıs lüksümüz yok Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Güney Kıbrıs'ın AB üyesi olduğunu, Türkiye'nin de AB üyesi bir ülkeyi tanımama gibi bir lüksünün olmadığını ileri sürdü.
UniCredito övgü yağdırdı Koç Finansal Hizmetler'in ortağı UniCredito Grubu'nun CEO'su Alessandro Profumo, "Türkiye'yi en başarılı ülkelerden saymamız için birçok neden var.
Dow Jones İstanbul İMKB'de Dow Jones İstanbul (DJIST) 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu katılma belgeleri, dünden itibaren 6,44 YTL fiyatla İMKB Fon Pazarı'nda işlem görmeye başladı.
Türk tahvili kapış kapış 17 Aralık sonrası ilk uluslararası ihale Hazine'yi sevindirdi: 2025 vadeli borç tahvillerine 13 milyar dolarlık teklif geldi; karşılanan miktar 2 milyar dolar.
Ali Babacan: Dünya Türkiye ile tanıştı Devlet Bakanı Ali Babacan, 2005 yılı dış borçlanma programı kapsamında yılın ilk tahvil ihracının perşembe gecesi tamamlandığını belirterek, "V..
'Yabancı yatırımlar artacak' Merrill Lynch'in düzenlediği Yatırımcılar Konferansı'na katılmak üzere New York'ta bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'nin 2004 yılında tarihinde ilk de..
Bütçe Yasası'na iptal davası CHP, 2005 Mali Yılı Bütçe Yasası'nın, emeklilere kamu görevinde çalışmaya başlamaları halinde maaşlarının kesilmesini de öngören 20 ayrı maddesinin iptali ve yürü..
Profesyonellerden medyada fark yaratmanın ipuçları DYH Buluşmaları çerçevesinde düzenlenen iki günlük etkinliğin son gününde yurtdışından medya sektörünün profesyonelleri buluştu. 'Fark Yarat..
'En seksi' bomba Amerikan Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon), düşman askerlerinin moral ve disiplinini bozmayı amaçlayan birçok öldürücü olmayan kimyasal silah geliştirmeyi düşündüğü ortaya çık..
Cakarta'da misyoner krizi başgösterdi Deprem ve tsunaminin vurduğu Güney Asya'da yardım çalışmaları zorluklarla sürerken, yaşanan karmaşaya bir de 'misyonerlik krizi' eklendi.
Kürt tezlerine destek ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan, Irak'ın petrol kenti Kerkük için Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) tezlerini destekleyen bir açı..
Filistin kaldığı yerden Filistin'de merhum lider Yaser Arafat'ın yerine Mahmud Abbas'ın seçilmesiyle estirilen iyimser rüzgâr, yerini kara bulutlara bırakmakta.
Amerika 'kötü örnek' İnsan hakları ihlallerini yakından izleyen New York İnsan Hakları İzleme (HRW) örgütü, ABD'yi Afganistan, Irak ve Guantanamo'da esirlere işkence ederek insan hakları sist..
Ankara 'iki ileri bir geri' gidiyor İnsan Hakları İzleme (HRW) örgütünün 2004 raporunda Türkiye'nin sicilinin düzelmeye devam etmekle birlikte sürecin çok yavaş ve dengesiz işlediği belirtild..
Türkiye BM raporu için bastıracak Türkiye, AB ile müzakerelerin açılacağı 3 Ekim öncesinde Kıbrıs sorununun yeni bir bunalım unsuru olmasını önlemek için girişim başlatıyor.
Türkler AİHM yolunda Yunanistan'da Yüksek Mahkeme'nin perşembe günü adında 'Türk' kelimesi yer aldığı için 'İskeçe Türk Derneği'nin kapatılmasına karar verdiği yolundaki haberler Batı Trakya ..
Kaçırılan Türk, işçiymiş Bağdat'ta önceki gün kaçırılan Türk'ün 47 yaşındaki Kadir Tanrıkulu olduğu ortaya çıktı.
Sadıkoğlu'nun adamı serbest Irak'ta armatör Kahraman Sadıkoğlu ile birlikte kaçırılan kaptanı, şoförü ve tercümanı serbest bırakıldı. NTV'nin haberine göre 16 Aralık'ta kaçırılan Sadıkoğlu ..
Irak dışında da oy verilecek Irak dışında ikamet eden 1.2 milyon Iraklı 30 Ocak'taki seçimde oy kullanabilmek için 17 Ocak'tan itibaren 14 ülkede kurulacak 900 merkezde kayıt yaptırabilecek. ..
Chirac 'yasal zırh' peşinde Üyesi olduğu iktidardaki Halk Hareketi Birliği'nin yeni başkanı Nicolas Sarkozy'yle liderlik yarışına tutuşan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, gelecekte yargıd..
Edmonds FBI'ı yendi ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) eski tercümanı Sibel Edmonds'un, 11 Eylül saldırılarının ardından bazı FBI çalışanları hakkındaki 'casusluk' iddiası Adalet Bakanlı..
Almanya'da anne vahşeti Almanya'nın Düsseldorf kentinde Alman anne, babası Türk olan 3 yaşındaki kızını aç bırakarak öldürdü. Anne, cesedi parçalayarak torbaların içinde evin balkonunda 2 yıl..
Sarıgül'e üçüncü isim baskısı arttı Baykal 200-0 önde! CHP'de muhaliflerin ortak aday umudu arttı. Mustafa Sarıgül ile Zülfü Livaneli ortak bir isimde uzlaşırsa Deniz Baykal'ın devrileceğini..
Sarıgül'den salvolar! Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yurt gezisinin ikinci durağı olan Erzurum'da, Deniz Baykal'ın, "Namuslular, namussuzlar kadar güçlü olmazsa adalet sağla..
Hurşit Güneş: Artık yoksul partisi değil CHP'de Deniz Baykal'a karşı genel başkanlık şansı arayan Hurşit Güneş, görüşlerini Radikal'e anlattı: "CHP sağa kaydı ve yoksulların partisi ..
Derviş'ten 'ortak aday'a destek CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, liderlik yarışında olmayacağını yinelerken, 'ortak aday' arayışlarına destek verdi. Kırıcı ve yıkıcı kavganın içine gir..
Haydi misafirliğe... Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı yurtlarda kalan çocukların yüzde 90'ı, ailesi olduğu halde bayramda bile misafir edilmiyor.
Artık iki 'mağdur' var: N.T. ve A.K. SKK Okmeydanı Hastanesi çalışanlarından hemşire N.T.'nin nöbet dönüşü yol kenarında saldırıya uğramasıyla ilgili soruşturmada tutuklanan zanlı A.K., hemşi..
Savcıyı 'yol' için bıçakladı Cumhuriyet Savcısı Mesut Turan, yol verme yüzünden tartıştığı bir sürücü tarafından bıçaklandı. Kimliği belirlenemeyen 16 V 0055 plakalı otomobilin sürücüsü, Altı..
Çocuklara yeni merkez Ümraniye'de kurulan Taşdelen Jandarma Çocuk Merkezi törenle açıldı. Merkezde sokak çocukları ve işlemlerinin tamamlanması için bekleyen 'suçlu' çocuklar barınacak.
Galeriler şehir dışına! İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, özellikle bina girişlerinde ikinci el araç satışı yapan işyerlerinin şehir dışına taşınmasını istedi.
Sis Marmara'yı felç etti İstanbul ve Çanakkale Boğazlarının iki yakası arası, dün de yoğun sis nedeniyle birbirinden 'koptu'. İstanbul Boğazı'ndan transit geçişlere izin verilmedi.
Soğuk hava yolda Yoğun sis etkisini dün de sürdürdü. Sis yüzünden dün İstanbul ve Çanakkale boğazları üzerinden deniz ulaşımı durduğu gibi kara ve hava trafiği de aksadı. Balkanlar'dan gele..
Adacıkların sırrı Gökova Körfezi'nden Çanakkale ve Bartın'a uzanan hatta, Ege, Marmara ve Karadeniz'de deniz suyu çekilmeleri dün de heyecan yarattı. Muğla'nın Güllük Belediyesi ve Dalyan Bal..
İlik için övgü: İyi iş çıkardınız Almanya İlik Bankası yetkilileri, kısa sürede 4 bin kan örneği toplayan Kemik İliği Bankası'nı övdü: "Türkiye iyi iş çıkardı. Biz 3 bin örnekle başl..
Küçük Semih servis kurbanı Kurallara uymayan okul servislerinin yarattığı acılara bir yenisi eklendi. Nevşehir'de 9 yaşındaki Semih Çeliker servis aracından inerken montu kapıya takıldı. Araç..
Öğrenciye çifte bayram İlköğretim ve ortaöğretim okullarında yarıyıl tatili, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Kurban Bayramı tatili ve kış şartlarını' göz önünde bulundurarak iki buçuk gün öne alm..
İÜ için üç rektör adayı İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) geçen hafta yapılan rektörlük seçimlerinde birinci olan Prof. Dr. Mesut Parlak, YÖK tarafından Cumhurbaşkanı'na gönderilen üç isim arası..
ÖSS'ye başvuru azaldı Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) başvuranların sayısı son yıllarda arttığı halde, bu yıl 55 bin 978 düştü. ÖSS'ye bu yıl 1 milyon 730 bin 850 aday başvurdu.
Askerler uğurlandı Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti harekâtına katılarak, Kâbil Çok Uluslu Tugay Komutanlığı görevini 27 Ocak'ta altı ay süreyle üstelenecek 28. Mekanize P..
Kılınç'ı savcılık savundu Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla 39 sanığın yargılandığı davada askeri başsavcı, sanık müteahhitten ..
Katil zanlıları dinleniyormuş Polisin geçen hafta önce 'yanlışlıkla' Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu Selçukhan'ı, bir gün sonra da En..
« » 1 2 3 4 5 6